Jump to content

VN Kanade 2019.


Alen13ASC

Recommended Posts

Seb ga zasra na kraju. Morao je da parkira auto gde treba pa posle neka se ljuti. Ako ima neke zalbe, mogla se i dobiti. Auto van parkfermea, mogu da dobiju kaznu za to.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dzoni_m said:

Seb ga zasra na kraju. Morao je da parkira auto gde treba pa posle neka se ljuti. Ako ima neke zalbe, mogla se i dobiti. Auto van parkfermea, mogu da dobiju kaznu za to.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Aj da vidimo tebe u toj situaciji, adrenalin pumpa 110%, izgoro čovek. Ti bi pao u nesvest.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Da li je ova pripadnica MGP gledala trku? Potpuno neprimereno ponašanje na podijumu.

Vetel je posle trke postupio iskreno, ali zaista rizikuju kaznu.

Ovo je sve toliko neprijatno, zaključno sa ovom budalaštinom od konferencije na štampu na podijumu.

Ali to je F1, bilo je kontraverzi, a i biće.

Link to comment
Share on other sites

Moze neko da preprica sta je rekao Hamilton a sta Seb na podijumu. Nemci sihronizuju ja jos uvek svaku 3 natucam. Hamilton valjda rece da to nije bila njegova odluka (ono sto napisah, nema sta njega da krivimo) ali Seba nisam razumeo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dzoni_m said:

Moze neko da preprica sta je rekao Hamilton a sta Seb na podijumu. Nemci sihronizuju ja jos uvek svaku 3 natucam. Hamilton valjda rece da to nije bila njegova odluka (ono sto napisah, nema sta njega da krivimo) ali Seba nisam razumeo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Seb: nebučite na Hamiltona, bučite na ove funny decisions.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Dzoni_m said:

Moze neko da preprica sta je rekao Hamilton a sta Seb na podijumu. Nemci sihronizuju ja jos uvek svaku 3 natucam. Hamilton valjda rece da to nije bila njegova odluka (ono sto napisah, nema sta njega da krivimo) ali Seba nisam razumeo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Seb je nešto rekao tipa: "publika je danas bila odlična, posebno kod ukosnice". Al je dodao da Luis nije kriv za ovu odluku (indirektno pljuje po FIA).

 

Čarli se prevće po grobu.

Link to comment
Share on other sites

Kazna sasvim zasluzena! Problem je sto smo bar na svakoj drugoj trci imali slicnu situaciju a sve bez kazni iako ja vec 2-3 godine molim da konacno ovo pocnu kaznjavati. Vettel je kaznjen jer se nebezbedno vratio, sto realno jeste ucinio jer se direktno vratio na trkacku liniju i da Hamilton nije pustio gas zakucao bi ga u zid. Medjutim mnogo veci problem sto je on ovde zasluzio kaznu za skracivanje staze, a za to nije kaznjen i kao posledica ni na narednim trkama niko nece biit kaznjen za slican prekrsaj. Ovakve stvari bi se mogle vrlo lako resiti pravilnikom, da se ubaci pravilo koje kaze da svako ko skrati stazu (napusti istu sa unutrasnje strane krivine) a imao je nekog na manje od sekunde iza sebe, mora u roku od jednog kruga propustiti tog vozaca, ako ovaj vec nije porasao. To ne postoji trenutno u pravilniku vec samo pravilo da ako neko dobije poziciju na taj nacin mora da je vrati i sadasnjim pravilnikom je osoba koja je ispred nepravedno favorizovana, dozvoljeno joj je da se brani nefer sredstvima. Imali smo tu situaciju sa Perezom na prosloj trci u dva kruga na sikani posle tunela, kao na mnogim proslim ali su bile retke situacije u borbi za prvo mesto (pada mi napamet Verstapen u Meksiku pre dve godine cini mi se) i zato ovo deluje mnogima preostro.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Romantik said:

Kazna sasvim zasluzena! Problem je sto smo bar na svakoj drugoj trci imali slicnu situaciju a sve bez kazni iako ja vec 2-3 godine molim da konacno ovo pocnu kaznjavati. Vettel je kaznjen jer se nebezbedno vratio, sto realno jeste ucinio jer se direktno vratio na trkacku liniju i da Hamilton nije pustio gas zakucao bi ga u zid. Medjutim mnogo veci problem sto je on ovde zasluzio kaznu za skracivanje staze, a za to nije kaznjen i kao posledica ni na narednim trkama niko nece biit kaznjen za slican prekrsaj. Ovakve stvari bi se mogle vrlo lako resiti pravilnikom, da se ubaci pravilo koje kaze da svako ko skrati stazu (napusti istu sa unutrasnje strane krivine) a imao je nekog na manje od sekunde iza sebe, mora u roku od jednog kruga propustiti tog vozaca, ako ovaj vec nije porasao. To ne postoji trenutno u pravilniku vec samo pravilo da ako neko dobije poziciju na taj nacin mora da je vrati i sadasnjim pravilnikom je osoba koja je ispred nepravedno favorizovana, dozvoljeno joj je da se brani nefer sredstvima. Imali smo tu situaciju sa Perezom na prosloj trci u dva kruga na sikani posle tunela, kao na mnogim proslim ali su bile retke situacije u borbi za prvo mesto (pada mi napamet Verstapen u Meksiku pre dve godine cini mi se) i zato ovo deluje mnogima preostro.

 

Znači i ti misliš da je Hamilton trebalo da propusti Ferštapena na prošloj trci?

Link to comment
Share on other sites

Aj molim te Romantiče, Seb je dobio kaznu jer je "nebezbedno se vratio na stazu i forsirao Hamiltona da se hitno zaustavi nebili izbegao incident"

 

Službeni dokument, odštampajte ga i poslužiće kao WC papir glat

 

cbpifoL.jpg

 

Suci su ovo svatili prebukvalno, hebeni amateri.

Link to comment
Share on other sites

 

Ovo sada je bas bio slucaj gde je staza "starinska", nema betonskih zona za izletanje nego majka priroda kaznjava greske. Fetel nakon inicijalne greske kad je proklizao na travu vise nije imao kontrolu nad bolidom i vratio se na stazu na jedini moguci nacin. Da je legao na kocnice proklizao bi sa sva cetiri tocka jos nekontrolisanije i ko zna sta bi se desilo. Da je bio beton i da se Fetel na ovakav nacin vratio na stazu kazna bi bila potpuno opravdana jer na betonu ne bi izgubio kontrolu i namera da isece Hamiltona bi bila vise nego ocigledna. Sa travom van staze malo je verovatno da bi se bilo ko odlucio namerno da skracuje stazu jer rizici daleko prevazilaze mogucu dobit, Fetel je tu ustvari izgubio vreme. Ne znam kakav drugaciji "prirodni" nacin bi ovde bio primeren za kaznjavanje vozackih greski, sljunak ne bi mnogo drugacije radio u ovoj situaciji (samo bi se jos razvukao i po stazi), jedino da se stavi zid i iznutra. Sto se tice administrativnih kazni koje bi se dodeljivale po automatizmu mislim da su primerenije u krivinama gde je sve izbetonirano oko staze, ali ne i ovde.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I ponovo se vracamo na pocetak gde ne mozes da napises previse kruta pravila, jer mnogo zavisi od slucaja do slucaja, a sa druge strane sa ovako opstim pravilom kao sto imamo danas cesto se donose neadekvatne i nedosledne odluke.

Edited by momohyoideus
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...