Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

3 minutes ago, SunZero said:

kakvi 3P procenti, skandalozno

neko pomenu da nije sjajan kao pick and roll handler, za poredjenje sa Jovicem bitna cinjenica, Jovke je izgradio karijeru na pnrollu kao siguran i racionalan dodavac koji maximalno koristi svoj size u igri 2 na 2

kapiram da si gledao statse sa koledza...mislim da se to nesto popravilo kasnije, i da je sad neki 32 do 35-36% suter, u zavisnosti od vrste suteve koje bi primarno uzimao

 

evo ovde odlomak iz reporta koji se konkretno bavi sa te 2 stavke - 3pt i pnr

jeste G league ali jbg...to je ono sto je igrao na relevantnom uzorku

 



A much more illuminating stat is that Brown finished the season in the 94th percentile in the G-League for catch and shoot threes. Additionally, this newfound range made defenders have to abandon their previous strategy of closing out short, and allowed Brown to beat closeouts easier. This resulted in a plethora of easy looks for himself and others that hadn’t been there in previous years. Considering that if Brown gets a shot in the league it would be in a minor role as a backup PG where his looks will mainly be created by others, then it is reasonable to believe that his percentages would be more akin to his catch and shoot numbers then his overall percentage.

The second major weakness scouts saw in his game was his pick and roll play as in his final year at NC State Brown ranked in the 12th percentile for pick and roll offense. This confused many as intuitively his slow and deliberate playing style should have been tailor-made for thriving in basketball’s favourite two-man game. Additionally, at six-foot-five he had great size for seeing over the defense to make passes smaller guards couldn’t. Executives were puzzled. Fortunately, in the five years since, Brown has managed to channel his raw tools and pace and become one of the best pick and roll players in the G-League.

This past year Brown ran by far the most pick-and-roll of his career (650+ possessions) and managed to maintain “very good” efficiency (per Synergy Sports) despite the high volume. Studying Brown’s pick and rolls allows you to see arguably the most elite skill in his game: his poise. Watch any 905 game and it isn’t hard to tell that a Brown pick and roll is their go-to bailout play, and for good reason, as in late shot clock situations Brown was in the 95th percentile for pick and roll offense. Whether it was a drop off to his favourite big man Kennedy Meeks, a bullet pass to a corner shooter, or his (somewhat) newly refined in-between game (floater, short pull, etc), when things got bogged down on offense, the 905 could always look to a Brown pick-and-roll to deliver. That’s a vital skill for PGs in the modern NBA.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, marejosip said:

Ovih 12 Titovih plus Nenadić, Jovanović, Simanić i Kuzmić. Gužva svuda sem na pg poziciji. Valjda će svi uspeti da dobiju neke minute. 

I na Pg je guzva, pored Browna i fc3, Davidovac, Billy i Djenka mogu da pokriju po par minuta na pg.

Edit: sut nam je bas upitan

Edited by LayupFromTheMidget
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, L' Imperatore said:

Praktično je bio konsenzus na ovom forumu da nam ovakav tip pleja treba. A Lorenzo Brown je verovatno jedna od boljih opcija koja je bila na tržištu, a da se uklapa u toj profil. Biče on ekstra pojačanje.

 

 

 

apsolutno. svakako bolje ovako nesto, nego ovi midzeti trpaci carinici, poput rocestija, pa i reglenda. ovakav igrac dize citav tim na visi nivo. to sto je puno vremena proveo u g ligi ja mu ne uzmimam toliko za zlo. nije on tamo bio zbog g lige, vec zbog ambicije da uspe u nba. a u tome nema nista lose.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, n4l1m said:

spacer.png

 

Ne volim podelu na strane i domace i treba uvek racionalno razmisljati i sve to...ali ne mogu, a da ne primetim da malo zalosno ovo izgleda za jednu zemlju kosarke. Sa tri stranca smo igrali top 8, Partizan isto sa tri stranca igrao F4... Malo ne stima ta logika da ce nasa petorka puna stranaca da nadigra petorku skupljih stranaca u nekom top EL klubu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bek said:

 

Ne volim podelu na strane i domace i treba uvek racionalno razmisljati i sve to...ali ne mogu, a da ne primetim da malo zalosno ovo izgleda za jednu zemlju kosarke. Sa tri stranca smo igrali top 8, Partizan isto sa tri stranca igrao F4... Malo ne stima ta logika da ce nasa petorka puna stranaca da nadigra petorku skupljih stranaca u nekom top EL klubu.

 

I meni je upalo u oko, ali šta da se radi? Siguran sam da su u klubu pokušali dovesti kvalitetne domače igrače, ali kako se je pokazalo ovoga leta, oni drže ozbiljnu cenu na tržištu koju klub nije sposoban da plati. A sad da smo umesto Derricka Browna doveli Jelovca, Milka Bjelicu umesto Gista i Iliju Đokovića umestu Lorenza, opet nebi bilo dobro...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bek said:

 

Ne volim podelu na strane i domace i treba uvek racionalno razmisljati i sve to...ali ne mogu, a da ne primetim da malo zalosno ovo izgleda za jednu zemlju kosarke. Sa tri stranca smo igrali top 8, Partizan isto sa tri stranca igrao F4... Malo ne stima ta logika da ce nasa petorka puna stranaca da nadigra petorku skupljih stranaca u nekom top EL klubu.

 

nekad smo bili zemlja kosarke, sada nam mladje selekcije ispadaju u b diviziju. jednostavno vise ne pravimo dobre igrace i to je to.

mogli su oni sada da prebace 5 igraca iz fmp-a u zvezdu, i da im misko da nekog fundica/marjanovica, i da onda u evroligi imamo 2-32. jbg ovo je realnost ako zelimo nesto vise.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Swift Pancakez said:

zasto to mislis?

nominalno, najslabiji smo na pleju sto se tice suta

na svima ostalim pozicijama imamo ili dosta dobre sutere, ili bar takve da ne mozes ciljano da ih pustas

Imamo 2 pleja koji ne sutiraju, 3 centra koji su samo opasni u reketu (Ojo,Kuzmic,Student).
U najboljem slucaju streaky sutere: Gist, Lazic, Faye i Davidovac. Ostaje Brown koji nikada nije imao bio volume suter za 3.
 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bek said:

 

Ne volim podelu na strane i domace i treba uvek racionalno razmisljati i sve to...ali ne mogu, a da ne primetim da malo zalosno ovo izgleda za jednu zemlju kosarke. Sa tri stranca smo igrali top 8, Partizan isto sa tri stranca igrao F4... Malo ne stima ta logika da ce nasa petorka puna stranaca da nadigra petorku skupljih stranaca u nekom top EL klubu.

I onda pogledaš naše mlade selekcije, i vidiš da tu ima tri talenta, od kojih su dvojica već u inostranstvu, a treći nikako da uzme minute u ovakvom Partizanu. Mi smo imali sreće da smo pokupili u poslednjih 5-6 godina najveće generacijske talente, pa su ljudi navikli da svake godine padne sa neba jedan Jović, Marjanović, Kalinić, Dangubić, Micić, Gudurić 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam previše o Brownu, dosta iznenađujuć potpis. Iz onog što sam gledao/čitao, trebalo bi da se brzo navikne na Evropu. Deluje kao solidan u svemu, ni po čemu specijalan. Sviđa mi se što je pass first PG i što ima size da odgovori zahtevima EL. Deluje kao vrlo školovan, pravi PG. Nije naročito brz, niti eksplozivan, niti je spektakularan šuter ali dobro vidi parket i ima visok bball iq. Defanzivno bi trebalo da je sasvim solidan. Sviđa mi se koncept ekipe, u EL pre svega mora da se počne od krvavih kolena i da se brani domaći teren. Sve u svemu, delim mišljenje da je poređenje sa Jovićem potpuno na mestu. Lorenzo je nešto slabiji pnr PG u poređenju sa Jovićem, ali je mnogo bolji u tranziciji (relativno slab segment Jovićeve igre) i deluje mi kao dobar karakter. Koncepcijski se sasvim uklapa uz ostatak tima. Što se tiče ove priče o gomili stranaca, ona svakako stoji. Ipak, većina su provereni profesionalci za koje znamo da nisu problematični. Meni je od starta jedan od Stratos/Mo bio višak al ajd sad. Defanziva bi trebala da bude odlična posebno povratkom Kuzmića. Ofanzivno će biti problema. Rekao bih da je D.Brown tu nesumnjivo prva napadačka opcija, uz Barona. Njih dvojica bi trebalo da budu konstanta, dok ostali mogu povremeno da se zapale, pre svih Gist, Đenka i Stratos. Veliki je posao pred Tomićem da složi rotaciju tako da svi budu zadovoljni. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, L' Imperatore said:

 

I meni je upalo u oko, ali šta da se radi? Siguran sam da su u klubu pokušali dovesti kvalitetne domače igrače, ali kako se je pokazalo ovoga leta, oni drže ozbiljnu cenu na tržištu koju klub nije sposoban da plati. A sad da smo umesto Derricka Browna doveli Jelovca, Milka Bjelicu umesto Gista i Iliju Đokovića umestu Lorenza, opet nebi bilo dobro...

Ma da, slazem se, nisam to napisao da bih kritikovao  rad u ovom prelaznom roku. Sve je to skup milion i jednog faktora i sve to vec znamo, ali je nekako ova slika podsetila na sve to.

Link to comment
Share on other sites

Jovic, MW
Godura, The Djenka, Laza
TK, Danguba
QM, Luka
DT
Bobi, Kuzma
 
Jesu ovo 12 najboljih koji su igrali kod Radonje, a najbolje ili jedne od najboljih poglavlja u karijeri imali upravo kod nas?
 
Ovo je neki subjektivni tim za moju dusu.
 
Ko bi objektivno ovde još mogao da upadne ... Zirbes umesto Diona, Simon iz drugog mandata umesto Dangube, kad se već igramo sećanja? [emoji2]
 
Edit: Kaleena umesto Dangube (TK-a).
 
 
Wolters umesto Jovića.
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, LayupFromTheMidget said:

I na Pg je guzva, pored Browna i fc3, Davidovac, Billy i Djenka mogu da pokriju po par minuta na pg.

Edit: sut nam je bas upitan

Ja više ne mogu da provalim da li su ljudi ironični kada je pg pozicija u pitanju :D

Što se tiče šuta, već su napisali ispod, mislim da smo sasvim solidni tu. Na bekovskim imaš Berona i Dženkinsa što je ja mislim i više nego zadovoljavajuće, na 3 i Perper i Dobrić su isto dobre opcije za završavanje, a igrači poput Davidovca, Simanića, Brauna mogu takođe ući u serije pogodaka. Samo je na pg problem, a to što centri ne šutiraju ne vidim kao neku posebnu manu. Možda će i Gist igrati malo više na 5, pa ćemo i odatle imati neki doprinos. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...