Jump to content

KK Crvena zvezda 2024/25 - ...svi su dani ponosni i slavni!


Kooineeperk

Sta ocekujete od ove sezone?  

387 members have voted

  1. 1. Ocekivanja u Evroligi?

    • Dno kace (15.-18. mesto)
      22
    • Malo nam je falilo (11. - 14. mesta)
      123
    • Play-in... Doigravanje i to je to! (7. - 10. mesto)
      96
    • Play-in... i idemo u Top8 doigravanje!
      94
    • Direktno u Top 8 (1-6)
      24
    • F4 baby!
      14
    • Bicemo sampioni!
      12
    • Ma sta god samo da ne budemo iza komsija :-)
      1
  2. 2. Ocekivanja u regionu i Srbiji?

    • Sveeee!
      308
    • Prvi u selu (KRK/KLS pehari), drugi na Jadranu (poraz u finalu a mozda i pre)
      64
    • Beztrofejni debakl
      14
  3. 3. Ko ce prvi napustiti tim?

    • Teodosic
      4
    • Davidovac
      5
    • Kenan
      24
    • CMM
      12
    • Daum
      109
    • Nedovic
      1
    • Gidra
      10
    • Neko ko nije naveden
      68
    • Niko!
      153


Recommended Posts

Nas problem je jer nema strpljenja.  Covek je igrao odlično u Megi. Dakle legitimna opcija na centru u ABA liga utakmicama. Otišao je na OI sa reprezentacijom,  nakon toga vrlo dobro igrao na pripremama I bio otkrovenje.

 

Počinje liga on ima losiji meč u prvom kolu aba lige kao i ceo tim generalno. Već u drugom kolu protiv Mornara ga nije bilo na terenu. U Euroligi u dva kola sakupio 2 minuta. 

Gleda se svaka greška i odmah šalje covek na pozajmicu.  Momak je treca opcija,  I sigurno da ne moze da doprinese kao Bolomboj. On mora da ima kontinuitet igara u ABA ligi, Dakle ne da merimo posle 2-3 meča. Sve je ovo i za njega novo, novi nivo košarke, novi saigrači, veća očekivanja, I nekom je prosto potrebno određeno vreme da se uklopi. Dolazili su ovde igrači sa većim CW, pa nisu mogli da se pronađu. 

Po meni on treba da igra kada je na terenu Teodosic i Miler, nikako kad je Yago tu. Pre svega Teo može dosta toga da mu olakša pre svega kroz asistencije da ga iz pick-a, spoji sa kosem gde bio on kroz igru sa njim dobijao na samopouzdanju.  Momak ima dobro telo, ima tu materijala da se on nadogradi, samo je potrebno strpljenje i kontinuitet.  

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Plavšića volim jer je momak skroman, normalan i obrazovan, ovdje je trenutno koleteral jer imamo uz njega i Mitra pa je vjerovatno bilo ili ili, ništa on nije kriv nego onaj ko je nabacivao sve ove igrače, nadam se da će se dokazati u pravom svjetlu gdje god da bude, ali pomalo mislim da je fokusom van terena posljednjih mjesec dana, a i gdje ne bi kad vidi čovjek šta mu gospođa influenserka priča o njemu u pojedinim emisijama…

Link to comment
Share on other sites

Mi ako ne dovodimo igraca na 5. moramo da radimo maksimalno s Plavsicem i da probamo da iscedimo iz njega 10 min u kojima necemo imati -10. Cini mi se da i klubovi i navijaci vise nemaju to strpljenje da se od nekog potencijala stigne do kvalitet, samo instant top kvalitet se prihvata. Meni je to malo dosadno, moramo da imamo dva dva prospekta koja cemo da brusimo kroz jednu ili dve sezone. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daum izgleda sasvim solidno. Sva poredjenja sa Tobijem su neosnovana.Nije loš defanzivac i pihtija kao Tobi, ali nije ni neka odbrambena mašina. Trudi se dečko, skače, hvata te lopte onim njegovim dugim rukama. Voli brzu igru, trčanje na nepostavljenu odbranu i cut-ove. Spot up shooter sa nekom mid lednjom tehnikom. Može kvalitetno da odigra 12-16 min kao back- up četvorka u EL. Da je Petrušev došao kao prva opcija i da se nisu dovodili DeDa i Plavšić,svi bismo bili prezadovoljni prelaznim rokom.

  • Like 25
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, srlepajce said:

Kad sam ja pisao da ce Misko traziti izlaz iz ugovora

Ne bih se iznenadio da je to i on pokrenuo kao u slucaju Simonovica

Problem je sto je umesto Simonovica "dosao igrac koji pravi razliku" u liku Gilespija :classic_biggrin:

Nije problem, Gilespi sa svim svojim manama je mnogo korisniji od štetočine Simonovića. Više bi smisla imalo i da je Gilespi ostao nego što smo dovodili Plavšića ako ćemo već da ga posle 5 utakmica menjamo. Ali ovaj klub posluje populistički, ako se masama navijača sviđa Plavšić a ne sviđa Gilespi to mora tako da bude.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, MarkoKep said:

Nije problem, Gilespi sa svim svojim manama je mnogo korisniji od štetočine Simonovića. Više bi smisla imalo i da je Gilespi ostao nego što smo dovodili Plavšića ako ćemo već da ga posle 5 utakmica menjamo. Ali ovaj klub posluje populistički, ako se masama navijača sviđa Plavšić a ne sviđa Gilespi to mora tako da bude.

Ipak mislim da je Janis ozbiljniji od toga i da ne zeli da trpi usijanu glavu u timu.
Da je do igrackih kvaliteta ili atmosfere oko tima, cekalo bi se jos neko vreme sigurno.

Verovatno se ovim potezom Janis i cvrsce postavlja u svlacionici, mozda i preventivno.

Na nekome kola moraju da se slome, Plavsic je najnize u hijerarhiji, po ugovoru i verovatno po kvalitetu.

Simonovic je to prihvatio sportski lane i sad je odlican u Evrokupu, nadamo se da ce se i Plavsic slicno snaci.

2 minutes ago, Pero_Cameron said:

I da cekamo last cut da dovedemo 4/5

Al onaj last cut iz Atine

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ma od Petruseva nema nista, ne znam sto se i dalje pominje, pre neki dan je neko okacio njegovu izjavu gde kaze da je srecan u Atini itd...

Ako neko uopste bude dolazio verovatno ce to biti preko Bare, ne znam dal u Evropi ima nesto slobodno, mozda Miki samo ako nije produzio sa Virtusom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Već imamo napredak. Čović otišao iz kluba i već sme da se dira i domaća osnova a još i reprezentativac. Mali korak ali značajan. Nadam se da su sledeći oni koji su odavno trebali da budu bivši. 💪

Edited by Čočo
P. S. Nekoliko puta sam spominjao da nije problem kvalitet i da bi se to istrpelo. Problem je glava.
  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...