Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

7 minutes ago, Smrtokapa said:

 

Pusti ti šta Beonegro priča, nego ajde da vidimo kako se ja bavim političkim pravoslavljem.

 

Ako ja smatram svetosavlje koje je trenutno dominantna politička ideologija SPC za fašizam, ako se protivim svakom uplivu crkve u politiku i ako sam protiv 99% tih političkih stavova koje uprkos tome iznesu u javnost, kako sam ja deo fakin političkog pravoslavlja?

 

Bio bi deo da postoji potreba da se takav pojam uopste definise kao sto je postojala potreba da se definise politicki islam. Zbog toga ovo deluje bizarno i smesno. Ali ja smem da se kladim da postoji tako zaostreni antagonizam ovde, prestao bi da nosis kolac u crkvu upravo iz tih razloga da ne bi bio povezan sa istim. Ovako to ne vidis i objektivno ne postoji veza u realnom vremenu u kom zivimo u Srbiji. Ja sam ti samo objasnio Beov idejni konstrukt, a on ce me ispraviti ako ga nisam dobro shvatio.

 

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

Ja ne sumnjam na islamofobiju ni tebe ni Bea ni bilo koga nego mi je nevjerovatno da vuces takve paralele. Evo ja sam porijeklom musliman, nikad u zivotu isti nisam zelio praktikovati nit mi je imao ikakvog smisla, a izjasnjavam se kao ateista pa opet slavim Bajram npr jer je porodcni praznik. Bajram je vezan za islam, znaci li to da bi se svaka osoba islamskog porijekla trebala odreci i praznika da ih neko ne bi povezao sa kozojebima koji se raznose ili pucaju po masama? Ako ce mene licno ili nekog slicnog meni neko povezati sa teroristom jer sam muslimanskog porijekla i proslavicu Bajram sa roditeljima i sestrom, onda je ta osoba glupa ko 3 kurca i treba ga izolovati iz drustva jer je opasan po okolinu. 

 

Ne, i jasno sam povukao i liniju kod slave. Bajram, Bozic, slava, Uskrs itd. iako ishode iz abrahamskih religija (mada i to nije 100% tacno, jer mnogo toga vuce korene iz paganstva, ali da to zanemarimo sada) su vise neki deo folklora i poenta je u okupljanju, nekad i begu od sumorne realnosti, ubacio bih tu i sve druge proslave.

 

Ako to slavis u krugu porodice, pa i uz religijske rituale kod svoje kuce, to te ne stavlja u tu grupu.

 

Povezalo bi te sa tom grupom da na taj dan svoju religioznost emitujes agresivno ka spolja.

 

I to apsolutno nema nikakve veze ni sa religijom kao takvom, ja mogu da mislim da je lik koji stane na semafor spusti prozor i odvrne do daske neki IDJ videos retard pa da mu oci nikad nisam video i tesko cu promeniti misljenje.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Selina said:

Ti si pre njega napisao:

Umjesto sto lupate napamet radije porazgovarajte sa nekom obrazovanom i pokrivenom muslimankom (kakvih itekako ima) pa mozda i shvatite da nije svaka pokrivena muslimanka na svijetu to uradila jer ju je neki kozojeb ...

 

Ja ne volim ni da citam ove besmislene i vulgarne izraze, a da muslimani po Evropi, USA i AU moraju da se prilagode

nacinu zivota ljudi kod kojih su dosli to se valjda samo po sebi podrazumeva.

 

 

Da, zbog toga sam i upotrebio taj izraz, tek sad sam ukapirao.

 

Naravno da ne smatram muslimane kozojebima. Ove koji bi vodili dzihad smatram teroristima i neljudima, ne moram da koristim druge odvratne izraze, samo sam se nadovezao na alpaku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Treba otvoreno reci da za ovu situaciju resenja nema. Procesljace Gazu, taman sve hamasovce da pobiju i opet dzabe. U glavama dece koja prezive sve ovo vec se radjaju novi šehidi. Ta deca su ocajna, beda posle ovog rusenja ce biti sve veca... I neko ocekuje rast tolerancije i pojavu umirujucih tonova. Prazna prica. Arapi ce imati samo jedan cilj a to je unistenje Izraela, ovi ce se braniti sve cesce na krvav nacin i tako zauvek.

Religijom je svet toliko zatucan da su se ogromna osvajanja, čitaj pljacke, vekovima mogle  na miru sprovoditi pod plaštom borbe za neke religijske ciljeve i slicne gluposti. Ljudi su i tada bili zamlacivani a tek sada kada jednim klikom u svaciju glavu moze da udje neki religiozni fanatik...

Da, resenja nema i tek dolaze uzasi.

  • Like 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, wwww said:

imam jedno pitanjce posto ovde ima ljudi iz vecine bivsih nam yu republika, a bivsa Juga (Titova komunisticka) je bila uvek naklonjena Palestincima i nije imala diplomatske odnose s Izraelom upravo zbog pitanja Palestinaca:

 

ko od vas bi voleo da primi izbeglice iz Gaze u svoj grad? svi vidimo da je velika frka, 2 miliona ljudi na malom prostoru, sve nase ex republike su bitno slabije naseljene (osim Kosova), nedostaje mlade radne snage, sela prazna - nema ko da obadjuje zemlju i brine se o starim kucama... Oni su svi vredni i radni, plus puni snage i elana. Ko je spreman da pomogne ovim sirotim ljudima da njihova deca ne pate pod bombama surovog Izraela i da spreci genocid i ratni zlocin? Sigurno bi i neke arapske zemlje prilozile nesto za njihovu integraciju, mozda za otvaranje nekih firmi, te bi i privreda mesta procvetala. Ko se javlja kao dobrovoljac da ih prihvati?

 

da cujemo Srbe iz Srbije koji su vrlo zabrinuti za ljudska prava u Gazi. Da li bi ih naselili u Nis, Kragujevac (mozda u Sumarice, zvrji tu neki prazan prostor, a neka fina porodica iz Gaze bi bas mogla tu lepo da se smesti i pocne novi zivot), mozda u Kraljevo, Novi Sad (Lale bi bas malo zivnule unosenjem nove, temperamentne krvi, a mozda bi i ravnica delobvala onako terapeutski na lecenje rana 75godisnje torture i aparhejda Izraela)

hoce mozda neko iz Sandzaka da ih malo prihvati?

Kako stoji stvar s ljudima iz Bosne? da li biste ih primili recimo u Sarajevo ili Mostar, o slobodarskoj Banja Luci ne smem ni da pitam.

Ima li koga iz Hrvatske? Vi ste vec dobrano prihvatili evropske vrednosti i multikulturizam, sta kazete na to da ih malo naselite po ostrvima, u zimskoj sezoni kad nema turista je bas mrtvo. A ako seici resse da uloze malo mozda niknu neki lepi novi hoteli, kao u Dubaiju.

Ima Crnogoraca? Kako stoji stvar tamo? Sigurno bi vam dobro doslo par vrednih agilnih mladih ruku da pripomogne dok malo odmorite posle dorucka (sala mala, izvinjavam se).

Slovenija mi se nekako cini previse malom da bi mogla iole nekog da prihvati, ali ako ima dobrovoljaca - napred s njima! Mozda oko Bleda (je li ona Titova vila prazna, eto bas bi mogli nju da iskoriste sirote izbeglice iz Gaze)

 

Da vas cujem.

Mesas babe i zabe. Da se ja pitam primio bih nekoliko hiljada tih izbeglica - ima puno napustenih sela po Srbiji. Ali, nije u tome poanta. Poanta je u tome - zasto npr Egipat (zato sto je najblizi) ne zeli da napravi te izbeglicke kampove? kao sto je bilo u slucaju Sirije - izbeglicki kampovi su bili u Turskoj, pa su ih odatle dalje prihvatali u drugim zemljama. Sta sad treba uraditi sa svim tim neduznim civilima? Sve ih pobiti? Ili da pomru od gladi i zedji? Ili da izbegnu u Sredozemno mora? 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, berti said:

Treba otvoreno reci da za ovu situaciju resenja nema. Procesljace Gazu, taman sve hamasovce da pobiju i opet dzabe. U glavama dece koja prezive sve ovo vec se radjaju novi šehidi. Ta deca su ocajna, beda posle ovog rusenja ce biti sve veca... I neko ocekuje rast tolerancije i pojavu umirujucih tonova. Prazna prica. Arapi ce imati samo jedan cilj a to je unistenje Izraela, ovi ce se braniti sve cesce na krvav nacin i tako zauvek.

Religijom je svet toliko zatucan da su se ogromna osvajanja, čitaj pljacke, vekovima mogle  na miru sprovoditi pod plaštom borbe za neke religijske ciljeve i slicne gluposti. Ljudi su i tada bili zamlacivani a tek sada kada jednim klikom u svaciju glavu moze da udje neki religiozni fanatik...

Da, resenja nema i tek dolaze uzasi.

Zucka se da bi resenje moglo da bude ( Biden ce razgovarati i sa palestinskim sefom), barem neko privremeno,

da Fatah ( Abbas) preuzme kontrolu nad Gazom. Uplasen je Zapad jer im ceo Bliski Istok izmice kontroli.

Saudijski princ juce je sebi dozvolio lukuz da ga Blinken ceka nekoliko sati.

1 minute ago, Darth Bane said:

Mesas babe i zabe. Da se ja pitam primio bih nekoliko hiljada tih izbeglica - ima puno napustenih sela po Srbiji. Ali, nije u tome poanta. Poanta je u tome - zasto npr Egipat (zato sto je najblizi) ne zeli da napravi te izbeglicke kampove? kao sto je bilo u slucaju Sirije - izbeglicki kampovi su bili u Turskoj, pa su ih odatle dalje prihvatali u drugim zemljama. Sta sad treba uraditi sa svim tim neduznim civilima? Sve ih pobiti? Ili da pomru od gladi i zedji? Ili da izbegnu u Sredozemno mora? 

Egipat to ne zeli iz dva razloga.

Ne zeli da bude saucesnik u etnickom ciscenju ( ti se ljudi vise nikada nece vratiti) i cini uslugu Izraelu,

a ponajmanje zeli da mu se Hamas tamo maseljava.

Link to comment
Share on other sites

O religijama i obicajima se ne moze pricati sa predubedjenjem da su neke dobre, a neke zle zato sto ima toga u svakoj. Zato je upoznavanje sa svim tim razlicitostima i slicnostima veoma bitno za medjusobno razumevanje. Trudio sam se i dalje se trudim da sto vise naucim o njima prvenstveno sa kulturnog stanovista tako da mi nije strano da popricam kao pravoslavni hriscanin sa pripadnicima drugih konfesija uz postovanje njihovih obicaja i verovanja. Nije mi mrsko niti me cini manje manje hriscaninom ako procitam Kuran, Talmud, Hindu tekstove, budisticke tekstove i popricam sa pripadnicima tih veroispovesti, cesto i sa svestenicima uz duzno postovanje njihovih verovanja sa moje strane i mojih sa njihove. Da li je toliko tesko pozeleti muslimanima srecan Bajram uz tradicionalni pozdrav Bajram serif mubarek olsun ili Jevrejima Hanuka lesimha ili Romima Bahtalo Ederlezi?

To je stvar opste kulture i vaspitanja - postuj druge kao sto bi zeleo da i oni postuju tebe.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kronostime said:

O religijama i obicajima se ne moze pricati sa predubedjenjem da su neke dobre, a neke zle zato sto ima toga u svakoj. Zato je upoznavanje sa svim tim razlicitostima i slicnostima veoma bitno za medjusobno razumevanje. Trudio sam se i dalje se trudim da sto vise naucim o njima prvenstveno sa kulturnog stanovista tako da mi nije strano da popricam kao pravoslavni hriscanin sa pripadnicima drugih konfesija uz postovanje njihovih obicaja i verovanja. Nije mi mrsko niti me cini manje manje hriscaninom ako procitam Kuran, Talmud, Hindu tekstove, budisticke tekstove i popricam sa pripadnicima tih veroispovesti, cesto i sa svestenicima uz duzno postovanje njihovih verovanja sa moje strane i mojih sa njihove. Da li je toliko tesko pozeleti muslimanima srecan Bajram uz tradicionalni pozdrav Bajram serif mubarek olsun ili Jevrejima Hanuka lesimha ili Romima Bahtalo Ederlezi?

To je stvar opste kulture i vaspitanja - postuj druge kao sto bi zeleo da i oni postuju tebe.

I pobednik izbora za Miss World je Kronos!

Spoiler

Ubaci još negde delfine i foke

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Aj ja cu da budem druga pratilja.

 

Postoji resenje, i to je isto resenje zbog kojeg Nemacka i Francuska, npr, i posle svih istorijskih užasa, koje su jedna drugoj napravile u prvom i drugom ratu, kao i ogromnih religioznih razmirica (protestanti vs. katolici je verovatno najkrvaviji religijski sukob po broju zrtava i razaranjima). To je Evropska unija, ili kako neki kazu, 'najdosadnije cudo'. Savez poput tog, u kojem ljudi aktivno zele iz licnih ekonomskih interesa da budu deo sire zajednice (drustva, drzave).

Resursi postoje, recept postoji.

Nije lako, ali princip jeste jednostavan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Ni moji stavovi o istom, a i ostalim religijama ne idu dalje od upoznavanja sa istima i njihovim medjusobnim slicnostima i razlikama.

No, taj stav "integracija u drustvo gde su dosli..." - ne secam se da si onomad na showdown na Adi dosao sa sajkacom, nije niko ni ocekivao, kao sto niko ne ocekuje da nosis beretku da bi dokazao da si Francuz. Zato ti to sudjenje o necijim stavovima i ubedjenjima na osnovu oblacenja ne pije vodu.

Ali da sam došao u crnogorsku robu, nekome bi bilo svejedno, nekome bi bilo smiješno, a neko bi i pomislio vidi ovoga što je došao u Beograd da se kurči, i, realno, ne bi bio u krivu.

Ili da se izmjestimo van religijskih i nacionalnih konteksta, da sam došao da igram sa ljudima obučen u onaj Boratov kupaći kostim, misliš da nekima ne bi bilo neprijatno?

 

a6e48a02-889d-11e8-8608-b7163509a377_128

 

1 hour ago, Smrtokapa said:

Takođe je i deo tradicije koju obični ljudi prihvataju po automatizmu, bez svesnog ulaženja u dublja značenja. Većinu običnog sveta treba ostaviti na miru i ne dirati im simboličke običaje, jer se u suprotnom događa kontraefekat, a merama treba ciljati manji broj ekstremista u toj grupi.

 

Da dam jedan lični hipotetički primer: obeležavam krsnu slavu, iako sebe ne smatram vernikom. Razlog: tradicija, lep običaj. Ako bi na to, iz ma kojih političkih razloga, počelo da se gleda negativno (ili nedajbože da se događa represija), bio bih vrlo nezadovoljan.

 

Tako da Mr. Crawlpants mere nose sa sobom i rizik od radikalizacije.

Kao što već neko pomenu, tradiciju upražnjavaš u svojoj kući, u svom hramu, u svom klubu i svom udruženju građana. Religiju ne moraš da upražnjavaš 24/24, ne moraš da izađeš na ulicu uparađen tako da svi vide da si ti religiozan. Ti koji imaju potrebu za tim i koji su uskraćeni time da oni ne mogu svima da nam pokazuju svo vrijeme kako su oni religiozni, ti su već na putu radikalizacije, da odgovorim na tvoju poslednju opasku.

 

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Umjesto sto lupate napamet radije porazgovarajte sa nekom obrazovanom i pokrivenom muslimankom (kakvih itekako ima) pa mozda i shvatite da nije svaka pokrivena muslimanka na svijetu to uradila jer ju je neki kozojeb na to natjerao ili jer promovise politicki islam. Poredjenje pokrivanja i opasavanja bombama pa raznosenja u masi ljudi je toliko ogavno da ne zelim ni komentarisat. 

 

Poređenje žena koje se zabrađuju i raznošenja bombama je zaista nedopustivo, jer su prve žrtve, a drugi nasilnici. Srećom, toga u mom postu nema:

Quote

Uostalom, poCjetimo se, i bombaši samoubice sami biraju da stave prsluk i raznesu se u busu sa 30 drugih ljudi, pa to nije samo stvar ličnog izbora koji smo dužni da poštujemo.

 

Ono čega ima u mom postu je da konstatacija da nije svaki lični izbor ispravan, niti društveno prihvatljiv, tako da to što neka žena bira da nosi maramu ne čini taj izbor apsolutno nedodirljivim, niti je kritikovanje tog izbora fašizam.

 

Što se tiče obrazovanih i pokrivenih muslimanki, bar ovdje u Zapadnoj Evropi, iza ogromne većine njih stoje neobrazovane, pokrivene, nezaposlene i muževima potpuno potčinjene majke (i, da se razumijemo, te majke nisu problem i nisu krivci, te majke su žrtve jednog kulturno-religijskog sistema beskonačne represije nad ženama i njihovoh svođenja na reproduktivnu funkciju).

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Fobija je kad se plašiš nečega. Ja se islama ne plašim, ja mislim da je islamu mjesto samo u kući i u džamiji, na isti način na koji je rišćanstvu mjesto samo u kući i u crkvi.
 
Uzgred, ne postoje muslimanke pokrivene isključivo zato što one tako žele, postoje muslimanke dresirane od rođenja da žele da se pokrivaju. Uostalom, poCjetimo se, i bombaši samoubice sami biraju da stave prsluk i raznesu se u busu sa 30 drugih ljudi, pa to nije samo stvar ličnog izbora koji smo dužni da poštujemo.
Ovo za samoubice nije baš uvek tako. Bilo je slučajeva da nađu "dobrovoljca" pa ako ovaj nije entuzijastican da baš brzo ode i poševi 40 devica, oni ga "ubede" da će da mu paze familiju itd u oba slučaja, da hoće a i da neće da se raznese. Onda ga opreme, pošalju na zadatak pa ako se predomisli u toku akcije, detoniraju ga daljinski.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

imam jedno pitanjce posto ovde ima ljudi iz vecine bivsih nam yu republika, a bivsa Juga (Titova komunisticka) je bila uvek naklonjena Palestincima i nije imala diplomatske odnose s Izraelom upravo zbog pitanja Palestinaca:
 
ko od vas bi voleo da primi izbeglice iz Gaze u svoj grad? svi vidimo da je velika frka, 2 miliona ljudi na malom prostoru, sve nase ex republike su bitno slabije naseljene (osim Kosova), nedostaje mlade radne snage, sela prazna - nema ko da obadjuje zemlju i brine se o starim kucama... Oni su svi vredni i radni, plus puni snage i elana. Ko je spreman da pomogne ovim sirotim ljudima da njihova deca ne pate pod bombama surovog Izraela i da spreci genocid i ratni zlocin? Sigurno bi i neke arapske zemlje prilozile nesto za njihovu integraciju, mozda za otvaranje nekih firmi, te bi i privreda mesta procvetala. Ko se javlja kao dobrovoljac da ih prihvati?
 
da cujemo Srbe iz Srbije koji su vrlo zabrinuti za ljudska prava u Gazi. Da li bi ih naselili u Nis, Kragujevac (mozda u Sumarice, zvrji tu neki prazan prostor, a neka fina porodica iz Gaze bi bas mogla tu lepo da se smesti i pocne novi zivot), mozda u Kraljevo, Novi Sad (Lale bi bas malo zivnule unosenjem nove, temperamentne krvi, a mozda bi i ravnica delobvala onako terapeutski na lecenje rana 75godisnje torture i aparhejda Izraela)
hoce mozda neko iz Sandzaka da ih malo prihvati?
Kako stoji stvar s ljudima iz Bosne? da li biste ih primili recimo u Sarajevo ili Mostar, o slobodarskoj Banja Luci ne smem ni da pitam.
Ima li koga iz Hrvatske? Vi ste vec dobrano prihvatili evropske vrednosti i multikulturizam, sta kazete na to da ih malo naselite po ostrvima, u zimskoj sezoni kad nema turista je bas mrtvo. A ako seici resse da uloze malo mozda niknu neki lepi novi hoteli, kao u Dubaiju.
Ima Crnogoraca? Kako stoji stvar tamo? Sigurno bi vam dobro doslo par vrednih agilnih mladih ruku da pripomogne dok malo odmorite posle dorucka (sala mala, izvinjavam se).
Slovenija mi se nekako cini previse malom da bi mogla iole nekog da prihvati, ali ako ima dobrovoljaca - napred s njima! Mozda oko Bleda (je li ona Titova vila prazna, eto bas bi mogli nju da iskoriste sirote izbeglice iz Gaze)
 
Da vas cujem.
Daj ne zezaj...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RatzenStadt said:

 

Znak opresije muskarca nad zenama je kada im ti, ili bilo koji drugi muskarac, odredjuje pravila oblacenja, sta smeju, a sta ne smeju da nose na glavi, i koja religijska uverenja mogu da postuju i prate.

Bukvalno ništa od ovoga ne piše u mojim postovima.

 

EDIT: ne zijevaj toliko, može da ti uleti muva

Edited by Beonegro
  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, wwww said:

imam jedno pitanjce posto ovde ima ljudi iz vecine bivsih nam yu republika, a bivsa Juga (Titova komunisticka) je bila uvek naklonjena Palestincima i nije imala diplomatske odnose s Izraelom upravo zbog pitanja Palestinaca:

 

ko od vas bi voleo da primi izbeglice iz Gaze u svoj grad? svi vidimo da je velika frka, 2 miliona ljudi na malom prostoru, sve nase ex republike su bitno slabije naseljene (osim Kosova), nedostaje mlade radne snage, sela prazna - nema ko da obadjuje zemlju i brine se o starim kucama... Oni su svi vredni i radni, plus puni snage i elana. Ko je spreman da pomogne ovim sirotim ljudima da njihova deca ne pate pod bombama surovog Izraela i da spreci genocid i ratni zlocin? Sigurno bi i neke arapske zemlje prilozile nesto za njihovu integraciju, mozda za otvaranje nekih firmi, te bi i privreda mesta procvetala. Ko se javlja kao dobrovoljac da ih prihvati?

 

da cujemo Srbe iz Srbije koji su vrlo zabrinuti za ljudska prava u Gazi. Da li bi ih naselili u Nis, Kragujevac (mozda u Sumarice, zvrji tu neki prazan prostor, a neka fina porodica iz Gaze bi bas mogla tu lepo da se smesti i pocne novi zivot), mozda u Kraljevo, Novi Sad (Lale bi bas malo zivnule unosenjem nove, temperamentne krvi, a mozda bi i ravnica delobvala onako terapeutski na lecenje rana 75godisnje torture i aparhejda Izraela)

hoce mozda neko iz Sandzaka da ih malo prihvati?

Kako stoji stvar s ljudima iz Bosne? da li biste ih primili recimo u Sarajevo ili Mostar, o slobodarskoj Banja Luci ne smem ni da pitam.

Ima li koga iz Hrvatske? Vi ste vec dobrano prihvatili evropske vrednosti i multikulturizam, sta kazete na to da ih malo naselite po ostrvima, u zimskoj sezoni kad nema turista je bas mrtvo. A ako seici resse da uloze malo mozda niknu neki lepi novi hoteli, kao u Dubaiju.

Ima Crnogoraca? Kako stoji stvar tamo? Sigurno bi vam dobro doslo par vrednih agilnih mladih ruku da pripomogne dok malo odmorite posle dorucka (sala mala, izvinjavam se).

Slovenija mi se nekako cini previse malom da bi mogla iole nekog da prihvati, ali ako ima dobrovoljaca - napred s njima! Mozda oko Bleda (je li ona Titova vila prazna, eto bas bi mogli nju da iskoriste sirote izbeglice iz Gaze)

 

Da vas cujem.

Zasto da ne?

Dosta njih je studiralo ovde, a ima i dosta deficitarnih zanimanja gde bi mogli da se zaposle.

Ne znam za druge gradove ali u Beogradu ima sve vise vozaca autobusa, dostavljaca, zanatlija upravo iz te migrantske populacije i mnogo su profesionalniji i prijatniji od gomile staro i novosedelaca.

O pristojnosti da ne pricamo.

Ako ce doktor da me leci kako treba i postuje kao ljudsko bice - zabole me sto se zove Muzafer ili Hasan.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, A sad said:

Vratite se na temu. Pokrivanje kose, integracija izbeglica... nije tema ovog topika. 

Neću da se prepirem, samo hoću da kažem da su teme i te kako povezane. Recimo dešavanja na bliskom istoku su izvjesno bila trigger Čečenu da zakolje nastavnika u Arrasu, vjerovatno i ovome sinoć u Briselu da ubije dvojicu švedskih navijača.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Beonegro said:

Neću da se prepirem, samo hoću da kažem da su teme i te kako povezane. Recimo dešavanja na bliskom istoku su izvjesno bila trigger Čečenu da zakolje nastavnika u Arrasu, vjerovatno i ovome sinoć u Briselu da ubije dvojicu švedskih navijača.

 

To da, ali da se tri strane pise o pokrivanju kose sve sa citiranjem biblije ne, to je trolovanje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Izrael - 6000 bombi na Pojas Gaze za 6 dana (izvor je njihovo ratno vazduhoplovstvo)
Anti-ISIS koalicija - 2500 bombi mesečno
Američko bombardovanje Avganistana - 7423 za godinu dana
NATO bombardovanje Libije - 7600 bombi za celu kampanju

 

Izvor ostalih podataka:

https://www.aa.com.tr/en/middle-east/israel-drops-6-000-bombs-in-gaza-in-6-days-nearly-matching-us-total-in-afghanistan-in-1-year-report/301783

 

Što bi rekao jedan drugi zločinac: "Raspameti!"

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...