Jump to content

Recommended Posts

Interesantno je da zbog nase odbrane French Frank do sada nije imao prostor da se iskaze kao point of attack defanzivac. Za sada na toj strani parketa daje ozbiljan doprinos, ali kroz ove male stvari. Zato ne deluje narocito sexy njegova igra pozadi i stice se utisak da paradoksalno za njegov kosarkaski ID mnogo vise donosi u napadu sa ovakvim sutiranjem bez oklevanja i u visokim procentima.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Karlik je juce isporucio statisticki ono sto se od njega ocekuje. Deluje nekako iznenadjeno kad ga malo jace stisnu protivnici, prvo Campazzo pa juce Madar i Edwards. Mozda mu treba olaksati prenos lopte tako sto ce Frank to raditi. Kao i sto je bio slucaj sinoc.

Ocekujem da se on privikne na sve to u narednih 5-6 utakmica i da malo stekne kredibilitet kod sudija da izvuce koji faul vise. Sjajan je sa linije bacanja, ocekujem jos koji assist vise i koju izgubljenu loptu manje i to ce biti to od njega. Al kad se odlucuje, lopta ide dancu i to mora da bude tako 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nego, ko ispada iz rotacije kad u nju udju Denzel i Mika ? Prvi pik je definitivno Lakic, a da li je drugi Mario ili Poku ? Mozda pre Poku, posto je Mario za sada vise pokazao i deluje korisnije.

Link to comment
Share on other sites

Od njih dvojice ispasce pre Mario. Imamo dosta igraca koji pokrivaju sf.

 

Btw, svidja mi se sto od Zeljka cujem da je uveren kako ce ovaj tim biti sjajan kroz neko vreme i da je vec sada prezadovoljan. Ok, mozda najvise to kaze da ulije ekipi kolektivno poverenje, mozda da bi terao inat novinarima, mozda je to govorio i za proslu ekipu (mada se iskreno ne secam). Samo se nadam da on licno veruje u to i da ne prica u nekoj tankoj nadi vec u sopstvenom uverenju baziranom na proceni svega sto vidi. Pohvalio ih je i za pristupe ABA ligi nakon poraza u el i manjki vremena da se oporave. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Marvin said:

Nateklina i Dobri Isak sutiraju nerealno za sad, bice malo bolno kad ih stane. Ali zato imamo rezerve u Ifeu, Karliku pa i Brendonu. 

Plus micka zver 😄 Majk

 

A tu je i Duane (ne Allman).

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Interesantno je da zbog nase odbrane French Frank do sada nije imao prostor da se iskaze kao point of attack defanzivac. 

 

Meni je on do sinoć ostavio najslabiji utisak od svih stranaca, možda upravo zbog onoga što si napisao u nastavku.

  • Like 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Marvin said:

Nateklina i Dobri Isak sutiraju nerealno za sad, bice malo bolno kad ih stane. Ali zato imamo rezerve u Ifeu, Karliku pa i Brendonu. 

Plus micka zver 😄 Majk

Nateklina ima ozbiljan sut iz driblinga u desno kad naskoci za tri. Gledao sam neki trening, stalno to vezba i pogadja. Procenat za 3 je za sada neocekivano visok kod njega i Isaka, sa druge strane tek bi trebali da vidimo dva momka sa solidnim prackama u timu.

Nismo neko ludilo trojkasska ekipa, ali svaki igrac osim Balse i Tajrika sme i moze da sutne za 3. 

 

Moj utisak juce tokom meca je bio da smo imali bar 5 odlicnih igraca na terenu , Frenk, Isak, Sterling i dvojac Dzounsovih. Vanja je brljao u napadu, ali je odbrana bila solidna. Ife poceo lepo, zavrsio jos bolje. Dejvis pristojno izgleda za tu manju minutazu. Mario solidno u odbrani, skrivao se u napadu. Balsa i Poku prilicno slabo. Na Balsu ne racunam kao bilo kakvog legitimnog igraca za EL makar bio i 3.centar, Poku moze da izbori svoje mesto u rotaciji. Bice sve bolji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Slušaj 'vamo...

Nemojte da dirate Sudanca jer ima tu par faktora koji su objektivne prirode. 

Prvi je Pariz gde je bio glavni baja četres minuta to se ipak odrazi na formu. Evo i Vanja isto, pa Aleksa prošle godine. To je normalno i oni će se upaliti oko decembra. Ovo utiče na njegov dribling i brzinu eskivaže i razoran udarac desnom

Drugi je razlog je jer počinje sa klupe ali mislim da je to Žocov način da ga malo izbaci iz zone komfora jer je ipak prvi puta u Evroligi i navikao na alfa ulogu. Valjaće mu ta vrsta iskušenja za kasnije. A i ekipi jer ovi prvi treba da uspostave kriterijum odbrane odigraju prve setove i slično. Onda ulazi CJ kao booster ili ako je potrebno improvizator.

Treći su patike često prokliza.

 

Nemoj da mi dirate Koprivicu, Nakića i Pokuša. Oni igraju ono što se traži od njih i to sasvim dobro. Poku se jos uvijek navikava na situaciju da svaki sekund moras biti sto posto fokusiran.Nema u ovoj kafani sjediti 'nako. A i dobro postavljanje će mu pomoći kada ga nauči. Trebaće mu vremena.

Trebaće sad uklopiti i dva nova igrača. I to će biti izazov. 

Bitno je da ovih mjesec i po dana bez nekih rezultata loših prođemo, u decembru ćemo već zaličiti na to što je Žoc zamislio. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Beonegro said:

Ja bih se na našem mjestu radovao, ali ne i ložio, lako je igrati kad svi sve pogađaju, a još lakše kad istovremeno protivnik nema ljucki resurs da ti napravi štetu u reketu. 

 

Ja sam optimista u smislu i mislim da ukoliko ukanališemo T. Džonsa, da se malo sačuva ličnih i da izdrži 27-28 min u igri, a sve uz spejsing i protok lopte koji se već vidi, ili makar nazire,možemo da očekujemo ozbiljnu štetu nanetu protivniku ispod samog koša, pa čak i onima sa jakim ljuckim resursima. 

 

Imao je momente kada je ozbiljno mučio Tavaresa, što ne bi mogao i ostale. Ok, jasno da misliš dobrim delom na odbranu, ali ako ništa drugo, da napravi mnogo više štete, nego što bi mi imali sa druge strane. A naravno, uz valjda barem i neki ograničeni napredak po pitanju timske odbrane.

 

Inače, gledao sam prvu četvrtinu, kako smo igrali? :D

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Ja bih se na našem mjestu radovao, ali ne i ložio, lako je igrati kad svi sve pogađaju, a još lakše kad istovremeno protivnik nema ljucki resurs da ti napravi štetu u reketu. 


paaa… za mene najveci uspeh sinoc 3/4 kad je stao sut, oni pogodilo preko ruke, al smo se opet iscupali… i dobili tu cetvrtinu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naš strmoglav u 4/4 je jasan kao dan, zbog petorke sa Balsom, Nakicem, Pokuom. Uz Frenka koji, let's be frank (hehe) nije organizator i CJ koji je i dalje impresioniram nivoom fizicke kosarke u EL.

 

Ali mislim da bi Bajern spustio razliku (ne ovoliko) i da je tu bila jača naša petorka, jer je ruka počela da se hladi još krajem prvog poluvremena, a oni krenuli na život i smrt. Plus moronsko suđenje (najebavaćemo u gostima ako ovo sinoć nije bilo slučajno). Dobro je da se Željkov rizik isplatio, pobeda + trebali bismo biti odmorni.

 

Hoce li makar neko od dvojca M-W zaigrati sutra?

Edited by MC Thunder 2
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Inace, ponekad mi deluje da Zeljko sablonski menja Ifea i Karlika, tj. kao da je smislio da obojici da pribliznu minutazu. Ali to je samo ocinji utisak, razum kaze da Zhots nije u tom fazonu :)

Link to comment
Share on other sites

Tajrikova energija na terenu je barem za nivo iznad Matijasa, a msm da taj nivo Matijasa je maksimalan da se osoba uopšte moze kontrolisati i igrati bez mnogo faulova( tu dolaze faulovi u napadu, na iskakanju jer igrac jednostavno pregori).

 

S druge strane Tajrik ima potencijal za 30p, covek svaki napad se rve i trazi poziciju, ono rešavanje Bukera 1 na 1 je bio ala Matijas potez, to se videlo i protiv Hola( mada Buker je bas fizicki jak dosta iznad Hola).

 

Po meni Dejvis nije rupa nazad, niti na preuzimanju ga bekovi prolaze, niti lako grade situacije pri sutu, istina jeste da prima tu redovno poene ali gotovo uvek to su solidno teski sutevi, pik solidno brani van preuzimanja, u post up situacijama jos ga niko nije zazidao( ipak on je svo vreme u defanzivnim sistemima, Saras X2, Mesina i rovokopacka Valensija kao top defanzivni tim).

 

Sutra je ključ maksimalno umrtviti utakmicu, msm da je potrebno poceti sa 2 centra jel ipak Hoard je odličan a fizicki tesko njega Bonga moze braniti, barem ne odmah na startu meca, Vanja deluje odlicno u odbrani, uz Frenka on se crta da brani Lia...

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Charles De Ketelaere said:

 

Ovo je bilo više zbog postavljača pitanja 😄 

Rada baš ne jebe živu silu, ništa intro dobro ste igrali veći deo, ili imali ste dobre momente... odmah u srž, kako komentarišete pad u 4/4.

 

Nije do Rade, isto je odgovorio i onoj lepojki što ih intervjuiše pored terena za EL. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Naravno, ako postoji promil šansi da protivnik Partizana u predstojećem duelu neće biti oslabljen u bilo kom smislu, to se neće ni desiti.

Isto važi i za koš u poslednjoj sekundi četvrtine, juče na kraju prve, naš zadnji napad, reko dobro je, bar ga nećemo primiti, kad ono međutim. Otuda ono radovanje Željka na bananu Balše na kraju 3q, manje slavio titule sa Pao.

  • Like 6
  • Ha-ha 10
Link to comment
Share on other sites

Pozdrav sa severa Afrike! Neću moći večeras da ispratim utakmicu (barem mi se trenutno tako čini), što će reći da mora pobeda, inače ću da se pridružim brigadama mučenika i da pokažem eksplozivnosti na delu 😂

 

Elem, nemam pojma šta da očekujem, Makabi nisam gledao apsolutno ni sekunde ove godine. Moja želja je - ako može što manje gluposti, a za ostalo ćemo lako

  • Like 9
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...