Jump to content

Koliko godina imate & da li su vam godine važne?


Džudi

Starosna struktura forumaša foruma vox92  

158 members have voted

  1. 1. Koliko godina imate?



Recommended Posts

1 hour ago, Plavi Golub said:

Tko je zgazio gospodju Mjesec je Videosex sa Anjom Rupel

 

 

Sjeca li se neko Sonje Savic u spotu Srdjana Jula ili kako li se zvao lik? Mislim da je pjesma bila Koketa i uopste se ne sjecam ni teksta pjesme, niti muzike, a ni Srdjana ali se sjecam Sonje kako izgleda cool sa fedora sesirom i killer pogledom dok prolazi kroz studio. Juliette Lewis me ponekad podsjeti na pok. Sonju. Sonja Savic je bila fenomenalna glumica, pokoj joj dusi. :classic_sad:

Edited by Honey Badger
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

De njega nadje ybt.

Ima taj spot:

 

hocu samo tebe, za tebe samo znam...

 

+

Kad vec vadimo iz malog mozga, bila je I ona grupa Xenia

 

Izguglah ga i ja ali nema bas taj snimak, mislim da je ovaj kojeg se sjecam iz studija Hit Mjeseca, na YT ima neki iz neke druge emisije. 

 

Sjecam se imena Xenia ali bih opet morao na google... Bila je i Bebi Dol, a i Oliver Mandic je bio dobar sa Pomagajte Drugovi, kasnije je otisao u qrac. Elektricni Orgazam su jedno vrijeme razbijali na HM sa Ja sam tezak ko konj i Debela Devojka. Bili su mi tad vjerovatno omiljeni band, mislim da su oni bili prvi gig na koji sam otisao, svirali su u sportskom centru Mejdan, u diskoteci Pelikan. Mogla je biti '86 ili '87. Mooozda '88. Davno je bilo jebiga. Drugi put sam vidio Orgazam tek '95, u Londonu, vjerovatno u Shepherd's Bush Empire i bili su tesko sranje sa Igrala se Jugoslavija rokenrola... Sreca pa se nisam otisao upoznati sa Giletom, razbio bi mi djecacku uspomenu.

 

Dino Dvornik je bio cool lik. Njega sam upoznao u Tuzli i zatrazio sam mu autogram. Nacrtao mi je crtez, neko fazoniranje imena Dino na staniolu iz kutije cigareta. Ja sam mu vise iz zajebancije prisao, tada sam imao irokez frizuru i furao se da sam nekakav panker. :classic_ninja: Elem, Dino je bio cool lik, i njemu neka je laka zemlja. :classic_sad:

 

Ovaj topik ode u pm, izvinjavam se Dzudi. :classic_blush:

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Honey Badger said:

Sjeca li se neko Sonje Savic u spotu Srdjana Jula ili kako li se zvao lik? Mislim da je pjesma bila Koketa i uopste se ne sjecam ni teksta pjesme, niti muzike, a ni Srdjana ali se sjecam Sonje kako izgleda cool sa fedora sesirom i killer pogledom dok prolazi kroz studio. Juliette Lewis me ponekad podsjeti na pok. Sonju. Sonja Savic je bila fenomenalna glumica, pokoj joj dusi. :classic_sad:

 

Kad pomenu Sonju Savić i njenu tragičnu sudbinu, pade mi na pamet i grupa Via Talas, kao i pokojne sestre Mijatović. 

 

 

Negde otprilike na prelasku iz sedamdesetih u osamdesete je u BG stigao pajdo i odneo mnoge, od pomenutih sestara do Sonje, a u međuvremenu još ko zna koliko...

 

https://www.presstiz.rs/kultura/princeza-od-dedinja-mira-mijatovic/

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Honey Badger said:

 

Izguglah ga i ja ali nema bas taj snimak, mislim da je ovaj kojeg se sjecam iz studija Hit Mjeseca, na YT ima neki iz neke druge emisije. 

 

Sjecam se imena Xenia ali bih opet morao na google... Bila je i Bebi Dol, a i Oliver Mandic je bio dobar sa Pomagajte Drugovi, kasnije je otisao u qrac. Elektricni Orgazam su jedno vrijeme razbijali na HM sa Ja sam tezak ko konj i Debela Devojka. Bili su mi tad vjerovatno omiljeni band, mislim da su oni bili prvi gig na koji sam otisao, svirali su u sportskom centru Mejdan, u diskoteci Pelikan. Mogla je biti '86 ili '87. Mooozda '88. Davno je bilo jebiga. Drugi put sam vidio Orgazam tek '95, u Londonu, vjerovatno u Shepherd's Bush Empire i bili su tesko sranje sa Igrala se Jugoslavija rokenrola... Sreca pa se nisam otisao upoznati sa Giletom, razbio bi mi djecacku uspomenu.

 

Dino Dvornik je bio cool lik. Njega sam upoznao u Tuzli i zatrazio sam mu autogram. Nacrtao mi je crtez, neko fazoniranje imena Dino na staniolu iz kutije cigareta. Ja sam mu vise iz zajebancije prisao, tada sam imao irokez frizuru i furao se da sam nekakav panker. :classic_ninja: Elem, Dino je bio cool lik, i njemu neka je laka zemlja. :classic_sad:

 

Ovaj topik ode u pm, izvinjavam se Dzudi. :classic_blush:

 

 

ih xenia Troje!

:P

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Srdjan Jul je bio neostvarena nada. Sjajan gitarista, i legenda kaze da je trebao da dobije ulogu u filmu Tajvanska kanasta, ali zena neda i propade jedna karijera.

Slicno jednom mom drugu, rijetko talentovanom muzicaru, odsvirace i ono sto nije nikada prije cuo, samo neka neko malo zapocne, ali zena ga stisnula, njegovi pajdasi ostadose u muzici sve do sada, a on ponekad popije i onda kaze, trebao sam biti muzicar :classic_unsure:

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, lekoviti said:

Negde otprilike na prelasku iz sedamdesetih u osamdesete je u BG stigao pajdo i odneo mnoge, od pomenutih sestara do Sonje, a u međuvremenu još ko zna koliko...

 

Odgledao sam interview sa Sonjom u kome opisuje tu situaciju, bilo je mucno gledati to...

 

Nije heroin dosao tamo na prelasku 70ih u 80te, nego iz 80ih u 90te. 

Edited by Honey Badger
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

 

Sjeca li se neko Sonje Savic u spotu Srdjana Jula ili kako li se zvao lik? Mislim da je pjesma bila Koketa i uopste se ne sjecam ni teksta pjesme, niti muzike, a ni Srdjana ali se sjecam Sonje kako izgleda cool sa fedora sesirom i killer pogledom dok prolazi kroz studio. Juliette Lewis me ponekad podsjeti na pok. Sonju. Sonja Savic je bila fenomenalna glumica, pokoj joj dusi. :classic_sad:

 

Zadnja dva puta sam je videla u SC na premijeri onog dokumentarnog filma "Sretno dijete" Igora Mirkovica o YU Novom talasu, i u Kursulinoj (znaju Beogradjani) gde je zivela. Tog lika se ne secam, a grupa Xenia je imala onu odlicnu pevacicu Vesnu Vrandecic sa onako hevi metal glasom. Rijecani valjda, ako mi mizak nije zabagovao.

 

Sudeci po tome cega se secamo, implicitno mogu da se odrede godine.

😂

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Honey Badger said:

 

Odgledao sam interview sa Sonjom u kome opisuje tu situaciju, bilo je mucno gledati to...

 

Nije heroin dosao tamo na prelasku 70ih u 80te, nego iz 80ih u 90te. 

 

Samo nije on tek tako dosao, nego je rezim to omogucio.

Ima I o tome u nekom filmu o EKVu a mozda I Sonja prica o tome.

 

YU rnr je 80ih odgovarao vlastima, jer je I dalje bio faktor nekakvog jedinstva.

 

Link to comment
Share on other sites

@Honey Badger

 

Narkomane više ubija čista droga nego prljava. Dileri je seku svim i svačim, navedeni puder i šećer su samo neke od supstanci. U takvoj mešavini je jako malo žutoga a kada se desi da stigne čistija roba (sa većim procentom heroina) po pravilu nastupa overdose sa fatalnim ishodom.

 

Edited by lekoviti
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, lekoviti said:

@Honey Badger

 

Narkomane više ubija čista droga nego prljava. Seku je svim i svačim, navedeni puder i šećer su samo neke od supstanci. U takvoj mešavini je jako malo žutoga a kada se desi da stigne čistija roba (sa većim procenatom heroina) po pravilu nastupa overdose sa fatalnim ishodom.

 

 

Razumijem, sasvim moguce, slazem se. Mucna mi je ta prica, ima li sta veselije?

 

Koja je ziv, a to je barem za utjehu.

 

Svirao je po Londonu jedno vrijeme, odgledao sam ih dva puta, prvi puta u Dingwalls na Camdenu, a drugi put u legendarnom 100 Club, na Oxford Street. To je bio period kad je pjevacica bila jedna crnkinja. Dobro je pjevala, jak glas zena ima.

 

Prije nje je bila Nina, zenu koju sam sasvim slucajno upoznao u nekom pubu na Kensingtonu i uz pivo mi ispricala da je pjevala sa Kojom. :classic_smile:

 

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

Samo nije on tek tako dosao, nego je rezim to omogucio.

Ima I o tome u nekom filmu o EKVu a mozda I Sonja prica o tome.

 

YU rnr je 80ih odgovarao vlastima, jer je I dalje bio faktor nekakvog jedinstva.

 

 

 

moze rezim svasta omoguciti, medjutim nitko tebe ne moze natjerati da se drogiras. postoje vrhunski glazbenici koji su vise od 50 godina na sceni (jedan od njih u mojoj familiji) koji niti piju, niti puse, niti se drogiraju. tako da je ta teza promasena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vjekoslav said:

 

 

moze rezim svasta omoguciti, medjutim nitko tebe ne moze natjerati da se drogiras. postoje vrhunski glazbenici koji su vise od 50 godina na sceni (jedan od njih u mojoj familiji) koji niti piju, niti puse, niti se drogiraju. tako da je ta teza promasena.

Ili hoces, ili neces. Samo oko muzicara, kad u mojoj generaciji ne znam ni za koga ko nije probao osim mene. Meni valjda nikada nije trebalo da budem hi. :)

Samo je stvar zelje i volje. :)

Link to comment
Share on other sites

evo ja ti mogu reci sta taj moj clan familije kaze o tom problemu. ako moras piti, ili se drogirati da bi svirao (a govorimo o svakodnevnim profesionalnim svirkama i to godinama / desetljecima), zasto onda uopce sviras? pronadji nesto drugo cime ces se baviti u zivotu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Vjekoslav said:

koji niti piju, niti puse, niti se drogiraju

 

Klasicna muzika? Ono, Revijski orkestar osijecke filharmonije i opere? Klavirista Gertrude Munetic?

 

 

:classic_laugh:

 

 

Naravno da ne mora da se drogira i loce ali to je nekako u paketu sa r'n'r nacinom zivota jer r'n'r nije puko muziciranje.

 

Ja razmisljam da ako udjem u 70. (a ti si mi maloprije napisao da cu htio, ne htio i u 80.), krenuti sa eksperimentisanjem, ima da letim kroz sve dimenzije prostora i vremena i kroz mnoge univerzume. :lol_2:

 

 

 

 

 

Edited by Honey Badger
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Vjekoslav said:

 

pa da je Milosevic na taj nacin ubio EKV. ubio je on njih na drugi nacin.

 

A to.

Ok onda, samo nisam ja izneo tu tezu 'Da je neko ubio EKV'

Pricamo o pocetku osamdesetih btw, kakav Milosevic.

 

I ne znam kako na osnovu licnog primera da je neko vrhunski muzicar bez opijata bilo koje vrste,

izvlacis vezu sa planom drzave da omoguci laksi pristup opijatima.

Sta si uopste hteo da kazes ?

 

 

 

 

 

 

Edited by Kido from Junkovac
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Honey Badger said:

Ovaj topik ode u pm, izvinjavam se Dzudi. :classic_blush:

 

 

Sve je okej..jedino možda, možda da admini i moderatori  podele ovu temu- da na muzici stave temu "Naša nostalgična sećanja"- od posta gde kreće priča o muzici, pa do kraja..

Ja bih prva pisala na toj temi  "Naša nostalgična sećanja"..

 

UPDATE:

 

Admin-mod tim- nije hitno, kad stignete

Edited by Džudi
dopuna posta
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kido from Junkovac said:

 

A to.

Ok onda, samo nisam ja izneo tu tezu 'Da je neko ubio EKV'

Pricamo o pocetku osamdesetih btw, kakav Milosevic.

 

I ne znam kako na osnovu licnog primera da je neko vrhunski muzicar bez opijata bilo koje vrste,

izvlacis vezu sa planom drzave da omoguci laksi pristup opijatima.

 

 

ma imas u tom dokumentarcu. prvo CIA, pa Milosevic.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Džudi said:

Sve je okej..jedino možda, možda da admini i moderatori  podele ovu temu

 

Ma nema potrebe da se cepa, ovaj nostalgicni osvrt na prohujalo vrijeme ide veceras, a sutra ce vec krenuti neka druga prica. Vezano je svakako uz godine, starenje i nije dibidus van teme.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...