Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

398 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      122
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      98
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      98
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      28
    • F4 baby!
      15
    • Bicemo sampioni!
      13
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      316
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      67
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      6
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      70
    • Niko!
      161


Recommended Posts

Moje mišljenje je da je utakmicu prelomio Penaroja, rekao bih nehotično, tehničkom greškom. To što je on primetio ono što su sudije inicijalno trebale da vide, pa je krenuo da skače ko babun pred nosem onog glavnog sudije je zapravo obezbedilo Barsi povratak iz mrtvih, jer su bili pred savršenim činom da se napad Zvezde nastavio. Iskreno mislim da on i nije imao u glavi da mu je to jedini način da se odluka preinači, nego ga doslovno "usralo", splet srećnih okolnosti za Barselonu, jer zapravo to i jeste čista sreća bila. Na stranu to što su sudije napravile ozbiljan previd, jer je jasno da to nisu ni primetili, pa bi Barsa bila fino oštećena u datoj situaciji, al' to bi bila zaslužena karma za sve ono što španski blizanci i generalno njihovi sportisti rade, muljaju i otimaju. 

 

Što se tiče same tekme, lepotica, bilo je svega, i krvavokolenašenja i sipanja ko iz kabla, još produžeci, egal meč, pravi evroligaške duel. 

Veseli se pretvorio u poludistancu, par košarkaški neupotrebljivih tipova ima Barsa, poput onog velikog crnje i onog izbacivača iz Valensije. 

Bolomboj mnogo poštena glava, Kalinić tata. 

  • Like 16
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Igor_ said:

Ima li snimak pre te mrtve lopte? Utisak mi je da je Bolomboj dobio bar 3 udarca. 


Moj utisak u hali je bio da je čist faul nad Bokijem pre tehničke, delovalo mi je da je dobio nekoliko udaraca od obojice njihovih igrača i nisam mogao da verujem da je mrtva lopta i dalje mi je nerealno, voleo bih i ja da pogledam taj snimak…

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  prvi poraz, sigurno ne i poslednji...kao i posle svakog tesnog poraza moze se izvuci brdo sitnica koje su odlucile...glavna stvar Dobric na Panteru, tacno se videlo sta sledi...mogao je Panter to i da promasi, ali veceras je bas vrhunski odigrao...jako malo igraca sutira polu distancu ali zato Veseli reseta, mislim da je danas 6-7 ubacio uz jedan promasaj...

  

    prvo pol su nam bas dali dosta lakih poena, dok smo mi ubacivali trojke...nama stala trojka u drugom totalno...moguce da je trojka Bolomboja za 65:56 poslednja nasa na utakmici...

    Sferopulos se nije bas proslavio veceras, vodio je utakmicu na nivou kako su igrali Kenan i Nedovic...

   bas premalo Tea i u Istanbulu a posebno ovde gde je povezivao redove, Jago je odigrao odlicno ali sa njim dosta drugih stvari trpe...imas CMM-a koji je prosle sezone igrao 30 mpg u Baskoniji i odveo ih do plej ofa, vidimo da i ovde moze da isporuci slicne brojke za to vreme tako da ne vidim razlog za ovako malu minutazu...

 

   od Nedovica previse ocekujte, on je uvek bio igrac kome fali konstantnost, da ima to napravio bi bolju karijeru...ovako negde ce odigrati vrhunski, negde slabo i na kraju 13-14 poena u proseku, u svakom slucaju mnogo vise pluseva nego minusa kod njega...

 

   za sada jako pozitivno nase izdanje u EL i ne da cemo se boriti za Plej In, nego mogli bi da udjemo u borbu za prvih 6...

 

  

26 minutes ago, Igor_ said:

Ima li snimak pre te mrtve lopte? Utisak mi je da je Bolomboj dobio bar 3 udarca. 

 

 

  nije 3 ali mrtva lopta se ne bi ni dogodila da ga Parker nije zakacio po oku...mogao je bez problema da se odsvira faul tu i da mu niko nista ne prigovori...

Link to comment
Share on other sites

Teška utakmica, rudarska. Imam utisak da su u hali u produžetsku svi jedva čekali da se završi i da se krene kućama nakon tada već 2 i po sata košarke i one epizode sudijskih gledanja snimaka od po 5 minuta.

 

Barselona je stvarno ozbiljan tim. Odbrana, napad, protok lopte, fizika. F4 ekipa. 

 

Mi smo jedna ekipa sa Bolombojom na terenu i druga ekipa bez njega. I to nije neka velika pamet i manje više je sada više svima jasno. Izvrteće se rotacije na spoljnim pozicijama, neko će odigrati slabije kao večeras Nedović i Kenan a pojaviće se Jago sa 20+ poena ali ovo gore nam je konstanta. Očekivati da će Mitar da se rve i juri sa Parkerom, Veselijem i Hernangomezom je Sci Fi. Greh je ovakvoj ekipi ne dati taj završi šraf u vidu igrača na 4/5 5/4. Opet sa druge strane verujem da niko nije očekivao da će Plavšić ovoliko biti neupotrebljiv do te mere da ne može ni da priđe 12 a dolazi iz jedne dobre sezone. Značio bi večeras neko tih gabarita u momentima kada smo izgledati inferiorno pod košem.

 

Nadam se i da će Dobri što pre malo da se trge i počne da isporučuje nešto što znamo da može. Baš ta neka njegova porcija lomi utakmice kao što su ove i donosi prevagu. Treba nam to, čim pre.

 

Takođe i CMM, možda nepravedno toliko klupiran večeras ali ne sme sebi dozvoljavati da od sebe pravi igrača kome će odbrana stajati na 2m od njega ili mu otvarati autoput na ulaz znajući da mu pogled i misao ne idu ka košu. To je baš greh da bilo koji košarkaš dopusti sebi, pogotovo neko ko pretenduje da je starni plejmejker ekipe čije su ambicije više od rekreativnog igranja El.

 

Bravo za Dauma, iskreno pozitivno me iznenađuje, nadam se samo da može da gura ove partije i da ovo nije samo bljeska neki.

 

Kalina šta reći uživanje je gledati svaki minut njegove igre u svakom smislu.

 

Idemo dalje, 3-1 bi realno svi potpisali da nas je neko pitao pre Pariza. Serija teških utakmica ali smo pokazali da možemo sa svima.

 

 

Edited by lansky
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Imali smo samo 14 asistencija i 17 izgubljenih lopti. Let that sink in. U ovom meču smo bili do kraja pre svega zbog ponovo vrhunskog šuta za 3 (skoro 50%) ali to nije održivo na duže staze (isto kao i kod komšija koje imaju nerealne procente). Kalinić je duša ovog tima, čovek je neverovatan. Jeste promašio ona 2 bacanja ali odmah u sledećem napadu opet napada Puntera dole i rešava ga lako. Mitrovića su targetirali kad kod je u igri, uvek su tražili svič tako da on ostane naspram njihovog ballhandlera i odatle su nas rešavali u jedno 90% situacija. Moramo odati priznanje Laprovitolli a posebno Punteru na završnici, jbga to je njihova igra i zato su u Barsi. Kod nas Canaan i Nedović zajedno indeks -8 a ovaj znak može da se posmatra i vertikalno kao prikaz igre njih dvojice. Teško je bez njih a o Codi je bio pasivan i nikakav. Tako smo spali na Jaganjca koji je odigrao utakmicu na gornjoj granici svojih mogućnosti ali za nas nikad nije bilo dobro kad bi Yago bio najbolji. Ne zameram mu onu divlju trojku, pukovnik ili pokojnik, jbga nije ušla ali on zna to da pogodi i bio je jedini naš raspoložen bek. Kreacija za druge gotovo nepostojeća. Zamena Bolomboyu je gorući problem, to vidi i cirkač piva ispred dragstora kao i komisija u sastavu Duda, Željko, Kari, Greg Popovič. Plavšić ovde ne bi pomogao, ne protiv elitnog EL tima. Sfero je vodio utakmicu solidno s obzirom da je od bekova dobio karu bananu, nije robovao imenima, pokušao je svašta al pita se nešto i protivnik. A i sudije koje su same upale u kolo svinjarija umesto da sviraju rutinski faul na Joelu kakav bi trebalo da sviraju na svakom nivou košarke i meni kad bi me udario Lebron nakon što sam ostvario kontrolu skoka i posed. Idemo dalje, EL je ludo takmičenje i čeka nas luda vožnja. Ima ovde materijala za velike stvari ali biće i bolnih poraza.

  • Like 35
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Bravo komsije, bilo je borbeno veceras, lepa

utakmica za ljubitelje kosarke.

 

Kalina je strasan, takodje i Bolomboj, to su ubedljivo dva najvaznija i najbolja igraca vaseg tima, ukoliko se jedan od njih povredi, to ce biti fatalno za vasu igru i nenadoknadivo.

 

Ukoliko njih dvojica budu zdravi i CMM proigra, pokaze neki kontinuitet i progres, vidim vas u Top 8 gotovo sigurno. 
 

Ostali ce biti nekad bolji nekad losiji, to je sve normalno.


Za uspeh Mislim da je potrebno skratiti rotaciju na 9 upotrebljivih igraca, od kojih ce nosioci imati 25-30 min, ostalima uloge zadatka i uz to dovesti defanzivno orijentisanog drugog centra, bicete jebeni protivnik bas.

 

Vazno je da Sferopulos ne pogubi konce, sto vrlo lako moze da se desi pod pritiskom ako se veze par poraza usled zajebanog rasporeda, vazan je kontinuitet u svemu.

 

 

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Fromthecorner said:

Cime je Misko Raznatovic zasluzio da veceras dobije kartu u istom redu kao Vladan Milojevic? Time sto je doveo Dejvisa u Partizan ili sto je nama uvaljao Urosa Plavsica koji Evroligu nikad ne bi video da nema Zvezde? O slucaju Petrusev da ne pricam, ne znam kako ga nije sramota da se pojavljuje. Njegovi klijenti u Zvezdi su Lazic, Davidovac i Nedovic. U poslednjih par godina nam je vise odmogao nego pomogao..

Kakve to veze ima sa bilo cim? On covek ne radi u Zvezdi pa ce sad da bira pojacanja.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Fromthecorner said:

Cime je Misko Raznatovic zasluzio da veceras dobije kartu u istom redu kao Vladan Milojevic? Time sto je doveo Dejvisa u Partizan ili sto je nama uvaljao Urosa Plavsica koji Evroligu nikad ne bi video da nema Zvezde? O slucaju Petrusev da ne pricam, ne znam kako ga nije sramota da se pojavljuje. Njegovi klijenti u Zvezdi su Lazic, Davidovac i Nedovic. U poslednjih par godina nam je vise odmogao nego pomogao..

Možda je platio kartu ? A šta je taj Vladan Milojević neki akademik pa ne sme u istom redu da se sedi gde i on

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Taratarn said:


Moj utisak u hali je bio da je čist faul nad Bokijem pre tehničke, delovalo mi je da je dobio nekoliko udaraca od obojice njihovih igrača i nisam mogao da verujem da je mrtva lopta i dalje mi je nerealno, voleo bih i ja da pogledam taj snimak…

Sa Veselim je čista mrtva ali Parker ga je faulirao pre nego što je Veseli došao tu uopšte.

6 hours ago, Igor_ said:

Ima li snimak pre te mrtve lopte? Utisak mi je da je Bolomboj dobio bar 3 udarca. 

Parker ga je faulirao pre mrtve dok je duel sa Veselim bio čist.

 

Bar ja mislim da je to Parker bio, uglavnom faul je bio pre otimačine sa Veselim. Sama otimačina je bila skroz čista, Veseli posle sam pao Bolomboj ga nije ni pipnuo.

Edited by Урош19
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

U ovom meču smo bili do kraja pre svega zbog ponovo vrhunskog šuta za 3 (skoro 50%) ali to nije održivo na duže staze

Sa ostatkom se slažem ali sa ovim ne, mi u ekipi imamo više igrača koji su dobri šuteri i ne verujem da će nam mnogo pasti procenat za 3. Druga stvar je što smo navikli da svaki igrač naprasno zaboravi da šutira za 3 kad dođe kod nas pa se sad čudimo.

 

Ne kažem da ćemo svaku utakmicu šutirati 50% ili više ali očekujem odličan procenat na nivou sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sve receno, sve napisano... Samo  jedan licni dozivljaj da ispricam.

Sinoc sam se u vreme utakmice vracao sa puta i prati utakmicu na " rezultati uzivo". Napeto, klackalica i objave kraj, nasa pobeda 82:81. Javim zeni da stizem oko ponoći ugasin telefon ne zeleci da citam izvestaj sa utakmice jer cu kod kuce da odgledam utakmicu. Stignem, svi spavaju. Upalim tv, pustim utakmicu od pocetka. Mirno gledam. Pred kraj napeto, kazem sebi mozda i bolje sto nisam gledao direktno jer bih poludeo. Njihov napad, rezultat se vec uklapa... Onaj mamlaz daje trojku... Jbt, mozda sam lose video, mozda je 85:84 za nas, sad cemo trojku da damo. Jok, Jago dva poena i produzetak. Palim telefon odmah i imam sta da vidim.

Gledao sam, sto uzivo, sto preko tv mnogo infarkt šokova i završnica, ali ovako nesto, ovakav osecaj nikada nisam imao. Prvo sam počeo da se ludacki smejem, pa me onda spopao nekakav kašalj i na kraju drhtavica bukvalno celog tela. Kao na struju da sam ukljucen. Bogu fala, bromazepam i dvocasovno sedenje u fotelji na terasi je smirilo sve, ali ne dao bog nikome ovako nešto. Steta sto ne mogu dzukeletine koje su napravile tu aplikaciju sa rezultatima da se tuže.

Teska noc,tezak poraz...Idemo dalje.

  • Like 3
  • Love 1
  • Ha-ha 27
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DejoLazaKalina said:

Kakve to veze ima sa bilo cim? On covek ne radi u Zvezdi pa ce sad da bira pojacanja.

 

I ja imam taj preovladjujuci utisak da nam Misko nije od koristi. Malo se previse uzdamo u njega. A on bas i nije zainteresovan da pomaze.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kako sam ja nocas lose spavao, celu noc mi ozvanjalo u glavi "Puta Barsa le" bas tezak poraz, imali smo ih, najvise zameram Janisu sto je kuma uveo koji je danas usao u onaj mod zbog kojeg sam pricao zasto bih voleo da je otisao na kraju prosle sezone.. pa nije uveo Tea pri kraju, pa nismo doveli 5ticu celo leto sam se te pozicije najvise pribojavao... al idemo dalje. Samo sada da ne dozivimo pad al valjda necemo... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uz mnoštvo grešaka,što igraca što Janisa,sudija (faul nad Joelu),njihov najbolji igrač pored Pantera,Mitrovic Luka im je drzao glavu iznad vode kad bi se CZ odlepila,on ih je vracao.

Ubedjen sam i pored svega da smo imali iole pristojnu zamenu Bolomboju da bi završili 5-10 razlike u našu korist.svaki njegov ulazak je ubio momentum,razbio odbranu na proste činioce a u napadu se toliko utronjao da nije smeo u reketu ni bekove da postuje nego je uzimao loptu i bežao sa njom napolje,i to nekoliko puta .imam utisak da su preko njega dali 40 poena.Kakva sramotna partija jadnog i cemernog,uplašenog igrača koji na terenu deluje poput pihtije.Ali to je već sramota našeg kluba koji neće,ne želi ili jednostavno ne zna da se ratosilja onih koji nisu dorasli ambicijama kluba i takmičenju.Dok god minute jedu Davidovci,Mitrovici i nedorasla domaća osnova nećemo mi doživeti iskorak i neki ozbiljniji rezultat u EL.

Ja sam od sinoć još pod utiskom šta je momak radio na parketu.Kako ga bar nije sramota od Kaline koji je duša i srce ovog tima,ratnik i šampion kojem se divim.Ako mislimo bilo šta napraviti u El,naći dostojnu zamenu Joelu,poslati Mitrović Luku na tribinu pored Davidovca i da se trenira i uigrava.

Edited by Zadnji vezni
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nije, naravno, iznenadjenje kad Nedovic ovako odigra. Znamo se. A toliko je pred kraj bila problematicna nasa igra u napadu, da je i meni pala na pamet ideja, daj Nedovica da nesto proba, mozda makar izvuce licnu I sl bacanja. Ali avaj. 

Ipak, ono sto me je dotuklo je Canan. Pratio sam ga u Oly, odlican strelac i, generalno, odlican kosarkas, ali potpuno neupotrebljiv pod pritiskom i u odlucujucim momentima. Kakav fail sa njegovim bacanjem za tehnicku, tacno smo za taj poen ostali kratki. Steta, bili smo bas blizu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...