Jump to content

(Ne)sportski komentatori


zoe Bg

Recommended Posts

Repriza Novakovog meča, Ceronja prvo pola sata nagađa kakvu povredu ima Rune, a onda kad najzad zaključi da su grčevi, ostatak meča se pita da li je za grčeve dozvoljen MTO ili nije. Njemu se ČINI da nije, ali kako da bude siguran, teške su to dileme...

Link to comment
Share on other sites

I naravno, Novak je kriv za sve (kakvo iznenadjenje! ) :

 

 

 

nesto mi se cini da je 2012 pre 2021 u kalendaru:

Quote

At this stage, Tsitsipas counter-attacked, asking one reporter about Murray’s influential bathroom break during the 2012 US Open final against Novak Djokovic.

 

a da ne pominjem slucaj s Medvedevim od pre nekoliko godina, isto oko TB...

 

Edited by wwww
Link to comment
Share on other sites

Previše se stavlja u prvi plan sad toilet break, a to je samo jedna od mnogih stvari koje radi Cicipas da uspori igru kad mu ne ide. I u tome je zapravo problem, što mu igrači ne veruju jer je dosta njih već imalo problema s njegovim smicalicama. A u WC idu svi pa se nikad nije to potezalo jer niko to ne radi kao on.

Link to comment
Share on other sites

Tsitsipas radi mnogo problematicnih stvari, pisali smo ovde vec bar godinu dana (ako ne i duze) o tome. Ovo je samo jedan detalj, ali na kome je njegom "imidz" zlatnog, odabranog decka koji je "buducnost tenisa" pao (kao Al Kapone i porezi :wicked: ) .

 

u celoj ovoj frci ponovo takodje dolaze do izrazaja dvostruki arsini UK/US novinara: opet je Endi svetac koji nikada ne radi nista lose, a sam je izjavio da je koristio TB da se resetuje u mecu s Novakom na USO 2012 - sto je potomm slavljeno kao vrlo pametan potez. Plus sto se nejgovo divljanje na terenu uopste ne smatra losim, direktno napada/obraca se protivniku na terenu, vrlo agresivno. Vec je imao "birane reci" da kaze direktno Rosolu u lice tokom meca (kakav god da glas bije Rosola), njegova zena o Berdihu (ksenofobicna izjava koja je potom slavljena kao fenomenalna i fantasticna, a zena nosila odgovarajucu majicu na narednom mecu), o tome da je krenuo svadju s Delpom pre 10-tak godina (kad se Delpo zalio na njegove manire, a on okrenuo pricu da je Delpo pominjao njegovu majku)...

 

I naravno, ne propusta se sansa da se opljune po Novaku, koji veze nema s celom situacijom...

 

Videla sam i Rodikovu razmenu s Novakovim navijacima, gde on i dalje smatra da je ono njegovo pljuvanje po Novaku na USO 2008. sasvim legitimno i ispravno. Podsecanje: Novak je u mecu s Robredom istegao zadnju lozu i trazio MTO da vidi koliko je stvar ozbiljna, pa ga je onda Rodik popljuvao na KZS (pricji grip, SARS-1, antaks...), kao i potom na AO (zajedno s Fedom) kad je zbog problema s vrucinom predao mec Rodiku. I dan-danas se ta izjava Rodika uzima kao krunski dokaz o Novakovom izmisljanju povreda, ali Rodik ne vidi da je on ista pogresio tada (iako su neke druge stvari oko Novakovog zdravlja izasle na videlo u medjuvremenu). Da ne pricamo o tome da je Rodik hteo da ga bije u svlacionici posle tog meca, pa je (valjda) Amanovic sprecio tucu. No, obojica Endija su iz pravih zemalja :classic_dry: , te im se naravno sve oprasta i po difoltu su sveci i u pravu.

Link to comment
Share on other sites

ah, da, ima i jedna Fedova izjava o uzimanju TB bez razloga, koja je takodje slavljena kao mudar potez:

 

https://www.odt.co.nz/sport/tennis/tennis-federer-takes-well-timed-toilet-break

 

Quote

That's when a bit of gamesmanship and a lot of big-match experience helped Federer switch gears and win 13 straight games en route to a 2-6, 6-3, 6-0, 7-5 victory that sent Davydenko packing

ovo je jos iz doba kad se tu i tamo mogla negde porocitati neka malecakna kritika na racun Bozanstva (hint: religijski dozivljaj)

 

Quote

Federer decided to take a quick comfort break after the first set, to let the sun that had been bothering him move a little bit. That gave Davydenko time to cool his heels inside Rod Laver Arena - unfamiliar territory for somebody more familiar with the outside courts - and time to think about the situation.

It didn't work right away, Federer dropped serve three games later and then fell behind 3-1, but then the momentum swung dramatically.

"You're allowed to have two toilet breaks and I never use them, and I figured maybe the sun goes by 1 centimeter to 3 centimeters ... maybe it's that one point that makes a difference," Federer said, adding for the record: "Oh, I had to go to the toilet, too."

 

i od tada Fed sunca u Australiji video nije :classic_rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Sećam se dobro i ovoga i Endijevog brejka u Njujorku, zato i kažem da to svi rade i nema ništa posebno problematično dok ne sede tamo ko zna koliko. Treba prosto ograničiti vreme pravilima pa onda da se oduzimaju poeni za prekoračenje, i odmah bi svi bili u okviru vremena bez problema.

Link to comment
Share on other sites

wwww, ono što ne možeš da oboriš je Novakova izjava sa ove Australije 2021 o pocepanom mišiću.

Ja bih uvažio sebi takvu omašku da pobrkam pojmove i budem neprecizan pošto je moj govor tarzan engleski, ali Novak sumnjam da je pogrešio u izboru reči. Namerno je rekao to što je rekao.

 

Mislim, nije da je to zavredelo onoliku reakciju koja je bila, ali Novak je definitivno cicamica sa tim svojim povredama pa im daje goriva za pljuvanje od najmlađih dana pa na ovamo.

 

Cicipasovo ponašanje svakako zavređuje mnogo veću pažnju od Novakove nespretnosti u izražavanju.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, CheshireCat said:

wwww, ono što ne možeš da oboriš je Novakova izjava sa ove Australije 2021 o pocepanom mišiću.

Ja bih uvažio sebi takvu omašku da pobrkam pojmove i budem neprecizan pošto je moj govor tarzan engleski, ali Novak sumnjam da je pogrešio u izboru reči. Namerno je rekao to što je rekao.

 

Mislim, nije da je to zavredelo onoliku reakciju koja je bila, ali Novak je definitivno cicamica sa tim svojim povredama pa im daje goriva za pljuvanje od najmlađih dana pa na ovamo.

 

Cicipasovo ponašanje svakako zavređuje mnogo veću pažnju od Novakove nespretnosti u izražavanju.

 

To da je hipohondar stoji, to znamo (mozemo sad ici u proslost i diskutovati odakle mu to, da li zbog onog kolapsa na terenu u Umagu ili je imao nekih drugih epizoda s problemima s disanjem i slicno...).

Da nesto nije bilo u redu s njim na AO2021 - svi smo mogli da vidimo. Nije on tek tako iz cista mira i zbog zajebancije resio da igra 5 setova protiv Frica i da igra kako je igrao naredne meceve.

Nadal je takodje na jednom USO igrao s nekim naprsnucem (ili sta) nekog vlakna trbusnog misica, koje je tokom turnira malo poraslo.

Nisam medicinar, pa da se upustam u detaljnu diskusiju, ali sam negde citala neki komentar da to sve zavisi od tipa naprsnuca, pravca/orijentacije/polozaja/cega god. Tako da laicki receno to jeste naprsnuce, ali nije svako naprsnuce "isto".

 

U svakom slucaju, oni kao profesionalni sportisti vagaju rizike i ako je nesto bas bitno onda su spremni i na ludosti tipa igranja s nekim povredama u slucajevima gde bi mi obicni smrtnici lepo slusali savet lekara i odlezali dok se ne zaleci. Pa tako imamo Nadala s kolenima/stopalima/zglobovima i svim ostalim sto on svesno (pa jos svojim stilom igre) ugrozava i izlaze se riziku da bi osvajao (bitne) title, pa Endija koji je sjebao svoje kukove da bi se dokopao #1 (i ni sad ne odustaje - ja samo razmisljam o tome kako bi definitivno mogao sebe da strpa u invalidska kolica do kraja zivota, a sve zato sto mu se igra takmicarski tenis), pa Delpa koji je zeznuo sve sto se moze zeznuti i i dalje ne odustaje od pokusaja da se vrati, vec sam ranije pominjala Novakovo igranje DC meca 2011 iako je s USO dosao s nekom povredom itd. itd.

 

elem, interesantan je intervju na terenu i KZS Feda posle SF na AO2017:

 

 

izdvojicu par detaljcica:

 

Quote

"I only really did take the timeout because I thought, 'He took one already, maybe I can take one for a change,'"

 

Quote

Q. In terms of knowing your limits after six months off, when you're in a second five-setter against top-five guy here, is that too far?
ROGER FEDERER: Midway through the fourth when I realized my game was fading, Stan was having the upper hand on the baseline, I thought, I guess that's what I was always talking about. Things turn for the worse, you don't know why.

 

http://www.asapsports.com/show_interview.php?id=126720

 

kao i ovaj deo:

Quote

What I've just come to realize is when you don't feel well, you have too many problems going on, you just won't beat top-10 players.

At some point you reach a limit, and you just can't go beyond that. You can play them tight. You might win one of them. You just can't win back-to-back. Just not feeling free enough, you know, in your mind, in your body.

 

Quote

Look, a lot of people carry a lot of things that we don't know about. It is what it is.

 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, vanjabarsa said:

pa i fed je deo teniskog cirkusa, zasto se on ne bi navodio kao primer ?? 

 

 

Kad se uzme broj meceva i broj MTO ili pauza za WC, on je daleko od toga da se uzima kao primer. 

Ali ok, uvek sve zvuci bolje ako se on ubaci u pricu, dobija na jacini :61:

Link to comment
Share on other sites

Između jaukanja Pešikan očigledno sluša i prevodi komentatore sa engleskog ES pa mu se povremeno upletu engleske konstrukcije i bukvalni prevodi da se i sam zbuni pa pokušava da prevede na naš šta je upravo iskonstruisao :smiley59:

 

"Publika želi Monfisa da dobije ovaj gem", "stadion je baš spakovan" i tako dalje...

Edited by alcesta
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

:twak:

kakav naslov !!!

 

sticajem okolnosti sam ciula Korecin komentar, bio je vrlo fin pristojan i korektan. generalno, Koreca je uvek fer, pristojan i kulturan komentator. ovi idioti od UK novinara ce u svemu naci nacin da napisu nesto negativno.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...