Jump to content

Recommended Posts

I jeste Zeljko mamojeb, najbolji trener u El ikada i najtrofejniji, i grobarstina i hvala mu do neba sto se vratio i sto zbog njega igramo El i lozimo se i sve, ali nije ni on ono sto je bio.

 

Tvrdoglavo do fanatizma, kad ja koji sam laik znam da je Brendon Dejvis kanta, sta onda ti i tvoji skauti i pomocnici gledate i vidite na njemu, a nas 100 ovde znamo da je krsina teska. 
 

Petorke su mu kriminalne, kao da ih sastavlja moja zena. 2 godinu za redom u napadu cim nas neko stisne smo ispod proseka, sve ide na izolaciju, nema akcije. Ne mozes da naucis za 4 godine ekipu da zagradi kos, i mi se nerviramo tu ko debili gubimo zivce, ma jebite se svi u ekipi i igraci i ti.

 

Dovodis 2 godine za redom invalida za centra, a zelis da preuzimas sve u odbrani i da kontrolises skok, pa to ne moze ni h 2K.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne mogu reč da kažem Nateklini za promašaj. Peglao je svom snagom sve vreme na terenu, ukrao neočekivano loptu, ko zna šta mu je prošlo kroz glavu u vezi umora, preostalog vremena, ko ga čeka ispod koša itd.

 

Treba imati u vidu da smo ostali bez dva Džounsa na kraju, nije malo kad treba da peglaš neizvesnu završnicu.

 

Ćutaću u vezi Brendona, da ne bih prolajao.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Coz29 said:

Tvrdoglavo do fanatizma, kad ja koji sam laik znam da je Brendon Dejvis kanta, sta onda ti i tvoji skauti i pomocnici gledate i vidite na njemu, a nas 100 ovde znamo da je krsina teska. 

 

Na ovom forumu se navijači dva najveća srpska kluba ponašaju kao da je realna praksa dovođenja igrača ona sa fantazija. Bez uvrede, treba razmisliti ko je uopšte dostupan ovim timovima.

 

Nešto ne verujem da je Želimiru prvi izbor Davies, koliko god bio tvrdoglav trener. Ali kao što je i rekao - ti kontaktiraš desetine igrača, neko ti traži velike pare koje smatraš da ne vredi i ne želiš da mu ih daš, neko traži veliku platu i vredi taj novac, samo možda nemaš da mu ponudiš baš toliko, neko traži veću ulogu nego što mu je realna vrednost itd. Na kraju se potpiše igrač koji je na tromeđi želje trenera-plata-željena uloga. 

 

Možemo da kritikujemo Željka za to kako vodi pojedine utakmice, ali za skauting sam sigurna da ga radite ozbiljno. Nema potrebe ovu ekipu predstavljati kao lošu samo zato što loše igra neke utakmice. 

Edited by DameTime
reč
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne mogu reč da kažem Nateklini za promašaj. Peglao je svom snagom sve vreme na terenu, ukrao neočekivano loptu, ko zna šta mu je prošlo kroz glavu u vezi umora, preostalog vremena, ko ga čeka ispod koša itd.

Zato je kosarka toliko kompleksan sport. U ovoj, konkretnoj, situaciji je trebalo za sekund-dve obraditi toliko toga i doneti odluku. On se nazalost pogubio i ishod nije mogao biti drugaciji.

image.png.a8b44f48a11c2ccf949dfbe9a6f66708.png

Edited by Xpert
  • Like 2
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ScepanScekicSto said:

momenat koji je odredio utakmicu, vanjina trojka sa 7 metara na +9 i nadamkontra

 

Pa možda i jeste bio to taj trenutak. Okej, zapalio se Valja, ubo dve trojke pa je brzo u kontri opalio i treću. Al utakmica je bila takva da je svaki poen bitan, nije bilo potrebe da žuri.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Xpert said:

Zato je kosarka toliko kompleksan sport. U ovo, konkretnoj, situaciji je trebalo za sekund obraditi toliko toga i doneti odluku. On se nazalost pogubio i ishod nije mogao biti drugaciji.

image.png.a8b44f48a11c2ccf949dfbe9a6f66708.png

Još je bio poluokrenut kad je ukrao loptu, ko zna šta je video. Mene je jedino začudilo što ide na trojku, ja bih krenuo metar napred pa od table.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DameTime said:

 

Na ovom forumu se navijači dva najveća srpska kluba ponašaju kao da je realna praksa dovođenja igrača ona sa fantazija. Bez uvrede, treba razmisliti ko je uopšte dostupan ovim timovima.

 

Nešto ne verujem da je Želimiru prvi izbor Davies, koliko god bio tvrdoglav trener. Ali kao što je i rekao - ti kontaktiraš desetine igrača, neko ti traži velike pare koje smatraš da ne vredi i ne želiš da mu ih daš, neko traži veliku platu i vredi taj novac, samo možda nemaš da mu ponudiš baš toliko, neko traži veću ulogu nego što mu je realna vrednost itd. Na kraju se potpiše igrač koji je na tromeđi želje trenera-plata-željena uloga. 

 

Možemo da kritikujemo Željka za to kako vodi pojedine utakmice, ali za skauting sam sigurna da ga radite ozbiljno. Nema potrebe ovu ekipu predstavljati kao lošu samo zato što loše igra neke utakmice. 

Dobar skautig je da dovedes nekog igraca ispod radara koji ce pruziti vise nego sto vredi. Ni Partizan ni Zvezda nisu medju najbogatijima, znaci nemoj da dovodis El otpatke koje niko nece i pretplatis ih, iskopaj nekog za koga mi navijaci i ne znamo. 
 

Valjda je to cilj skauting sluzbe.

 

Svi mozemo dovesti igraca za koga znamo da je dobar, pa kao ne moze ovaj jer je skup, daj mi Brendona ili bilo kog drugog on je jeftiniji, a to sto su pare bacene to nema veze.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih da vam stajem na muku u vezi Dejvisa, al ja nisam toliko obratio pažnju na njega do večerašnje utakmice. On je već u petom minutu morao dobiti i treću ličnu, napravio je faul u duelu sa Žižićem, posle toga se od Dejvisa lopta odbila u aut. Pa ona njegova iskakanja, pa pokušaji da izblokira, da se naježiš. Nije bre bio tolika rupa o odbrani.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Xpert said:

Zato je kosarka toliko kompleksan sport. U ovoj, konkretnoj, situaciji je trebalo za sekund-dve obraditi toliko toga i doneti odluku. On se nazalost pogubio i ishod nije mogao biti drugaciji.

image.png.a8b44f48a11c2ccf949dfbe9a6f66708.png

Ja se iznenadio što nije tražio tajm aut.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Xpert said:

Zato je kosarka toliko kompleksan sport. U ovoj, konkretnoj, situaciji je trebalo za sekund-dve obraditi toliko toga i doneti odluku. On se nazalost pogubio i ishod nije mogao biti drugaciji.

image.png.a8b44f48a11c2ccf949dfbe9a6f66708.png

Reket bi se napunio da je krenuo na obruč, ali mogao je ići na neki flouter

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Coz29 said:

Dobar skautig je da dovedes nekog igraca ispod radara koji ce pruziti vise nego sto vredi. Ni Partizan ni Zvezda nisu medju najbogatijima, znaci nemoj da dovodis El otpatke koje niko nece i pretplatis ih, iskopaj nekog za koga mi navijaci i ne znamo. 
 

Valjda je to cilj skauting sluzbe.

 

Svi mozemo dovesti igraca za koga znamo da je dobar, pa kao ne moze ovaj jer je skup, daj mi Brendona ili bilo kog drugog on je jeftiniji, a to sto su pare bacene to nema veze.

 

 

Brate, objasnjavao je neko to jako lepo, da li na nasoj temi ili ovde. Skauting ne izgleda tako kao sto ti zamisljas. To, da ISKOPAS nekog ispoda radara danas je skoro nemoguce, igraci se prate od juniorskih dana, od 13,14 godina vec imaju menadzere, sve se zna o njima.

Plus, ono sto je isto receno vec, na jednog Doncica, Real je imao 100 manje ili vise promasaja. TO sve treba izfinansirati, ne samo njih nego i porodicu. Nema skoro niko te pare. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Coz29 said:

Dobar skautig je da dovedes nekog igraca ispod radara koji ce pruziti vise nego sto vredi.

 

Jeste, to je super, a kad pitaš ljude šta podrazumeva tako dobar skauting, kažu preko bare ili NBA cut. Svakako mi nismo stručni, nismo skauti, ali i tim stručnim ljudima ostaju pitanja koliko se neki igrač, koji uopšteno može pružiti više nego što vredi, uklapa u filozofiju trenera. 

 

I naravno, ostaje mogućnost da su se zajebali u proceni. 

 

Svakako mislim da se KKP ove sezone "kocka" sa dosta igrača i da se nije išlo baš na siguricu. Ali moraće da se sačeka bar polovina sezone da se proceni gde ste i šta ste. 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...