Jump to content

FK Crvena zvezda 2019/20


estrellaroja

Recommended Posts

53 minutes ago, NROX said:

Kalina ima obavezu da se ponasa prikladno kao bivsi clan KK, golima ljudi je izginula zbog Kosova koje bi on da  razgranici i pokloni.

:ajme:

 

Kalina ima prava da se ponasa kako zeli. Ima prava da lajkuje, retvituje, tvituje, prica sta zeli. Isto tako ima prava da skine gace i baca ga na koga hoce (to sto je ta osoba ispala govedo sto je okacila, vise govori o njoj nego o njemu). 

Zasto nije zamena teza? 

Dacu sebi prava za jedan malo veci off, pa neka @Barracuda ili @Xpert obrisu, ali moram. 

Svi u ovoj zemlji su upali u neki masivan trip da treba da se kopira prvorodjeni i njegova prica o omega Srbima, turbopravoslavlju i meganacionalizmu. I sve to bas onda kad pomislimo da smo odmakli odnekle. Svi ti vajni Srbi, ratovi o kojima pricas, imaju veze sa tom tribinom isto koliko i taj patrijarh ima sa onim u sta verujes. Dakle, nema. 

Kalinicu se dopala ta verbalna karikaturizacija dogadjaja, koja na nasu zalost vise moze da pogadja jer lici na istinu. Ne bi bio prvi put da se svesta oruzje, ide u "sveti rat" protiv imaginarnog neprijatelja da bi kriminalci sa tribine uspesno poharali neciju kucu i ukrali belu tehniku da se ponove. Njihovo turbopravoslavlje, krstovi od zlata, kopanje rupe u zemlji da bi se savili i pomolili je toliko samo od sebe parodicno da je to neverovatno. I sve to patrijarh podrzava, baca neke zaostale floskule, daje podrsku svemu cega bi se pravi patriota stideo (pocevsi od Seselja pa do Vucica). I da li je Kalinic neprijatelj bilo cega sto mu se dopada takav sadrzaj? Da li je losa osoba koja ti da dobru kritiku? Mozda zvuci grubo, ali ocigledno je da ljudi na drugi nacin nece i ne zele da skontaju. 

Bez zelje da ulazim u polemiku da li bog postoji ili ne, cak i da je realan, ne bi dozvolio da ga predstavljaju ovakve budale i likovi kojima je jedina briga koliko ce da stave u svoj dzep, bez obzira na to da li ce gaziti lesine kao isti ovaj tenk ili da li ce gaziti sve ono za sta se na papiru zalazu. Taj fenomen je neverovatan, da te neko na tvoje oci jebe, minira, tera da radis sta ne zelis i postavlja pravila a ti da cutis i plasis se toga da ce neko da te opljuje jer si, zamisli, izvrnuo lik jedne posve pokvarene licnosti. Meni je to samo po sebi ismevanje realnosti i jedan svet koji postoji paralelno da normalnim poimanjem razuma.

Zamisli, neki tamo lik koji je utripovao da je ogroman patriota, time sto brani ljude koji ga zajebavaju godinama odlucuje da zvizdi igracu koji je (po nekim patriotskim merenjima), dao za klub, koji isti ovaj pacer podrzava, i reprezentaciju svaki atom svoje snage. Taj igrac je postao simbol nove Zvezde u kosarci i preporodjene reprezentacije. Ako ovo nije smesno, ne znam sta je. 

Ljudi ocigledno mesaju patriotizam, koji je veoma lepa i korisna kada se branilo od agresora, simbol nadljudskog otpora da se odbrani nesto vise od zivota, sa, pa ja ne znam kako da nazovem ovaj hibrid nacionalizma i agresije koji je eskalirao devedesetih i, na nasu zalost, i dalje traje. Ja navijam za Zvezdu jos otako sam dete bio, ali nikada je nisam dozivljavao kao nacionalnu stvar, nikada kao simbol fejk pravoslavlja, ratova, tenkova, neonacizma i ostalih pizdarija koje su nametnuli mandrili sa severa. Iskljucivo kao stvar svog izbora, lepe igre, bogate istorije i gomile igraca koji su bili ovde i ostavili trag u mojoj glavi. Kalinic je takav igrac. On je ostavio trag svojom pojavom, energijom, borbom, zarom i nijedna sovinisticka luzercina sa bilo koje tribine me nece ubediti da je zvizdanje njemu stvar koju treba uraditi. To bi bila tek malo manja sramota i od tenka i od slucaja Omic. 

Iskreno se nadam da ce kroz desetak godina ova pojava krimi navijaca ostati u nekom zoo muzeju i da cemo gledati na to kao na nesto cega se stidimo. Tenk se nadam da ce biti pretopljen u nesto lepo, mozda da se napravi neka bista Milojevicu ili Kalinicu i da cuci ispred stadiona. 

 

A sto se tice fudbala, gledao sam sinoc koliko sam mogao. Imao sam ponudjenu kartu, ali nisam mogao da odem zbog obaveza. Iako mi je neizmerno zao sto nisam ispratio ovaj uspeh uzivo, to me nije precilo da se poradujem kod kuce. Sve sto sam ocekivao se desilo, gol, malo bespotrebne drame i prolazak. Nije bilo najlepse iskustvo, ali svakako jedno od drazih.

Nadam se nekoj najlaksoj grupi ili dolasku Sitija ako ne moze ovo prvo.

  • Like 9
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

Evo malo mašte, bilo bi dobro da kupimo jednog školovanog Brazilca levo, sa dobrom tehnikom i da se napravi trougao, Marin-Garsia-Brazilac, i napred ko hoće.....To bi bila dobitna kombinacija za LŠ. Ovo pozadi, za sada ne bih dirao, nema potrebe, eventualno jedan veznjak kao zamena za Jovančića i to je to.

Edited by DonJuan
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, DonJuan said:

Evo malo mašte, bilo bi dobro da kupimo jednog školovanog Brazilca levo, sa dobrom tehnikom i da se napravi troguao, Marin-Garsia-Brazilac, i napred ko hoće.....To bi bila dobitna kombinacija za LŠ. Ovo pozadi, za sada ne bih dirao, nema potrebe, eventualno jedan veznjak kao zamena za Jovančića i to je to.

Ne zelim da odgledam ponovo mec od sinoc, ali cini mi se da je Jovancic bio najlosiji na terenu. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Crni said:

Ne zelim da odgledam ponovo mec od sinoc, ali cini mi se da je Jovancic bio najlosiji na terenu. 

Gresis, Jovancic je pozadi odradio poprilicno ok posao. Juce je uopsteno bio sasvim dobar, dosta je znacajan bio u skoku na nasoj polovini.

Sad, sto je sa loptom sporiji kad se krene napred je neka druga stvar, nije njegov posao da izigrava Marina ali bi mogao da doprinese vise sa te strane.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manoly said:

Gresis, Jovancic je pozadi odradio poprilicno ok posao. Juce je uopsteno bio sasvim dobar, dosta je znacajan bio u skoku na nasoj polovini.

Sad, sto je sa loptom sporiji kad se krene napred je neka druga stvar, nije njegov posao da izigrava Marina ali bi mogao da doprinese vise sa te strane.

Jovančić je prilično srčan i defanzivno jak igrač ali mu je mana što je prespor i slab u napadu. Nešto poput Gobeljića, jak i srčan sa skromnim fudbalskim znanjem.

Link to comment
Share on other sites

Ne samo da je spor, nego mu je pregled uzasan, marin je ludeo juce od njega u 2 situacije. Defanzivno je sto se tice skoka bio u redu.. ali pas majko moja, okretanje posle prijema traje vecnost, telefonira vaku potez.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cavani said:

@Dobar Los Milos

Nece ni Kalinu sankcionisati, biti glup je covekov izbor koji moze samo da vuce posledice za njega. Nije zabranjeno ni drkanje na trandze, sve je stvar izbora. 

On je javna licnost na koga se mladi ugledaju, a pocinje da lici na jebenog Sergeja Trifunovica.

Kao sto rekoh, neka proba da retvituje post o kurcevima verskih vodja u Turskoj. Mozes da zamislis kako bi se proveo.

Uvek su me fascinirali ovakvi komentari, pa bih sada zeleo da iskoristim priliku i da pitam, koja je poenta? Koji je smisao ovakvog i slicnih komentara? Onda ja mogu da pitam tebe "Ako toliko volis svinjetinu, budi faca pa idi u Saudijsku Arabiju i probaj da je jedes na ulici!". Ili ako slucajno probas da kritikujes Vucica, u tom slucaju ti mogu poruciti da odes u Severnu Koreju i probas da kritikujes Kim Dzong Un-a. Ali opet se postavlja pitanje, zasto bih to uradio? Koja je poenta da se merimo sa drustvima koja su nekim cudom nazadnija cak i od nas?

 

I da, samo jos nesto: Licno podrzavam vredjanje i omalovazavanje SVAKOG Patrijarha (ne samo trenutnog, Irineja), kao i svake crkvene i religijske institucije. Licno smatram da te institucije zaustavljaju progres covecanstva, a u mnogim slucajevima ga vuku i unazad. Ako se ti sa tim ne slazes, super, mozemo se naci uz pivo i prijateljski diskutovati o tome satima, i tu nema nikakvih problema. E sad, problemi nastaju kada neko zbog takvog ili slicnog stava izgubi mesto u reprezentaciji, klubu itd. Mnogi sportisti su iznosili stavove koji su za mene bili duboko problematicni, pa nikad nisam zahtevao da im se oduzme mesto u reprezentaciji, bilo bi lepo kada bi se u istoj meri uzvratilo i Kalini.

  • Like 5
  • Thanks 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Daj odjebite više sa Kalinom, patrijarsima.. Otvorite temu ako vam se raspravlja o tome. Ostavite nam ovu temu bar, ljudi vas pristojno mole više puta. Ovaj Stondisa je najveći trol u istoriji foruma, sjebe svaku temu na kojoj se raspistolji, i još moderator.. I evo na šta liči tema posle jednog od najvećih uspeha.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Manoly said:

Gresis, Jovancic je pozadi odradio poprilicno ok posao. Juce je uopsteno bio sasvim dobar, dosta je znacajan bio u skoku na nasoj polovini.

Sad, sto je sa loptom sporiji kad se krene napred je neka druga stvar, nije njegov posao da izigrava Marina ali bi mogao da doprinese vise sa te strane.

Možda je delovao solidnije zbog same postavke igre YB. Plašim se da u grupi (štagod da izvučemo) kad se lopta spusti na zemlju više i kad zazuje kratki pasovi, biće koristan u rangu sa korner zastavicom. Ni dan danas ne mogu da shvatim kako je Krsticic olako pušten da ode. Potez u ravni pucanja samom sebi u nogu. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...