Jump to content


Romantik

Recommended Posts

Novak igra Budls upravo. 

 

Puko prvi set u TB od Šapovalova sa kojim je juče btw trenirao.

 

Mala trivija (praštajte ako je bilo), Šapovalov kači sliku sa treninga na instagram a Kirgios komentar ispod "Did you chop him up" :classic_biggrin: 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, alcesta said:

Ne verujem da će Tim ovde daleko bez obzira na žreb.

Ako ćemo da nastavimo sa cepidlačenjem, to "surprising" se ne odnosi na postojanje formule nego na konkretan slučaj, promenu mesta 2 i 3. Ne verujem da su svi oni sedeli i računali bodove svoje i protivničke na travi u zadnjih nedelju dana, imaju valjda pametnija posla, tako da je sasvim moguće da se Rafa neprijatno iznenadio, pošto ima polufinale od prošle godine. A ni Novak ne verujem da je provodio vreme u Bg lupajući glavu ko će biti drugi a ko treći nosilac :classic_tongue:

 

Slozio bih se sa tobom. Sumnjam da se iko od njih bavi matematikom kako do mesta nosioca, i kako uopste ta formula izgleda. Vise je to po osecaju.

 

Licno mislim da bi igraci trebali da izvrse pritisak da se prestane sa tom praksom,  ovo je jedini turnir koji ima svoju formulu za racunanje liste, svi ostali koriste zvanicnu ATP listu. A i ovo je "kompromis" jer su u proslosti nosioce postvljali po diskreciji, pa je Vimbldon direktno odgovoran za promenu sa 16 na 32 nosioca, jer su se "sljakasi" svojevremeno pobunili.

 

Link to comment
Share on other sites

 
Slozio bih se sa tobom. Sumnjam da se iko od njih bavi matematikom kako do mesta nosioca, i kako uopste ta formula izgleda. Vise je to po osecaju.
 
Licno mislim da bi igraci trebali da izvrse pritisak da se prestane sa tom praksom,  ovo je jedini turnir koji ima svoju formulu za racunanje liste, svi ostali koriste zvanicnu ATP listu. A i ovo je "kompromis" jer su u proslosti nosioce postvljali po diskreciji, pa je Vimbldon direktno odgovoran za promenu sa 16 na 32 nosioca, jer su se "sljakasi" svojevremeno pobunili.
 
A kako to da se bas ove godine pokrene prica?
Zasto nije prosle, zasto nije pre 2 godine, sta se to bitno promenilo?
Zasto o tome nisu pricali na pocetku godine nego sad?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja o ovome pricam godinama, nemoj mene da prozivas :whistling:.

 

Uvek ce se ovo pokrenuti kada bude neko bitno pomeranje. Bilo je price i 2010. kada je Nadal posle RG dosao na broj 1, ali je Federer bio prvi nosilac na Vimbldonu, tada se govorilo da to nije toliko bitno jer ne menja mogucnost njihovog medjusobnog susreta, ali posto se 1. i 2. nosilac nikada ne zrebaju, vec direktno postavljaju na mesta u zrebu, to menja potpuno strukturu zreba. Novak je na taj nacin imao pomoc od ovakvog sistema 2014. Generalno ovakav sistem rangiranja najvise pogadja one na nizim mestima izmedju kojih su bodovne razlike male, u vrhu retko ima ovakvih promena, zato se i ne govori toliko o ovome. Kao sto se ovde i pisalo, niko ne pita sta je sa Timom, vec se pitanja postavljaju u vezi Nadala.

 

Doba Mustera, Korece, Brugere i ostalih sljakasa je odavno proslo, pa bi i Vimbldon mogao malo da se prilagodi sadasnjem vremenu i trendovima u tenisu. Ako su vec podlogu "prilagodili".

Edited by Milutinov Tata
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Milutinov Tata said:

Ja o ovome pricam godinama, nemoj mene da prozivas :whistling:.

 

Uvek ce se ovo pokrenuti kada bude neko bitno pomeranje. Bilo je price i 2010. kada je Nadal posle RG dosao na broj 1, ali je Federer bio prvi nosilac na Vimbldonu, tada se govorilo da to nije toliko bitno jer ne menja mogucnost njihovog medjusobnog susreta, ali posto se 1. i 2. nosilac nikada ne zrebaju, vec direktno postavljaju na mesta u zrebu, to menja potpuno strukturu zreba. Novak je na taj nacin imao pomoc od ovakvog sistema 2014. Generalno ovakav sistem rangiranja najvise pogadja one na nizim mestima izmedju kojih su bodovne razlike male, u vrhu retko ima ovakvih promena, zato se i ne govori toliko o ovome. Kao sto se ovde i pisalo, niko ne pita sta je sa Timom, vec se pitanja postavljaju u vezi Nadala.

 

Doba Mustera, Korece, Brugere i ostalih sljakasa je odavno proslo, pa bi i Vimbldon mogao malo da se prilagodi sadasnjem vremenu i trendovima u tenisu. Ako su vec podlogu "prilagodili".

 

Nesto se ne secam da si prosle godine pricao :default_coffee:

 

A ne znam koliko pogadja nize rangirane, formula se primenjuje na top 32, pa se oni samo preraspodele, sto znaci da moze da utice samo na ove koji promene grupu, pa recimo Medvedev nije no.13 nego je no.11 itd.

Po meni, bilo bi bolje da se primeni na sve osim na kvalifikante, pa sta bude.

 

Formula se primenjuje od 2002., njih to skoro nije ni zakacilo...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je formula manje-više OK. Ima smisla zato što je trava podloga sa najmanje turnira a ima igrača koji su na travi odlični a nemaju više prilike da dođu do bodova. Na šljaci ima turnira cele godine, nema potrebe da se tako nešto radi na RG. Nemam vremena za opširnije obrazlaganje, uglavnom slažem se sa Boxy da bi trebalo formulu proširiti, prosto je suva šteta da igrači kao Braun ili Mai ne igraju u glavnom žrebu. S tim što bi trebalo tako nešto i za žene uvesti, a ne kako turniru padne na pamet. Naravno da Serena zaslužuje da bude nosilac kao što su uradili prošle godine, ali kako su je stavili baš kao 11. a ne 9, 21. ili 13? Bacali kockice, gledali u pasulj?

Ono gde mislim da bi trebalo izvršiti pritisak na slemove jeste da se ujednače ostala pravila. Igrači treba da se izbore da na svim terenima bude HE, i da se peti set svuda završava na isti način, jer ako nastavi svako po svome i za druge stvari, haos će se napraviti.

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Boxy said:

 

Nesto se ne secam da si prosle godine pricao :default_coffee:

 

A ne znam koliko pogadja nize rangirane, formula se primenjuje na top 32, pa se oni samo preraspodele, sto znaci da moze da utice samo na ove koji promene grupu, pa recimo Medvedev nije no.13 nego je no.11 itd.

Po meni, bilo bi bolje da se primeni na sve osim na kvalifikante, pa sta bude.

 

Formula se primenjuje od 2002., njih to skoro nije ni zakacilo...

 

Uh, prosle godine sam dramio da Novak ne upadne od 13-16 i ide na najbolje u 1/8 finala :classic_biggrin:. Sreca je bila da je upao bas na 12. mesto. Nisam imao simpatije ni kada su sami postavaljali nosioce kako im se cefne, a ni posle kada su presli na formulu. Zreb u tenisu je i vise nego poludirigovan, tako da su pozicije nosioca itekako bitna stavka, nije to kao u fudbalu npr. 8 u jednom sesiru, 8 u drugom pa se nasumice izvlaci. Da se zreb obavlja na takav nacin, verovatno ne bih imao nista protiv ovoga.

 

Mislio sam na nize rangirane nosioce, medju njima su bodovne razlike minimalne, tu 200-300 bodova moze da napravi veliko tumbanje.

 

Koreca je jedna od onih koji je zasluzan za ovo, mislim da je 2001. bio najglasniji u "pobuni". Muster i Brugera su se "ispatili" sa ovim na Vimbldonu tokom '90-ih, pa sam ih ubacio kao primer onih zbog kojih su se i desavale takve stvari.

 

Sto se prosirenja primene na sve tenisere tice, tu se slazem sa tobom i Alcestom da bi to bilo fer i bar malo nivelisalo "nepravdu" koju stalno trpi sitna boranija i na koju se retko obraca paznja.

 

Olga izgleda pakuje kofere polako :classic_unsure: .

Link to comment
Share on other sites

  • Borko locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...