Jump to content

EUROLEAGUE 2024/25 - every game matters


Chaos Is Me

Recommended Posts

Baskonija me i pored pobede nije nešto oduševila, tačnije Laso. Partizanovu tranziciju nije sekla faulovima a praktično nisu ulazili u bonus, s druge strane Partizan u bonusu oni besomučno šutiraju trojke, Moneke često organizuje napade, sve to izgleda rogobatno i divlje, Forest i Boldvin tanki..

Paradoksalno, Partizan i pored poraza mi izgleda dobro. Samo što ja nemam prevelika očekivanja, ovaj tim je dobar, borben i potentan ali bez suvog kvaliteta, za razliku od prethodnih godina.

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mene je iznenadilo što je Partizanu odbrana pala baš u trenutku kad nisu bili u bonusu. Krajem Q3 oni su imali samo jedan faul i priliku da pritisnu Baskoniju čvršćom odbranom. To je otprilike pokazatelj koliko ova ekipa još mora da radi (iako je potentna), mada je prošlogodišnji KKP izlazio iz bonusa za cca 3 minuta u četvrtini, nekad i dva.

 

Moneke je nudio Baskoniju sve vreme ali je Donta Hall zaključao sve unutra, posle je ušao poneki šut Forrestu, Howardu i Sederskisu (kakva njuška, pih) i toeto. Forrest nije ništa specijalno ali kad mu upade ona trojka, pa to samo KKP može da primi 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Evroliga je uvek za ovih 25 godina koliko postoji bila to što jeste - drugorazredno takmičenje za one koji ne mogu da se dokopaju NBA, ali zato takmičenje koje je po intenzitetu igre i taktici superiorno (delom i zbog nedostatka vrhunske 1 na 1 klase). Tako da ne vidim šta se promenilo niti šta je ovde tužno. Uvek ima jedna doza NBA povratnika, interesantnih Amerikanaca koji nisu ništa lošiji indivudalno od fringe NBA igrača, a prođu tu i neki pravi euro talenti koji se doduše ne zadržavaju previše. Mislim da bi ovi najjači EL klubovi lako izlazili na kraj i sa ovim fenjerašima NBA lige poput Bruklina i Vašingtona. Na kraju krajeva, još od Luke Dončića nismo videli te mlade euro superstarove kako nešto dominiraju u EL, naprotiv, uglavnom su izgledali smešno i nebitno. Tragedija je što igrači kao Šamanić ili Tristan Vukčević dobijaju NBA ugovore a ne bi bili ništa više nego igrači rotacije i u nekoj Albi ili Asvelu. Slažem se jedino da liga traje predugo da bi se na kraju sve svelo na F4 turnir gde te jedan loš ili dobar dan deli od trofeja, a sve ovo pre toga ne važi. 

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

Uf ja Monekea bas tesko mogu da smislim i kao igraca, a jos teze kao pojavu. Sa onim uzasnim izbacajem za 3p, a pun je samopouzdanja i nema problem da sutne preko ruke kad se lomi utakmica. Kad krene u prodor to je sve nesto na ivici da li ce napraviti korake, da li ce mu ispasti lopta. Ako se ne varam Baskonija je za njega trazila milionce obestecenja, sto je suludo. A tek kad krene kao klovn da se ponasa sa onim gestikulacijama... 

 

Sa druge strane, Howard mi je sve drazi, iako ne volim takve igrace koji igraju na ludilo, ali kako vreme prolazi on mi deluje sve bolje i racionalnije. Sinoc 20 minuta 17 poena, 3/6 trojke, a fokus odbrane je uvek na njemu. Otvori prostor saigracima svojom pojavom i menja tok utakmice. Treba uzeti u obzir da mu je tek 25 godina, ako se zadrzi u EL mozda bi mogao da pojuri i neke poenterske rekorde.

Edited by СтелаРоса
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, mister-no said:

Baskonija me i pored pobede nije nešto oduševila, tačnije Laso. Partizanovu tranziciju nije sekla faulovima a praktično nisu ulazili u bonus, s druge strane Partizan u bonusu oni besomučno šutiraju trojke, Moneke često organizuje napade, sve to izgleda rogobatno i divlje, Forest i Boldvin tanki..

Paradoksalno, Partizan i pored poraza mi izgleda dobro. Samo što ja nemam prevelika očekivanja, ovaj tim je dobar, borben i potentan ali bez suvog kvaliteta, za razliku od prethodnih godina.

 

 

Baskonija je kanta od tima, nije mi jasno kako su dobili sinoć. Prvih 15-20 sekundi napada ne rade bukvalno ništa (prepisali od Zvezde izgleda), a onda u poslednjih 6-7 sekundi neki šut za 3 ili ulaz. Imali su sreće pa su par puta pogodili neke šuteve o tablu, ali generalo mislim da nisu kalibar za TOP10. Onaj Forest im je smešan, nema ništa čovek. 

 

Partizan sa duge strane nije uopšte loš. Tajrik je ubod samo tako, a i svi igrači koji su sinoć igrali su smisleni potpisi. Kad se malo uigraju i definiše podela minutaže, mislim da su TOP6 kalibar. 

Link to comment
Share on other sites

Da li je Baskonija kanta od tima videćemo već u sledećem kolu u Beogradu. Mnogo im znači što je ostala osovina Howard - Moneke - Sedekerskis. Baldwin i Forrest deluju tanko, ali i tako tanki središe partizane. Imaju sigurno i jednog od top 5 trenera u takmičenju koji je svoj na svome u Španiji. Rano je za hot takeove.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Issey said:

 

Baskonija je kanta od tima, nije mi jasno kako su dobili sinoć. Prvih 15-20 sekundi napada ne rade bukvalno ništa (prepisali od Zvezde izgleda), a onda u poslednjih 6-7 sekundi neki šut za 3 ili ulaz. 

 

To možda u prvom poluvremenu, u drugom su nas klasično ubacili u ritopek mašinu. Nije to bilo nešto wow smisleno, ali su nabili ritam & trčali ko blesavi, agresivni u odbrani i na lopti i nabiše 56 poena ko iz pičke.

 

Da sam neutralac meni bi se sinoćnja Baskonia baš svidela, odlična energija, odličan ritam, odličan intenzitet i opet sve to u prvom kolu. Možda će biti klasična domaćica, možda im neki drugi timovi manje čučnu, ali kada isuku ono najjače što imaju sa Howardom, Sedekerskisom, Monekeom i Hall-om koji su u ritmu pre ih vidim u jakoj borbi za PO što je njima po meri nego nešto slabije.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Baskonia ima odličan sistem i ako neko zna da izvuče maksimum od igrača i preko toga, to su oni.

 

Iako nemaju budžet da konkurišu iz vrh u EL i ACB, uvijek će biti konkurentni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Issey said:

 

Baskonija je kanta od tima, nije mi jasno kako su dobili sinoć. Prvih 15-20 sekundi napada ne rade bukvalno ništa (prepisali od Zvezde izgleda), a onda u poslednjih 6-7 sekundi neki šut za 3 ili ulaz. Imali su sreće pa su par puta pogodili neke šuteve o tablu, ali generalo mislim da nisu kalibar za TOP10. Onaj Forest im je smešan, nema ništa čovek. 

 

Partizan sa duge strane nije uopšte loš. Tajrik je ubod samo tako, a i svi igrači koji su sinoć igrali su smisleni potpisi. Kad se malo uigraju i definiše podela minutaže, mislim da su TOP6 kalibar. 

Ispade da je Tajrika bolje skautirao Vlade Jovanović nego Laso. Spartak je pravio čvrste faulove od starta, ovaj još ušao u problem sa bacanjima. Sinoć su ga prilično pustili da se razigra. Ja volim takve čvrste igrače ali ne bi trebalo očekivati ovakve partije kao standard u EL, pogotovo 9/10 ili koliko već za dva.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

Mene je iznenadilo što je Partizanu odbrana pala baš u trenutku kad nisu bili u bonusu. Krajem Q3 oni su imali samo jedan faul i priliku da pritisnu Baskoniju čvršćom odbranom. To je otprilike pokazatelj koliko ova ekipa još mora da radi (iako je potentna), mada je prošlogodišnji KKP izlazio iz bonusa za cca 3 minuta u četvrtini, nekad i dva.

 

Moneke je nudio Baskoniju sve vreme ali je Donta Hall zaključao sve unutra, posle je ušao poneki šut Forrestu, Howardu i Sederskisu (kakva njuška, pih) i toeto. Forrest nije ništa specijalno ali kad mu upade ona trojka, pa to samo KKP može da primi 😄 

Željko igra sa kraćom rotacijom i nije čudo što padaju sa intenzitetom. Meni se lično sviđa kraća rotacija ali ovo je prekratko. Dejvis koji je sklon povredama ja mislim da je igrao blizu 30 minuta, ako tako nastavi..

A moguće da i zbog te potrošnje padaju u finišu ne samo u odbrani nego i u napadu.

Pad koncentracije, a naročito ono izvođenje auta u finišu, posle tajm auta, da li Nilikina.. Kao u Bolonji prošle sezone.

Neke greške se ponavljaju iz godine u godinu, igrači su drugi ali trener je isti.

Ti reče negde duh prošlogodišnjeg Partizana se uvukao i u ovaj, ako ćemo Željka da zovemo duhom ok :)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Čvarkov said:

Ne znam što se ovde proziva Faku, očigledno je bio motivisaniji od ostalih.

Nemojmo imati duple standarde Cvarkov. Ono ponasanje posle neuspelog pokusaja da iznudi faul za tri...Prgav je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, СтелаРоса said:

Uf ja Monekea bas tesko mogu da smislim i kao igraca, a jos teze kao pojavu. Sa onim uzasnim izbacajem za 3p, a pun je samopouzdanja i nema problem da sutne preko ruke kad se lomi utakmica. Kad krene u prodor to je sve nesto na ivici da li ce napraviti korake, da li ce mu ispasti lopta. Ako se ne varam Baskonija je za njega trazila milionce obestecenja, sto je suludo. A tek kad krene kao klovn da se ponasa sa onim gestikulacijama... 

 

Sa druge strane, Howard mi je sve drazi, iako ne volim takve igrace koji igraju na ludilo, ali kako vreme prolazi on mi deluje sve bolje i racionalnije. Sinoc 20 minuta 17 poena, 3/6 trojke, a fokus odbrane je uvek na njemu. Otvori prostor saigracima svojom pojavom i menja tok utakmice. Treba uzeti u obzir da mu je tek 25 godina, ako se zadrzi u EL mozda bi mogao da pojuri i neke poenterske rekorde.

Gledamo Monekea istim očima,i ja to sve bukvalno vidim,već sam ranije pisao,zestoko precjenjen igrač,bojao dam se samo da ne budemo budale pa još dadnemo za njega obeštećenje,sreća pa nismo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baskonija je simpatičan tim koji može do sredine tabele, a uz šutersko ludilo protiv svakoga su konkurentni.

Centarska linija im je tragična, verovatno među 3 najlošije u ligu. U odbrani mogu da ponude samo Holove blokade, sve ostalo ispodprosečno, kretnje, odbrana pika, post... U napadu samo igra iznad obruča i ništa više. Sinoć 10 poena u zbiru.

Sinoć su dobili jer su stegli odbranu i krenuo ih šut u II pol, protiv Partizana koji se još upoznaje i traži i došao je bez 2 bitna igrača.

Imaju sreće što prva dva kola igraju protiv naših timova, pa mogu dobro da krenu rezultatski.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mister-no said:

Željko igra sa kraćom rotacijom i nije čudo što padaju sa intenzitetom. Meni se lično sviđa kraća rotacija ali ovo je prekratko. Dejvis koji je sklon povredama ja mislim da je igrao blizu 30 minuta, ako tako nastavi..

A moguće da i zbog te potrošnje padaju u finišu ne samo u odbrani nego i u napadu.

Pad koncentracije, a naročito ono izvođenje auta u finišu, posle tajm auta, da li Nilikina.. Kao u Bolonji prošle sezone.

Neke greške se ponavljaju iz godine u godinu, igrači su drugi ali trener je isti.

Ti reče negde duh prošlogodišnjeg Partizana se uvukao i u ovaj, ako ćemo Željka da zovemo duhom ok 🙂

 

Ima sigurno nešto i do njega. Ali hajde da sačekamo kako će se ova ekipa razvijati, da li će im to biti TM kao prethodnicima, ili je ipak do toga što nisu skroz uigrani.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Dusko said:

Svake sezone ovde se pise kako je Baskonija krs a oni svake sezone u borbi za TOP 8...

 

Krenuli su loše prošle godine pa ih je Duško "utegao"... ove godine su lošiji, po mom mišljenju. Igra u pozicionom napadu im je na nivou Zvezdine (kad je Jago plej), ali ih vadi hasl i trio Moneke Hauard, Luvavu... mislim da ove godine neće biti u TOP10, ali ajde da vidimo...

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Evroliga je uvek za ovih 25 godina koliko postoji bila to što jeste - drugorazredno takmičenje za one koji ne mogu da se dokopaju NBA, ali zato takmičenje koje je po intenzitetu igre i taktici superiorno (delom i zbog nedostatka vrhunske 1 na 1 klase). Tako da ne vidim šta se promenilo niti šta je ovde tužno.

 

Promenilo se to što je pre 20-25 godina broj internacionalnih igrača koji su mogli da se dokopaju NBA bio znatno manji jer liga nije bila toliko otvorena za njih, danas se u Ameriku (ne samo NBA) odlazi u rekordnom broju i pritom igrači odlaze sve mlađi, te Evroligi ostaju isluženi veterani koji su godinama u decline-u, a onda i mahom neuspešni pokušaji da se elitni evropski talenat nadoknadi povećanim uvozom američkih igrača. Kada se to još upakuje u ovaj maltene zatvoreni sistem takmičenja sa besmislene 34 utakmice regularnog dela i 8-9 nedelja u kojima se igraju dupla kola, onda i te priče u superiornoj taktici i intenzitetu polako padaju u vodu, jer je značaj pojedinačnih utakmica ranije bio neuporedivo veći i bilo je mnogo više vremena za trening i pripremu istih. Takođe, danas se EL po stilu igre (ne naravno i kvalitetu) sve više približava NBA, jer igru diktiraju američki igrači - posebno plejmejkeri i bekovi, za razliku od perioda kada su istu diktirali grčki, španski, litvanski, ex-Yu i argentinski igrači (da ne kažem asovi, glasom Petra Dende). Sve navedeno dovodi do toga da celokupan proizvod sve više liči na neku ultra jeftinu kopiju NBA, a sve manje na autentično evropsko takmičenje, zbog čega ga ja danas skoro isključivo pratim iz neke navike i činjenice da jednostavno nema kvalitetne alternative u euro friendly terminima. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Koji je to elitni evropski talenat pre 20 godina dominirao? Zašto sve američke igrače trpaš u isti koš, tu ima bukvalno svih profila igrača među njima? Najuspešnije ekipe u EL i dalje vode jedan grčki i jedan argentinski plejmejker ako je nacionalni ključ uopšte važan. Nije kao da svaki argentinski plejmejker liči na Campazza ili grčki na Sloukasa. Meni je kao konzumentu proizvoda poprilično nebitna nacionalnost igrača, i dalje se u Evropi igra prilično drugačija košarka nego u NBA i u tome je ta privlačnost. Koliko se sećam, ti si zagovornik sastavljanja ekipa bez obzira na nacionalnu pripadnost, a sada zvučiš kao najveći apologeta gledanja u pasoš, kao da on diktira automatski kakva se košarka igra. 

Link to comment
Share on other sites

Chaose mislim da je Guru poenta da nema sveze krvi pa taj Slukas i Kampaco su zagazili u 30...Znaci jos nekoliko sezona su tu na vrhunskom nivou.

Ja ne vidim mlade koje ce ih adekvatno zameniti. A da je liga prepuna Amerikanaca(onih koji nisu uspeli u NBA) jeste...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

A da je liga prepuna Amerikanaca(onih koji nisu uspeli u NBA) jeste...

 

Pa, dobro, ima polovnih Amera, ali ima i timova koji i dalje baštine domaću osnovu... malo, do duše... na dva prsta jedne ruke se mogu izbrojati😜

Link to comment
Share on other sites

Stalno neke apokaliptične priče, kao da će košarka u Evropi umreti a ona i dalje posle NBA ubedljivo ali ubedljivo najbolja u EL. U NBA nema neograničeno mesta, a dosad ni jedan top evropski talenat nije otišao u Kinu, Japan ili Australiju niti vidim da će to nešto da se promeni u budućnosti. Ja sam jako zadovoljan kvalitetom EL košarke, šta me briga da li igraju igrači od 30 godina u proseku ili od 20. Da su stalno ista lica, ni to nije tačno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...