Jump to content

(Ne)sportski komentatori


zoe Bg

Recommended Posts

21 hours ago, wwww said:

Jos nesto me nervira: kad nemacki komentatori krenu da prekrstavaju nase igrace koji imaju j u imenu (kao da se u nemackom j drugacije cita nego u srpskom!).

shapo (tako ga i onako zovu) i valov

 

ima jedan ruski sahista koji se preziva nepomniachtchi, kojeg svi zovu samo nepo.

Link to comment
Share on other sites

Ne vidim zašto bih to čitala, ja sam Đokovićev fan pa očigledno većinski živim u džungli gde ni Tvitera nema :classic_tongue:

Jadno ko se danas sve zove novinar.

A onaj drugi koji je pitao Svitolinu za igračku sad pita Hačanova za prepucavanje  sa Kirgiosom :frusty:

Link to comment
Share on other sites

Ovo je isto i meni palo na pamet. 

Sva sreća što Novak ne razmišlja onako kako su mu učitali da bi trebalo, inače bi se odmah posle USO povukao iz tenisa, ne bi izlazio na ulicu od sramote jedno godinu dana, i verovatno bi barem narednih 10 godina proveo razmišljajući o toj diskvalifikaciji i posipajući se pepelom.

Link to comment
Share on other sites

 

pretpostavljam da je ovaj tip pitao Dimitrova za Sharapovu.

I izgleda da on dobija priliku da pita svakog igraca, dok neki ozbiljni novinari ne dobiju uopste sansu da postave ozbiljno pitanje.

Edited by wwww
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

:twak::twak:

ovo je jedan matori novinar koji je svojevremeno objavio jedan clanak u kom je (naravno) kritikovao Novaka (povodom asocijacije igraca) i u uvodu objasnio kako je drhtao od straha jer je trebalo da se obrati jednoj tako strasnoj i uzasnoj (zlocinackoj, valjda) osobi, tiraninu i vlastodrscu koji drzi tenis pod svojom apsolutistickom vlascu!

(i on je sad kao novinar a Karol se kritikuje koja diskutuje elemente teniske igre igraca na terenu)

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Novak ovu frazu koristi vec x godina, da ne pricam da mnogi koriste tu frazu. Ali tip je nasao nacin da to poveze s Trampom. Kao onomad jedan britanski novinar koji ga je uporedio s iranskim ministrom vojnim (ili slicno, zaduzenim za nuklearno naoruzavanje Irana), drugi s Isis-om, a jedan treci s nekom teroristickom (irskom, cini mi se) organizacijom.

I posle su oni kao pravi novinari a Karol nije, ona je pristrasna i drzi Novakovu sliku u novcaniku!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://sports.yahoo.com/french-open-day-nine-novak-201041322.html?guccounter=1&guce_referrer=aHR0cHM6Ly90LmNvL01rR2w5SW1UUWk_YW1wPTE&guce_referrer_sig=AQAAACkEuCemeyPGL7DpFYFdI8l8fto0OWSRj8ZDUeFj3RWGxJZhWf1xly4o3L1OvNeUqqC2S9qbMoYiETCrcXKpCd515drgpZ6s_ymXSv-963MJ50xCTJtpZ3TsZ8N_TODzw0-NG0bSxu4JAJUvfzXeKSVTgXxphcC14X0NiwL7CQT5


 

Quote

 

French Open day nine: Novak Djokovic survives hitting another line judge

By Andy Sims, PA

 

Novak Djokovic hit another line judge with a ball but, unlike at the US Open, he survived to reach the quarter-finals after a straight-sets win over Karen Kachanov.

 

novinarski izvestaj s danasnjeg meca...

 

jos malo izvestaja pravih novinara...

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Vamos Laki said:

Kredibilitet i objektivnost ti padaju kad novinare svrstavas na kvalitetne ili ne u zavisnosti da li im je fed omiljen igrac. To ne znaci apriori da se ne razumes u tenis, sta vise.

Generalno ne vidim svrhu dalje diskusije, moja greska sto sam uopste usao i sto se borim protiv idealizacija, mitomanije i idolpoklonstva.

 

Da pratis lik i delo Busar kao sto pratis gluposti vezane za Zvezdu i Partizan, svrstao bi je u rang Pantica, sto bi bilo potpuno realno. Zena nije nikakav novinar, teniski novinar danas moze da bude bukvalno skoro svako na tom nivou, mislim da niste ni svesni koliko je tenis kao sport u tom segmentu nebitan, negde u rangu snukera bukvalno.

 

Dok sam radio za jednog klijenta bukvalno sam imao prodju level ispod nje, Bena i ostalih koje cujete po gren slem turnirima. Vecina njih su tu jer imaju odredjene odnose sa ljudima iz teniskog vrha, bio to ATP, nacionalne teniske federacije ili okruzenje tenisera. Sto se da videti i iz njihovog izvestavanja.


To ide i dalje na dole, pa je tako na primer Pralica (nista protiv decka, odlican komentator, nadam se da ce biti i trener) dosao dotle gde jeste jer je Djokovicev drugar jos iz srednje ako ne i iz osnovne. Dok mnogi drugi koji su svakako bolji od takodje mnogih drugih koje slusamo nisu mogli da prodju jer nemaju takvu vrste veze.

 

S tim u vezi, sve sto je rekla Boxy u vezi doticne osobe je 100% tacno, ona je dobar izvor informacija samo zato sto je na izvoru. Neobjektivnost isijava iz nje mnogo vise nego iz bilo kog novinara i "novinara" koji je kod okarakterisan kao Federerova podguzna muva, neprijateljem Srba, mrzitelj Djokovica.

 

Ono sto je rekla wwww je takodje tacno i o bilo kome da se radi - jako je trulo da i dalje postoji drugaciji odnos, da budem korektan, prema ljudima razlicitog pola koji obavljaju neki posao, a pogotovo je to gadno kada se radi o javnom poslu kakvo je novinarstvo.

 

Pozdrav svima i Djokovic do pobede.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...