Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

6 minutes ago, Budha said:

A ovo islamisticko teroristicko djelovanje dolazi sa Marsa ili Neptuna? 

 

Za islamski svijet je jedino rjesenje nestanak drzave Izrael tako da je i ta "pomoc" uslovljena neogucnoscu ostvarivanja tog rjesenja.

 

 

Za islamski svijet je jedino resenje postovanje njihove kulture, a i prihvatanje te cinjenice, kao i prihvatanje ostalih kultura.

Ne pocinje sve od Evrope.

:default_coffee:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Budha said:

A ovo islamisticko teroristicko djelovanje dolazi sa Marsa ili Neptuna? 

 

Za islamski svijet je jedino rjesenje nestanak drzave Izrael tako da je i ta "pomoc" uslovljena neogucnoscu ostvarivanja tog rjesenja.

 

 

 

Koji islamski svijet? Pa oni se međusobno očima ne mogu, a da se ujedine u pomoći Palestini. Erdogan samo laje u medijima dok najnormalnije sklapa poslove sa Izraelom. Iranci im podrskom Hamasu samo odmazu, a i oni kao siti mrze sunitske muslimane. Medju tim tzv islamskim svijetom je prisutna veca medjusobna mrznja nego zelja za unistenjem Izraela. Postedi me gluposti o ugrozenom Izraelu i okrivljavanja Hamasa i ostalih terorista za stradanje nevinih civila. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Koji islamski svijet? Pa oni se međusobno očima ne mogu, a da se ujedine u pomoći Palestini. Erdogan samo laje u medijima dok najnormalnije sklapa poslove sa Izraelom. Iranci im podrskom Hamasu samo odmazu, a i oni kao siti mrze sunitske muslimane. Medju tim tzv islamskim svijetom je prisutna veca medjusobna mrznja nego zelja za unistenjem Izraela. Postedi me gluposti o ugrozenom Izraelu i okrivljavanja Hamasa i ostalih terorista za stradanje nevinih civila. 

 

Najbolje bi bilo da ti postedis nas gluposti i islamistice propagande. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Kronostime said:

Za islamski svijet je jedino resenje postovanje njihove kulture, a i prihvatanje te cinjenice, kao i prihvatanje ostalih kultura.

Ne pocinje sve od Evrope.

:default_coffee:

Pa ne bih se složio da se zadovoljavaju poštivanjem, prije će biti da se vode džihadističkim načelima.

 

Uostalom, u toj kulturi su se zadržale neke toliko degradirajuće stvari(odnos prema ženama npr) zbog kojih bi to poštivanje uzeo sa malo rezerve.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Budha said:

Pa ne bih se složio da se zadovoljavaju poštivanjem, prije će biti da se vode džihadističkim načelima.

 

Uostalom, u toj kulturi su se zadržale neke toliko degradirajuće stvari(odnos prema ženama npr) zbog kojih bi to poštivanje uzeo sa malo rezerve.

 

Iz te kulture smo nasledili:

- Medicinu

- Matematiku

- Higijenu

Dovoljno!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, MeanMachine said:

 

 

Aman nisu napali vojnu bazu vec hotel u kome je bilo civila to je terorizam kraj price. Palestinci naravno da glasaju za radikalne ko sto to rade i Izrealci, dakle nije je neka razlika.

Hotel je bio baza britanske administracije, i vojni stab.

 

7 hours ago, MeanMachine said:

Inace jedan Ben Gurion je podrzavao terorizam protiv civila jer je to borba protiv neprijatelja, pa u cemu je razlika izmedju njega i npr nekog vodje hamasa? 

 

Da je Ben Gurion odavno umro, i nikad nije izvrsio terorizam, sta god da je pricao.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Koji islamski svijet? Pa oni se međusobno očima ne mogu, a da se ujedine u pomoći Palestini. Erdogan samo laje u medijima dok najnormalnije sklapa poslove sa Izraelom. Iranci im podrskom Hamasu samo odmazu, a i oni kao siti mrze sunitske muslimane. Medju tim tzv islamskim svijetom je prisutna veca medjusobna mrznja nego zelja za unistenjem Izraela. Postedi me gluposti o ugrozenom Izraelu i okrivljavanja Hamasa i ostalih terorista za stradanje nevinih civila. 

Mogu da se slozim da je islamski svet imaginarna kategorija i da muslimane u Indiji boli patka za Palestince. Palestinci su svoju podrsku crpili pre svega iz arapskog sveta, ali tu imaju sve manje podrske nakon sto su organizacije tipa Hamas preuzele vodjstvo i uspostavili bliske veze sa Iranom. Za vecinu arapskih zemlja Iran je realna pretnja, ne Izrael.

To da Izraelu ne preti opasnost jednostavno nije tacno. Postoje zemlje i pokreti kojima je unistenje Izraela zvanican cilj i ja ne vidim kako tu moze da se uspostavi bilo kakav kompromis? Sta bi sa njihove strane bilo kompromisno resenje? Da vas unistimo samo 50%. Za Hamas su civili samo propagandno oruzje, sto vise zrtava to bolje za Hamas, zato i ispaljuju te rakete iz gusto naseljenih podrucija.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kronostime said:

Koja je poenta nasilnog preuzimanja palestinskih kuca i imanja?

 

Pravo na imovinu vazi za koga?

 

 

O kom nasilnom preuzimanju pricamo? Ako je slucaj ovih par porodica u Jerusalimu, to je valjda na sudu, nije nasilno.

Nisam detaljno citala ali izgleda da je slucaj da su neke Palestinske porodice, zauzele kuce koje su pripadale jevrejima u nekom periodu (verujem da je negde pre 67me, mozda cak 48) pa da naslednici sad traze da im se imovina vrati.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Budha said:

Najbolje su mi ovakve glupače(ili glupani) koji se iz čistog pomodarstva propinju na zadnje noge i onda zauzimaju stranu -  stranu islamskog terorizma.

https://www.instagram.com/p/CO4zQxjlxOC/?utm_source=ig_embed&ig_rid=d5274f45-dd48-451f-b8f7-aa5cc4f8a17b&ig_mid=BEF758C8-D6EC-4AC2-9FFE-C722C30E7B58

 

🤪

 

Dakle ako ne podrzavas ovo sve sto Izrael radi Palestincima odmah to znaci da podrzavas Hamas i terorizam? Druze ja bih rekao da ti imas mnogo ozbiljnih problema sa islamofobijom. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Angelia said:

O kom nasilnom preuzimanju pricamo? Ako je slucaj ovih par porodica u Jerusalimu, to je valjda na sudu, nije nasilno.

 

Imaju li Palestinci zakonsko pravo na povraćaj svojih kuća i imanja izgubljenih od '48 pa nadalje?

Ako imaju onda ok,ali ako se taj zakon odnosi samo na Izraelce onda mi to debelo nije u redu....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Dakle ako ne podrzavas ovo sve sto Izrael radi Palestincima odmah to znaci da podrzavas Hamas i terorizam?

 

to sto gledamo je zapravo ono sto izrael radi hamasu i obratno, tako da mozes diskutabilno da podrzavas arapske gradjane

u izraelu ali ne i hamas

 

i kad vec kazem arapske gradjane, moram da dodam da mi to zvuci daleko realnije od reci `palestinci`

 

kako je to grupa beduina iz sirije, jordana, egipta i koja je zivela nomadskim zivotom u pustari i napustenoj zemlji koja je kasnije postala moderna drzava izrael, naprasno postala palestinci i zasto...po cemu se oni sada razlikuju od arapa ako je sve isto od jezika do religije i kulture kao kod bilo kog arapa jordana, sirije i dr.

 

i jos nesto je zanimljvio, zasto jevreji ne bi mogli da imaju pravo da zive svuda pa i u gazi i wb, ili east j.

mislim imaju oni pravo, ali palestincima nije pravo a pritom drzavu nemaju, niti zele da je imaju pod takvim uslovima

 

koliko toga je zanimljivo...recimo zasto ovi arapi iz okolnih zemalja koji su postali palestinci tek pocetkom proslog veka nisu napravili neku sjajnu, modernu drzavu i nacinile je svojom ...ispada da im se dopala tek kad su je izraelci uredili

 

dalje, stalno citamo o trecem svetom mestu za muslimane, pa obzirom da je islam najmladji od ovih religija, zasto je Prorok morao bas da uzdigne u nebesa sa Brda hrama, prvog svetog mesta za jew, a ne sa nekog drugog brezuljka koji ce biti samo njegov?

 

to je kao kad bih npr. ja sada osmislila novu veru, postala prorok i resila da svoju novu mamamijsku veru promovisem u vatikanu kao trecem svetom mestu nove mama mijanske religije, naselila se u baziliku svetog petra i kulirala

 

...i tako dalje...

 

ali pazi molim te - trece sveto mesto ...idi cuvaj prvo a ne da se koljes oko tek nekog treceg mesta

(mislim, tako bih ja uradila, ovo ne znaci da svi moraju tako, jer dokazano svi i ne rade tako kako bih ja)

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, mare80 said:

 

Imaju li Palestinci zakonsko pravo na povraćaj svojih kuća i imanja izgubljenih od '48 pa nadalje?

Ako imaju onda ok,ali ako se taj zakon odnosi samo na Izraelce onda mi to debelo nije u redu....

Kao sto rekoh, na sudu je, neznam detalje slucaja. Oni koji su 48me napali Izrael, pa izbegli, nemaju pravo povratka, I nisu gradjani izraela, pa zakon ne mora da ih tretira jednako.

 

Neznam ni kako zakon tretira ovaj slucaj, jer presuda ne postoji. Ali koliko znam izrael zakonski generalno u smislu poseda, tretira jednako sve gradjane.

 

Ne tretira ih jednako po pitanju sluzenja vojske.

 

Ako je u pitanju diskriminacija imaju oni jos zakonskih izbora. Stavimo u perspektivu, radi se o 4 porodice.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mama_mia said:

 

to sto gledamo je zapravo ono sto izrael radi hamasu i obratno, tako da mozes diskutabilno da podrzavas arapske gradjane

u izraelu ali ne i hamas

 

i kad vec kazem arapske gradjane, moram da dodam da mi to zvuci daleko realnije od reci `palestinci`

 

kako je to grupa beduina iz sirije, jordana, egipta i koja je zivela nomadskim zivotom u pustari i napustenoj zemlji koja je kasnije postala moderna drzava izrael, naprasno postala palestinci i zasto...po cemu se oni sada razlikuju od arapa ako je sve isto od jezika do religije i kulture kao kod bilo kog arapa jordana, sirije i dr.

 

i jos nesto je zanimljvio, zasto jevreji ne bi mogli da imaju pravo da zive svuda pa i u gazi i wb, ili east j.

mislim imaju oni pravo, ali palestincima nije pravo a pritom drzavu nemaju, niti zele da je imaju pod takvim uslovima

 

koliko toga je zanimljivo...recimo zasto ovi arapi iz okolnih zemalja koji su postali palestinci tek pocetkom proslog veka nisu napravili neku sjajnu, modernu drzavu i nacinile je svojom ...ispada da im se dopala tek kad su je izraelci uredili

 

dalje, stalno citamo o trecem svetom mestu za muslimane, pa obzirom da je islam najmladji od ovih religija, zasto je Prorok morao bas da uzdigne u nebesa sa Brda hrama, prvog svetog mesta za jew, a ne sa nekog drugog brezuljka koji ce biti samo njegov?

 

to je kao kad bih npr. ja sada osmislila novu veru, postala prorok i resila da svoju novu mamamijsku veru promovisem u vatikanu kao trecem svetom mestu nove mama mijanske religije, naselila se u baziliku svetog petra i kulirala

 

...i tako dalje...

 

ali pazi molim te - trece sveto mesto ...idi cuvaj prvo a ne da se koljes oko tek nekog treceg mesta

(mislim, tako bih ja uradila, ovo ne znaci da svi moraju tako, jer dokazano svi i ne rade tako kako bih ja)

 

Da prostis ovo je jedna velika gomila sranja. Cuj zasto se bas digao s tog mjesta. Tom logikom o bitnosti mjesta ce sutra biti potpuno opravdano porusit obje dzamije jer eto Jevreji su stariji i imaju prednost. Pa nije srednji vijek jbt. Ni koristenje Aja Sofije kao dzamije ne smatram nimalo normalnim npr. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Da prostis ovo je jedna velika gomila sranja. Cuj zasto se bas digao s tog mjesta. Tom logikom o bitnosti mjesta ce sutra biti potpuno opravdano porusit obje dzamije jer eto Jevreji su stariji i imaju prednost. Pa nije srednji vijek jbt. Ni koristenje Aja Sofije kao dzamije ne smatram nimalo normalnim npr. 

 

kako to mislis da se obracas na forumu, ako si besan na moj post, udalji se ili odgovori pristojno a ne da mi setas ispod sa slobodnom procenom o `velikoj gomili sranja` - na sta to lici? Prvo - gomila je vec nesto veliko.

 

sto se tice treceg svetog mesta, nisam ja to ubacila u pricu, vec se priseti ko je to uradio, znaci ako nije bitno mesto na kome se nalazi svetinja, zasto se konstantno istice da je trece po vaznosti ...toliko je vazno da je na trecem mestu

 

nema to veze sa aja sofijom, tamo se ne kolju oko prvog i tako vaznog treceg mesta, ovde se ukljucilo pola sveta da odbrani to trece mesto i svaki put kad hoce da se napravi osvrt kaze se - Ali to je trece sveto mesto i svi treba da zacute, jer ipak trece mesto ...

 

taj uzas koji navodis  da jevreji cine hamasu i palestinskim arapima nije zbog njihovog nebitnog treceg mesta,

vec zbog svog prvog (ne citati bukvalno)

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...