Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

2 hours ago, Vredni mrav said:

Naježio sam se

I ja kad vidim Rodica na beku i novajliju koji nema ni jedan trening sa ekipom.

 

edit... ah da.. i prevideh da nam ne treba zrezervni gosa... BORJAN GOD FATHER!!!

Edited by KrX037
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Vredni mrav said:

 

Bena treba zadrzati po svaku cenu. Nije sve u parama...

 

Ivanic bi izneo ovu poziciju i nisam primetio da je slab u duelu. Ivanić na krilu je silovanje fudbala i protivprirodni blud.

 

Ivanic ne moze da dobije duel. Bas je interesantno koliko npr lopti uzme Marin, ajde sto ume da se zagradi nego i ovako dobija duele na zilavost, cak nekad i u skoku onako mali... dok Ivanic odleti na prvi blazi kontakt... ocigledno je vise do zelje nego snage, Ivanic je nesto krupniji od Marina ali je sav ko balerina... 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, KrX037 said:

I ja kad vidim Rodica na beku i novajliju koji nema ni jedan trening sa ekipom.

 

edit... ah da.. i prevideh da nam ne treba zrezervni gosa... BORJAN GOD FATHER!!!

Zamisli novajlija. Do duse navikli smo da pljunemo kes za igraca i da posle ne igra. Skroz bi bilo cudno da dovedemo igraca od 2 miliona i da igra.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, suptil said:

Argentinac u Zvezdi da ima Kanjas sa kim da parla maternji jezik.  Meni je neverovatno da bilo ko potpise danas za Zvezdu igra utakmicu u sredu. Ipak je to premalo vremena. Ali ko ce ga znati.

meni je neverovatno da bilo ko ko potpise za zvezdu bude spreman dsa igra za manje od 6 meseci. ako je uz to i povredjen (veoma verovatno) minimum godinu dana.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/14/2019 at 9:10 PM, Laki21 said:

 

Krenuo sam na Zvezdine utakmice u septembru - oktobru 1977. godine, bio skoro na svakoj do '87, posle sledećih 12 godina nisam bio u Beogradu, a zatim ponovo prilično redovan sledećih desetak godina, kako obaveze i porodica dopuste.

 

U tom prvom pomenutom periodu za mene je svaka utakmica bila praznik. Veći ili manji. Na utamicama su, što domaćim, što stranim, bile desetine hiljada ljudi. REtko kad si mogao da vidiš da stadion zvrji prazan pa makar igrao protiv Čelika.  I Zvezda je tada igrala FUDBAL. Ja sam skoro potpuno siguran da većina koja ovde piše uopšte ne shvata šta ja to u stvari govorim. 

 

Nije rezultat sve u sportu. Niti je cilj sve što je bitno u životu. Ima nešto i u putu i načinu kako si došao ili se zaputio do  njega.

 

Zvezdu sam zavoleo jer smo uvek igrali FUDBAL. I protiv jačih i protiv slabijih, utakmice gde smo se prevashodno branili mogle su se BUKVALNO nabrojati na prste.

 

Ja Zvezdu kao što kolega H. reče smatram za VELIKI klub. Potpuno neuporediv sa jebenim Kopenhagenom. Šta je taj Kopenhagen ikada predstavljao ili predstavlja na fudbalskoj mapi Evrope?

 

A mi smo mu pristupili ko da igramo sa Barsom ili Čelzijem. Ko da su s druge strane vanzemaljci a ne neki jebeni Danci i slični za koje niko nikad nije čuo.

 

Prošli smo kako smo prošli, a sem požrtvovanja igrača na terenu nismo pružili ništa. Jedno veliko NIŠTA. Ni F od fudbala.

 

I to nije neka sporadična pojava, to je ono što najviše boli. Mi smo protiv KLS krša potpuno zbunjeni kada treba da napadamo. Povedemo to jedan dva nula i opet stanemo u blok jer će strašna Surdulica valjda najednom da se pretvori u još strašniji Kopenhagen.

 

Onda krenu žalopojke kada nas Partizan sa pet puta gorim timom redovno oduči od fudbala. E moji rođaci, bilo bi nenormalno da je drugačije. Jer mi i protiv  njih igramo kao da je tu strašna Surdulica ili još strašniji Kopenhagen, trebali bi da napadnemo ali jbg ne znamo kako.

 

Kako sad odjenom menjati navike, ne ispucavati loptu u pizdu materinu čim je golman primi, nego noga do noge, pa premtsti težište na pritivničku polovinu, traži priliku, napadaj...

 

E jbg ne može. Miloje je svima njima u gen usadio strašne Kopenhagene, pa ko pređe pola umrla mu majka. Borjane ispucaj, možda će neki odbitak da nas usere.

 

Ovo što ja (na žalost) gledam NIJE MOJA ZVEZDA. Jebo ti rezultate i prolaske koje kude kad je jedina korist od toga što Tvorza trlja ruke dok se meni stomak okreće dok gleam šta se dešava na terenu.

 

 

Što se igranja najboljih domaćih igrača nekad i sad tiče, igrali bi daleko bolji da se ne prodaju na kilo čim stigne prva ponuda.

 

Tvorza i ostala mafija noramlno imaju filozofiju ološa, lopova i fukare, a to je, ukradi danas jer već sutra možda nećeš moći.

 

Zato oni uzimaju par stotina hiljada  danas, mada bi za godinu ili dve uzeli par miliona. Tako rade oni kojima zatvor ne diše za vratom. Ko fukare i bašibozluka to jednostavno nije tako. Daj šta daš, u trenutku kada možeš, a za stura ko te pita. 

 

 

Takđe, znam kako smo prošli Bajern, bio sam tamo, i kako smo uzeli titulu. Takođe znam i da smo do tog trena odučili od fudbala sve sa kojima smo se susreli, bili strah & trepet po Evropi. U Minhenu smo razjebali  Bajern na sitne komadiće, mogli smo da damo još par golova. Revenš je odigran "taktički" pa smo zato i lošije prošli. No to ne menja činjenicu da smo tu gde smo došli tada došli zahvaljujući tome što smo IGRALI JEBENI FUDBAL, a ne parkirali autobuse u šensaestercu protiv strašnih Kopenhagena, gde su nam strah u kosti uterivali raznorazni vihorni Windovi.

 

Ovo boldovano je ta najveca razlika i razlog zbog koga dolazi do rasprava izmedju starijih i mladjih Zvezdasa. Ja donekle razumem mladje generacije, odrasli su u drugacijem vremenu i oni su odrastali uz "raspad" Zvezdu koja nije mogla domaci trofej da osvoji i gde igraci nisu imali za sampon. Druga stvar, fudbal se promenio, rezultat e postao izuzetno vazan, pogledaj koliko ekipa igra 442, sve ih je manje, igra se na sigurno, sa strogim taktickim zamislima i to ubija lepotu fudbala i igre. Fudbal je postao industrija, dok smo mi ziveli za novu piksijevu bravuru, za driblinge Deja Savicevica i ostalih majstora iz tog vremena, danas navijaci broje koliko je Zvezda zaradila, koliki je dug, za koliko je procenata smanjen. Ja bre nisam ni znao koliko je Zvezda u plusu ili minusu niti je to neko pricao tada, niti je koga zanimalo. 

 

U pravu si, ne razumeju sta mi pricamo, cak mislim da je vecini smesno sto ja mislim da nije neki uspeh na ovaj nacin proci protiv Kopenhagena jer bitno je sto smo zaradili 9M,a ne da li smo igrali fudbal. Prvo poluvreme u BG-u je licilo na nesto, sve ostalo je bilo sramotno sa aspekta fudbalske igre.

Jednostavno na nasim utakmicama nema sta lepo da se vidi, igramo dosadno, sablonski...

No jbg, ja ovo sve posmatram kao neku vrstu tranzicije, kontam, ako udjemo u LS, bar cu gledati Marina jos godinu dana u nasem dresu...

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Čekajte ljudi, neko je ovde lud ili FKCZ ili Las Palmas. Oni doveli Srnu da im igra desno krilo a nama prodaju ovog extra talenta?! 

Meni se čini da Terza opet preko iste kombinacije uzima neke procente ili sto bi tsva rekao piksle

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, red_white said:

Izgleda ga je Garsija zavrsen.

Izgleda Darjan alias citanka friz sprema novi opasan naslov - filmska prica, Stalone i Svarci helikopterom slecu na centar Marakane sa sve Garsijom u torbi, gde ih sa bisagama evra ceka Don Terzinjo, dok na kapije stadiona lupaju mafijasi gazde Olya spremni na odmazdu! 

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Problem kod veštačke trave je taj da se lopta mnogo brže kreće, i to je glavni razog zašto se pribojavamo veštačkih podloga, obzirom da nismo baš trkačka ekipa.

 

Ali dobro, ne treba tražiti izgovore, treba izađi i potući se sa Švajcarcima, pa šta bude. Ni njima neće biti lako na našoj travi i pred našom publikom.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, DonJuan said:

Problem kod veštačke trave je taj da se lopta mnogo brže kreće, i to je glavni razog zašto se pribojavamo veštačkih podloga, obzirom da nismo baš trkačka ekipa.

 

Ali dobro, ne treba tražiti izgovore, treba izađi i potući se sa Švajcarcima, pa šta bude. Ni njima neće biti lako na našoj travi i pred našom publikom.

 

Izgovori uvek mogu da se traze/nadju, znamo da nas ceka ozbiljan protivnik koji igra drugacije od Kopenhagena, koji je brzi i opasniji pred protivnickim golom.

Ocekujem nepromenjenu taktiku Milojevica, cekanje sa vecim brojem igraca na svojoj polovini i Marinove momente napred. Kao porucen za ovakvog rivala je brzo krilo, sto nazalost nemamo, bar ne u obliku koji je neophodan.

 

Apropo trave - svakako nam nece odgovarati zbog njihove brzine u ofanzivi (koliko sam video gaje takav stil fudbala), to ce nas primorati na vecu koncentraciju igraca nazad, ali ne vidim zasto bismo to oznacili kao ozbiljan faktor.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pravila nam je vestacka trava dosta problema protiv Helnsikija.. cak je Borjana jednom lopta zeznula.. drugacije se lopta krece l, skace.. ali to ne bi trebao da bude izgovor. Nek idu na stadion Vozdovca da se spremaju, mislim da i oni imaju vestacku..

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Manoly said:

 

Apropo trave -


Ima ovde svašta da se piše, al to je za drugu temu.

Nego sad glupo pitanje, ako je trava bitna, te ovo te ono...  Crvena Zvezda poslednjih 30 sezona igra po njivama i oranicama, od oranice u Subotici, preko njive u Surdulici do livade u Novome Sadu, znači sve neki odroni od terena... kako onda CZV ne otrese Kopenhagen na sred one njive u danskoj prestonici?  klinci smo bili kad se derbi igrao, onaj gde je Sanibal Orahovac ( možda i grešim za ime, al znam da je bio mali i brz kao metak u odnosu na Tariba Vesta), na duge lopte bežao odbrani FKP koji je tada igrao LŠ i onda kao na kraju utakmice nije livada bila pokošena lopta nije mogla da se kreče bla bla bla...  kak'a livada Mladim Momcima, tak'a livada i Crvenoj Zvezdi...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...