Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

23 minutes ago, Selina said:

Ne moraju cvece, ali ni bombe, a ni da malu decu bacaju u vatru.

To je spirala o kojoj ja pricam. I Izraelci ne moraju da bacaju bombe na stambena naselja posto tamo ima dece. Nisu morali da ubijaju decu koji ih gadjaju kamenjem - secam se slika jos iz 80-tih godina pa na dalje. Nije ni jedna strana nevina, kao uostalom u vecini/svim sukobima/ratovima.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Tezej said:

To je spirala o kojoj ja pricam. I Izraelci ne moraju da bacaju bombe na stambena naselja posto tamo ima dece. Nisu morali da ubijaju decu koji ih gadjaju kamenjem - secam se slika jos iz 80-tih godina pa na dalje. Nije ni jedna strana nevina, kao uostalom u vecini/svim sukobima/ratovima.

Čestitam govor dostojan prve pratilje na izboru za Mis Univerzum. 

"Mir u svetu, svi su isti, mali nedužni Palestinci su se samo igrali i bacali malecke kamenčiće, ..."

Edited by tomas.hokenberi
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Vidim da DameTime i Tezeju moj komentar deluje smešno. Možda i jeste smešno pošto su šanse da Palestinci urade ispravnu stvar smešno male, ali ako nastave po starom teško da će oni biti ti koji će se na kraju smejati.

Izrael je u neprijateljskom okruzenju i prakticno je u ratu od 1948. Cak i ako ociste Gazu od Palestinaca i kasnije mozda i Zapadnu Obalu, rat se nece zavrsiti. Resenje je da arapi priznaju Izrael kao drzavu, a sta je za to potrebno, nisam siguran. Pretpostavljam da Izrael mora da se odrekne nekih teritorija i ucini jos neke ustupke.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Vidim da DameTime i Tezeju moj komentar deluje smešno.

 

Ne deluje, jeste smešan. Što bi rekao Meša Selimović: Suze mi teku od smijeha, ako se prestanem smijati ostaće samo suze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Tezej said:

Ono sto sam siguran jeste da mira nece biti ili dok ne dodje do dogovora ili dok ne ociste teritoriju od Palestinaca.

 

Postoji i treće rešenje, ono koje zagovara Hamas i njima slični. Očistiti teritoriju od Jevreja.

 

5 minutes ago, Tezej said:

Pretpostavljam da Izrael mora da se odrekne nekih teritorija i ucini jos neke ustupke.

 

Jedini ustupci koje Izrael može da uradi a da zadovolji Hamas je da svi Jevreji izvrše kolektivno samoubistvo ili da se popakuju u avione i brodove i zauvek napuste tu teritoriju.

 

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Tezej said:

To je spirala o kojoj ja pricam. I Izraelci ne moraju da bacaju bombe na stambena naselja posto tamo ima dece. Nisu morali da ubijaju decu koji ih gadjaju kamenjem - secam se slika jos iz 80-tih godina pa na dalje. Nije ni jedna strana nevina, kao uostalom u vecini/svim sukobima/ratovima.

Niko nije nevin, nismo ni ti ni ja, nego kako je moguce da se ti secas tih nekih slika, a ne secas se drugih slika koje su u to vreme

(osamdesete) bile jako vazne jer je PLO uveo u modu otmice aviona pa je u nekim avionima bilo eventualno i 5 Jevreja, ali u vecini

nije. Pa je bio  Entebe, Mogadishu , ali sijaset drugih otmica.

To je cuvena palestinska borba za pravdu preko ledja i zivota potpuno nevinih ljudi i dece.

 

I posto rece da ti je Balfur deklaracija poznata ja bih samo da te podsetim na Mufiju iz Jerusalima koji je 30 godina ubijao

Jevreje u Izraelu, usput i odgovoran za svu palestinsku patnju i progone (Nakba).

 

Bundesarchiv-Bild-146-1987-004-09-A-Aminphoto sharing

 

 

Edited by Selina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Vidim da DameTime i Tezeju moj komentar deluje smešno. Možda i jeste smešno pošto su šanse da Palestinci urade ispravnu stvar smešno male, ali ako nastave po starom teško da će oni biti ti koji će se na kraju smejati.

 

Palestinci konstantno vode pogrešnu politiku. Prvo su podržavali nacističku Nemačku, pa SSSR, IRA, Baden-Majnhof i slične, a sada se okreću Putleru.

Ah! Ridi, Pagliaccio, sul tuo amore infranto!

Ridi del duol che t'avvelena il cor!

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Selina said:

Niko nije nevin, nismo ni ti ni ja, nego kako je moguce da se ti secas tih nekih slika, a ne secas se drugih slika koje su u to vreme

(osamdesete) bile jako vazne jer je PLO uveo u modu otmice aviona pa je u nekim avionima bilo eventualno i 5 Jevreja, ali u vecini

nije. Pa je bio  Entebe, Mogadishu , ali sijaset drugih otmica.

To je cuvena palestinska borba za pravdu preko ledja i zivota potpuno nevinih ljudi i dece.

 

I posto rece da ti je Balfur deklaracija poznata ja bih samo da te podsetim na Mufiju iz Jerusalima koji je 30 godina ubijao

Jevreje u Izraelu, usput i odgovoran za svu palestinsku patnju i progone (Nakba).

 

photo sharing

 

 

I koja je tvoja poenta? Da nasilje opravdava nasilje? Da zlocin jedne strane opravdava zlocin druge? Ja tako razumem tvoj post.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Tezej said:

I koja je tvoja poenta? Da nasilje opravdava nasilje? Da zlocin jedne strane opravdava zlocin druge? Ja tako razumem tvoj post.

Moja je poenta da Izrael mora i milom i silom da cuva svoju drzavu bez da ima obzira prema bilo kome.

A koja je tvoja poenta? Ti se ovde javljas upisima Majke Tereze. Naravno da svako od nas zeli mir, ljubav i harmoniju,

nema potrebe da nam ti to objasnjavas.

Mir tamo ocigledno Hamas, ali ni mnogi drugi Palestinci ne zele, sve rade protiv b ilo kakvog mira, ali

eto, u mogucnosti su tako ( bili do juce).

Edited by Selina
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Selina said:

Moja je poenta da Izrael mora i milom i silom da cuva svoju drzavu bez da ima obzira prema bilo kome.

A koja je tvoja poenta? Ti se ovde javljas upisima Majke Tereze. Naravno da svako od nas zeli mir, ljubav i harmoniju,

nema potrebe da nam ti to objasnjavas.

Mir tamo ocigledno Hamas, ali ni mnogi drugi Palestinci ne zele, sve rade protiv b ilo kakvog mira, ali

eto, u mogucnosti su tako ( bili do juce).

Sad smo dosli do duplih standarda - jedan ima pravo na sve, a drugi nema. Standardna prica, opet zavisi ko navija za koga. Moja je poenta da treba da se dodje do nekog dogovora (sto ce biti bolno za obe strane), inace dugo nece biti resenja. Previse je zle krvi da zive medjusobno, a drugo resenje je da jedni istrebe druge. Inace ostaje ovo sto se desava poslednjih 70 godina.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tomas.hokenberi said:

Izbeglički kampovi su rezultat pogrešne politike Palestinaca i stalnih pokušaja da unište Izrael. U Izraelu žive i Arapi i to sasvim normalno. A pravo je pitanje zašto se stanovnici Gaze "Zapadne obale" tretiraju kao izbeglice. Oni nisu izbeglice već stanovnici Gaze i  Zapadne obale. Njihovo prihvatanje te činjenice je jedan od preduslova trajnog mira.

Da ponovimo gradivo, prve korake moraju da urade Palestinci, a ti koraci su prosti:

1. Priznavanje države Izrael u današnjim zvaničnim granicama.

2. Iskreno i potpuno odricanje od idelogije "Palestine od reke do mora"

3. Odustajanje od bajke o "povratku"

4. Odricanje od politike terorizma i predaja svih povezanih sa terorizmom (Hamas i druge organizacije) i trajna zabrana njihovog delovanja i 100% lustracija njihovih kadrova

5. Ukidanje UNRWA

6. Potpuna demilitarizacija Palestinaca dok se ne pokaže da su zaista iskreni u svojim namerama (po moj "odokativnoj" proceni to znači na barem 50-60 godina)

Jbg, isto tako se moze reci da je Varsavski geto bio izbor Jevreja ALI nije - bio je prisila.

Palestinci jos od Hagane su bili potiskivani u iste i to se sprovodi do danas - `80ih su to bioli Sabra i Satila, danas je Gaza i Zapadna obala...

Gde staje to "resenje palestinskog pitanja" ?

Ko ce, kada i kako to sprovesti da se prekine ta proketa spirala nasilja?

:smiley33:

Edited by Kronostime
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Kronostime said:

Jbg, isto tako se moze reci da je Varsavski geto bio izbor Jevreja ALI nije - bio je prisila.

Palestinci jos od Hagane su bili potiskivani u iste i to se sprovodi do danas - `80ih su to bioli Sabra i Satila, danas je Gaza i Zapadna obala...

Gde staje to "resenje palestinskog pitanja" ?

Ko ce, kada i kako to sprovesti da se prekine ta proketa spirala nasilja?

:smiley33:

Spiralu nasilja moraju da zaustave oni koji su je i pokrenuli i koji je održavaju živom, a to su Arapi iz Palestine. Mir moze sutra da nastupi, čim se Palestinci odreknu terorizma i "Palestine od reke do mora" i prihvate ono što sam napisao pre nekoliko postova. 

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Spiralu nasilja moraju da zaustave oni koji su je i pokrenuli i koji je održavaju živom, a to su Arapi iz Palestine. Mir moze sutra da nastupi, čim se Palestinci odreknu terorizma i "Palestine od reke do mora" i prihvate ono što sam napisao pre nekoliko postova. 

Fali samo jos Drug Tito i njegova miroljubiva koegzistencija medju narodima i narodnostima.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Jbg, isto tako se moze reci da je Varsavski geto bio izbor Jevreja ALI nije - bio je prisila.

Ne sećam se da su Jevreji pokrenuli rat za  istrebljenje Nemaca, pa su završili u Varšavskom getu posle poraza. Ako se ti tako sećaš istorije II svetskog rata onda mogu da razumem tvoju analogiju.

Ili ti tvrdiš da su Jevreji/Izraelci napali Arape? To i nije  baš u skladu sa istorijskim činjenicama.

Edited by tomas.hokenberi
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tomas.hokenberi said:

Ne sećam se da su Jevreji pokrenuli rat za  istrebljenje Nemaca, pa su završili u Varšavskom getu posle poraza. Ako se ti tako sećaš istorije II svetskog rata onda mogu da razumem tvoju analogiju.

Ili ti tvrdiš da su Jevreji/Izraelci napali Arape? To i nije  baš u skladu sa istorijskim činjenicama.

Analogija Varsavskog geta je u tome da su i jedni i drugi prisiljeni da zive u istima - i Jevreji u WWII i Palesitnci u Gazi.

Nemaju mogucnost izbora ni jedni ni drugi, jedino zajednicko im je koncept Konacnog resenja njihovog pitanja - samo su promenjeni predlagaci istog.

Koji izbor se daje Palestinicima danas i kroz istoriju od strane Izraela? Da semirno isele i nestanu sa te teritorije gde su ziveli?

Kako se to naziva u civilizovanom svetu i da li je to jedino resenje?

Da li je empatija toliko degradirala da zavisi od toga koje je ko vere, nacije, rase, grupe....... ili smo svi, u sustini, isti?

U mom sistemu vrednosti nisu- sva bica su jednaka, ma kako ih trpali u klasifikacije !

Drugacije bih pogazio svoje principe, a to mi je bitnije od svega  - ne postoji neko koga mogu da mrzim.

:default_coffee:

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li su naterani ili nisu moze da se raspravlja, ali nedostaje geneza kako smo do tog teranja dosli, ako se ono desilo.

 

Izrael je dobijao rat za ratom, a nijedan od tih ratova nisu pokrenuli, da bi onda druga strana kalimerisala. Da im je stalo do zena, dece i staraca ne bi pokretali osvajacke ratove, pa ih posle koristili kao zivi stit.

 

Za svaki decji zivot i svaku civilnu zrtvu odgovoran je Hamas. Ako bi Hamas nestao danas iz Gaze na ovaj ili onaj nacin, razaranje bi stalo i nijedan zivot vise ne bi bio izgubljen kao posledica sukoba.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

Za svaki decji zivot i svaku civilnu zrtvu odgovoran je Hamas. Ako bi Hamas nestao danas iz Gaze na ovaj ili onaj nacin, razaranje bi stalo i nijedan zivot vise ne bi bio izgubljen kao posledica sukoba.

U vreme Sabre i Satile Hamas nije postojao.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Kronostime said:

U vreme Sabre i Satile Hamas nije postojao.

:default_coffee:

Hamas je samo trenutna inkarnacija imbecilne Palestinske politike. Hamas zastupa ono što Arapi iz Palestine većinski oduvek zastupaju a to je fizička eliminacija i uništenje Jevreja i Izraela. To je oduvek bila i ostala osnovna ideja vodilja svake Palestinske borbe. Ni 1948 ni 1967 ni 2024 se Palestinci nisu borili za dve države i "pravednu podelu Palestine" već samo i isključivo za uništenje Izraela. I svaki put su, zasluženo, izgubili. Uništenje Hamasa ne sme da znači samo uništenje jedne političko-terorističke organizacije već i uništenje volje Palestinaca da slede takvu ideologiju. Pošto se decenijama pokazuje da nisu sposobni da to prihvate na pregovorima i milom potrebno je da, poput Nemačke u II svetskom ratu, dožive ponovo katastrofalni poraz koji će im možda ubiti želju da i dalje pokušavaju da sorovedu sumanute ideje.

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, bohumilo said:

Naravno da Izraelci treba da budu ponosni (u vojničkom, moralnom i svakom drugom smislu) na delovanje njihove vojske u Gazi. Terorističke jazbine, tuneli, Ja lično nemam razloga da budem ponosan jer ni na koji način ne učestvujem u njihovom podvigu, ali sam srećan kada god Dobro ima zube, kada je opasno, naoružano i sposobno da se brani od Zla.

 

 

...samo sam htela da zauzmem jedan, nicim izazvano osim nepoznavanjem, suprotstavljeni stav i izrazim zaprepascenje zbog toga sto niko nije rekao - aha evo ga jos jedan uzivatelj u razaranju gaze.

 

...  sjajno je sto Dobro ima zube 

 

a Zlo samo nesrecne civile....i onda se polemise.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, tomas.hokenberi said:

 I danas se udžbenicima (UNRWA finansiranim) u Gazi slavi treći rajh i politika nacista i njihov način "rešavanja jevrejskog pitanja".

 

 

 

Jel mozes neki relevantan link za ovo?

On 2/28/2024 at 2:53 AM, Angelia said:

Nasumice?

 

da, nasumice i sadisticki

 

https://n1info.rs/svet/video-foto-izraelske-snage-ubile-vise-od-100-palestinaca-koji-su-bili-u-redu-za-hranu/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tomas.hokenberi said:

Hamas je samo trenutna inkarnacija imbecilne Palestinske politike. Hamas zastupa ono što Arapi iz Palestine većinski oduvek zastupaju a to je fizička eliminacija i uništenje Jevreja i Izraela. To je oduvek bila i ostala osnovna ideja vodilja svake Palestinske borbe. Ni 1948 ni 1967 ni 2024 se Palestinci nisu borili za dve države i "pravednu podelu Palestine" već samo i isključivo za uništenje Izraela. I svaki put su, zasluženo, izgubili. Uništenje Hamasa ne sme da znači samo uništenje jedne političko-terorističke organizacije već i uništenje volje Palestinaca da slede takvu ideologiju. Pošto se decenijama pokazuje da nisu sposobni da to prihvate na pregovorima i milom potrebno je da, poput Nemačke u II svetskom ratu, dožive ponovo katastrofalni poraz koji će im možda ubiti želju da i dalje pokušavaju da sorovedu sumanute ideje.

Jbg. onda je i Netanjahu nastavak politikr Hagade iz `30ih godina i gde to vodi, sem ka novim sukobima?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ozu said:

 

Jel mozes neki relevantan link za ovo?

 

 

Na primer ovo:

Iraqi Islamic Scholar Fares Al-Azawi On Hamas TV: The Killing Of Six Million Jews In The Holocaust Is A Myth; The Nuremberg Trials Were A Sham; The Zionists Colluded With The Nazi

 

https://www.memri.org/tv/iraqi-islamic-scholar-azawi-hamas-holocaust-denial-myth-nuremberg-trials-zionist-plot-collusion

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Silom prilika sam usao ovih dana na ovaj dio foruma (dosadno na poslu, pa reko hajde da vidim sta ima na sportu, ali kosarka blokirana kada nisi ulogovan pa zavrsih citajuci politiku) i ostao sam zaprepascen posebno na ovoj temi. Koliko god dalek i tezak ovaj sukob bio nikako mi ne moze biti jasno da se na istom forumu koji citam svaki dan opravdava, pa cak i podrzava unistenje i ugnjetavanje civilnog naroda. Nije mi jasno da moze neko da prica o dobru i zlu i da kaze ovo je dobro a ovo je zlo kada ni strucnjaci ne znaju vise sta je sta. Zaista mi nije jasno da ovakav narativ moderacija dozvoljava. Samo cu reci jedno, iskreno se nadam i zelim da se nikome ovde ne desi ono sto se desava civilnom palestinskom i ukrajinskom narodu kao ni odredjenom civilnom izraelskom i ruskom.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

 

30 minutes ago, Pacino said:

Silom prilika sam usao ovih dana na ovaj dio foruma (dosadno na poslu, pa reko hajde da vidim sta ima na sportu, ali kosarka blokirana kada nisi ulogovan pa zavrsih citajuci politiku) i ostao sam zaprepascen posebno na ovoj temi. Koliko god dalek i tezak ovaj sukob bio nikako mi ne moze biti jasno da se na istom forumu koji citam svaki dan opravdava, pa cak i podrzava unistenje i ugnjetavanje civilnog naroda. Nije mi jasno da moze neko da prica o dobru i zlu i da kaze ovo je dobro a ovo je zlo kada ni strucnjaci ne znaju vise sta je sta. Zaista mi nije jasno da ovakav narativ moderacija dozvoljava. Samo cu reci jedno, iskreno se nadam i zelim da se nikome ovde ne desi ono sto se desava civilnom palestinskom i ukrajinskom narodu kao ni odredjenom civilnom izraelskom i ruskom.

 

Ne znam na kom si forumu to procitao, posto na ovom to nisi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, 40Wins said:

 

 

Ne znam na kom si forumu to procitao, posto na ovom to nisi. 

Tacno, nisam tim rijecima, ali jeste uvijeno u fin papiric, spakovano u kutiju, oblozeno ukrasnim papirom i stavljena masnica preko sa sve porukicom da budemo zivi i zdravi. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...