Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

23 minutes ago, Dragan said:

OK, siguran sam da znas vise od mene na tu temu i posto uvek ima prica dve strane svestan sam da je ovo sto on prica navijacki.

Ipak mi se cini da ima dobrih pitanja.

Navodis to sa nedostatkom vode.

Postavlja se generalno pitanje - da li bi situacija sa vodom (i ne samo sa vodom) u Gazi bila bolja, ili cak mnogo bolja, da:

- hamas nije vadio cevi da pravi rakete (ne znam, je li to istinito?)

- da je deo (velikih?) sredstava koja je Zapad (sta je sa pomoci islamskih drzava u okruzenju ?) dao ulozena u poboljsanje infrastrukture (umesto u oruzje za hamas; navodi se da neki tamo njihov glavonja ima licno bogatstvo od 4 milijarde, istina?)

Islamske drzave u okruzenju salju takodje pomoc, narocito sada i danas i to stvarno u velikim kolicinama.

Mene je licno zbunio podatak da je pre Hamas masakra dnevno u Gazu stizalo 65 kamiona  i to tako mnogo godina, svaki dan.

Da li i kako su ti zvanicnici, funkcioneri, drmatori Gaze uopste zamisljali buducnost tih ljudi?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Ne govorim o cijevima, infrastrukturi, tehničkim gubicima na vodovodnoj mreži, krađi i ostalim mirnodobskim trivijama iz oblasti vodosnabdijevanja.

 

EDIT: još jednom, ovo nije navijačko ponašanje, ovo je pokušaj uspostavljanja jednakosti između pojma musliman i pojma terorista, pošto se svi slažemo oko toga kako se sa teroristima postupa. Lik kaže da tri četvrtine palestinaca podržava hamasove zločine od 7. oktobra, što je faktoid (jer nije materijalna neistina, samo je izvađeno iz kontekta i reverse engineerovano post hoc ergo propter hoc manipulacijom) koji je možda i negdje u granicama dozvoljene ratne propagande, međutim odmah iza toga kaže nešto tipa uostalom, svi muslimani misle tako, što je ničim potkrepljena generalizacija sama po sebi dovoljna da gospodinova smatranja isključimo iz polja relevantnosti.

Ja bih bas o tim stvarima i nadam se da ovo moje nije navijacko ponasanje (za tipa sa videa se moze sumnjati).

Zasto ljudi u Gazi nisu sredstva koja su im stavljena na raspolaganje ulozili u infrastrukturu, razvoj ekonomije (koliko je to uopste moguce tamo da bi 2 miliona ljudi mogli ziveti?), vec u naoruzanje i mrezu podzemnih hodnika ?

 

Hamas vlada u Gazi.

Da li je istina da je proklamovani cilj hamasa unistenje Izraela ?

Sta mislis koliko stanovnika Gaze stoje iza hamasa ?

Manje, ili vise nego russa iza zlog gnoma ?

 

Kako vidis ulogu islama u celoj prici ?

 

PS

U trenutnoj prici stavljam na stranu ulogu Izraela i njihove zlocinacke vlade, koja je svakako bitna.

Edited by Dragan
Link to comment
Share on other sites

Just now, Beonegro said:

@Dragan čemu ova pitanja, budući da sam se o njima već vrlo jasno odredio na ovom forumu, i to među prvima?

Sorry, mea culpa, nisam pratio sve vec samo na preskoke jer se puno stvari ponavlja i ne mogu bas da pohvatam ko je za koga i zasto.

Pitanja nisu upucena samo tebi, a cilj im je da makar teoretski vidimo postoji li mogucnost nekog drugacije zivota na tim prostorima

i koji bi bili neophodni uslovi za taj drugaciji, bolji zivot, kako za Palestince, tako i za Izraelce, kao i koje su najvece prepreke (ako opet zanemarimo daleku proslost).

Znam da nije jednostavno (evo i na Balkanu se jos uvek prica o partizanima/cetnicima/ustasama), ali postoji li barem teoretska mogucnost da se stvari poprave ?

Link to comment
Share on other sites

Mislim da u Gazi više ne postoji mogućnost da se stvari poprave, mislim da se hamas fundamentalno preigrao paktiranjem sa Iranom i da zbog toga više nemaju podršku ni među muslimanskim zemljama, što će izraelski ekstramisti iskorisiti da jednom za svagda riješe pitanje Pojasa Gaze čineći ga nemogućim za život.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Izgleda da su hteli da prave Metro u Gazi da bi ljudi mogli lakse da putuju iz grada u grad.

 

 

https://videoidf.azureedge.net/ee12f975-29aa-41ea-a979-3e10fa40560b

 

Izraelska vojska saopštila je da je otkrila najveći sistem tunela Hamasa u pojasu Gaze. Nalazi se na 400 metara od graničnog prelaza Erez između Izraela i priobalne oblasti, saopštila je vojska u nedelju. Sistem tunela prostire se oko 50 metara pod zemljom više od četiri kilometra. Prema izveštajima izraelskih medija, tunelska ruta široka oko tri metra, koja prema navodima vojske ima nekoliko grana, završava se u Džabaliji. Izbeglička četvrt na severu pojasa Gaze smatra se uporištem islamističkog Hamasa. Pojas Gaze je dugačak oko 45 kilometara i širok oko šest do 14 kilometara.

 

Tunel je takođe koristio Hamas za napad na Izrael, saopštila je vojska. Dovoljno je velika da vozila mogu da prođu. Gradiće se od armiranog betona i opremljen električnom energijom, ventilacijom, kanalizacijom i komunikacionim mrežama. Vojnici su takođe pronašli oružje u tunelima. U početku, informacije nisu mogle biti nezavisno proverene.

 

Prema izraelskoj vojsci, islamistička organizacija je "uložila ogromne količine novca i resursa u terorističke tunele". Portparol vojske Danijel Hagari govorio je o "milionima dolara" koji se slivaju u "podzemni teroristički grad" u blizini graničnog prelaza Erez na severu Gaze. Prema izveštaju, vojska se takođe borila protiv terorista u njemu.

Prema izraelskoj vojsci, nema dokaza da bilo koji od podzemnih prolaza vodi na izraelsku teritoriju. Sistem tunela izgradio je Mohamed Sinvar, brat šefa islamističke organizacije u pojasu Gaze Džihija Sinvar, navodi se u saopštenju. Vojska je takođe objavila video snimke i fotografije svog pronalaska, kao i snimke izgradnje Hamasove mreže tunela, kao i klip na kojem se navodno vidi Mohamed Sinvar kako vozi kroz kompleks kao putnik u automobilu. U početku, snimci nisu mogli biti nezavisno verifikovani.

Prelaz Erez, u blizini sistema tunela, korišćen je za putnički saobraćaj između Izraela i pojasa Gaze pre 7. oktobra. Teroristi Hamasa u pojasu Gaze uništili su prelaz tokom njihovog masakra u izraelskim pograničnim gradovima. Izrael je na brutalan teroristički napad odgovorio velikim vazdušnim napadima na priobalnu oblast i krajem oktobra pokrenuo kopnenu ofanzivu u toj oblasti.

Edited by Dragan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Dragan said:

Ja bih bas o tim stvarima i nadam se da ovo moje nije navijacko ponasanje (za tipa sa videa se moze sumnjati).

Zasto ljudi u Gazi nisu sredstva koja su im stavljena na raspolaganje ulozili u infrastrukturu, razvoj ekonomije (koliko je to uopste moguce tamo da bi 2 miliona ljudi mogli ziveti?), vec u naoruzanje i mrezu podzemnih hodnika ?

 

Hamas vlada u Gazi.

Da li je istina da je proklamovani cilj hamasa unistenje Izraela ?

Sta mislis koliko stanovnika Gaze stoje iza hamasa ?

Manje, ili vise nego russa iza zlog gnoma ?

 

Kako vidis ulogu islama u celoj prici ?

 

PS

U trenutnoj prici stavljam na stranu ulogu Izraela i njihove zlocinacke vlade, koja je svakako bitna.

Postavljas nezgodna pitanja za one koji pokusavaju da izjednace Izrael sa Gazom.

Mozes procitati na netu Hamasov manifest, koji jasno govori o ubijanju svih jevreja, I unistenju Izraela. Drugo, mozes da slusas sta predstavnici Hamasa govore, to sto neki biraju da ignorisu njihove izjave, je njihov problem. Trece, recimo imas price Green Prince, ili kako ga jos zovu Son of Hamas, koji je 10 godina saradjivao sa IDFom kao visoko rangirani Hamasovac, ciji otac je jedan od osnivaca Hamasa, I otac je uhapsen sad u WB. Sin se naravno krije negde u US. 

Dalje, imas izvestaje o bogatstvu vodja Hamasa, jedan 5 biliona, jedan 4 biliona I tako...ako se pravimo ludi oni su to zaradili noseci gajbice.

I jedan utisak iz SR, posto sam se upravo vratila iz posete, neki ljudi misle ili imaju utisak da je Hamas neko strano telo u Gazi, a nije. To su braca, sinovi, rodjaci...ovih 2.3 miliona stanovnika. To su ocevi, prijatelji...tako da podrska Hamasu uopste ne treba da iznenadjuje. Ili ne bas najbolja paralela, na tom malom prostoru, to je njihov militantni SNS I SPS, ako ukljucimo I Islamisticki Dzihad. 

Ako uz to uzmemo u obzir da se radi o radikalnom islamizmu, kako se to odvaja od "civila"? Jako tesko. 

U Rusiji imas mnogo vise ljudi koji nisu direktno povezani sa Putinovim sistemom, isto kao sto u SR nisu svi uhlebljeni u SNS I SPS, veci broj stanovnika, veca geografija, prosto nema leba za sve.  

izrael ima oko 7 miliona jevreja, 7og oktobra je ubijeno oko 1200 i oteto 240, i retko ces cuti od bilo kog Izraaelca da ga masakr nije na neki nacin dotakao, ili je bilo komsijsko dete na festivalu, ili zna tetku kojoj je sestra bila u kibutzu, ili je isao u skolu sa rodjakom, ili je u vojsci upoznao nekog kome su rodjaci stradali...mislim da vidis sliku.

sad zamisli kako to izgleda sa oko 100k Hamasovaca i Dzihadista na 2.3 miliona stanovnika (broj je nagadjanje, ali tu negde). 

Znamo da u Gazi, UNRWA skole uce decu da mrze jevreje, znamo I da je vecina zaposlenih lokalci, znamo I da su mnogi zaposleni slavili na twiteru 7og oktobra. Videli smo "novinare" koji sa Hamasovcima ulaze u Izrael 7og oktobra. 

Mi ustvari nemamo referentni sistem sa kojim da uporedimo tako nesto, zato nam je I tesko da prihvatimo 70% podrske Hamasu. 

To opet ne znaci da su svi Palestinci = Hamas, isto kao sto mnogi korisni idioti koji izlaze na ulice da vicu "from the river to the sea" nemaju pojma sta to znaci. Nekim Palestincima je taj isti Hamas ubio rodjake, oceve, bracu 2007 kad su pocistili Fatah. Neki bi se mozda I bunili kad bi znali da nece odma biti ubijeni. Neki saradjuju sa Izraelom.

Zbog toga vredi, da Izrael pokusava da smanji civilne zrtve.

Ako uzmemo u obzir, da je 50% Gaze, ispod 18 godina, neke je moguce resetovati iz indoktrinacije.

Neki mozda I razumeju da je ovo sve posledica Hamasovog delovanja.

Govorim "neki" jer neznamo tacne brojke. Ali ima ih.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Angelia said:

izrael ima oko 7 miliona jevreja, 7og oktobra je ubijeno oko 1200 i oteto 240

 

Oko 1100, od čega 700 civila, i to ne samo Jevreja. Ubijani su i otimani i Arapi (uglavnom beduini) i Filipinci i drugi stranci.

 

Quote

The final death toll from the attack is now thought to be 695 Israeli civilians, including 36 children, as well as 373 security forces and 71 foreigners, giving a total of 1,139.

https://www.france24.com/en/live-news/20231215-israel-social-security-data-reveals-true-picture-of-oct-7-deaths

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, erwin said:

 

Oko 1100, od čega 700 civila, i to ne samo Jevreja. Ubijani su i otimani i Arapi (uglavnom beduini) i Filipinci i drugi stranci.

 

https://www.france24.com/en/live-news/20231215-israel-social-security-data-reveals-true-picture-of-oct-7-deaths

Sto u srzi ne menja ono sto sam rekla. Da je Hamas duboko ugradjen u Gazi, a ne neko strano telo. Nekako vise kao leukemija a ne tumor koji se moze operisati. Sto ce reci da izleciti takav rak, zahteva mnogo stete u organizmu od hemoterapije. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, erwin said:

Duboko je ugrađen jer su mu okolnosti i ponašanje Izraela i međunarodnih aktera omogućile da se toliko duboko ugradi. Nije se "rodio" tako duboko ugrađen.

Rodio se u Gazi, iako je osmisljen u Egiptu, a jbga da li je medjunarodna pomoc, da li iranska podrska, UNRWA, ili to sto ih je Izrael ostavio da se sire od 2007, I samo im napravio zid (iako cisto sumnjam da bi imali medjunarodnu podrsku 2007 da ih ociste)...itd, koji od tih faktora je uticao da postanu to sto jesu, je vise filozofsko pitanje, SBBKBB. Sto je moja pokojna baba govorila "covek kad bi znao da ce negde pasti I slomiti nogu, on bi seo". 

 

Cinjenica je da je sad to sto jeste. Mozda da je Izrael imao vidovitu Zorku, ne bi se ni povukao iz Gaze 2005. Mislim da I Egipat sad zali sto su ih napravili. 

 

Ali je besmisleno da sad krivimo "aktere", to kao da Hamasovci nisu imali sopstveni izbor, nego ih neka visa sila dovela tu gde jeste.

Link to comment
Share on other sites

Ponekad postavljaju ova dva pitanja: Koliko muslimanskih drzava znate? A koliko jevrejskih?

 

Odgovor je ocigledan ali to kod normalnih je ocigledno, a ipak postoje i ovakvi odgovori: Pa kad vec ima toliko muslimanskih drzava zasto bi onda Izrael bio jevrejski a ne muslimanski?

 

Ovo ne kazu kao saljivdzije ili tako nesto, vec najozbiljnije kazu kao najlogicniju stvar na svetu. 

Kada posle toga ostanes obesene vilice i dalje nisi siguran sta si cuo/la.

Link to comment
Share on other sites

Quote

Israeli leaders have signaled their willingness to negotiate another hostage exchange with AFP reporting that Hamas leader Ismail Haniyeh will visit Egypt on Wednesday to hold talks.
Hamas still holds 129 hostages. One hundred ten have been released, most in an earlier deal that Hamas violated on Nov. 28. (...)
According to CNN political and foreign policy analyst Barak Ravid, at a meeting  Monday in Warsaw between Mossad Director David Barnea, Qatari Prime Minister Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani and CIA Director William Burns, Israel proposed a weeklong pause in fighting in exchange for 40 hostages.

https://www.jns.org/israel-signals-readiness-for-another-hostage-exchange/

 

Quote

The Israel Defense Forces (IDF) are closing in on Hamas leader Yahya Sinwar and have nearly captured him twice in recent days during ground operations in southern Gaza, according to an unsourced report from Israel’s Channel 12.

Sinwar, who runs Hamas in the Gaza Strip, is part of a group of higher-ups who planned the Palestinian terror group’s Oct. 7 massacre in Israel.

Last week, a senior US official said of Sinwar, “It’s safe to say his days are numbered … He has American blood on his hands.” The official also pledged that “justice will be served.”

https://www.algemeiner.com/2023/12/19/israel-closing-in-hamas-leader-sinwar-idf-announces-completion-operations-north-gaza-israeli-report/

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Beleska

... svaki put kada uperim prstom u Iran kao glavnog sponzora `nemira` na BI ne bi trebalo da zaboravim(o) barack obamu koji je prvi osnazio Iran i njegovu ulogu danas kroz hamas, hezbo, huti

 

Ovo `nemir` je pod navodnicima jer je pravo znacenje`terorizam`... Dakle, Iran sponzor terorizma zalaze se za mir i prekid vatre. Prava stvar. Otmeno receno.

 

Ali `normalni`terorista ili neki nezavisni stanovnik Gaze, bi na tako nesto, pitao Iran - a zbog cega smo zapocinjali ovaj rat ako sada hoces prekid vatre i zgrazavas se nad zrtvama?

 

...ko je ovde lutkar?

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mama_mia said:

Beleska

... svaki put kada uperim prstom u Iran kao glavnog sponzora `nemira` na BI ne bi trebalo da zaboravim(o) barack obamu koji je prvi osnazio Iran i njegovu ulogu danas kroz hamas, hezbo, huti

 

Ovo `nemir` je pod navodnicima jer je pravo znacenje`terorizam`... Dakle, Iran sponzor terorizma zalaze se za mir i prekid vatre. Prava stvar. Otmeno receno.

 

Ali `normalni`terorista ili neki nezavisni stanovnik Gaze, bi na tako nesto, pitao Iran - a zbog cega smo zapocinjali ovaj rat ako sada hoces prekid vatre i zgrazavas se nad zrtvama?

 

...ko je ovde lutkar?

 

Ako se vec vracamo u proslost, ovaj dogadjaj je sigurno imao veliki uticaj na kasnija desavanja u Iranu i na BI.

 

Државни удар у Ирану 1953.

 

Државни удар у Ирану 1953. је било збацивање демократски изабране владе Ирана, и њеног премијера, Мохамеда Мосадика 19. августа 1953, оркестрирано од стране обавештајних агенција Уједињеног Краљевства (под именом операција Чизма) и Сједињених Држава (под именом пројекат TPAJAX). Мохамед Реза Пахлави је од уставног монарха постао ауторитарни монарх који се значајно ослањао на подршку Сједињених Држава како би опстао на власти док није збачен у фебруару 1979.

...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Dragan said:

Ako se vec vracamo u proslost, ovaj dogadjaj je sigurno imao veliki uticaj na kasnija desavanja u Iranu i na BI.

 

Државни удар у Ирану 1953.

 

Државни удар у Ирану 1953. је било збацивање демократски изабране владе Ирана, и њеног премијера, Мохамеда Мосадика 19. августа 1953, оркестрирано од стране обавештајних агенција Уједињеног Краљевства (под именом операција Чизма) и Сједињених Држава (под именом пројекат TPAJAX). Мохамед Реза Пахлави је од уставног монарха постао ауторитарни монарх који се значајно ослањао на подршку Сједињених Држава како би опстао на власти док није збачен у фебруару 1979.

...

 

Nije tajna da je pojava ajatolahata promenila svaku komponentu koja je bila aktuelna za vreme saha...pomenula sam obamu i njegovu cudnu ulogu oko nuklearnog sporazuma, a to je bilo relativno skoro. 

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Mama_mia said:

 

Nije tajna da je pojava ajatolahata promenila svaku komponentu koja je bila aktuelna za vreme saha...pomenula sam obamu i njegovu cudnu ulogu oko nuklearnog sporazuma, a to je bilo relativno skoro. 

Nema demokratije kod muslimana, samo cvrsta i surova diktatura,

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Eve ih, sve go (pun intended) civil do civila. Zateklo ih na kursu vezenja goblena usred oblasti koja je već 2 mesec poprište ratnih dejstava, i odakle je civilima odavno naloženo da se sklone.

https://www.i24news.tv/en/news/israel-at-war/1703008385-hundreds-of-hamas-fighters-killed-500-surrender-to-idf-in-jabalia-battles

Around 500 additional terror suspects have surrendered to advancing IDF troops, according to spokesman statements. Terrorists used schools, hospitals, and dense civilian areas to mount attacks and take cover, complicating IDF efforts to minimize collateral damage during strikes on enemy positions. 

 

Internet je pun ovakvih snimaka, ovaj iznad sam uzeo jer se jasno i vidi da se radi o školi (ili možda i vrtiću) - i to verovatno školi UŠ-a* - iz arhitekture i scenografije, iz koje "đaci" izlaze u gaćama, sa školskim priborom jasno istaknitim iznad glave.

 

Ove predaja članova "pokreta otpora" je i velika izdaja i nož u leđa i internacionalnom samoupravljačluku koji je od Sidneja do Sijetla - ali na ovi stranu, preko Miloša Velikog  - zalegao za stvar revolucuje, zebe dupe po ulicama kompletan listopad, studeni i prosinac, uskoro će zabrijati i sječanj - a ovi se predali. Skinuli pantalone. "Mi se predali". Sledeći put - koji se uredno najavljuje, samo izgleda kao da su Jevreji rešili da im maaalčice poremete planove - gledaj barem neko klanje i silovanje da se organizuje u kakvom lipnju-srpnju, rujnom travnju, da se mir u svetu može zazivati u papučicama i pinji koladi.

 

Drugo, bez zezanje, došlo je vreme da više ni teroristi i revolucionari ne mogu da imaju prljave i poderane gaće, da se ne obrukaju...Džaba tebi posle i Gutereš i član 99 i 199...

 

A kad sam već kod te pojave, nameće se pitanje i kada će biti aktiviran član po kojem se na glasanje pred Savetom bezbednosti daje rezolucija: "Ja sam debil! Moja organizacija vrbuje i radikalizuje male, a sakriva i štiti velike teroriste. Obezbeđujemo im podzemnu i nadzemnu infrastukturu, prostorije za lansirsnje projektila i držanje talaca, žive i nežive štitove svih uzrasta i veličina, a dajemo i garanciju u vidu odstupnice kroz narikanje i lelekanje ako neko dođe da se žali. Zato i dovlače ovakve kao što sam ja, kao što je Vuk Džeremik, kao što je drug-dergovac Gabri, jer treba svakom šitholincu da budemo potaman. Za? Protiv? Uzdržani?"

 

 

 

* Šitholinci notirani u realnom vremenu (umesto da oni budu faktčekeri i da se banuje svako na koga oni ukažu prstom, kao što je bilo ranije; ovi, recimo, što čuvaju otetu decu na tavanu škole, oni imaju dosta vremena i dušu su dali da se bore protiv misinformacijaidisinformacija na internetu):

 

  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, erwin said:

Dopisnik za diplomatiju i nacionalnu bezbednost Vašington posta potvrđuje da je Netanjahuova namera da etnički očisti Palestince iz Pojasa Gaze proterujući ih na Sinaj.

 

 

Potvrdjuje kako? Jel ga cuo? Verovatno ne, jel kaze "privatni sastanak", onda mora da mu je neko od prisutnih rekao. Ko je to?  A ako jeste onda je to rekla kazala a ne potvrdjivanje, a definitivno ne potvrdjuje nameru, osim ako ne zna da cita misli.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Sa 13 glasova za i uzdržanim SAD i Rusijom u SB UN usvojena (zbog pretećeg američkog veta razvodnjena) rezolucija kojom se poziva na bezbednu i neometanu isporuku dovoljne količine humanitarne pomoći palestinskim civilima.

 

Spoiler

 

 

 

 

 

Edited by erwin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

GB69vMLa0AA6NtS?format=jpg&name=4096x409

 

Velika mobilizacija im omogućava da šire operacije kako se otvori prostor, sad najavljuju uvođenje nove divizije i proširenje operacija na srednji deo Gaze. Nezvanično već su upali u taj prostor ali samo na ove teritorije uz Izrealsku granicu gde nema naselja. Dole na jugu isto napreduju, tu se očekivao najjači otpor no možda se hamas preračunao pa većinu jedinica rasporedio u Gaza City gde su okruženi.

 

Poruka majke ubijenog taoca Izraelskoj jedinici koja je odgovorna :

 

 

 

Treba dosta hrabrosti i trezvenosti za ovako nešto u ovom trenutku.

 

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, erwin said:

Dopisnik za diplomatiju i nacionalnu bezbednost Vašington posta potvrđuje da je Netanjahuova namera da etnički očisti Palestince iz Pojasa Gaze proterujući ih na Sinaj.

 

 

Ako ima dovoljno dokaza da je plan etničko čišćenje - na šta čeka Hag? Takođe, 8-og Oktobra je trebala da izađe poternica za liderima Hamasa, za organizovanje genocidnog čina. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...