Jump to content

ABA liga 2024/2025. - "Jer nama Bliski istok, nikad nije bio blize"


Kooineeperk

Recommended Posts

38 minutes ago, Volter said:

Danas u podne Mega - Fmp i onda u 5 derbi kola Cedevita - Dubai. S nestrljenjem čekam i u utakmicu u Subotici, ne zato što će biti zanimljiva, Partizan će na jedan svirep način dobti Spartak, već zato što mi je Partizan gotivan ove sezone pa volim da ih pogledam. Jedino Tajrik Džons mi nije gotivan, opičen lik, koze mu nisu često na broju, poješće najviše živaca navijačima Partizana ove sezone. Sreća za njega da ga Željko hteo, očigledno je video da ga može dovesti u red. :smiley53:

Tajrik moze biti problem zbog ispada, ali ovde ludaci uspevaju dobro. Kaminski je za 3 klase skolovaniji, ali nikako nije za ovaj ludacki nivo tenzija, kao i onaj Brodzijanski ili Dozier, Bonga pre priprema i pocetka mi je delovao kao taj koji ce propasti i koji nije za ovu ludnicu ali za sad je dobar i primio se fino...

Link to comment
Share on other sites

kako je lepo gledati tomasevica u nekom drugom klubu

bojan zaista deluje kao momak na mestu i sve najbolje mu zelim, ali prosto prespor je za 3, premekan i nizak za 4

x puta sam gledao kad ovako u nemoci da odbrani/uhvati skok pravi faul, hvata se za glavu

sut za 3 i ceona utrcavaja su mu jedini forte, ako ne ide trojka bukvalno igrac manje na parketu

 

a dalo se itekako procitati da je borac ostao bez iskusnog aba igraca bla bla

pavle je za njega vec sad igracina, a tek ce biti

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, hk1 said:

kako je lepo gledati tomasevica u nekom drugom klubu

bojan zaista deluje kao momak na mestu i sve najbolje mu zelim, ali prosto prespor je za 3, premekan i nizak za 4

x puta sam gledao kad ovako u nemoci da odbrani/uhvati skok pravi faul, hvata se za glavu

sut za 3 i ceona utrcavaja su mu jedini forte, ako ne ide trojka bukvalno igrac manje na parketu

 

a dalo se itekako procitati da je borac ostao bez iskusnog aba igraca bla bla

pavle je za njega vec sad igracina, a tek ce biti

Nije prenizak za 4 ali mu fali atletizma. Rekao bih i da ne voli previše da se "gura" pod koševima, da krlja, i to je mladim igračima najveća mana na prelazu u seniore, ne shvataju da moraju da se biju ako misle da se nametnu. 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, Nemam_ti_kad said:

Nije prenizak za 4 ali mu fali atletizma. Rekao bih i da ne voli previše da se "gura" pod koševima, da krlja, i to je mladim igračima najveća mana na prelazu u seniore, ne shvataju da moraju da se biju ako misle da se nametnu. 

pa to sam i rekao 😄 

na donjoj je granici za belca sa 200 za krilnog centra i ako tu nema agresivnosti koje kod njega nema,  prosto nema sta da trazi fizicki na 4

pavle nikolic je iste visine, ali ima em sira ramena, em posve drugaciji pristup, mnogo je aktivniji u skoku i mnogo ga je teze izgurati nego tomasevica

 

ok mega mu je mozda i najgori mecap, ali danas za 8 minuta 4 faula, 0 poena

nebrojeno puta sam slicno gledao dok je igrao za borac

Link to comment
Share on other sites

kako da ne

on i markovic, potpuno razliciti tipovi igraca, a ogromni talenti

milina ih gledati kako igraju i rastu, mega ce krajem godine biti daleko bolja nego sad, a vec su dobri

umorio se kuzmic, ogromna je ovo minutaza za njega, jos je megi falio jelavic koji bi visinom donekle parirao

sa njim i miljenovicem kad se vrate dobice mega mnogo

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Sharp said:

Bilo je svakakvih privatnika u ABA ligi, ali dugo nisam vidio većeg od Voje Stojanovića. Dečko ne bi dodao loptu da mu život ovisi o tome. 

 

Odvratan igrac za gledanje, igra taj neki bullyball koji je prolazio u juniorskoj konkurenciji, a nema ni blizu dovoljno skila da bi to radio na seniorskom nivou.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

o da, a ulaganja veca nego ikad 

pisao sam o tome pred pocetak, retko bezvezna ekipa, suludo sastavljena

 

jos kako ih nikitovic koristi, svaka cast kuzmicu, ali on ima da crkne ako se nastavi ova minutaza, vec danas je padao pred kraj

a imaju gasica koji je bio odlican prosle godine u cacku 94 i malog stanojevica koji je igrao i kls za dzoker

 

trojkama i cetvorkama ocekivano ne moze da nadje mesto i ulogu jer ih ima 7 i to vecinom kao indigom preslikanih igraca

vidi se da su svi potpuno van forme jer nit znaju ulogu, em se plase izlaska na prvu gresku

a tek treba da im zaigra suspendovani lazarevic

 

nesumljivo fmp ima kvaliteta za aba ligu, ali poenta je koliko je igraca dovedeno i koliko to kosta, moglo je to daleko bolje izgledati

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, NikadProtivKaline said:

fmp retko bezvezna ekipa

potpuno su besmisleni, cak i za svoje(niske) standarde

U Megi mozes gledati Jovica i Markovica, u Borcu Nikolica i Curcica. Spartak se ajd tripuje da napada F4... FMP je duplo golo, i kao razvojni i kao takmicarski tim. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Voja 21 sut za 29 minuta...

Bukvalno Gaudlok nivo privatnistva

8 minutes ago, Geronimo said:

U Megi mozes gledati Jovica i Markovica, u Borcu Nikolica i Curcica. Spartak se ajd tripuje da napada F4... FMP je duplo golo, i kao razvojni i kao takmicarski tim. 

Bas tako, do pre par sezona je FMP barem znao da nabode zanimljive strance ili da bar pokusava da razvija neke igrace iz drugog plana. Ovako su mi najodvratniji domaci tim u ligi ( dobro,drugi, imaaa jedaaan tiiim 😄 ).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma FMP otkad je FC3 alfa i omega u sastavljanju tima ne moze nista da ubode. Poslednji zanimljiv stranac je bio Frejzer. Prosle godine prodefilovalo kroz ekipu 25 igraca, bar 15 stranaca, ne zna se koji je gori.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Fikito samo nastavlja GM karijeru u igračkom stilu. Mesto nasleđeno a košarkaško znanje isto na tatu - kurčinela. 

 

Sa druge strane Barać ako i ovu klinčadiju uvede u top 6, lagano trener sezone i pravac Nba poput Miloja. 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Markoss said:

Prosle godine prodefilovalo kroz ekipu 25 igraca, bar 15 stranaca, ne zna se koji je gori.

 

Nakon čega naravno nisu smatrali da je neophodno da ojačaju sportski sektor i unaprede skauting, nego su mudro došli do zaključka da su stranci jednostavno govna i da se ne vredi sa njima zamajavati, te da je dobitna kombinacija u 2024. sastaviti tim isključivo od domaćih igrača i to onih koji su već bili deo sistematm (FMP, Zvezda prvi tim/mlađe kategorije). Čisto ako nekome još uvek nije jasno zašto KKCZ izgleda ovako kako izgleda, zašto se konstantno recikliraju ista imena i dovode domaći igrači/povratnici/proverena rešenja.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Guru said:

 

Nakon čega naravno nisu smatrali da je neophodno da ojačaju sportski sektor i unaprede skauting, nego su mudro došli do zaključka da su stranci jednostavno govna i da se ne vredi sa njima zamajavati, te da je dobitna kombinacija u 2024. sastaviti tim isključivo od domaćih igrača i to onih koji su već bili deo sistematm (FMP, Zvezda prvi tim/mlađe kategorije). Čisto ako nekome još uvek nije jasno zašto KKCZ izgleda ovako kako izgleda, zašto se konstantno recikliraju ista imena i dovode domaći igrači/povratnici/proverena rešenja.

 

Ja tek sad vidim da oni imaju jednog stranca (ne racunam Rebeca tu koji je kategorija povratnika) - Robertsa, koji danas ni u 12 nije bio. 

 

Prosle sezone - 7 stranaca (pobednik Lamonte Turner koji je odigrao jednu utakmicu i to 29 minuta, posle cega je otisao). Ukupno nastupilo 20 igraca, a ljudi samo ABA i KLS igrali, bez Evrope, bez icega. Ne znam gde su iskopali onog pleja belca sa kosom, dal bese Austin, kao da su ga iz biznis lige pokupili, amater bukvalno.

 

Ali spoljna linija Rebec, Novak, Voja. Ne zna se koji manje voli da doda, a vise da pripaljuje. Unutra zato samo Kuzmic koji je delovao pre tri godine da ne moze vise od 5 minuta da igra, i sad rilja 30 plus ovamo. 

Link to comment
Share on other sites

u heliosu je igrao taj plej godinu pre

secam se da je igrao onaj baraz protiv borca

i delovao je solidno, u fmpu zaista nije licio na kosarkasa

 

uzasan je fmp u svakom smislu

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Po komentarima izgleda da mnogima nije jasno da je Dubai prvi favorit ABA lige.

 

Kvalitetni, iskusni, igraju bez imperativa. I što je možda najbitnije - jedna utakmica nedeljno.

 

Ne bi me začudilo da odigraju regularni deo sezone bez poraza...

  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...