Jump to content

Bliski Istok


A sad

Recommended Posts

1 hour ago, 033zero330 said:

 

Iz ovih linkova koji si postavio ima 3 različita zaključka:

- Hamas je ispalio rakete sa ogromnom količine ekploziva koja je zbog kvara pala na bolnicu

- Raketa je ekplodirala nasred leta i jedan deo je pogodio bolnicu

- Islamid Jihad je ispalio mnoštvo raketa i jedna od njih je pogodila bolnicu. 

 

Nešto ne štima. 

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Selina said:

Njoj je oduzeto drzavljanstvo jer je opasno lagala kada je mrtva ladna trazila azil u Holandiji.

I sad jedna prevarantkinja treba nizozemskim gradjanima da soli pamet.

Oduzimanje dzavljanstva jako je ozbiljna stvar, zapravo je to u demokratijama skoro pa i nemoguce, ali je njoj oduzeto

od danas na sutra, i to od ministarstva cijoj je partiji i sama pripadala.

 

Nije joj oduzeto holandsko drzavljanstvo. Jeste se napravila galama oko toga jer je na aplikaciji za azil prijavila drugo ime koje se ispostavilo posle pretresa suda da je ime (prezime) njenog dede sto se ne kosi sa zakonom o azilu. Galama je inace napravljena zato sto je kao obrazovana i elokventna osoba od azilanta dosla do mesta u parlamentu plus jos kao kriticarka islama (valjda sme* to da bude i kao rodjena muslimanka) u onom militantnom delu sto je nekima bio kamicak u cipeli pa je tako/zato i cela frka oko njene azil aplikacije i pocela... Posle toga je sama dala ostavku na mesto u parlamentu.

 

Ayaan. H. Ali ima 3 pasosa tj. drzavljanstva jer je i posle Holandije i holandskog drzavljanstva u US dobila kako zelenu kartu tako i americko drzavljanstvo 2013 godine.

 

Btw. a uopste sto se tice laganja migranata prilikom zatrazenog azila, u principu, da procesljaju ponovo sve - nasli bi na stotine hiljada  onih koji su lagali prilikom intervjua i formulara koje su ispunjavali, a neretko migranti unistavaju i svoje pasose ne bi li sakrili istorijat puta ka Evropi a neretko i identitet.   

 

*mala ironija. 

 

Posto je ovo oftopic nemam nameru da nastavljam o tome a i ne verujem da nekoga ovde zanima narocito, svrha mog odgovora je iskljucivo kao naknadno objasnjenje posle tvog pausalnog, nipodastavajuceg i netacnog pisanja o ovoj zeni koja to nije zasluzila, vec sve tome naprotiv.

 

PS Imala je srece za razliku od Tea Van Goga sa kojim je radila a koji je odbio da ga telohranitelji cuvaju i koga su ubili na sred ulice u sred bela dana, za razliku i od Salmana Ruzdija koji je napad preziveo ali ostao osakacen kao i redakcije Charlie Hebdo 11 clanova a sa njima svima je bila na listi za odstrel.

 

Znaci slava svim ovim ljudima koji placaju cenu i zivotom jer nece da cute i povladjuju teroru maloumnika!

 

In 2010, Anwar al-Awlaki published a hit list in his Inspire magazine, including Ayaan Hirsi Ali, Geert Wilders and Salman Rushdie along with cartoonists Lars Vilks and three Jyllands-Posten staff members: Kurt Westergaard, Carsten Juste, and Flemming Rose.

The list was later expanded to include Stéphane "Charb" Charbonnier, who was murdered in 2015 in a terror attack on Charlie Hebdo in Paris, along with 11 other people. After the attack, Al-Qaeda called for more killings.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, zoran59 said:

Ako hoce da klanja 5 puta dnevno i zeli smrt Izraelcima, mrsuqrtz. Uopste se ne smatram nehumanim.

 

 

A koga tacno zabole koliko se puta neko klanja? Ili cenis ako se klanja 5x dnevno onda automatski mrzi i Izrael. Koga ces da primas u kucu apsolutno tvoja stvar samo ovo zvuci malo... generalizovanje. Imam gomilu njih koji se klanjaju 5x, cak su neki od njih onako malo... jaci u toj ljubavi prema bogu pa setaju one masnice po celu. Ali brate... whatever turns you on dokle god ne ugrozavas druge. 

 

Naravno da postoje resenja za ovo, samo ne u ovom vremenu i prostoru. Dokle god se jedina zemlja na svetu koja, uz sve svoje mane, predstavlja bastion demokratije vlada onom snupijevskom pricaj glasno i vodi psa sa sobom - nema tu srece. On the bright side, mislim da smo blizi smirivanju situacije nego njenoj eskalaciji. Cini mi se da se pokusava zauzdati Izrael da ne izazove kompletnu humanitarnu katastrofu i ovo sto sada rade je da pokazu iron fist za svoje lokalne mase. 

Alternativa je bas losa... zamislite da arapi urade ono sto nisu nikad: stave svoje razlike po strani: vec imamo priblizavanje Irana i KSA, Turska za koju niko ne zna kako bi reagovala i Egipat gde MB samo cekaju a zemlja je drugi po velicini primalac americke vojne pomoci. A Kinezi vrebaju. Samo se nadam da Uncle Sam nije previse agogantan za taj scenario. 

 

PS. A uzasno je zabavno kako su balisticari izmileli da pokazu da su Arapi upucali sami sebe. Docim kod zlih Rusa to je nemoguce - znano je da oni gadjaju samo obdenista i skole

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, wwww said:

Malo si pobrkala loncice. 100 za 1 su Nemci streljali po Sumadiji.

No, ja predlazem da posaljemo najnoviju Mis Univerzuma u Gazu da pregovara o miru. Verujem da ce she/her biti veoma uspes(a)n(a).

Ma mogu i ja da smislim onako divan plan (prosto "nebeski"), jos lepsi (i "stariji") od ovog lepe Osorio, sa sve leptiricima, jednorozima i zvezdicama, ali to nece da funkcionise.

 

A Palestinci u West Bank nemaju veze s Hamasom, cak su protivnici. A kao sto vidimo ni ostali Arapi se ne ubise u spasavanju Palestinskih civila. Da si procitala analizu one Afrikanke koja je napustila islam koju sam postavila na prethodnoj strani, shvatila bi da je ovo sto sad pokusava da uradi Izrael jedina opcija koja postoji. I potrebno je mnogo balansa, vaganja, koordinisanja da sve ne isklizne iz ruku i ode do djavola. U sto se balansa tice mozemo se samo uzdati u Izrael, nikako u tako "trustworthy" Hamas

 

Jbg mis univerzuma bi bar pregovarala... 

 

Ko je tebi ukrao nalog? 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Darko said:

Iz ovih linkova koji si postavio ima 3 različita zaključka:

- Hamas je ispalio rakete sa ogromnom količine ekploziva koja je zbog kvara pala na bolnicu

- Raketa je ekplodirala nasred leta i jedan deo je pogodio bolnicu

- Islamid Jihad je ispalio mnoštvo raketa i jedna od njih je pogodila bolnicu. 

 

Nešto ne štima. 

 

Meni, u biti sve štima:

 

- Geolokacija štima

- Putanja (makar jedne rakete) štima

- IDF radar pokazuje da su sve rakete išle u smeru bolnice, svejedno da li je bila namera da sve prelete preko ili sve padnu na nju, štima.

 

Način, kako se to u dlaku desilo, valjda ćemo saznati.

 

Jedino što me kasnije zbunilo, vreme javljanja hamasa i izraelsko upozorenje, moguće da vremenska zona u pitanju... :smiley33:

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, 033zero330 said:

 

Meni, u biti sve štima:

 

- Geolokacija štima

- Putanja (makar jedne rakete) štima

- IDF radar pokazuje da su sve rakete išle u smeru bolnice, svejedno da li je bila namera da sve prelete preko ili sve padnu na nju, štima.

 

Način, kako se to u dlaku desilo, valjda ćemo saznati.

 

Jedino što me kasnije zbunilo, vreme javljanja hamasa i izraelsko upozorenje, moguće da vremenska zona u pitanju... :smiley33:

Govorio sam o tome da je Hamas okrivljen pa onda Islamic Jihad, i pad rakete vs pad dela rakete. Nije consistent priča. 

 

For the record, veoma je moguće da je jedna od raketa zabagovala i pala na bolnicu. Ali sa matematičke strane, verovatnoća da baš padne na bolnicu je mala. Naravno, ne isključujem mogućnost da se baš to i desilo. Ako se ispostavi tako, već sam rekao šta mislim o tome. Uostalom, videćemo šta eksperti kažu na to u sledećih par dana.

Link to comment
Share on other sites

Izrael objavio lokaciju na kojoj će biti deljena međunarodna humanitarna pomoć u južnom delu Pojasa Gaze:

 

Spoiler

 

 

 

Izraelska verzija dopunjena navodnim satelitskim snimcima:

 

Spoiler


 


 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, erwin said:

Izrael objavio lokaciju na kojoj će biti deljena međunarodna humanitarna pomoć u južnom delu Pojasa Gaze:

 

  Hide contents

 

 

 

Izraelska verzija dopunjena navodnim satelitskim snimcima:

 

  Hide contents

 

 

 

 

 

 

Po ovome, postoji lepa mogućnost da se brojke friziraju od strane Palestinaca da se dobije reakcija. Uostalom, uskoro će da svane dan, videće se šta se desilo sa bolnicom i okolinom. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Darko said:

Govorio sam o tome da je Hamas okrivljen pa onda Islamic Jihad, i pad rakete vs pad dela rakete. Nije consistent priča.

 

Meni se čini da tražiš konzistentnost, kod nekih drugih stvari. Da li je ovo konzistentno?

 

F8rTya0W0AATs-x?format=jpg&name=medium

 

Ono što bi se nazvalo konzistentnim ovde:

 

2 hours ago, Darko said:

- Hamas je ispalio rakete sa ogromnom količine ekploziva koja je zbog kvara pala na bolnicu

- Raketa je ekplodirala nasred leta i jedan deo je pogodio bolnicu

- Islamid Jihad je ispalio mnoštvo raketa i jedna od njih je pogodila bolnicu.

 

Okreni-obrni, rakete su opet išle u pravcu bolnice, šta god mi radili. To je ono što je konzistentno. Takva je situacija trenutno.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, 033zero330 said:

Meni se čini da tražiš konzistentnost, kod nekih drugih stvari. Da li je ovo konzistentno?

Naravno da nije. Zato i treba sačekati da se vide i provere činjenice. Trenutno imamo mnoštvo upiranja prstom i nedovoljno informacija da dovedemo zaključak. Ni što se tiče broja žrtava, veoma je moguće da Palestinci preteruju sa brojkama. 

 

13 minutes ago, 033zero330 said:

Okreni-obrni, rakete su opet išle u pravcu bolnice, šta god mi radili. To je ono što je konzistentno. Takva je situacija trenutno.

Jeste, ali to nije dovoljno da se trenutno donese zaključak. To je to. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, sreta-steta said:

zamislite da arapi urade ono sto nisu nikad: stave svoje razlike po strani: vec imamo priblizavanje Irana i KSA, Turska za koju niko ne zna kako bi reagovala i Egipat gde MB samo cekaju a zemlja je drugi po velicini primalac americke vojne pomoci.

Ne mogu da zamislim, za početak zato što Iranci/Persijci imaju taj blagi naci trip da su oni arijevci, a Arapi untermenschen kamilari. I to čak nevezano za šiiti/suniti priču. 

Edited by Beonegro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nekoliko današnjih snimaka sa lica mesta:

Spoiler

 

 

 

 

 

 

 

Izraelski navodni prisluškivani snimak Hamasovaca kako diskutuju o tome da raketa nije izraelska:

Spoiler

 

 

 

 

Edited by erwin
Link to comment
Share on other sites

Ima li neko predstavu kolike su najveća raketa i najveća bojeva glava koju mogu da zbudže u Gazi?

 

Ja sam bio ubijeđen da su bojeve glave u desetinama kilograma, ne više od toga, možda i manje. Takva bojeva glava ne može da raznese zgradu, čak i ukoliko uzmemo u obzir da je eksplodiralo čitavo punjenje raketnog goriva, šta god koriste za to (neka smjesa na bazi uree, koliko sam čitao). Tom logikom, takva raketa može da raznese zgradu jedino ako pogodi/zapali nešto u zgradi ili pored zgrade što onda napravi veću ekploziju, recimo gasnu mrežu (koja tamo po svemu sudeći ne postoji) ili neki eksploziv koji je tu uskladišten.

 

Naravno, ovo razmišljanje pada u vodu ukoliko Hamas stvarno može da nabudži bojevu glavu od 200-250 kila.

Link to comment
Share on other sites

 
A koga tacno zabole koliko se puta neko klanja? Ili cenis ako se klanja 5x dnevno onda automatski mrzi i Izrael. Koga ces da primas u kucu apsolutno tvoja stvar samo ovo zvuci malo... generalizovanje. Imam gomilu njih koji se klanjaju 5x, cak su neki od njih onako malo... jaci u toj ljubavi prema bogu pa setaju one masnice po celu. Ali brate... whatever turns you on dokle god ne ugrozavas druge. 
 
Naravno da postoje resenja za ovo, samo ne u ovom vremenu i prostoru. Dokle god se jedina zemlja na svetu koja, uz sve svoje mane, predstavlja bastion demokratije vlada onom snupijevskom pricaj glasno i vodi psa sa sobom - nema tu srece. On the bright side, mislim da smo blizi smirivanju situacije nego njenoj eskalaciji. Cini mi se da se pokusava zauzdati Izrael da ne izazove kompletnu humanitarnu katastrofu i ovo sto sada rade je da pokazu iron fist za svoje lokalne mase. 
Alternativa je bas losa... zamislite da arapi urade ono sto nisu nikad: stave svoje razlike po strani: vec imamo priblizavanje Irana i KSA, Turska za koju niko ne zna kako bi reagovala i Egipat gde MB samo cekaju a zemlja je drugi po velicini primalac americke vojne pomoci. A Kinezi vrebaju. Samo se nadam da Uncle Sam nije previse agogantan za taj scenario. 
 
PS. A uzasno je zabavno kako su balisticari izmileli da pokazu da su Arapi upucali sami sebe. Docim kod zlih Rusa to je nemoguce - znano je da oni gadjaju samo obdenista i skole
Dok smo dokazali da na markale jesu granatu bacili Muslimani a ne Srbi...


Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Govorio sam o tome da je Hamas okrivljen pa onda Islamic Jihad, i pad rakete vs pad dela rakete. Nije consistent priča. 
 
For the record, veoma je moguće da je jedna od raketa zabagovala i pala na bolnicu. Ali sa matematičke strane, verovatnoća da baš padne na bolnicu je mala. Naravno, ne isključujem mogućnost da se baš to i desilo. Ako se ispostavi tako, već sam rekao šta mislim o tome. Uostalom, videćemo šta eksperti kažu na to u sledećih par dana.
Ovo nije igra verovatnoce nego rat. Shit happens. Ne vidi razlog da se odbacuje takva mogućnost kad ona realno postoji čak i da hamas koristi state of the art rakete a ne ove vodovodne cevi...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Gojko & Stojko said:

 

Hvala za ove linkove, nisam znao za te aktivnosti, nije čudo što nisam znao u vreme kad su se dešavale, bile su tajne, nisam ni naknadno nailazio na te članke.

Inače, Sećam se rata 1967 i mnogih kasnijih čarki, sukoba, ratovanja, pregovora, posredovanja. Ne čudi me da je Tito pokušavao da posreduje, iako je prekinuo diplomatske odnose sa Izraelom, nije stav SFRJ bio isključiv 100%. u nekim momentima je otkazivao susret sa Arafatom i Sadatom, ne znam konkretne povode otkazivanja.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, shonke said:

Ovo nije igra verovatnoce nego rat. Shit happens. Ne vidi razlog da se odbacuje takva mogućnost kad ona realno postoji čak i da hamas koristi state of the art rakete a ne ove vodovodne cevi...

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 

I nisam odbacio. U početku jesam onu priču da je deo rakete pao na bolnicu i da ju je uništio, tu je verovatnoća blizu nule. Sada izgleda da:

(1) Bolnica nije uništena nego je pogođen parking i da su brojke žrtava naduvene

(2) Nije deo rakete pao nego cela raketa.

 

Što se tiče verovatnoće, ne bi uzimao zdravo za gotovo ako je verovatnoća veoma mala, što jeste bio slučaj za originalni scenario. Jebi ga, extraordinary claims require extraordinary evidence kao što reče Carl Sagan. Baysean reasoning.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sreta-steta said:

 

 On the bright side, mislim da smo blizi smirivanju situacije nego njenoj eskalaciji. Cini mi se da se pokusava zauzdati Izrael da ne izazove kompletnu humanitarnu katastrofu i ovo sto sada rade je da pokazu iron fist za svoje lokalne mase. 

 

 

 

Sreto, sve ide po playbooku. 

 

U pocetku imamo narativ " Izrael ima pravo da odgovori svim sredstvima na teror".. Sta da da dodas , sve pravilno, ima pravo.. 

Usput parkiras i nosac aviona.. 

 

A onda za one koji nisu odmah shvatili sta to u stvari znaci, one u zadnjim redovima, tiho menjamo narativ u 

"Izrael mora da vodi racuna o pravilima ratovanja i i izbeci humanitarnu katastrofu"

 

I dok mi tako kenjamo po medijima, 700000 ljudi je vec raseljeno, 25% stambenih zgrada na severu vec unisteno, hiljade su vec mrtve  a hiljade se traze medu nestalima se , dok se "evakuacija" na jug pojasa Gaze  zavrsava.. Na delu zemljine kugle koja je i pre ovog zivela u humaniranoj katastrofi.. 

 

Mi smo upozorili, nasa savest je cista.. Ali qrcem necemo mrdnuti dok se to desava pred nasim ocima... 

 

Mediji ce pisati, ljudi ce protestovati, razni fondovi i  organizacije za zastitu ljudskih prava pisati izvestaje o tuznoj sudbini palestinaca, ... SBUN pisati rezolucije.. 

 

I sta ce se promeniti? Pravilno.., nista... 

 

 

 

Ovo je samo jos jedan rat na istom mestu sa istim glumcima.. Nije on od juce, davno Palestina i Izrael nisu odgovorni za sukob jer ovo njih prevazilazi.. 

 

Takva mrznja se ne kontrolise.. 

 

Odgovoran je onaj kod koga se globalno nalaze i stap i sargarepa.. 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • fancy pinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...