Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

...americki teroristi i iranski velikomucenici...

 

 

Millions of mourners in Mashhad participated at a funeral procession of IRGC Quds Force commander Lt. Gen. Soleimani, and Iraq's PMU second-in-command Abu Mahdi al-Muhandis, who were assassinated by US terrorist forces in Baghdad on Friday.

 

 

http://media.mehrnews.com/d/2020/01/05/0/3341541.mp4

Link to comment
Share on other sites

..zajnab ce baciti fatvu na trumpa

The daughter of the martyr General Qasem Soleimani, Zeinab, stressed via Al-Manar that the “dirty” US President Donald Trump must know his crime will never wipe out the remembrance of her father, adding that his martyrdom inspired rebirth in our souls.

“You could not be match rival to my father, so you targeted him with missiles. Had you been so, you would have confronted him face-to-face.”

3341290.jpg

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

razmisljala sam da li da ostavim ovaj kvotic,

da ne bi nedajboze nekome palo napamet da i sam da svoj doprinos, no, nema kod nas bas takvih ludaka, zato evo:

 

 

 

Quote

The eulogist at the funeral procession of prominent Iranian military commander Qassem Soleimani in Iran put an 80-million-dollar prize on US President Donald Trump’s head on live state TV.

“We are 80 million Iranians, if each one of us puts aside one American dollar, we will have 80 million American dollars, and we will reward anyone who brings us [Trump]’s head with that amount,”

 

Link to comment
Share on other sites

Irak trajno izbacuje iz zemlje američke vojnike

Irački parlament doneo je rezoluciju po kojoj se američki vojnici trajno izbacuju iz te zemlje, javlja BBC. https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=01&dd=05&nav_category=78&nav_id=1638378

 

Stoltenberg sazvao hitnu sednicu Severnoatlantskog saveta zbog odluke Iraka

Generalni sekretar NATO-a Jens Stoltenberg sazvao je hitnu sednicu Severnoatlantskog saveta zbog tenzija u Iraku, saopštila je austrijska novina „Standard“. https://rs-lat.sputniknews.com/svet/202001051121482570-stoltenberg-sazvao-hitnu-sednicu-severnoatlantskog-saveta-zbog-odluke-iraka/

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Najava da će između ostalih bombardovati i mete bitne za Iransku kulturu je novi nivo u usvajanju civilizacijskih ideja ove administracije. To je od prilike kao oni talibani kada su rušili Budu ili ISIS koji je rasturio Palmiru u paramparčad. Tramp nastavlja da plasira svoje šarlatanstvo.

 

Inače rezolucija je neobavezujuća i samo poziva njihovu vladu da ne obnovi mandat međunarodnoj koaliciji. A šarlatan je sinoć zaprtetio da će i Iraku dati sankcije ukoliko njihova vlada to na kraju bude sprovela u delo. Ja mislim da sve diktatorske zemlje treba da uplate ogromna sredstva za Trampovu kampanju jer ovaj čovek pravi čuda u njihovu korist. Mislio sam da ćemo dugo govoriti o Obami kao primeru čoveka koji je vodio lošu spoljnu politiku ali ovaj ga je nadmašio, ovo je par klasa gore.

Link to comment
Share on other sites

Ovaj jeste bio opasan mutikasa i zreo za uklanjanje (ne mislim nuzno samo na likvidaciju) ali tajming i nacin njegovog smaknuca je strateski  horor. I nije neki polulegalni general odmetnute frakcije nego general zvanicne oruzane formacije Irana. Ne djeluje kao da ce biti otvorenog rata ali sad ce i one frakcije koje su skoro bIle podjeljenje da se nadju u zajednickom interesu. Plus sto ce razni diktatori da ojacaju svoje donedavno poljuljane pozicije. Ionako “skaseni” Bliski istok ce da potone jos dublje.

Ne znas sta je gore...bezrezervna podrska ovom cini ili pokusaj demokrata da ovo kapitalizuju politicki.

Edited by wrecktangle
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Klotzen said:

Najava da će između ostalih bombardovati i mete bitne za Iransku kulturu je novi nivo u usvajanju civilizacijskih ideja ove administracije. To je od prilike kao oni talibani kada su rušili Budu ili ISIS koji je rasturio Palmiru u paramparčad. Tramp nastavlja da plasira svoje šarlatanstvo.

 

Inače rezolucija je neobavezujuća i samo poziva njihovu vladu da ne obnovi mandat međunarodnoj koaliciji. A šarlatan je sinoć zaprtetio da će i Iraku dati sankcije ukoliko njihova vlada to na kraju bude sprovela u delo. Ja mislim da sve diktatorske zemlje treba da uplate ogromna sredstva za Trampovu kampanju jer ovaj čovek pravi čuda u njihovu korist. Mislio sam da ćemo dugo govoriti o Obami kao primeru čoveka koji je vodio lošu spoljnu politiku ali ovaj ga je nadmašio, ovo je par klasa gore.

Tramp im odgovara? Ni sekunde, pre Obama. Covek ih jebe kroz novac i po potrebi im skine glavne igrace. Bagdadi, sad Iran, poprilicno dobar posao radi a da ne mora vojska da se spusti na kopno.

 

To je pretnja srazmerna njihovoj, sto bi zivot jednog coveka bio manji od neke kulturne bastine...nek rszmisle, sko ih vole nece raditi nista. 

 

Tramp je dva levela iznad Obame.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Klotzen said:

Najava da će između ostalih bombardovati i mete bitne za Iransku kulturu je novi nivo u usvajanju civilizacijskih ideja ove administracije. To je od prilike kao oni talibani kada su rušili Budu ili ISIS koji je rasturio Palmiru u paramparčad. Tramp nastavlja da plasira svoje šarlatanstvo.

 

Koliko ja pratim, talibansko rusenje spomenika je patentirala demokratska stranka po naredjenju Husseina Obame, pa se na spisku nasao i jadni Kristifor Kolumbo ..... stari rasista.

 

Sto naravno ne opravdava Trumpa da se ponasa levicarsko-divljacki i to mu stvarno ne treba.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Pavaroti said:

Tramp im odgovara? Ni sekunde, pre Obama. Covek ih jebe kroz novac i po potrebi im skine glavne igrace. Bagdadi, sad Iran, poprilicno dobar posao radi a da ne mora vojska da se spusti na kopno.

 

To je pretnja srazmerna njihovoj, sto bi zivot jednog coveka bio manji od neke kulturne bastine...nek rszmisle, sko ih vole nece raditi nista. 

 

Tramp je dva levela iznad Obame.

 

Vrlo dobar posao, ajde da mu ne prišivamo Siriju jer je tu glavni krivac Obama, ali ako izgubi Irak to će biti fail epohalnih razmera.

Link to comment
Share on other sites

Eto, Iran istakne ratnu zastavu na dzamiju u Teheranu, i Ameri podvise rep, izgubise rat sa Iranom prije nego je i poceo:

 

 

Svaka cast Trampu na mudroj politici, uspio je sa jednim napadom drona da izgubi citav Irak i vjerovatno pozicije u Siriji koje su zavisile od baza u Iraku :ajme:

 

Vojskovodja, drzavnik, strateg, nasljednik Genrala Leeja za primjer :ajme:

Edited by Atreid
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Atreid said:

Eto, Iran istakne ratnu zastavu na dzamiju u Teheranu, i Ameri podvise rep, izgubise rat sa Iranom prije nego je i poceo:

 

 

Svaka cast Trampu na mudroj politici, uspio je sa jednim napadom drona da izgubi citav Irak i vjerovatno pozicije u Siriji koje su zavisile od baza u Iraku :ajme:

 

Vojskovodja, drzavnik, strateg, nasljednik Genrala Leeja za primjer :ajme:

Demantovao ministar odbrane SAD malo pre...

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Atreid said:

 

Pa je l' bas tolika frka da ne znaju hocel' naprijed ili nazad?

Pa nije frka prerasporedjuju se u bolje obezbedjene baze u Iraku...

Poslato je 6 komada B52 iz SAD na neko ostrvo u Indijskom okeanu,ne lici mi na povlacenje...

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mare80 said:

Pa nije frka prerasporedjuju se u bolje obezbedjene baze u Iraku...

Poslato je 6 komada B52 iz SAD na neko ostrvo u Indijskom okeanu,ne lici mi na povlacenje...

 

 

Da, citam i ja sad po internetu, kazu da je pismo autenticno, ali da nema "time line" kad ce se povuci.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Atreid said:

 

Da, citam i ja sad po internetu, kazu da je pismo autenticno, ali da nema "time line" kad ce se povuci.

Ne znam druze,povrsno pratim to...

Dokle god litar benzina ne ode na 250 dinara ne interesuje me mnogo... 🙂

Znam samo ako se SAD povuce bice opasna zurka tamo...

Iracka vojska kada im neko iz Tojote drekne Alahu ekber pobaca oruzje i ne mozes ih stici do Bagdada...

Pola drzave su im zauzeli 300 neandertalaca sa 5 pik apova prosli put...

Bojim se da ce za par meseci sami zvati Amere da se vrate...

 

Link to comment
Share on other sites

Ja sam malo zbunjena, zar nismo hteli da Tramp povuce trupe iz stranih drzava? Ili sad podrzavamo US intervencije?

A ako iracki parlament izglasa tu rezoluciju, ne znaci li to da su vec pod iranskom shapom?

 

Ako hoces da intervenises onda si tiranin i sta se mesas u tudja posla, a ako neces onda si podvio rep....jako zbunjujuce ovo forumsko misljenje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...