Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

3 minutes ago, shonke said:

Kako mi odavde možemo da znamo da li je nešto military Ili civilian target? Šta, rekao nam neko iz Gaze ili Izraela? Tvrdi neki radnik un-a, slučajno lokalac (jer su radnici un-a na nekom području 99% lokalci)? Eno juče lokalni kamerman cnn-a video 6 cisterni sa gorivom da je ušlo iz egipta u Gazu. Niko drugi, samo on.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

Koliko ih nije uslo?

6 cisterni je za to podrucje smesna cifra i daleko ispod potrebnog broja za funkcionisanje agregata po bolnicama, sklonistima, prihvatilistima....

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, A sad said:

I eto posle skoro deset dana price kako Izrael planira da izvrsi genocid nad Palestincima tako sto im je zatvorio dovod vode iz Izraela, saznajemo da pojas Gaze pokriva manje od 10% svojih potreba za vodom uvozom iz Izraela. 

 

Nema veze, sve je to genocid, a ono u subotu je bila borba za slobodu. 

 

 

.

 

Dovoljno gadna formulacija  svojih potreba  ako je potrosnja ispod svakog minumuma propisanog od strane WHO...I trinaest puta manja  od prosecnog amerikanca.... i ne od  ove subote vec godinama ranije.

 

 

https://www.amnesty.org/en/latest/campaigns/2017/11/the-occupation-of-water/

 

https://tcf.org/content/report/saving-gaza-begins-water/

 

https://www.ochaopt.org/content/study-warns-water-sanitation-crisis-gaza-may-cause-disease-outbreak-and-possible-epidemic#ftn_ref8

 

.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, shonke said:

Samo mi reci kako vidiš rešenje odnosno deradikalizaciju imigranata iz muslimanskih zemalja? Namerno kažem muskimanskih jer najviše opasnosti donosi upravo ta imigracija. Nisam čuo da npr Poljaci ili Ukrajinci kolju, pucaju i uopšte napadaju random po ulicama zapadne i severne Evrope.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

 

Napisano se ne odnosi na imigrante nego na starosedeoce koji su se uveliko pomerili udesno i idu sve dalje na tu stranu a najveci razlog je imigraciona politika, teroristicki napadi itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Brian Setzer said:

150 evrića mob, nikad problem nisam imao.

 

Ajde? Moj mobini je 5x skuplji od tvog ali nije u tome poenta.. twiter zatrpavanjem otvara stranice sporo i vozi gore dole celu stranu, vec je receno vise puta od vise ucesnika a ti nastavljas da se pravis pametan'.

 

Ovo je diskusioni forum a ne twiter oglasna tabla. Svi znamo da nadjemo informacije, nismo s Marsa pali, valjda smo ovde da diskutujemo o aktuelnim temama a kao sto je poznato sa twiter celodnevnim izjavama Pere, Mike i Laze se najbolje diskutuje 🤣

 

Link ne smeta otvaranju stranica, kacite linkove dok ne popadate od umora koga briga, TWITER a narocito 14 5672 copy-past twitera dnevno remeti i obesmisljava svaku diskusiju jer komentari se vise i ne vide gde su.

 

Amanzaman jel' treba i da se nacrta :ajme:.

  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Brian Setzer said:

Mislim, neki se trude, pa ostavljaju linkove, valjda je to korisno za forum.

 

A onda, nemojte, kočite nam mobilne...

 

150 evrića mob, nikad problem nisam imao.

 

 

.

 

Bice da se ne radi o kocenju mobilnih...jer je isti covek za to isto sto i sad radi dobio gomilu zahvalnica za vreme Kovida naprimer.

 

.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, 𝓑𝓪𝓫𝔂 said:

 

 

Mislim da je @Eddard napisao negde, ne mogu da nadjem mozda nije on, levicari se okrecu Palestini, i naveo Francusku. 

 

Na kraju krajeva, svi ce gledati neki svoj interes, Francuzima ne ide u prilog da nagaze muslimane s obzirom na kolicinu istih koja zivi u Francuskoj i izazove rendom teroristicke napade nad svojim gradjanima. Zato sam i napisala, taj neki nagon na koji te teraju sa obe strane da zauzmes stranu je ustvari jeziv, jer te bukvalno uvlace u rat ili da trpis terorizam na svojoj teritoriji zarad nekih vekovnih problema koje ne mogu da rese dve strane. Plus, propgandna masina melje od svuda. 

 

 

Ja sam to navela, a i nije samo Francuska u pitanju. U Spaniji je juce pao predlog da se Netanjahu sudi u Hagu za ratni zlocin.

Premijer ( socijalista Sanchez) nije ministarki "odbrusio": Fatah je priznata partija socijalista, Oslo sporazum je Izraelu doneo

priznanje drzave Izrael i tada su i prestali sa teroristickim akcijama jer je i to bila tacka sporazuma.

Fatah je znaci , aj da kazemo na neki nacin normalan pokret, partija, imaju autonomiju u okviru Izraela koju mogu da okace

macku o rep jer im ultraortodoksni Izraleci uz svesrdnu pomoc vojske i policije oduzimaju zemlju koja je kao njihova.

 

Nigde, ali nigde nema nekog intervjua, slika iz Zapadnog Jordana i recimo vesti da je od Hamas napada na Izrael do juce

tamo ubijeno 56 ljudi, sto od ovih ultrapravoslavnih, sto od izraelskih vojnika. Ubijaju se ljudi kao zecevi.

 

U NZZ ( Neue Züricher Zeitung) juce je bio intrevju sa jednom Palestinkom iz Zapadnog Jordana koja kaze da se ne usudjuju

da izadju iz kuca . Ona u tom razgovoru kaze da osim suseda Izraela niko i ne razume celu tu palestinsku katastrofu jer

em ljude to bas i ne zanima, ali uglavnom misle da je tu kao neka granica slicna granici Ukrajina- Rusija, a stvarnost je strasna

i granice zapravo i ne postoje.

Edited by Selina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Jezebel said:

Ayaan Hirsi Ali je morala da se iseli iz Holandije u US jer su je muslimanski fanatici stavili na vrh liste za odstrel. 

Zena nije mogla nigde bez telohranitelja, tajne adrese i totalne kontrole gde god da se pojavi javno 

a da to ne bude prilika da je ubiju. Paradoksalno, u Holandiju, gde je po svim parametrima trebala da bude sigurna i bezbedna, je pobegla od fundamentalizma u svojoj zemlji - Somaliji. Da bi i nju morala da napusti zbog ugrozene bezbednosti. 

Njoj je oduzeto drzavljanstvo jer je opasno lagala kada je mrtva ladna trazila azil u Holandiji.

I sad jedna prevarantkinja treba nizozemskim gradjanima da soli pamet.

Oduzimanje dzavljanstva jako je ozbiljna stvar, zapravo je to u demokratijama skoro pa i nemoguce, ali je njoj oduzeto

od danas na sutra, i to od ministarstva cijoj je partiji i sama pripadala.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, shonke said:

Samo mi reci kako vidiš rešenje odnosno deradikalizaciju imigranata iz muslimanskih zemalja? Namerno kažem muskimanskih jer najviše opasnosti donosi upravo ta imigracija.

 

Ja pokušavam da odgovorim sebi na ovo pitanje neko vrijeme zbog dešavanja u Francuskoj i ono što sam smislio je sledeće:

 

1) diskriminacija u zapošljavanju mora da nestane. Zakoni protiv toga već postoje u Francuskoj i sasvim su dobri, međutim, praksa je jako različita. Kod mog prethodnog poslodavca (koji ima 120k zaposlenih u svijetu, od toga vjerovatno dvije trećine u Francuskoj) te vidljive manjine su uglavnom mogu da dobiju posao samo kao support, na lošijim i najslabije plaćenim poslovima (igrom slučaja, meni je šefica bila porijeklom Marokanka, ali ona je skoro jedini menadžer iz imigracije kog sam upoznao) iako za to nema nikakvog objektivnog razloga, sad u novom preduzećetu ima ljudi (što uključuje i žene) iz Magreba na jakim pozicijama, čak i u top menadžmentu, koji rade podjednako dobro ili loše kao i domaći neprskani Francuzi.

 

2) sve što je politički islam mora da bude sistematski i momentalno reprimirano, počev od tih spoljnih znakova pripadanja religiji (odnosno, još bitnije, nepripadanja kulturi zemlje u kojoj žive). Lik koji šeta gradom u dželabi i kratkim pantalonicama i žena koja izađe zamotana na ulicu treba momentalno da dobiju od policije poziv da ide na časove građanskog vaspitanja, ako ne dođu na građansko vaspitanje, treba da dobiju (finansijsku) kaznu da im ne bude dobro, ako ne plate kaznu treba da im bude omogućen boravak na čistom vazduhu npr. kad je berba grožđa u okolini Bordoa, i tako dalje i tako dalje.

Edited by Beonegro
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

 

Ja pokušavam da odgovorim sebi na ovo pitanje neko vrijeme zbog dešavanja u Francuskoj i ono što sam smislio je sledeće:

 

1) diskriminacija u zapošljavanju mora da nestane. Zakoni protiv toga već postoje u Francuskoj i sasvim su dobri, međutim, praksa je jako različita. Kod mog prethodnog poslodavca (koji ima 120k zaposlenih u svijetu, od toga vjerovatno dvije trećine u Francuskoj) te vidljive manjine su uglavnom mogu da dobiju posao samo kao support, na lošijim i najslabije plaćenim poslovima (igrom slučaja, meni je šefica bila porijeklom Marokanka, ali ona je skoro jedini menadžer iz imigracije kog sam upoznao) iako za to nema nikakvog objektivnog razloga, sad u novom preduzećetu ima ljudi (što uključuje i žene) iz Magreba na jakim pozicijama, čak i u top menadžmentu, koji rade podjednako dobro ili loše kao i domaći neprskani Francuzi.

 

2) sve što je politički islam mora da bude sistematski i momentalno reprimirano, počev od tih spoljnih znakova pripadanja religiji (odnosno, još bitnije, nepripadanja kulturi zemlje u kojoj žive). Lik koji šeta gradom u dželabi i kratkim pantalonicama i žena koja izađe zamotana na ulicu treba momentalno da dobiju od policije poziv da ide na časove građanskog vaspitanja, ako ne dođu na građansko vaspitanje, treba da dobiju (finansijsku) kaznu da im ne bude dobro, ako ne plate kaznu treba da im bude omogućen boravak na čistom vazduhu npr. kad je berba grožđa u okolini Bordoa, i tako dalje i tako dalje.

Pokusavam da te zamislim sa beretkom na glavi ali ne ide.

:smiley33:

Link to comment
Share on other sites

Klasicno pokrivanje odraslih zena (samo marama preko kose) je potpuno normalno i legitimno ako one to zele naravno i niko ih ne prisiljava na takvo nesto. To je dio islama kao vjere i ne ugrozava niciju sigurnost i maltretiranje nekoga zbog toga bi samo proizvelo kontra efekat. Problem su slucajevi kad se zena kompletno pokrije odnosno prekrije i lice sto nit smije biti legalno nit ima ikakvog uporista u islamu i kad razni kozojebi prisiljavaju svoje zene i kcerke na pokrivanje protiv njihove volje. Takve slucajeve treba potpuno iskorijeniti, pogotovo ove druge gdje idiotima koji rade takve stvari treba oduzimat djecu i zenama pruziti svu mogucu pomoc. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko ih nije uslo?
6 cisterni je za to podrucje smesna cifra i daleko ispod potrebnog broja za funkcionisanje agregata po bolnicama, sklonistima, prihvatilistima....
:default_coffee:
Nebitno je koliko nego sta je covek navodno video a nema potvrde. Isti je princip za skoro sve druge informacije.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Kome smeta Ervinova gomila tvitova jednostavno ga baci na ignore listu i miran je. Tako sam ja jednom uradio tokom korone, posle nekog vremena ga skinuo sa nje i juče se pokajao zbog toga pa ispravio grešku.

 

Ali to sam samo ja, svako prema svojoj volji i želji.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, shonke said:

Nebitno je koliko nego sta je covek navodno video a nema potvrde. Isti je princip za skoro sve druge informacije.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

"Navodno" vazi za sve informacije sa drustvenih mreza, kao i Vikipedije.

Ne postoji kredibilitet sem onoga "veruj mi na rec"

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

@ svi a pogotovo @erwin

 

Stavljajte twitove i YT snimke u spojler.

 

Tema je ''hotly debated'' i non stop stizu nove informacije.

 

Ervine, tema je necitljiva od tvog konstantnog spamovanja tvitova koji su cesto bez ikakvog komentara. Ovo nije twitter ili FB feed, vec si bio opominjan na temi o koroni ili Ukrajini u vezi ovoga.

 

Kod slabije posecenih tema nema potrebe za ovim, ali u momentu kad se nesto desi tema postaje nectiljiva i nemoguce je skrolovanje. 

Edited by uvrnuto
  • Like 1
  • Thanks 6
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Klasicno pokrivanje odraslih zena (samo marama preko kose) je potpuno normalno i legitimno ako one to zele naravno i niko ih ne prisiljava na takvo nesto. To je dio islama kao vjere i ne ugrozava niciju sigurnost i maltretiranje nekoga zbog toga bi samo proizvelo kontra efekat. Problem su slucajevi kad se zena kompletno pokrije odnosno prekrije i lice sto nit smije biti legalno nit ima ikakvog uporista u islamu i kad razni kozojebi prisiljavaju svoje zene i kcerke na pokrivanje protiv njihove volje. Takve slucajeve treba potpuno iskorijeniti, pogotovo ove druge gdje idiotima koji rade takve stvari treba oduzimat djecu i zenama pruziti svu mogucu pomoc. 

 

Naravno da nije potpuno normalno i legitimno. Pokrivanje glave je:

1) znak dominacije muškaraca nad ženama,

2) znak odbijanja da se prilagodiš društvu u kojem živiš, i kao takav element političkog islama.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Beonegro said:

 

Naravno da nije potpuno normalno i legitimno. Pokrivanje glave je:

1) znak dominacije muškaraca nad ženama,

2) znak odbijanja da se prilagodiš društvu u kojem živiš, i kao takav element političkog islama.

 

Hm, according to Holly Bible:

Quote

1. Korinćanima 11

1Moji sljedbenici budite, kao što sam i ja Kristov!

Pokrivanje glave kod žena

2A hvalim vas, braćo, što me se u svemu sjećate i držite uredbe koje sam vam predao.

3Ali htio bih da znate da je svakom muškarcu glava Krist, a glava ženi muškarac, a glava Kristu Bog.

4Svaki muškarac koji moli ili prorokuje, a ima pokrivenu glavu, sramoti svoju glavu.

5I svaka žena koja moli ili prorokuje, nepokrivene glave sramoti svoju glavu. Jer je to jedno te isto kao da je obrijana.

6Jer ako se žena ne pokriva, neka se i ošiša! Ako li je sramota ženi da bude ošišana ili obrijana, neka se pokrije!

7Jer muškarac doista ne treba pokrivati svoju glavu, jer je slika i slava Božja, a žena je slava muškarčeva.

8Jer muškarac nije od žene, nego žena od muškarca,

9i nije muškarac stvoren za ženu, nego žena za muškarca.

10Zbog toga treba žena imati vlast na svojoj glavi, radi anđela.

11Međutim, u Gospodinu ni muškarac bez žene, ni žena bez muškarca.

12Jer kao što je žena od muškarca, tako je i muškarac po ženi, a sve je od Boga.

13Prosudite sami po sebi: dolikuje li ženi da se nepokrivena moli Bogu?

14Ne uči li vas i sama narav da je sramota muškarcu ako ima dugu kosu?

15Ako li žena ima dugu kosu to joj je na slavu, jer joj je kosa dana za pokrivalo.

16No ako netko misli biti svadljiv, mi nemamo takvog običaja, a ni crkve Božje.

Nije ekskluzivitet Islama vec ga i Hriscanstvo propisuje.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

 

1) diskriminacija u zapošljavanju mora da nestane. Zakoni protiv toga već postoje u Francuskoj i sasvim su dobri, međutim, praksa je jako različita. Kod mog prethodnog poslodavca (koji ima 120k zaposlenih u svijetu, od toga vjerovatno dvije trećine u Francuskoj) te vidljive manjine su uglavnom mogu da dobiju posao samo kao support, na lošijim i najslabije plaćenim poslovima (igrom slučaja, meni je šefica bila porijeklom Marokanka, ali ona je skoro jedini menadžer iz imigracije kog sam upoznao) iako za to nema nikakvog objektivnog razloga, sad u novom preduzećetu ima ljudi (što uključuje i žene) iz Magreba na jakim pozicijama, čak i u top menadžmentu, koji rade podjednako dobro ili loše kao i domaći neprskani Francuzi.

 

Hoces reci da ako je neko kvalifikovan elektricar, alatnicar, lekar, medicinska sestra,  ili vodoinstalater ima problema?

I sam znas da nije tako. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Beonegro said:

 

Naravno da nije potpuno normalno i legitimno. Pokrivanje glave je:

1) znak dominacije muškaraca nad ženama,

2) znak odbijanja da se prilagodiš društvu u kojem živiš, i kao takav element političkog islama.

 

Apsolutno nije tacno. Zena koja zeli da se pokrije bez da joj kakav kozojeb to naredjuje apsolutno im pravo na to. Postoje mnoge muslimanke koje su pokrivene jer su iskljucivo one to zeljele, a potpuno su integrisane u drustvo u kojem zive i nisu nikakav element politickog islama. Izjednacavanje tih zena sa politickim islamom je klasicna islamofobija i direktno krsenje njihovih prava. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Kronostime said:

Nije ekskluzivitet Islama vec ga i Hriscanstvo propisuje.

Možeš da potražiš moje stavove o rišćanstvu na ovoj temi, samo 2-3 stranice unazad.

Negdje ranije, doduše ne sjećam se više na kojoj temi, je bilo i o tome kako je Republika 1905. godine umočila rišćanstvu nos u kaku i zašto to treba da bude matrica ophođenja prema islamstvu 😁

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Kronostime said:

 

Hm, according to Holly Bible:

Nije ekskluzivitet Islama vec ga i Hriscanstvo propisuje.

:default_coffee:

Ima toga i kod Jevreja. Udajom zena  brija kosu i nosi periku. Do udaje nosi svoje ruse kose.

Kod ovih je ultrapravoslavnih Jevreja i dan danas tako nego oni zive u nekom svom svetu i neka tako zive.

I kod katolika i pravoslavaca obicaj je da zene pokrivaju glavu u bogomolji, moze i sesir ili sal od cipke,

ali kao glava ( kosa) je pokrivena.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Apsolutno nije tacno. Zena koja zeli da se pokrije bez da joj kakav kozojeb to naredjuje apsolutno im pravo na to. Postoje mnoge muslimanke koje su pokrivene jer su iskljucivo one to zeljele, a potpuno su integrisane u drustvo u kojem zive i nisu nikakav element politickog islama. Izjednacavanje tih zena sa politickim islamom je klasicna islamofobija i direktno krsenje njihovih prava. 

 

Ti si verovatno fakticki u pravu, ali prakticno, ovo je ista linija diskusije u vezi "katolibanstva" i "svetosavlja".

 

Kada se desi ovako nesto, Puzigacin "ostrakuj sve!" je jedan od retkih pristupa koji nismo probali, a nekako se logicno namece.

 

Ocigledno apsolutna tolerancija prema netolerantnim grupama i da ih nazovemo zivotnim filozofijama ne daje rezultat.

 

Represivni odnos prema najvecim religioznim grupacijama, koje su u samoj svojoj srzi netolerantne, apsolutno svaka od njih, je verovatno jedini odgovor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Apsolutno nije tacno. Zena koja zeli da se pokrije bez da joj kakav kozojeb to naredjuje apsolutno im pravo na to. Postoje mnoge muslimanke koje su pokrivene jer su iskljucivo one to zeljele, a potpuno su integrisane u drustvo u kojem zive i nisu nikakav element politickog islama. Izjednacavanje tih zena sa politickim islamom je klasicna islamofobija i direktno krsenje njihovih prava. 

 

Jedan offtopic:
Na programerskoj konferenciji u Lisabonu je učestvovala Zuzana Kunckova i pričala je o ženama u IT i generalno u tech svetu i svemu na tu temu.
Ono što mi je bilo jako čudno je što je "zamotana", a priča na tu temu i generalno temu sloboda za žene. Ali to baš govori o ovome što pišeš.

U spojleru je njen tw nalog, pa i tu na avataru ima maramu

Spoiler

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

Možeš da potražiš moje stavove o rišćanstvu na ovoj temi, samo 2-3 stranice unazad.

Negdje ranije, doduše ne sjećam se više na kojoj temi, je bilo i o tome kako je Republika 1905. godine umočila rišćanstvu nos u kaku i zašto to treba da bude matrica ophođenja prema islamstvu 😁

Ni moji stavovi o istom, a i ostalim religijama ne idu dalje od upoznavanja sa istima i njihovim medjusobnim slicnostima i razlikama.

No, taj stav "integracija u drustvo gde su dosli..." - ne secam se da si onomad na showdown na Adi dosao sa sajkacom, nije niko ni ocekivao, kao sto niko ne ocekuje da nosis beretku da bi dokazao da si Francuz. Zato ti to sudjenje o necijim stavovima i ubedjenjima na osnovu oblacenja ne pije vodu.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Apsolutno nije tacno. Zena koja zeli da se pokrije bez da joj kakav kozojeb to naredjuje apsolutno im pravo na to. Postoje mnoge muslimanke koje su pokrivene jer su iskljucivo one to zeljele, a potpuno su integrisane u drustvo u kojem zive i nisu nikakav element politickog islama. Izjednacavanje tih zena sa politickim islamom je klasicna islamofobija i direktno krsenje njihovih prava. 

Fobija je kad se plašiš nečega. Ja se islama ne plašim, ja mislim da je islamu mjesto samo u kući i u džamiji, na isti način na koji je rišćanstvu mjesto samo u kući i u crkvi.

 

Uzgred, ne postoje muslimanke pokrivene isključivo zato što one tako žele, postoje muslimanke dresirane od rođenja da žele da se pokrivaju. Uostalom, poCjetimo se, i bombaši samoubice sami biraju da stave prsluk i raznesu se u busu sa 30 drugih ljudi, pa to nije samo stvar ličnog izbora koji smo dužni da poštujemo.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...