Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

Jbt jel mi skautiramo jos neku ligu sem grcke i kiparske. Ne treba dovoditi tek da bi se neko doveo, nego stvarno ciljano tamo gde nam treba igrac. Koliko smo samo para bacili zadnje dve sezone.

Manite me cavrica i slicnih pojacanja u rangu jeftovica i stoiljkovica.

Nama treba ozbiljno krilo i desni i levi bek. Opet smo bacili pare na neke zandere na brdo domacih koji nece igrati ni u nasoj ligi. Jebem mu mater bolje dati i tih 800k radoji nego zanderu, gajicu i vukanovicu. Sa dva ulaska u ligu sampiona i iole domacinskim poslovanjem mi bi vec bili stabilan evripksi klub.

Od domacih mislim da bi jedino mladenovic i radoja pravili neku razliku. Mladenovic je bolji igrac od rodica, ne znam da li se na tu temu nesto razmislja. Znam da se nismo lepo rastali. Kanjas nije toliko tragican ali je pitanje da li nam treba. Jovancicu je ono sto je odigrao prosle godine definitivno maksimum i mnogo bolje je izgledao dok je pored sebe imao krsticica.

Link to comment
Share on other sites

Najjaci su ovi nostalgicari sa frazom "kakav smo mi fudbal igrali ranije" Pa bem mu misa, napisa li ko koliko je fudbalski biznis evoluirao od tad...Stara Juga, trziste nepresusno talentima, zabrana odlaska u inostranstvo, evropski transferi ako predju milion necega smatraju se svetskim cudima...Nemojte porediti vise ta vremena sa ovim, nema nikakvog smisla iz milion i jednog razloga...
Ma tada si imao bar tri igrača bolja od Marina u timu. Sada 25 godina kasnije takvi koštaju dvocifren, a poneki i trocifren broj miliona. I baš me čudi što ne igraju kod nas i što ne igramo joga bonito.
Bukvalno igramo na jedini mogući način na koji možemo da se dočepamo Evrope, jer Zvezde bez Evrope nema.
Što se tiče sreće, hoće centrala da pogreši jednom ali baš svaki put teško. No, i da kažemo da je trener miljenik sreće, pa super, valjda je bolje to nego da imamo nekog koga sreća ne prati. Bolje se roditi bez k. nego bez sreće.
Kukali smo na tu sreću, kako nam uvek uvali neku "kosku", kako nam vraća za Bari i sl. Ili na sreću, ili na sudiju.
Ja bih rekao da sreća prati hrabre ali opet je 95 % do rada, tu sreću moraš da zaradiš. E kad zaradiš, krvavim radom, onda ti ni sudija ništa ne može.
Što se tiče krila legao bi nam onaj Kafu iz Ludogoreca :) A sinoć sam prokukao što nema Radonjica da ga izbaci Marin jednom i završimo posao.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Константин said:

 

А као због недостатка Старе Југе нема квалитетног фудбала!? Јебени Марибор је био друголигаш и одиграо је више ЛШ од нас након распада велике државе. Хрватски фудбал посебно репрезентативни боље да не помињем.

У Србији се најгоре ради и највише је криминала и то да вам је јасно. ФСС је организација коју није захватила никаква реформа ни у најави. То је основни разлог диспропорције талента и успјеха,  све остало је демагогија.

@Валтер

немој да се проваљујеш, Звезда није постала европски првак са дефанзивном игром већ управо супротно, са лепршавом и офанзивном игром. Финале је једино изузетак због највећег улога у историји и Љупка на клупи.

@ред вајт

и ти да се не проваљујеш, Звезда против Бајерна није играла никакву шуњалицу на контре веч је гледано у оба меча била боља, у БГ су били урагански напади. То што нисмо могли 180' да их мељемо је из једног простог разлога који ћеш чак и ти сконтати. 1990. године Швабе су били свјетски првак, а окосницу панцира је чинио гле чуда баш тај Бајерн...

Gledao sam dvomec sa Bajernom. Nisam rekao da nismo bili bolji vec da je Bajern oba meca drzao loptu a mi smo igrali na polukontre. Nismo igrali bunker, vec pametno gledali da oduzmemo loptu ma sredini i onda u par dodavanja dodjemo do sanse. Imao je Pancev tamo zicer za 3-1 ali imali su i oni u 90 za 2-2.  Uraganski napadi su bili u zadnjih 10-15 minuta na Marakani i to od oba tima, zasluzeno je Zvezda prosla dalje jer je sveukupno imala mozda i duplo vise sansi u tom dvomecu.

Moja opaska se odnosi na to da nismo insistirali na posedu.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Squabbit said:

3x evropa je divno, predivno zaista. kapa dole svima!

Samo nemojte zaboraviti ko je na celu kluba i razmislite sta ce da se desi za 5-6 godina. 
Tako da uzivajmo, a posle.... videcemo...

Taj ko je na celu kluba u isti je dosao kada u klubu nike bilo struje da normalno predstavi Lalatovica. Od toga smo dosli da igramo 3 godine u nizu jesen u Evropi a mozda i dva puta u nizu LS. Nije da je cvecka i da nema putera na glavi ali nije duduk.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, tsva said:

Insistirali smo mi na posedu ali smi igrali direktno. Nismo davili loptu (osim malo Robi) niti smo je vracali golmanu i igrali okolo.

Davio je Robi a bogami i Dejo. Mada sta im je radio u Beogradu i neka je. Ono proturanje kroz noge Efenbergu i lomljenje kicme Grahameru su potezi koji se pamte. Sramota da on nije 6. Zvezdina zvezda.

Da bi mi igrali takav fudbal moramo Marina okruziti brzim krilima. On a i Kanjas imaju odlicne pasove, ali sta to vredi kada trenutno nemamo ta brza krila da sve to dodje na vidjelo.

Link to comment
Share on other sites

Што се тиче Јанг Бојса, живимо у ери без покрића. Многи тимови који су носиоци а који то дугују ранијим успесима провели су се у квалифилацијама као боси по трњу. Не бих се баш кладио на Јанг Бојсе да би се прошетали од првог кола квалификација до плеј оф рунде као носиоци. Ипак, чињеница је да крећу сезону тек из плеј офа тако да могу надмено са висине да коментаришу свог противника анализирајући пут Звезде до плеј офа.

Што се тиче појачања  мислим да се неће пропустити формална прилика да се доведе још један играч до петка. Друго је питање чему ће тај играч служити јер ако уђемо у ЛШ следи спектакуларни задњи дан прелазног рока. Ипак, ко год да се потпише у наредна два дана биће бољи од ових опција које имамо. Наравно тај крилни играч неће утицати на меч Јанг Бојс - Црвена Звезда. Што се тиче наше екипе у овој сезони ја сам лично задовољан Гајићем као опцијом на беку, наравно имаће још месец дана да уђе у форму. Младеновић би био сасвим пристојна опција на левом беку. Што се тиче осталих позиција кључна ће бити куповина крила. Ко год овде напише неко име за крило нека остави и његово штоповано време на сто метра. У сваком случају искуство од прошле године требало би да растерети Милојевића и Мркелу у смислу да се неће понављати одређене грешке. Нова ЛШ је шанса да се одабере мудро, паметно и да се погоде играчи који ће појачати ростер. Два до три играча, проверена са ценама 600 -850 000 па да играмо такмичарски ЛШ. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, red_white said:

Gledao sam dvomec sa Bajernom. Nisam rekao da nismo bili bolji vec da je Bajern oba meca drzao loptu a mi smo igrali na polukontre. Nismo igrali bunker, vec pametno gledali da oduzmemo loptu ma sredini i onda u par dodavanja dodjemo do sanse. Imao je Pancev tamo zicer za 3-1 ali imali su i oni u 90 za 2-2.  Uraganski napadi su bili u zadnjih 10-15 minuta na Marakani i to od oba tima, zasluzeno je Zvezda prosla dalje jer je sveukupno imala mozda i duplo vise sansi u tom dvomecu.

Moja opaska se odnosi na to da nismo insistirali na posedu.

 

Не гњави и не лупетај.

Нема сличности са овим данас и не само због тога што је те 91. преко пута био супермоћни Бајерн...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Pogledao sam i ja snimak tih meceva, u  Beogradu je trebalo da bude 3:0 na poluvremenu. Vjerovatno bi i bilo da Binic nije dozivio pomracenje uma.

Бинић није имао помрачење ума на тој текми.Он је увек био такав. Шта да ти кажем да је Југа опстала уместо њега би највероватније дошо Ален Бокшић, па ти упореди ....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bina Turbina pre i posle Cz nigde nije imao neku znacajniju ulogu... Jednostavno je bio jedan staf u masini, deo besprekorne slagalice... Brzina i iole pristojan centar sut .

Poenta je bila da je oko sebe imao tehnicki fenomenalne igrace koji su znali da upute pravovremeni pas, pas u prostor iza ledja protivnickom igracu...

 

Privatno, bio i ostao tezak kreten ( da ne upotrebim tezu rec, ionako sam pod budnim okom "moderacije" 😄) ... Osoba koja je unistila par karijera , igraci koji su mogli da naprave vece uspehe i karijere.

 

Odlicno se uklopio u sadasnji FSS, po svim parametrima ...

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Dies at the End said:

Bina Turbina pre i posle Cz nigde nije imao neku znacajniju ulogu... Jednostavno je bio jedan staf u masini, deo besprekorne slagalice... Brzina i iole pristojan centar sut .

 

Cak nije ni bio brz, vec hitar.

 

🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Константин said:

 

Не гњави и не лупетај.

Нема сличности са овим данас и не само због тога што је те 91. преко пута био супермоћни Бајерн...

Pa nema kada smo i mi bili supermocan tim koji je mogao da parira tom Bajernu. Ovdje ljudi traze da igramo ne znam kakav fudbal a nama Radonjic ode u prosecni Marsej gdje ne moze da se ustali kamoli da bude neki bitan sraf. A nama bi sada uz Marina bio najbolji igrac. 

Link to comment
Share on other sites

Traze ljudi da se na 2:0 protiv Surdulice ne otaljava 60 minuta. Ako je za tako nesto potrbno 6 novih igraca, neka ih dovedu. Nece niko da dodje da gleda 30 minuta fudbala u pokusaju i ostatak cekanja kraja. Fudbal je na prvom mestu zabava. Osim ako nisi profesionalni navijac. Onda je biznis.

  • Like 7
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, tsva said:

Traze ljudi da se na 2:0 protiv Surdulice ne otaljava 60 minuta. Ako je za tako nesto potrbno 6 novih igraca, neka ih dovedu. Nece niko da dodje da gleda 30 minuta fudbala u pokusaju i ostatak cekanja kraja. Fudbal je na prvom mestu zabava. Osim ako nisi profesionalni navijac. Onda je biznis.

Kada igraju LS borbenost je na nivou. Ne znam sta je u pitanju pa u JSL cak ni rezervisti ne grizu, zaista utakmice lice na uspavanke i to je tesko pratiti i na tv-u. Mozda je stvar u premijama. Za izbacivanje Kopenhagena glavni protagonisti dobijaju 50k za Jang Bojse bice 100k. Takav novac dobijwju ako uzmu JSL. Ne bi bilo lose da ove sezone Partizan bude malo ozbiljniji da se ne resi titula vec u septembru...ako nista bolje i da kocimo na 2-0 nego da gledamo jalovu igru i 0-0 kao ne tako davno kod Kristica 😂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, red_white said:

Taj ko je na celu kluba u isti je dosao kada u klubu nike bilo struje da normalno predstavi Lalatovica. Od toga smo dosli da igramo 3 godine u nizu jesen u Evropi a mozda i dva puta u nizu LS. Nije da je cvecka i da nema putera na glavi ali nije duduk.

 

Nije duduk al' je lopovchina par exelanZ. Pozz sa Omlad stadiona. Nemoj se srditi, ne znam sta ga branish. Okoreli kriminalac koji dobro/odlicno radi posao na takmicarskom planu u evropi.
Finansije cemo videti za par godina

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, red_white said:

Pa nema kada smo i mi bili supermocan tim koji je mogao da parira tom Bajernu. Ovdje ljudi traze da igramo ne znam kakav fudbal a nama Radonjic ode u prosecni Marsej gdje ne moze da se ustali kamoli da bude neki bitan sraf. A nama bi sada uz Marina bio najbolji igrac. 

i 91e nam je jedan od najboljih igraca otisao u marsej i tamo nije mogao da se nametne, a zvezda je uzela kup sampiona. nije tesko zakljuciti  :classic_rolleyes:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, red_white said:

Taj ko je na celu kluba u isti je dosao kada u klubu nike bilo struje da normalno predstavi Lalatovica. Od toga smo dosli da igramo 3 godine u nizu jesen u Evropi a mozda i dva puta u nizu LS. Nije da je cvecka i da nema putera na glavi ali nije duduk.

 

Samo radi istine...

- nije dosao vec je doveden za rucicu 

- po sopstvenim recima jedva ceka da ode sa tog mesta, jos jednom... jedva ceka da ode sa tog mesta. 

- na oci svih u drzavi sto ljudi sto drzavnih organa izvlaci pare i daje stranci. Ne kazem da ovi pre njega nisu, samo shodno kolicini novca koja pristize spomenuti kriminalac je na mnogo visem nivou od prethodnika na toj poziciji pa ce tako u nekoj Nedodjiji kada stigne pravda sve krimose dobiti duzu robiju

- jedan od prvih poteza uprave je bio da se ukine limit zarade na zaposlene u upravi od 5000evra, malo nelogicno za klub bez struje

- jeste duduk. Sahranio je jedan klub sto je dovoljno da dobije i taj epitet. A za CZ tek cemo da vidimo kad se otvore knjige.... prodas Grujica za 7mil i onda ga za 1mil pozajmis od istog kluba istoga dana, za polusezonu kada ti on realno i ne treba. To samo cist genije moze smisli. Al neki kriminalni genije.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Terzic je doveden da pravi rezultate i novac od Evrope i prodaje igraca. On to sasvim uspesno radi. Sto se tice isisavanja novca iz kluba, pa to se radi od Barija na ovamo. Dakle cim su poceli transferi i veca lova da se vrte u klubu. Sta ocekujes od kluba koji je drzavni i kome drzava i politika postavlja uprave? Tako ce biti do privatizacije koju koci ista ta drzava jer ko bi se odrekao kluba koji u jednoj sezoni ostvari prihod od 60 miliona evra? I da sklonis Terzica doce neki drugi koji mozda nece ulagati u tim kao Terzic? Ovaj ipak ulaze u ekipu pa zato i imamo ovaj kontinuitet u Evropi. Ocito su i ovi iznad njega namirisali lovu i skontali da se to isplati sto daje nadu da ce Zvezda uskoro postati stabilna Evropska ekipa koja stalno igra LS/LE. Do privatizacije teako da se moze bolje u ovim uslovima kapitalistickog fudbala gdje mi finansijski dosta zaostajeno za zapadom.

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...