Jump to content

KK Crvena Zvezda MTS -Prelazni rok 2019/2020


Gudura

Recommended Posts

@serbianhoops

Ovo se odnosi na drugu godinu ugovora. Pajser je zatrazio raskid posle prve godine.Nije se pojavio na pripremama i ako mu ugovor jos zvanicno nije bio raskinut. Posle dobijenog raskida, posto se Zvezda zalila potpisao fejk ugovor sa Fuenlabradom i pored svega klosari iz Fibe ga caste sa 130k.

Ugasio ih Zordi da bog da.

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako bese on tu drugu godinu pauzirao? Mislim hoce da ide a opet dobije lovu i za tu godinu, imamo li mi nekog kvalitetnog, ma imamo li mi uopste pravnika da to sastavi, pogleda, apsolutno se slazem da igrac treba da dobije svoje pare, ovo je vec podjebavanje

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, serbianhoops said:

Dečko imao garantovan višegodišnji govor. Klub nije isplatio svoje obaveze u previđenom roku. Dečko zatražio i dobio raskid. Klub dužan da isplati potpisan ugovor. Šta vam nije jasno !

Na osnovu cega to tvrdis. Ako neko podnese zahtev za raskid ugovora on ga moze dobiti ali ne moze ga dobiti na taj nacin da mu se isplati ceo ugovor a da on nema obaveze prema klubu. Raskid ugovora znaci i da obaveze iz ugovora prestaju. Ako smo mu morali isplatiti drugu godinu onda ije smeo igrati za drugi klub te godiine. Kao sto Vujosevic jeste dobio pare za ceo ugovor od CSKA, ali nije smeo da vodi ni jedan klub dok je vremenski rok tog ugovora trajao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, serbianhoops said:

Dečko imao garantovan višegodišnji govor. Klub nije isplatio svoje obaveze u previđenom roku. Dečko zatražio i dobio raskid. Klub dužan da isplati potpisan ugovor. Šta vam nije jasno !

Zato sam i napisao dali je pauzirao, uzme i Conte lovu od Abramovica ali ne trenira nikog dok je pod ugovorom odnosno ne bi trebalo da moze da uzima sa dve strane kintu

Link to comment
Share on other sites

Just now, profaarmor said:

Zato sam i napisao dali je pauzirao, uzme i Conte lovu od Abramovica ali ne trenira nikog dok je pod ugovorom odnosno ne bi trebalo da moze da uzima sa dve strane kintu

Lupio je glupost. Jankovic je imao dve sezone do kraja ugovora. Svakako da je za te dve sezone imao zagarantovanih vise od 130k. Pogotovo sto to nije sve novac koji je predvidjen za plate vec i kamate i troskovi. A da ne pricam o pravnom excesu, ako bi njegova tvrdnja bila tacna. serbianhoops je samo jako glasan.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, kokodakalo said:

Na osnovu cega to tvrdis. Ako neko podnese zahtev za raskid ugovora on ga moze dobiti ali ne moze ga dobiti na taj nacin da mu se isplati ceo ugovor a da on nema obaveze prema klubu. Raskid ugovora znaci i da obaveze iz ugovora prestaju. Ako smo mu morali isplatiti drugu godinu onda ije smeo igrati za drugi klub te godiine. Kao sto Vujosevic jeste dobio pare za ceo ugovor od CSKA, ali nije smeo da vodi ni jedan klub dok je vremenski rok tog ugovora trajao.

Samo što Vujošević nije tražio raskid ugovora nego dobio otkaz.

Kao i Merkel.

Ovo sa Pajserom je sasvim drugačije.

Link to comment
Share on other sites

Da ali je logika ta da klub ako mora da isplati buduci novac onda trener ili igrac ne moze da nastupa za drugi klub, bar ne bez saglasnosti kluba koji ga placa. Da bi mogao da nastupa za drugi klub potrebna je saglasnost kluba a ona se obicno dobija tako sto se ukupan iznos umanji. Recimo isplati se jedna godina od ukupno dve do kraja ugovora. Sve ovo se desava kada klub ne zeli igraca tj trenera. Jankovic je trazio raskid tj da njegove obaveze prema klubu vise ne vaze jer je klub kasnio sa placanjem. On to moze dobiti, ali samo uz dobijanje zakinutih zarada nikako i dobijanje projektovanih. Da bi se dobile i projektovane zarade mora postojati takva vrsta odredbe u ugovoru. Cisto sumnjam da smo bili bas takvi paceri da prihvatimo takvu odredbu, pogotovo jer se zna da je kasnjenje normalno i to ne samo kod nas vec i kod stranih i mnogo plateznijih klubova. Zato sam ubedjen da je ovo za vreme provedeno kod nas.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kokodakalo said:

Da ali je logika ta da klub ako mora da isplati buduci novac onda trener ili igrac ne moze da nastupa za drugi klub, bar ne bez saglasnosti kluba koji ga placa. Da bi mogao da nastupa za drugi klub potrebna je saglasnost kluba a ona se obicno dobija tako sto se ukupan iznos umanji. Recimo isplati se jedna godina od ukupno dve do kraja ugovora. Sve ovo se desava kada klub ne zeli igraca tj trenera. Jankovic je trazio raskid tj da njegove obaveze prema klubu vise ne vaze jer je klub kasnio sa placanjem. On to moze dobiti, ali samo uz dobijanje zakinutih zarada nikako i dobijanje projektovanih. Da bi se dobile i projektovane zarade mora postojati takva vrsta odredbe u ugovoru. Cisto sumnjam da smo bili bas takvi paceri da prihvatimo takvu odredbu, pogotovo jer se zna da je kasnjenje normalno i to ne samo kod nas vec i kod stranih i mnogo plateznijih klubova. Zato sam ubedjen da je ovo za vreme provedeno kod nas.

 

Mislim da ovde nisi u pravu i da je bilo takvih slučajeva baš dosta. Gde igrači čak odu namerno u neki menadžerski klub gde će im se prikazati plata manjom nego što stvarno jeste, da bi više izvukli od prethodnog kluba.

 

Takođe, nikako ti ne stoji ovo o "odradbama u ugovoru", 95+ % stavki u ugovorima su definisane Fibinim pravilima, a ne internim dogovorima igrača i kluba.

 

Što se tiče ovih činjenica iz BATa, najveći hit mi je ovo isplaćivanje velike sume nakon slanja pisma Fibi. Sigurno je da znaju da to ne znači ništa, apli opet se nadaju da će im to biti argument u nekim eventualnim budućim arbitražama.

Link to comment
Share on other sites

Pa SJ i jeste potpisao fiktivni ugovor sa  Fuenlabradom bas zbog te muze.

Sve oko Pajsera je na domacem planu pokazivanje "misica". Kao opet smo uzli vlast i nista nam ne mozete. Prosla sezona je pokazala da su se malo zajebali. Videcemo sta ce ova doneti.

Dakle, Fibu treba razoriti da ne ostane kamen na kamenu.

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ugovori sa košarkašima nisu neke pravne zavrzlame, BAT tu presuđuje po automatizmu. Jasno je odavno koliko mu dođemo. Časnije bi bilo da su ga odavno isplatili i stavili tačku na ogroman poslovni promašaj. Sad klub samo daje materijal tabloidima da nas razvlače, a i neka kamata može da se nakalemi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, pavijan2 said:

@serbianhoops

Ovo se odnosi na drugu godinu ugovora. Pajser je zatrazio raskid posle prve godine.Nije se pojavio na pripremama i ako mu ugovor jos zvanicno nije bio raskinut. Posle dobijenog raskida, posto se Zvezda zalila potpisao fejk ugovor sa Fuenlabradom i pored svega klosari iz Fibe ga caste sa 130k.

Ugasio ih Zordi da bog da.

I legenda mog detinjstva,cuveni play Kk Crvena zvezda Zoran Radovic.Koji nas ne voli ni 1%koliko smo mi voleli njega.Gospodin sa mog avatara bi malo bljucnuo...

Edited by placebo
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, placebo said:

I legenda mog detinjstva,cuveni play Kk Crvena zvezda Zoran Radovic.Koji nas ne voli ni 1%koliko smo mi voleli njega.Gospodin sa mog avatara bi malo bljucnuo...

 

20 hours ago, quentin said:

Ugovori sa košarkašima nisu neke pravne zavrzlame, BAT tu presuđuje po automatizmu.

 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, placebo said:

I legenda mog detinjstva,cuveni play Kk Crvena zvezda Zoran Radovic.Koji nas ne voli ni 1%koliko smo mi voleli njega.Gospodin sa mog avatara bi malo bljucnuo...

 

Ono kad si zadužen za razvoj košarke u Svetu, a optužuju te da si odgovoran što neki klub ne ispunjava obaveze i gubi sporove sa igračima. Tipičan dežurni krivac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...