Jump to content

Fudbalska kladionica


Drug Crni

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Prilično sam siguran da će Luton večeras zabiti gol Brajtonu. Brajton takođe zabija kao po navici..vidim loptu u obe mreže..gg se plaća 1.65, 3+ isto..gg3+ kvota 2..to će biti moj izbor,ali neka svako proceni šta je za njega najbolja opcija..golovi ne bi smeli da izostanu

Link to comment
Share on other sites

Obicno izbegavam kup utakmice, ali za sutra bih izdvojio PAO dvojku protiv Atromitosa @1,50

PAO je generalno sve bolji od kako su poceli da se izvlace iz gliba pre 3-4 godine. Uz duzno postovanje Casi Ilicu, i sve pohvale za start u novom klubu, da PAO bar ne izbori produzetke posle poraza u Atini, da Atromitos treci put za redom dobije "Zelene", ne znam, ne znam...

Makabi TA ne bi trebalo da ima problema na svom terenu protiv Hapoel Jerusalima @1,35

 

Ocekujem i dvojku na River protiv nejakog Barakas Centrala @1,62, kojeg smatram glavnim kandidatom za ispadanje. Remi za River u prvom kolu protiv nezgodnog Argentinos Juniorsa. Previse su dominanantni u toj ligi da bi dopustili sebi luksuz da i protiv Barakasa gube bodove, pogotovo u ovom debilnom formatu modifikovane Aperture u kojem se do plej ofa igra samo 13 utakmica cini mi se. Mec se igra na stadionu Lanusa.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sutra bih na vece pare povezao MUTD - West Ham 1 @1.68. Retka pojava da tipujem na Djavole poslednjih 5-6 godina, ali WH mi je bas los i daleko iznad (na tabeli) igara koje prikazuju, pogotovo u poslednje vreme. Bez Pakete, Benrame i Antonia, iznenadjuje me tako visoka kvota na Djavole, iako su realno raspad (za svoje ambicije i finansijske mogucnosti). Jos vise je bila postavljena inicijalno, pre 5-6 dana. Mozda bukmejkeri znaju nesto sto ja ne znam, ali meni je realna kvota 1,45 na pobedu domacina ovde.

Lil - Klermon 1 @1,43. Ne znam kako bih obrazlozio. Tradicionalno dobar domacinski tim, koji je za razliku od vecine francuskih klubova, nezavistan i nepogodjen ACN-on, sto nije slucaj i sa Klermonom. Razlika u kvalitetu, intuicija, pristrasnost koju imam kad Lil igra kod kuce, eto, lista razloga...

 

Utreht bi realno trebalo da iskida Volendam (ili Folendam?) @1,36 kod kuce. Trebalo bi da se bore za Evropu, a ne da budu jedno mesto iznad crte, gde se nalaze trenutno. Sest meceva bez poraza uliva poverenje u to, ali cetiri remija od tih sest meceva. Holandski redneksi ostaju prikucani za dno posle sutrasnjeg meca. Razlozi sveukupno govoreci? Kao Lil.

Dinamo bi realno trebalo da dobije Goricu kod kuce @1,23, ali nisam se bas proslavljao u proslosti kad sam igrao "nogometase" na veliku lovu, bio to Dinamo, Rijeka, Hajduk, Osijek, tkd...

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Ja sam singlirao Zvezda - Radnicki GG3+ na 2.80. Juce je kvota bila 3.60, sto mi je suludo. Jasno je da je Zvezda veliki favorit, ali RKG igra odlicno i prilicno ofanzivno, a Zvezdina odbrana je daleko od sigurne. Svakako cu pogledati mec, pa da se malo zacini, a mislim da kvota ima poprilican value.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Za sutra, par ideja...

Lajpcig - Majnc 1 @1,40 

 

Ocekujem da Majnc pobegne iz opasne zone u sezoni za zaborav koju igraju, ali ne i da se vade protiv Lajpciga.

 

Esperance Tunis - ASEK 1 @1,40

 

Tunizanski velikan koji cesto stize do zavrsnice africke lige prvaka protiv nejaci iz OS koji se, za mene vise nego iznenadjujuce nasao u cetvrtfinalu. Na ekstremno domacinskom kontinentu, Tunizani ne bi trebalo da dopuste da idu na revans bez prednosti. Mozda probati i 'sigurnu pobedu', tj pobedu sa nulom.

 

Kolo Kolo - Everton 1 @1,63

 

Teska srca tipujem protiv Evertona, jer je dobra i nezgodna ekipa svakom favoritu, rekao bih iznadprosecna, ali ocekujem da Kolo Kolo ne dopusti sebi gluposti sa prosipanjem bodova kao prosle sezone kada su zavrsili treci. Iz istog razloga su morali do KL kroz kvale, i par puta rotirali u prvih pet kola, zbog cega su ponovo nesto slabije krenuli. Ekipa za klasu bolja od ostatka lige ne bi smela dvaput za redom da ostane bez najviseg plasmana.

 

Gvabira - Universitario de Vinto 1 @2,30

 

Ne znam da li bukmejkeri znaju nesto sto ja ne znam? Zbog kvote bih pozvao na oprez (po meni realna oko 1,65 na keca), ali za mene je Gvabira nesto bolja ekipa u vakuumu od narednog protivnika, a kad se uzme u obzir da su najdomacinskiji tim, najdomacinskije lige u JA, da ispusti pobedu protiv rivala koji izvan svoje Kocabambe nema prava ikome da preti, pa tesko. Sam pogled na istoriju njihovih medjusobnih meceva, pa i poslednjih desetak koji su Gvabira i UdV odigrali na svom terenu, odnosno u gostima, respektivno, daje jasnu sliku.

 

Karakas - Inter de Barinas 1 @1,55

 

Sranje od tima, jos veci bezveznjakovici ovi sto igraju protiv njih u ligi koju bih najpre opisao kao mocvaru. Ipak, ne vidim Karakas jos dugo u donjem delu tabele. Inter de Barinas (prethodne dve godine nastupao pod nazivom Hermanos de Colmaneras) jos manje vidim van borbe za opstanak. Pak, govno od lige, tkd se ne bih zaletao.

 

Nacional Potosi - Rojan Pari 1 @1,36

 

Rojal Pari je kroz prizmu rezultata iz prethodnih par sezona, najopasniji tim iz Santa Kruza kada gostuje na visokim Andima, ali opet retko uzimaju bodove. Nacional Potosi kao tim iz drugog esalona bolivijske lige uvek pri vrhu, a na svom drugom najvisem stadionu u ligi (dugo je bio najvisi, do ulaska Olvejs Redi u najvisi rang) ispustaju bodove redje nego sto Halejeva kometa proleti pored zemlje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Jurgen said:

 

Imas li neke predloge za Copa Libertadores? 


Ma pusti ti CL, jesi video kako sam gore promasio Lajpcig i Tunizane?! Jesi video statistiku?! xD


Salu na stranu, stvarno mi nista zanimljivo nije zapalo za oko. Mrsava ponuda za nas koji trazimo sigurne parove.
River i Atletiko Mineiro gostuju u Venecueli, Deportivo Taciri i Karakasu, repsektivno. Razlika u kvalitetu je ogromna izmedju Rivera i Atletika MG prema svim klubovima iz Venecuele, ali ja uvek imam crv sumnje kad igram dvojke u tom takmicenju. Jos prvo kolo, nznm, nznm...

Universitario de Deportes - LDU bih npr. zveknuo keca na 2,55 da zvoni. To mi je jedini par koji drzi neku vrednost.


Palestino - Bolivar isto deluje primamljivo odigrati keca na 1,80. Ti Bolivijski klubovi su uglavnom bezopasni kad igraju u gostima, pogotovo u priobalju. Ipak, cini mi se da je Palestinu ovo prvo ucesce u CL, bar u novijoj istoriji, dok je Bolivar veteran tog takmicenja.

 

Mislim da sam nekoliko puta tipovao na Colo Colo na ovoj temi, pa i pre par dana, dva upisa iznad, kada su me ispostovali protiv Evertona. Gotovo uvek im verujem kada igraju na svom terenu. I sada mi deluje primamljivo probati na pobedu domacina protiv Sero Portenja.
Zanimljivo, u poslednjem kolu kvalifikacija za CL, dva predstavnika Cilea su se sastala sa dva predstavnika iz Paragvaja i u oba slucaja su Cileanci izasli kao pobednici (Palestino vs Nacional & Colo Colo vs Sportivo Trinidense (i tada sam tipovao HW na Colo Colo). To moze da nam da neku sliku o odnosu snaga izmedju dve lige, a i ne mora, jer je Sero Portenjo mnogo ozbiljnija zverka od dva upravo navedena tima iz Paragvaja. Ipak, probao bih na Colo Colo cisto iz postovanja xD

 

Botafogo bih izbegao. Nije mi siguran kec protiv Juniora. Gosti su prosle godine napokon pronasli pravu formu, a Karlos Baka svoju Itaku. Botafogo je prosle godine sve sokirao usavsi u borbu za titulu, tj imajuci istu u dzepu do par kola pre kraja, da bi zavrsili sezonu epskim meltdownom.

 

U Sudamerikani, pah, Bragantino na svom terenu protiv Kokvimba i Deportivo Garkiljaso u svom visokom Kusku protiv Metropolitanosa deluju kao sigurni kecevi. Pak, imaj na umu da je Sudamerikana poput nase LE, strange things did happen here ( 🎶 no stranger would it be 🎶 ) ;D 
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, RatzenStadt said:


Ma pusti ti CL, jesi video kako sam gore promasio Lajpcig i Tunizane?! Jesi video statistiku?! xD


Salu na stranu, stvarno mi nista zanimljivo nije zapalo za oko. Mrsava ponuda za nas koji trazimo sigurne parove.
River i Atletiko Mineiro gostuju u Venecueli, Deportivo Taciri i Karakasu, repsektivno. Razlika u kvalitetu je ogromna izmedju Rivera i Atletika MG prema svim klubovima iz Venecuele, ali ja uvek imam crv sumnje kad igram dvojke u tom takmicenju. Jos prvo kolo, nznm, nznm...

Universitario de Deportes - LDU bih npr. zveknuo keca na 2,55 da zvoni. To mi je jedini par koji drzi neku vrednost.


Palestino - Bolivar isto deluje primamljivo odigrati keca na 1,80. Ti Bolivijski klubovi su uglavnom bezopasni kad igraju u gostima, pogotovo u priobalju. Ipak, cini mi se da je Palestinu ovo prvo ucesce u CL, bar u novijoj istoriji, dok je Bolivar veteran tog takmicenja.

 

Mislim da sam nekoliko puta tipovao na Colo Colo na ovoj temi, pa i pre par dana, dva upisa iznad, kada su me ispostovali protiv Evertona. Gotovo uvek im verujem kada igraju na svom terenu. I sada mi deluje primamljivo probati na pobedu domacina protiv Sero Portenja.
Zanimljivo, u poslednjem kolu kvalifikacija za CL, dva predstavnika Cilea su se sastala sa dva predstavnika iz Paragvaja i u oba slucaja su Cileanci izasli kao pobednici (Palestino vs Nacional & Colo Colo vs Sportivo Trinidense (i tada sam tipovao HW na Colo Colo). To moze da nam da neku sliku o odnosu snaga izmedju dve lige, a i ne mora, jer je Sero Portenjo mnogo ozbiljnija zverka od dva upravo navedena tima iz Paragvaja. Ipak, probao bih na Colo Colo cisto iz postovanja xD

 

Botafogo bih izbegao. Nije mi siguran kec protiv Juniora. Gosti su prosle godine napokon pronasli pravu formu, a Karlos Baka svoju Itaku. Botafogo je prosle godine sve sokirao usavsi u borbu za titulu, tj imajuci istu u dzepu do par kola pre kraja, da bi zavrsili sezonu epskim meltdownom.

 

U Sudamerikani, pah, Bragantino na svom terenu protiv Kokvimba i Deportivo Garkiljaso u svom visokom Kusku protiv Metropolitanosa deluju kao sigurni kecevi. Pak, imaj na umu da je Sudamerikana poput nase LE, strange things did happen here ( 🎶 no stranger would it be 🎶 ) ;D 
 

 

Cuj video, igrao!

 

Sahranise me Tunizani u subotu, morao sam 9! tiketa za redom da pogodim da bih se vratio na ono sto sam imao pre njih. 

  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Jurgen said:

 

Cuj video, igrao!

 

Sahranise me Tunizani u subotu, morao sam 9! tiketa za redom da pogodim da bih se vratio na ono sto sam imao pre njih. 

 

Zao mi je.

Nazalost, to je cena rizika koju placamo kad igramo te lige/takmicenja sa arhaicnim fudbalskim ucenjima u kojima su rezultati takvi da pomislis da timovi igraju sa dva golmana, pogotovo u nokaut fazi, u tim utakmicama velike vaznosti, pa slabiji tim dodje sa ciljem da bude 0:0, i mo's ga jebati ako te sreca ne posluzi bar malo.

 

JwDokVS.png

 

Preskocio bih najveci deo CL ove nedelje. Sledece kolo donosi izobilje primamljivih "keceva", ako nisi od onih koje paralise previse mogucih opcija xD

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Večeras kontam Paok 1 (1,80) i Leverkuzen 2 (1,90)

Briž dolazi potpuno desetkovan,bez nekoliko bitnih igrača zbog suspenzija i povreda,plus Paok u paklenoj atmosferi na domaćem terenu će dobiti vetar u ledja.

 

Druga utakmica,novi prvak Nemačke donosi u London dva gola prednosti.

Mojes će morati da se otvori od prvog minuta,a to mu nije baš forte u trenerskoj karijeri.

Plus Paketa ne igra,a on je za organizaciju igre ključan,plus Boven je rovit.

Ćabi Alonso ne verujem da će propustiti šansu da dotuče protivnika i odvede svoj tim u polufinale.

 

Link to comment
Share on other sites

PAOK je oduvek pokazivao dva potpuno razlicita lica, jedno kad igra na Tumbi, i drugo kad igra van istog. U Brizu (hehe, naziv filma) su izgledali krajnje bedno, a opet, isto tako su izgledali i na Maksimiru, pa su na Tumbi odigrali kao u delirijumu. 
Igrao bih keca tu, ali brine me njihova preokupiranost u plejofu grckog prvenstva. Prvi put imaju ovako dobre izglede za titulu jos od onog skandala protiv AEK-a kada je Savidis uleteo sa shtoljpijem na teren. Hocu reci, pitam se da li u svom srcu i mozgu ima dovoljno mesta i za LE pored grcke Superlige, koju bi sigurno odabrali pre LE, koliko god kontinentalno takmicenje bilo prestiznije od domaceg shampionata.

 

Lil ne bih preskocio protiv Vile na 2,60. Suludo visoka kvota. Ponovo na njih tipujem na ovoj temi, ali mislim da nikada nisam ni omasio kad sam na njih prognozirao xD

Msm, i Fener i Viola su mi kechevi, ali kad se setim da je LK u pitanju, da zapevam pesmicu iz "Igre gladi", 🎶 Strange things did happen here... 🎶

Bolivar bi trebalo da raznese, u pravom smislu reci, Bulo Bulo i nadoknadi -1 iz prvog meca.
Amerika de Kali isto ne bi trebalo da ima problema sa Deportivo Pastom na svom terenu. Pristojna 1,60 kvota.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ugl pogadjam ove visoke kvote, a male promasujem, a i ove baksuze preko bare isto tako, pa da probam da nastavim dobar niz samo sa istim idejama koje sam pogadjao...

Sarajevo - Borac BL 1 @2.50

 

Tipovao bih i na Zrinjski dvojku protiv Sloge, ali kvota je vec izgubila dosta na vrednosti 1.90 ->1.50

Lens - Clermont 1 @1.44

Keln bi morao da dobije Darmstad kod kuce, ili mogu vec sutra da se pozdrave od BL 1 @1.50

Zvezda - Partizan 1 @1.50

Groningen - Kambur [email protected]

Dinamo Drezden - Viktorija Keln 1@1,38

 

QPR - Preston 1 @2.00

Kajzerslautern - Vehen [email protected]

Istanbul - Karagumruk [email protected]

 

 

Link to comment
Share on other sites

Sarajevo - Borac BL 1 @2.50

 

Tipovao bih i na Zrinjski dvojku protiv Sloge, ali kvota je vec izgubila dosta na vrednosti 1.90 ->1.50

Lens - Clermont 1 @1.44

Keln bi morao da dobije Darmstad kod kuce, ili mogu vec sutra da se pozdrave od BL 1 @1.50

Zvezda - Partizan 1 @1.50

Groningen - Kambur [email protected]

Dinamo Drezden - Viktorija Keln 1@1,38

 

QPR - Preston 1 @2.00

Kajzerslautern - Vehen [email protected]

Istanbul - Karagumruk [email protected]

 

Ne bas najbolji procenat pogodataka, pogotovo ovih visokih kvota (2/4). Ajd' Sarajevo i nekako, bilo je bas riskantno, alo je K'Lautern izneverio za sve pare, iako je drzao vodjstvo duze od sat vremena igre 😞

 

Jedna zanimljivost koja upada u oci je sto sam izuzev Sarajeva, samo utakmice iz Nemacke promasivao, redom iz prve, druge i trece lige po jednu.
Pisao sam vec o kletvi koju drzim za Cvajtu, a i Minhen 1860 i dr iz grupe timova iz jos nizih nemackih liga koje su me kostale brdo para.

 

Za Copa Libertadores i Sudamericanu u nadolazecim radnim danima...

 

Open favorizujem Junior i opet protiv LDU-a kada gostuje. Previsoka kvota da bih preskocio.

Junior - LDU 1 @2,20

 

Ne verujem ni Penjarolu, ni Nacionalu van svojih vrucih terena u Urugvaju vise. Davno bejahu 60-e i 70-e kada su to bila dva tima u vrhu kontinenta po kvalitetu.

Atletiko Mineiro - Penjarol 1@1,42

 

Estudiantes bih u redovnim okolnostima igra keca protiv Gremia, pogotovo uzimajuci formu u obzir, ali cetvrfinale "lazne Aperture" za vikend, pa polufinale protiv Boke u nadolazecem vikendu me brinu u pogledu kondicije i motivacije. 
Kujaba gostuje na visokom Kusku protiv Deportivo Garkiljasa. Trebalo bi najpre videti sa kakvim ce timom izaci Brazilci. Kujaba nema taj luksuz da igra sa najboljim raspolozivim timom na 3500m nadmorske visine, pa za par dana drzavno prvenstvo gde im se ponovo predvidja borba za opstanak, a startovali su sa dva poraza (oba u gostima.) Svakako su uvek bili izrazito domacinski tim.

 

Za cetvrtak bih probao...

Olvejs Redi - Sezar Valjeho 1 @1,35

 

Najvisi stadion u istoriji grupne faze svih kontinentalnih takmicenja u JA. Bio je vec Olvejs Redi predhodnih godina u CL, ali su igrali u La Pazu, zbog rekonstrukcije stadiona i pripreme za ucesce u kontinentalnim takmicenjima u godinama koji dolaze. Najbrze rastuci grad u Boliviji, El Alto, koji je na oko 4100m n.v. ne bi trebalo da ima problema protiv jedva iznadprosecnog tima sa obale Perua. Bolivijci nemaju sta da kalkulisu i rotiraju timove cak ni za Sudamerikanu, jer su par koje se dobijaju od premija COMNEBOL-a zlata vredne za tu siromasnu zemlju.

 

S tim u vezi, trivia:

 

Spoiler

Secam se, pre 5-6 godina, kada je San Hoze iz Orura, najavljivao bankrot zbog finansijskih problema pre 5-6 godina, i nekim cudom dosli u situaciju da se bore za titulu u Aperturi. Relativno mali klub historijski gledano. Citav grad stao na noge, pratili ih navijaci na gostovanja, sve u cilju spasavanja kluba jer je jedino premija od ulaska u Libertadores mogla da ih spasi gasenja. E sad, COMNEBOL garantuje dva mesta Bolivijcima u grupnoj fazi CL (sampionu Clausure i Aperture respektivno, dok je jos bio takav format prvenstva u Boliviji, odnosno sampionu oba prvenstva i prvom (narednom) u akumulacionoj tabeli bodova za oba sampionata), dok jos dva kluba sa vrha akumulacione tabele idu u kvalifikacije za to takmicenje, gde su im uvek sanse mizerne, do nepostojece, pogotovo San Hozeu. Premija za ulazak u grupne faze CL je bila 3 miliona dolara (tada), a iz kluba su pricali o cifri od 1,5-2 miliona duga (sto valda dovoljno govori o finansijskoj (ne)fleksibilnosti kluba). I uzese oni tu titulu, opet ljudi na ulicama Orura sa klupskim obelezjima slave, spasili su klub. Pocinje naredna sezona, od pojacanja su doveli nekog Spanca iz Den Bosa (koji nije previse igrao) i dva-tri igraca bez obestecenja, naravno sa dna tabele bolivijskog prvenstva (ko Partizan kad je onomad doveo samo Radisu Ilica za LS). U CL nisu uzeli ni bod, a na pola bolivijskog sampionata kaznjeni sa cirka minus 30 bodova zbog finansijskih problema i odigrali drugu polovinu prvenstva sa juniorima xD. Od tada nestaju sa mape bolivjskog fudbala i evo, sve do ove godine, kada su se vratili sa nesto izmenjenim imenom kluba (valda su pitali Covica za savet). Naravno, niko nije odgovarao na sudu, bar ne da je stiglo do mojih usiju

 

Independiente Medeljin - Defensa i Hustisia 1@2,50

Nemam poverenje u goste vise. Svake godine da zive i redjaju uspehe promenom ogromnog broja igraca i dovodjenjem ugl igraca sa pozajmica iz vecih klubova, i da se uvek tako posloze kockice kako treba...nznm. Kolumbijci su dobar tim.

 

 

 

Edited by RatzenStadt
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma zajebi, jesi ti video kako sam Junior promasio sinoc? Promasili penal u 80-om. Zasto Karlos Baka nije sutirao, kao i prvi? Kroz celu kladionicarsku karijeru me prate maleri sa penalima, kako "mojih" timova, tako i protivnickih, da se sviraju/promasuju/daju kad ne treba...

 

Pogledaj sansu za Junior u 90-om minutu. Fuentes dileja, usamljen i neometan, promasuje sa 5m prazan gol...i lopta odlazi 5m od gola...

 

JSPzpG2.png

 

1 hour ago, Polivalentni Stevica said:

@RatzenStadt jel imaš neke predloge za danas što se tiče Evrope?

Kontam Radnički-Vojvodina GG3+ (2,30)

 

 

Ne igram kupove. Tesko mi je da pogodim. Necu ni da komentarisem ovaj tvoj predlog zato.
Danas bas mrsava ponuda u EU. Mozda AEK - PAO 1 @2.00

Kauno 1 (1,53) i Zalgiris 1 (1,40) 
na manji ulog povezati sa AEK-om 🤔

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...