Jump to content


Romantik

Recommended Posts

Just now, Drakaris said:

Izner, Kveri, Anderson. Cak i Federeru je mozda i najbolje oruzje servis. 

Recimo Endi Rodik. On ima pozitivan skor sa Novakom. 

9-2 sa Iznerom, 8-2 sa Kverijem, 8-1 sa Andersonom. 

 

Anderson ga je dobio jednom pre 100 godina kao potpuni anonimus, posle toga mu je ukupno uzeo 2 seta. Onaj poraz od Kverija je dosao dok je bio u uzasnoj formi. 

 

U svakom slucaju, ne muci se nista vise nego bilo koji drugi igrac na turu. Raonica je uvek rutinirao, isto ce da se desi i sad ako budu igrali.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

9-2 sa Iznerom, 8-2 sa Kverijem, 8-1 sa Andersonom. 

 

Anderson ga je dobio jednom pre 100 godina kao potpuni anonimus, posle toga mu je ukupno uzeo 2 seta. Onaj poraz od Kverija je dosao dok je bio u uzasnoj formi. 

 

U svakom slucaju, ne muci se nista vise nego bilo koji drugi igrac na turu. Raonica je uvek rutinirao, isto ce da se desi i sad ako budu igrali.

Poraz od Kverija je dosao kada je bio na vrhuncu, posle Nole slema. 

Nije tacno, Federer se recimo dosta manje muci sa serverima, pogledaj njegov skor protiv tih igraca, a takodje pogledaj i skor protiv Rodika, pa uporedi. Novak protiv Milosa nikad nije igrao na travi, dobio je tri meca na sljaci i sest na betonu. Secam se jedne godine da su ga dobrooo izmucili Cilic i Dimitrov na Vimbldonu, oni vaze takodje za dobre servere. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Drakaris said:

Poraz od Kverija je dosao kada je bio na vrhuncu, posle Nole slema. 

Nije tacno, Federer se recimo dosta manje muci sa serverima, pogledaj njegov skor protiv tih igraca, a takodje pogledaj i skor protiv Rodika, pa uporedi. Novak protiv Milosa nikad nije igrao na travi, dobio je tri meca na sljaci i sest na betonu. Secam se jedne godine da su ga dobrooo izmucili Cilic i Dimitrov na Vimbldonu, oni vaze takodje za dobre servere. 

Ma daj, navodis Dimitrova kao servera lol. Gurni i Nadala tu pa kazi da se muci i protiv njega.

 

Rodik ga je dobijao pre 10 godina, ne vidim kakve to veze ima sad. Mislim da je i vise nego jasno da na W16 nije bio u formi i da je to bio pocetak dvogodisnjeg decline-a. 

 

Federer vs Raonic 11-3, vs Anderson 6-1, vs Izner 6-2, vs Kveri 3-0. Nista bolje od Novaka.

Link to comment
Share on other sites

Novak generalno ima problema protiv jakih servera. Deo razloga je sto novak Nikada ne koristi blok servis,

nego uveh ima regularan zamah.

Dok ne cita dobro servis, dok ne nadje dobru poziciju na terenu, Novak je cesto u problemu, bez ritma, skrusenog ponasanja.

( Doduse, kad otkljuca neke servere, osle im gomila reternova zavrsi na pertlama. )

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CheshireCat said:

Treba priznati da je stanje tura trenutno smehotresno, što pokazuje i:

https://live-tennis.eu/en/atp-race

 Pre smo imali dosta ozbiljnih drugoligaša poput Ferera,  Berdiha, ondašnjeg Stanimala itd.

 

Ovde ako ćemo iskreno ima 3 ozbiljna igrača, a Novakov žreb se zove lakim zato što su druga dvojica tamo.

 

Njih trojica su najstariji igrači u TOP 10 i LIVE i RACE.

Link to comment
Share on other sites

Ne muci se Novak sa dobrim serverima, samo je imao momente u proslosti sa igracima koji imaju jake i razdorne pocetne udarce.

Federer je dobar server mozda tehnicki i takticki najbolji i najraznovrsniji, ali Novak nema problem sa tim, dok je npr Izner umeo da zadaje probleme zbog jacine jer se ti pocetni udarci, bar kad je Djokovicev stil riterniranja u pitanju, dosta teze upasive.

 

Novak ne ume niti pokusava previse te udarace da ishendluje kao Fed nekim blok/slajs riternom, zato i ima/o taj "problem" sa big serverima.

 

Edit: Izvinjenje, dok sam ja ovo kucao Kido je vec postovao, nije namera da se ponavljam.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Malkolm Brogdon said:

Ma daj, navodis Dimitrova kao servera lol. Gurni i Nadala tu pa kazi da se muci i protiv njega.

 

Rodik ga je dobijao pre 10 godina, ne vidim kakve to veze ima sad. Mislim da je i vise nego jasno da na W16 nije bio u formi i da je to bio pocetak dvogodisnjeg decline-a. 

 

Federer vs Raonic 11-3, vs Anderson 6-1, vs Izner 6-2, vs Kveri 3-0. Nista bolje od Novaka.

Tako je, takodje navedi i Federer 21-3 Rodik, pa zatim Djokovic 4-5 Rodik. 

Rodik se smatra jednim od najboljih servera to je bilo njegovo glavno oruzje, cak nosi titulu i najbrzeg servisa. 

 

Jeste, jedan poraz nakon cetiri vezana slema i odmah decline 😄

Posle je opet igrao finale US Opena gde je izgubio zbog velikih zuljeva, bukvalno je sa krvavim nogama igrao.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Drakaris said:

Tako je, takodje navedi i Federer 21-3 Rodik, pa zatim Djokovic 4-5 Rodik. 

Rodik se smatra jednim od najboljih servera to je bilo njegovo glavno oruzje, cak nosi titulu i najbrzeg servisa. 

 

Jeste, jedan poraz nakon cetiri vezana slema i odmah decline 😄

Posle je opet igrao finale US Opena gde je izgubio zbog velikih zuljeva, bukvalno je sa krvavim nogama igrao.

Covece o cemu pricas, kakav Rodik medju serverima, covek je imao odlicnu igru u polju i los mecap sa Fedom. Da Raonic ima igru u polju mozda bi i mogao da zapreti top igracima.

 

Pominjes Novakove probleme sa igracem od pre 10 godina. Kakve veze ima sto je imao tad problema sa Rodikom, bio je 2x slabiji igrac nego sad.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Borko said:

Meklodova moc je zastrasujuca. Eliminisao je Andersona sa 3:0. 

 

Bukvalno da Netflix pokupi njegovu pricu. Gradili bi to u pocetku oko sportskog kladjenja i shvatanja glavnog junaka da ima natprirodne moci, sa zumirankem njegovog zaprepascenog lica na kraju S1.

 

U ostalim sezonama vec krivi metal pogledom, zaustavlja meteorite... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam kako je Feliks izgubio od ovog drvosece, bukvalno sramota.

 

Mogao je da dobije dobro skolovanje od Djokovica koje bi mu mnogo znacilo u buducnosti, ovako nije dobio nista osim poena koji mu ne trebaju, jer vec sad kao recimo Zverev ako mu se otvori moze do polufinala mastersa na svakoj podlozi, odnosno u top 10 kako oces.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ja ne znam kako je Feliks izgubio od ovog drvosece, bukvalno sramota.

 

Mogao je da dobije dobro skolovanje od Djokovica koje bi mu mnogo znacilo u buducnosti, ovako nije dobio nista osim poena koji mu ne trebaju, jer vec sad kao recimo Zverev ako mu se otvori moze do polufinala mastersa na svakoj podlozi, odnosno u top 10 kako oces.

Upravo si mu tako surovo presudio da nece moci vise do polufinala ATP 250, a top 10 ce videti samo kada gleda ATP renking na internetu.

Link to comment
Share on other sites

Humbert je odličan igrač. Levoruka, kvalitetnija, talentovanija i mlađa verzija ovog što je juče namučio Đokovića. Ja sam na kladioničarskoj temi i napisao da neće Felixu to biti nimalo lak meč...doduše ovo nisam očekivao ni u ludilu. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Drakaris said:

Tako je, takodje navedi i Federer 21-3 Rodik, pa zatim Djokovic 4-5 Rodik. 

Rodik se smatra jednim od najboljih servera to je bilo njegovo glavno oruzje, cak nosi titulu i najbrzeg servisa. 

 

Jeste, jedan poraz nakon cetiri vezana slema i odmah decline 😄

Posle je opet igrao finale US Opena gde je izgubio zbog velikih zuljeva, bukvalno je sa krvavim nogama igrao.

Je l ovo istina?

Link to comment
Share on other sites

Pa izmedju ostalog. Svasta sam saznao od Drakarisa, na cemu sam mu zahvalan. Da je Federer imao 21-3 protiv Rodika. Da je Djokovic imao 4-5 protiv tog istog Rodika. Da je Rodik cak igrao i finale USO-a 2006. Povrh svega, saznao sam i da je Rodik imao dobar servis.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Borko said:

Pa izmedju ostalog. Svasta sam saznao od Drakarisa, na cemu sam mu zahvalan. Da je Federer imao 21-3 protiv Rodika. Da je Djokovic imao 4-5 protiv tog istog Rodika. Da je Rodik cak igrao i finale USO-a 2006. Povrh svega, saznao sam i da je Rodik imao dobar servis.

 

Slažem se. Drakarisovi postovi stvarno znaju biti prosvetljujući.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • Borko locked this topic
  • zoe Bg unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...