Jump to content

Recommended Posts

56 minutes ago, Marvin said:

Stevo, kad si vec tu, kakav je ovaj Daikite, pre svega u odbrani i skoku? Nemam informacije, samo gledam isecene igrace.

 

edit: on i Mobli mi deluju kao solidni kandidati, jedan se vise lozi, drugi mi deluje flegmatican ali nesto viseg bbiq. Sve to naravno na osnovu VHS-a

 

Najgori slucaj igraca za assessment - nekoliko godina je u NBA sa uglavnon mizernom minutazom. Uzorak je nikakav za procenu, a utisak o njemu sa koledza je sada, nakon vise sezona tavorenja, sasvim irelevantan, jer to bez dileme nije vise isti igrac. Generalno imam neku maksimu u glavi, da se igraci dovode ili direkt sa koledza kada imaju samopouzdanje i kosarkaski identitet im nije dovodjen u pitanje ili dovedu nakon sto su proveli neku smislenu sezonu u Evropi (ako su u pitanju smislene sezone u NBA, onda je jasno da tamo i ostaju, izuzev slucajeva samog kraja karijere i povratka u maticni klub recimo). Mislim da je najgora opcija dovesti igraca koji je primera radi bio baja na koledzu, sa vrlo jasnim kvalitetima i stilom igre, pa se onda nekoliko godina utapao i gubio na samom kraju klupe neke NBA ekipe ili sukljao po njihovim razvojnim filijalama. Ne kazem da je sasvim nemoguce ubosti tako, ali sam ubedjen da je verovatnoca izuzetno mala.

  • Like 4
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moje mišljenje - zato što nije dovoljno dobar za EL. Ovde smo razglabali xy puta da li može da pruži iole kvalitetne minute u ABA ligi, a da igra ne trpi. Za ovih par godina napredovao je tek toliko da ga abaligaški Žganeci ne prave na budalu. Ukoliko se razmišlja u tom pravcu da se ojača frontcourt kvalitetnim igračem, ja sam za. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, ScepanScekicSto said:

na ovaj roster ne treba nam niko… jer ko god dodje narusice koliko toliko neku ravnotezh

 

jbg ako komsijama se ne skida Dobric, Davidovac i sl, nema potrebe da radimo isto… ne zbog para, cisto kosarkaski razlozi…

 

zasto ne pruziti Balsi te minute? 

 

Jer nije i nece biti dobar za bilo sta preko uloge rezervnig centra u aba ligi, u slabijim mecevima. Ali kako bilo, Balsa igra iz onog ili ovog razloga.

Link to comment
Share on other sites

Cek stan’te covek nam je doneo pobedy u Zadru.

 

dalje, ove godine pored Carlika pokazuje znake zivota, tako da ja njega ne bi otpisivao jos, plus igra sigurno za smesan novac.

 

ja stvarno mislim da je ovaj roster smisljen racionalno, sa idejom da svaki igrac nesto doprinese, takodje smatram da Balsa ove godine mora da pocne da igra protiv raznih Brankovica i sl. Mora imati neku minutazu…

 

Za treceg centra sasvim dovoljno…

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Karate kida smo vec videli i tu ne polazem velike nade. Ovo nije neznanje niti neiskustvo niti neinteligencija vec klasicna igra na bazi ku***. A s obzirom da je najstariji lik u timu, ne vidim ni neku potrebu za prevaspitavanjem.

Uz to Tyrique je liability a Mike veliki znak pitanja.

Pojacavanje unutrasnje linije je za mene no brainer. I to da karate kid ispadne iz rotacije

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neće niko doći narednih par meseci sigurno tako da se bespotrebno preopterećujete.

 

Ja bih onako laički voleo da vidim nekog Lorensa Robertsa ispod koša - da suvereno hvata skokove ali not gonna happen tako da ostavite tu misao iza sebe.

 

Majk se vratio u rotaciju, tu je Poku, Bonga je uvek opcija na 4, mada će se većim uključivanjem Majka i on prebacivati više na svoju prirodnu poziciju niskog krila. Pretpostavljam da ćemo tu kao Fener imati 3 i 4 koji će se rotirati po potrebi na terenu.

 

Na 1, 2 i 3 imamo Ifea, Karlika, Nilikinu, DV-a, Sterlinga, Vanju, Marija. To je 7 upotrebljivih igrača + Bonga koga smo koristili više kao 4. Na visokim pozicijama Ajzea, Poku, pomenuti Bonga i Dejvis i Tajrik. Na to sve imamo Balšu i Lakića kao formirane igrače, bar za ABA (dvojicu odličnih juniora ni ne računam). 14 igrača ukupno (+2 juniora).

 

Jednostavno nema mesta za još jednog kvalitetnog osim ako se ne igramo komšija pa razmatramo neko škartiranje DV-a, i/ili Dejvisa, prebacivanje Koprivice i/ili Lakića ispod koša većinu tekmi i dovođenje neke 4/5 opcije.

 

Zasad treba da držimo fige da se Dejvis probudi iz ovog moda "čašćavanja prisustvom" jer svakako može mnogo bolje.

 

Večeras očekujem jedan baš pošten odnos prema dresu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...