Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

2 hours ago, Darko said:

OK. Kako možemo sa sigurnošću tvrditi ko je pripadnik Hamasa a ko nije? Za uništenje tunela je potrebna okupacija, bar neko vreme dok se ti tuneli ne unište. 

 

Al ajde da se i to desi (čišćenje Gaze od Hamasa i uništenje tunela), hipotetično. Ko će da nasledi Hamas?

Shin Bet zna, I zna kako da otkrije. A ko ce naslediti, mozda kad vide unistenje Fatah promeni pricu, ili se pojavi nova gradjanska inicijativa, tesko, mislim da nakon hamasa za to treba vremena. Verovatno da treba neka medjunarodna koalicija, nije fer ni zahtevati da Izrael sam resava taj problem

6 hours ago, ters said:

Postoji razlika u cijeni placenoj nevinim zivotima da bi se neka organizacija unistila ili razbila na dijelove koji vise nisu prijetnja i ne mogu zajedno funkcionisati. Unistenje Hamasa je 200,000  - 300,000 zivota nevinih ljudi sirom cijelog svijeta, neutralizacija Hamasa je mozda 20,000- 30,000 zivota nevinih ljudi. Orangutanima u Kataru broj nije bitan, alibi svakom normalnom covjeku trebao biti. ISIS nije unisten, nego neutralizovan. 

Slazem se, kad kazem unistenje mislim na marginalizaciju takve ideologije, ili kako si rekao neutralizaciju.  Ali za to nikako ne treba da izgleda kao da je Hamas pobedio. Znaci izvuci glavesine u Gazi na otvoreno.  Tako da orangutani u Kataru ostanu bez vojnika.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darko said:

OK. Kako možemo sa sigurnošću tvrditi ko je pripadnik Hamasa a ko nije? Za uništenje tunela je potrebna okupacija, bar neko vreme dok se ti tuneli ne unište. 

 

Al ajde da se i to desi (čišćenje Gaze od Hamasa i uništenje tunela), hipotetično. Ko će da nasledi Hamas?

 

Ozbiljno pitas kako se moze sa sigurnoscu tvrditi ko je pripadnik hamasa? Ili ozbiljno mislis da je moguce ziveti u Gazi a da si protivnik hamasa?

 

...no svasta ljudi ne znaju pa tako i svasta pitaju....I jos gore pitanje - `ko ce da nasledi hamas` Nedajboze da ih neko/iko nasledi. Jos i da taj neko bude naslednik kontinuiteta....

 

ili je neko opste misljenje da je izrael glup pa otud dolaze ovakve toboz naivne opservacije ko ce naslediti hamas, kako znati ko je pripadnik hamasa itd. ili ovo ispod, totalna katastrofa od posta:

 

1 hour ago, Ozu said:

Normalno da zvižde propagandistkinji genocidnog smeća Bibija Netanjahua. Dok je genocid u toku a svi se prave blesavi, to je najmanje što može da se uradi (kad ih već nisu kenselovali kao Putlerove fašiste)

 

Obicno kada su genocidi kako kazes `u toku` svi se prave blesavi. Nisi to primetio? Samo si primetio i dozvolio sebi da izjednacis rat u ukrajini koji je nastao tako sto je jedna drzava napala drugu ....

 

U slucaju Izraela imamo da je nedrzavna a pritom teroristicka politicko militantna organizacija napala Izrael. To sto se tebi ne svidja nacin na koji se Izrael brani od stoke, nema potreba da iznosis kao relevantan stav koji uporedjujes sa nekim drugim medjudrzavnim ratom.

 

Mozes eventualno da ponudis nacin na koji mislis da bi Izraelske vlasti trebalo da se nose sa teroristima....

 

I da, zanimljivo je cak i pomisliti da kada bi se u Izrealu promenila vlast, Izrael bi podvio rep i nastavio da zivi uz hamas. Ne, ne bi. Svaka vlast u Izraelu bi isto uradila. Da ne objasnjavam zasto. To biste ipak morali da znate i sami.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Hvala na odgovorima @Stiletto i @Angelia. Da li mislite da je međunarodna koalicija realna opcija, i ako nije, koja je alternativa?

Mislim da je sad realna, mislim da su ljudi skontali sa cime se Izrael bori. Decenijama Izrael sam stoji u borbi protiv terorizma, dok posmatraci sa strane dobacuju sta ne smeju da rade, pre nego su i pomislili da urade. Vidimo da arapske zemlje, saudijci, Jordan, egipat....pocinju da kontaju zasto je situacija losa i za njih. 

Alternativa, pa ne znam, ja se slazem sa vecinom izraelaca da ne zele da kontrolisu Gazu, I da ginu dok izdrzavaju tu populaciju. 

Plasim se da je alternativa da ce za 75 godina neki Darko I neka Angelia, pricati "sta da se radi sa Gazom". Kao sto je ISIS bio problem celog sveta, a ne jedne drzave, tako su I Hezbollah, Hamas, PIJ, Huti, mule u Iranu.... problem za celu civilizaciju

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Sinwar je u tunelima u Khan yunisu....ako Biden ipak isporuci naoruzanje pod svojim uslovima, tj. da se ne koristi u Rafi, onda moze da se koristi u KY.

 

Koliko je samo kilometara tunela ispod Gaze, ali hamas svoje stanovnistvo drzi iznad tunela da lakse poginu, a sebe cuva po tunelima....ovo je najbolesnija od svih bolesnih teroristickih strategija. Kada podmeces svoje.

Link to comment
Share on other sites

Onako najljudskije da pitam, nisam nekakav histerični woke tip osobe tako da znam koliko je zajebana isprepletanost morala i real-politike, da li zaista ne postoji drugi način za prevenciju terorističkih napada na duže staze, gde ne umire ovoliko dece?

Link to comment
Share on other sites

@Mama_mia @Angelia @Stiletto, ne vidim kako je neka međunarodna misija realna, iako ja isto mislim da bi bilo bolje rešenje. Jedina opcija što ostaje je Izraelska okupacija Gaze.

 

I sada dolazi pitanje: šta možemo očekivati od stanovnika Gaze koji prežive? Imaćemo desetine ako ne i 100+ hiljada mrtvih, i još više povređenih. Stotine hiljada raseljenih, koji više nemaju gde da žive. Hamasa više nema ali ... šta misliš, da li će ti ljudi, ionako već indoktrirani od strane Hamasa i drugih, gledati da sarađuju sa Izraelom koji im je tu štetu načinio? Čak i da nisu odojeni mržnjom ... kako bi ti reagovao/la da ti dete pogine, stan uništen, dobar deo prijatelja i rodbine pobijeno, i sada taj isti koji je to uradio krivi tebe za to i očekuje da prihvatiš njih kao legitimnu vladu i da zaboraviš sve to.

 

I šta će biti onda? Jel to pobeda za Izrael?

 

10 hours ago, Mama_mia said:

Ili ozbiljno mislis da je moguce ziveti u Gazi a da si protivnik hamasa?

Naravno da je moguće, pa nisu svih 100% stanovnika Gaze sledbenici Hamasa. Naravno, oni koji nisu za njih su manjina i ne mogu da se suprostave javno, jer su Hamas teroristička organizacija. Takođe, malo više poštovanja prema meni od vas bi bilo poželjno, ne mora odmah da se počne sa vređanjem.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Darko said:

@Mama_mia @Angelia @Stiletto, ne vidim kako je neka međunarodna misija realna, iako ja isto mislim da bi bilo bolje rešenje. Jedina opcija što ostaje je Izraelska okupacija Gaze.

 

I sada dolazi pitanje: šta možemo očekivati od stanovnika Gaze koji prežive? Imaćemo desetine ako ne i 100+ hiljada mrtvih, i još više povređenih. Stotine hiljada raseljenih, koji više nemaju gde da žive. Hamasa više nema ali ... šta misliš, da li će ti ljudi, ionako već indoktrirani od strane Hamasa i drugih, gledati da sarađuju sa Izraelom koji im je tu štetu načinio? Čak i da nisu odojeni mržnjom ... kako bi ti reagovao/la da ti dete pogine, stan uništen, dobar deo prijatelja i rodbine pobijeno, i sada taj isti koji je to uradio krivi tebe za to i očekuje da prihvatiš njih kao legitimnu vladu i da zaboraviš sve to.

 

I šta će biti onda? Jel to pobeda za Izrael?

 

Sta je tvoja poenta? Mislim po cemu se razlikuje od prethodnog stanja gde su bili zadojeni mrznjom (nije slucajno Hamas dobio izbore, i ostao na vlasti)? Pa u tome sto znaju da postoji cena za to, I uklonis infrastrukturu da se pocini zlo.  

Ne bih da ti ucitavam, pokusavam da razumem sta hoces da kazes, da li je Izrael trebao da ne uradi nista, I svakih par meseci ima masakr? Ili da odustane od svojih taoca? Ti znas da to znaci fakticko propadanje Izraela, jer krsi svoj ugovor sa gradjanima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, Angelia said:

Sta je tvoja poenta? Mislim po cemu se razlikuje od prethodnog stanja gde su bili zadojeni mrznjom (nije slucajno Hamas dobio izbore, i ostao na vlasti)? Pa u tome sto znaju da postoji cena za to, I uklonis infrastrukturu da se pocini zlo.  

Mislim da je moja poenta jasna. Biće još više zadojeni mržnjom što je plodno tlo za fundamentaliste. Tako čak iako se Hamas uništi ovakvim načinom gde imamo posledice kakve sam opisao, doći će neko drugo zlo umesto njih. Verovatno još veće nažalost. 

 

1 hour ago, Angelia said:

Ne bih da ti ucitavam, pokusavam da razumem sta hoces da kazes, da li je Izrael trebao da ne uradi nista, I svakih par meseci ima masakr? Ili da odustane od svojih taoca?

Naravno da ne. Nije rat protiv Hamasa sporan, ono što je Hamas uradio ne može i ne treba da prođe bez posledica. Poenta je način. Ima mnoštvo opcija između (1) ne uraditi ništa i (2) raditi ono što Izrael trenutno radi. Masovna glad, uništenje infrastrukture, mnoštvo civila ubijeno i povređeno, itd itd. Ovo mi izgleda kao najobičnija odmazda koja će na duge staze štetiti Izraelu.

 

Što se tiče taoca, Izrael je skoro odustao od njih. Zato i toliko protesta protiv Bibija.

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
4 hours ago, Darko said:

.....raditi ono što Izrael trenutno radi.

Hoce li neko da mi objasni konacno sta to Izrael radi pogresno i kako bi uopste MOGAO da radi drugacije? Jbt svi sedimo i tupimo za tastaturom i niko da stavi prst na celo ili bukvalno hocete da kazete da Hamas treba pustiti da radi sta hoce jer ko p**de zakolju decu i civile i pobegnu nazad zeni pod suknju i okruze se decom? Onda ne treba da ih diramo?  

 

IDF ima jedan od najboljih odnosa izmedju likvidiranih meta i civilnih zrtava u urbanim borbama, mozda i sa Hamasovskim propagandnim brojevima ubijenih civila/legitimnih meta. Sta jos treba da urade? Najave, kazu sklonite se, sklone sve u jedan kraj i onda izvrse operacije (pri tome zrtvujuci svoje vojnike i rizikuju drasticno vise). Pa da vidim koja to vojska jos tako radi?

I jos jednom, IDF se bori protiv terorista. Ne vojske. Terorista koji nemaju obelezija, nemaju kodeks, nemaju obzir prema svojim porodicama i sunarodnicima. Ja bih rekao da sama cinjenica da posao nije zavrsen za 10 dana surovim bombardovanjem iz vazduha gde bi sveli sve na nivo atoma, govori itekako da se vodi racuna i o onima koji to nisu zasluzili. Ako vec preispitujemo nacin

 

Edited by Dzoni_m
  • Like 5
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Rekao sam @Dzoni_m, već nekoliko puta i nije mi da se ponavljam. Sažeto:

- Targetiranje vođa Hamasa gde god da su u svetu

- Targetiranje finansiranja Hamasa

- Razne specijalne operacije

- Program de-radikalizacije

Itd itd. Dug proces.

 

43 minutes ago, Dzoni_m said:

Hoce li neko da mi objasni konacno sta to Izrael radi pogresno i kako bi uopste MOGAO da radi drugacije?

Za početak može da pusti mnogo više humanitarne pomoći a ne da ljudi umiru od gladi.

 

43 minutes ago, Dzoni_m said:

Jbt svi sedimo i tupimo za tastaturom i niko da stavi prst na celo ili bukvalno hocete da kazete da Hamas treba pustiti da radi sta hoce jer ko p**de zakolju decu i civile i pobegnu nazad zeni pod suknju i okruze se decom? Onda ne treba da ih diramo?

A za ovo ti svaka čast. Klasično učitavanje, ajde nađi gde sam tvrdio da Hamas treba pustiti da rade šta hoće. 

Edited by Darko
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Darko said:

Mislim da je moja poenta jasna. Biće još više zadojeni mržnjom što je plodno tlo za fundamentaliste. Tako čak iako se Hamas uništi ovakvim načinom gde imamo posledice kakve sam opisao, doći će neko drugo zlo umesto njih. Verovatno još veće nažalost. 

 

Naravno da ne. Nije rat protiv Hamasa sporan, ono što je Hamas uradio ne može i ne treba da prođe bez posledica. Poenta je način. Ima mnoštvo opcija između (1) ne uraditi ništa i (2) raditi ono što Izrael trenutno radi. Masovna glad, uništenje infrastrukture, mnoštvo civila ubijeno i povređeno, itd itd. Ovo mi izgleda kao najobičnija odmazda koja će na duge staze štetiti Izraelu.

 

Što se tiče taoca, Izrael je skoro odustao od njih. Zato i toliko protesta protiv Bibija.

Vece i strasnije ne postoji, jedino da im se da atomska bomba.

 

Masovnu glad ladno zaboravi, od gladi umiru danas neki drugi ljudi po Africi, ali oni su jel crnci, a i nemaju svoj lobi po UNO

pa nikom nista. U Sudanu besni uzasan rat, ali to influensere ne zanima pa onda kao i da ne postoji, a i u Africi je uvek

tako bilo. Pa uvek je tako bilo i sa Palestincima, cemu ovolika briga, moral i uzrujavanja, a ako se uzrujavamo zbog gladnih

u Gazi onda moramo da imamo empatiju i da pomazemo i unesrecene sirom sveta.

 

The woman with sad eyes and a quiet voice is just one of the millions of people living in camps for those forced to flee their homes in Sudan, where a civil war broke out a year ago between the army and an armed paramilitary group. The country now faces what the UN says is the "world worst hunger crisis".

Qisma Abdirahman Ali Abubaker goes through the motions of waiting in line to pick up her food ration, but her heart is not in it.

The small bag does not have to stretch as far as it used to for her family.

Three of her children have died of disease and malnutrition in the past four months, she says. The oldest was three, another was two years old, the last was a six-month-old baby.

 

Vest je stara 3 nedelje

https://www.bbc.com/news/world-africa-68788650

 

2 minutes ago, Darko said:

Rekao sam @Dzoni_m, već nekoliko puta i nije mi da se ponavljam. Sažeto:

- Targetiranje vođa Hamasa gde god da su u svetu

- Targetiranje finansiranja Hamasa

 

 

Pre neki dan bila je svuda vest kako je Hams mrtav ladan iz tri banke u Gazi uzeo iz trezora skoro sve pare

koje su jel date stanovnistvu Gaze.

 

I kome da dajes pare i pomoc ako oni sve uzmu i oni onda odlucuju kome sta i koliko pripada?

Hamas nije neka NVO nego je vlada u Gazi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Selina said:

Masovnu glad ladno zaboravi, od gladi umiru danas neki drugi ljudi po Africi, ali oni su jel crnci, a i nemaju svoj lobi po UNO

pa nikom nista. U Sudanu besni uzasan rat, ali to influensere ne zanima pa onda kao i da ne postoji, a i u Africi je uvek

tako bilo. Pa uvek je tako bilo i sa Palestincima, cemu ovolika briga, moral i uzrujavanja, a ako se uzrujavamo zbog gladnih

u Gazi onda moramo da imamo empatiju i da pomazemo i unesrecene sirom sveta.

Izvini, ali zar ovo nije relativizacija koja je zabranjena na forumu? 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Selina said:

Ne, nije, sto pitas?

Zato što sam ovde pričao o gladi u Gazi, zašto se morala uplitati Afrika itd. Whataboutism. 

 

U svakom slučaju, pričam o hrani, ne parama. Neće sva hrana otići Hamasu, a i neće se Hamas uništiti preko prekida uvoza humanitarne pomoći. I sama pravilno kažeš da bi Hamas borci žrtvovali civile pre samih sebe. Zato kažem da ne vidim validan razlog za ovu humanitarnu katastrofu u Gazi. Na duge staze je loš potez. 

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Darko said:

Mislim da je moja poenta jasna. Biće još više zadojeni mržnjom što je plodno tlo za fundamentaliste. Tako čak iako se Hamas uništi ovakvim načinom gde imamo posledice kakve sam opisao, doći će neko drugo zlo umesto njih. Verovatno još veće nažalost. 

 

Naravno da ne. Nije rat protiv Hamasa sporan, ono što je Hamas uradio ne može i ne treba da prođe bez posledica. Poenta je način. Ima mnoštvo opcija između (1) ne uraditi ništa i (2) raditi ono što Izrael trenutno radi. Masovna glad, uništenje infrastrukture, mnoštvo civila ubijeno i povređeno, itd itd. Ovo mi izgleda kao najobičnija odmazda koja će na duge staze štetiti Izraelu.

 

Što se tiče taoca, Izrael je skoro odustao od njih. Zato i toliko protesta protiv Bibija.

Izvini Darko ali tvoj nacin, nije realan. Nisu oni mogli da targetiraju vodje ako ne udju u Gazu. To bi bukvalno bilo vidjeno kao "ne raditi nista". Da je bila obicna odmazda to su mogli da obave bez zrtava svojih vojnika. I kako planiras de-radikalizaciju kad Hamas I PIJ sede u tunelima? I sta cemo sa taocima? Ovako su barem izvukli 100+. Po tvojoj ideji ti ljudi bi ostali zarobljenici kao Gilad Shalit, godinama. I dao bi cist signal teroristima, da sta god urade, sve sto treba da urade je da stave ljudski stit oko sebe. 

Mislim lepa ideja, ali uopste ne radi, boris se sa zverima. Jesmo tako trebali da ostavimo I ISIS, ili Al Kaidu, da ne ginu civili, ili to samo vazi za Izrael?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, Angelia said:

Izvini Darko ali tvoj nacin, nije realan.

 

Kako nije realan, pa to su razlicitosti misljenja, svako misljenje je realno, cak i nadrealno :classic_biggrin:

 

I sto je zanimljivo, m0ogu cinjenice da se uvijaju da se prenebregavaju, da se zmuri na njih iz neznanja ili iz neke vrste antagonizma, antisemitizma, naopakih mentora, svetonazora, iskrivljene slike okruzenja kome verujes, ali one i dalje ostaju cinjenice kao nesto nepromenjivo ma sta se mislilo ili govorilo. 

 

Mrzi me sada da prepricavam svoje primere sa BI, kakva tu tek nadrealnost vlada, u skoli/ama se uci sve najgore o Izraelu ali samo u jednoj jezivoj recenici inace se naziv te drzave strogo drzi pod kontrolom da ne bi previse korisitila ta rec niti komenterasila....ali moja mentorka pola iranka pola turkinja ili pola neznamsta, je odvajala vreme za mene da ne bih ostala uskracena za pravo a ne samo da ostanem na polovicnom znanju koje je propisano u skolama cak i ako je ta skola britanska ili americka, uvek moras da ostanes bez svih informacija.....Kakva je to zena bila, em lepa em nepokrivena em bolesno nacitana ako se tako moze reci za nacitanost. Da su mogli kamenovali bi je, pojeli bi je, tu `odvratnu muslimansku ljubiteljku Sejtana` - ali ona ih je gledala kao gmizavce jer je znala da im je u glavama jedna pustos......i tako...nastavak mozda jednom opet....To naravno sve nema veze sa ostatkom sveta i njihovim raznolikim slobodnim misljenjima iz ovog ili onog razloga.

 

 

A ustvari sam samo htela da napisem da je Biden rekao - Prekid vatre moze odmah sutra. Na hamasu je odluka o prekidu....

..ukoliko odmah oslobodite taoce....

Biden: “There would be a ceasefire tomorrow if Hamas released the hostages"

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darko said:

Rekao sam @Dzoni_m

Za početak može da pusti mnogo više humanitarne pomoći a ne da ljudi umiru od gladi.

 

A jel za pocetak moglo da Hamas ne gadja prelaz gde ulazi pomoc? Pa da ne poginu 4 mladica iz IDF koji su omogucavali svojim neprijateljima pomoc? Jel moglo to? Ili jel moglo da Hamas sa sve civilima ne uleti u Izrael I masakrira, obezglavlju, siluje I otima hiljadu ipo nevinih? Jel moglo to za pocetak. Jer ovog svega ne bi bilo bez toga.

Ili zaboravljamo uzrok I posledicu?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Darko said:

Rekao sam @Dzoni_m, već nekoliko puta i nije mi da se ponavljam. Sažeto:

- Targetiranje vođa Hamasa gde god da su u svetu

- Targetiranje finansiranja Hamasa

- Razne specijalne operacije

- Program de-radikalizacije

Itd itd. Dug proces.

 

Za početak može da pusti mnogo više humanitarne pomoći a ne da ljudi umiru od gladi.

 

A za ovo ti svaka čast. Klasično učitavanje, ajde nađi gde sam tvrdio da Hamas treba pustiti da rade šta hoće. 

 

To su radili zadnjih 15 godina. HAMAS je ogromna teroristička organizacija koja ima jedno 1000 članova koji mogu da preuzmu vodeće položaje. Kada god im Izraelci ubiju nekog oni to popune prvim sledećim i taj je za par meseci već razigran. To je inače bio plan nekih Izraelskih vlada ali to je ništa više do alibi da se ne radi ništa. Nemoguće je locirati njih 1000 i od jednom ih sve pobiti pa da ti obezglavljivanjem uništiš tu organizaciju. Ubijanje jednog po jednog takođe vuče civilne žrtve i Izrael je zbog toga takođe bio kritikovan širom sveta a ništa time nije rešavao. Ovaj rat ako završe kako treba će rešiti neke probleme tako da se isplati izdržati ovaj pritisak iz celog sveta jer će okupacijom Gaze značajno popraviti svoju situaciju i zadati HAMAS-u prvi ozbiljan udarac.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

OK ljudi, svoje mišljenje sam izneo a i vi svoje, we agree to disagree. Mišljenja sam da Izrael preteruje, kao što misli čak i US administracija. Posledice ove akcije će biti velike za bilo kakvu normalizaciju Gaze i biće problem Izraelu, sem ako im se ne dozvoli etničko čišćenje i izbacivanje svih Palestinaca iz Gaze - što ne samo da bi bilo ratni zločin, nego bi takođe nosilo druge rizike i posledice za Izrael. 

 

@Mama_mia, pre nego što počneš da nagadaš razloge zašto nešto veruje u ono što veruje - pogledaj se u ogledalo i upitaj zašto ti imaš stavove koje imaš. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Darko said:

OK ljudi, svoje mišljenje sam izneo a i vi svoje, we agree to disagree. Mišljenja sam da Izrael preteruje, kao što misli čak i US administracija. Posledice ove akcije će biti velike za bilo kakvu normalizaciju Gaze i biće problem Izraelu, sem ako im se ne dozvoli etničko čišćenje i izbacivanje svih Palestinaca iz Gaze - što ne samo da bi bilo ratni zločin, nego bi takođe nosilo druge rizike i posledice za Izrael. 

 

@Mama_mia, pre nego što počneš da nagadaš razloge zašto nešto veruje u ono što veruje - pogledaj se u ogledalo i upitaj zašto ti imaš stavove koje imaš. 

Mislis da je US administracija mislila da je preterano kad su rascivali ISIS I Al Kaidu? Tad nisu govorili o "prekomernoj sili". Nego izborna godina, losi pollovi u Michigenu. Da je u pitanju republikanska administracija, do sada bi I Hezbollah I Huti krili se pod zemljom ko mishevi jer ne bi podilazili procentu extremnih levicara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Angelia said:

Mislis da je US administracija mislila da je preterano kad su rascivali ISIS I Al Kaidu? Tad nisu govorili o "prekomernoj sili". Nego izborna godina, losi pollovi u Michigenu. Da je u pitanju republikanska administracija, do sada bi I Hezbollah I Huti krili se pod zemljom ko mishevi jer ne bi podilazili procentu extremnih levicara.

Razumem. Ali daleko da je samo US administracija u pitanju. Nije sad da svi greše jebi ga. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Darko said:

Razumem. Ali daleko da je samo US administracija u pitanju. Nije sad da svi greše jebi ga. 

Politicari pricaju sta im odgovara u javnosti, nikakve veze sa onim sto govore bez prisustva publike.

Svaka demokratska zemlja bi odreagovala slicno, a bliskoistocne mnogo gore. Nego je popularno kritikovati Izrael, znas ono, lako je tudjim mlatititi gloginje.

Blinken kao "dajte nam plan nakon rata", kao brinu za stanovnistvo Gaze, a ne brinu za svoje gradjane koji su taoci. 

Egiptu su ponudjene ogromne pare da prime nesto izbeglica, I nece ni stapom da ih pipnu iako su bankrot. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Angelia said:

Politicari pricaju sta im odgovara u javnosti, nikakve veze sa onim sto govore bez prisustva publike.

Svaka demokratska zemlja bi odreagovala slicno, a bliskoistocne mnogo gore. Nego je popularno kritikovati Izrael, znas ono, lako je tudjim mlatititi gloginje.

Blinken kao "dajte nam plan nakon rata", kao brinu za stanovnistvo Gaze, a ne brinu za svoje gradjane koji su taoci. 

Egiptu su ponudjene ogromne pare da prime nesto izbeglica, I nece ni stapom da ih pipnu iako su bankrot. 

Može biti da demokrate podležu pritisku, da političari pričaju šta im odgovara u javnosti, itd itd ... a može ipak biti da Izrael koristi prekomernu silu. Bilo kako bilo, očekivati da će posle ovoga biti bolje je po meni naivno. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...