Jump to content

Recommended Posts

Davies uopšte nije neki šuter za 3 niti je to njegova igra. Uzima tek malo više od jedne trojke po meču i prošle sezone je gađao loših 30%. Ali je zato odličan napadač unutar linije za 3 sa dosta bogatim repertoarom. Slanje njega na PF bi bilo baš loše jer em ga gubiš u onome u čemu je najbolji em ti je onda na C Jones koji od napadačkog repertoara ima samo rolanje ka košu i zakucavanja. Takođe je Jones igrač koji ima ponekad naviku da brzo ulazi u problem sa ličnim greškama. Ja mislim da ćemo minimalno, ako ikad, gledati njih dvojicu zajedno na parketu. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dejvis će nam igrati rezervnog C i to bi bilo to, jedino to i može da igra a u pravu je @Chaos Is Me kad kaže da će nam živci pucati zbog njega - on će dati oko 6 do 12p po utakmici, 2-4 skoka i neku blokadu, ali će preko njega i proći stvari, jer je (makar trenutno) dosta spor u odbrani plus dozvoljava da bude nadskakan i nadigran.

 

Mislim, i osobama sa smetnjama u vidu je jasno da nam treba stena na mestu PF, neko ko ne traži previše loptu ali nije kamenjar, a kao glavni zadatak vidi to da skače i bije. Gde naći takvog, ili od koga napraviti takvog, pitanje je za struku...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Jel nam Simanic nesto resava?

 

ispalio ga Fener zbog Birca

Pitanje do čega je, za sad samo spekulacije neke, te povreda te glava, jebem li ga

Profilno čekira dosta naših potreba jedino je šut prilično upitan 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Davies uopšte nije neki šuter za 3 niti je to njegova igra. Uzima tek malo više od jedne trojke po meču i prošle sezone je gađao loših 30%. Ali je zato odličan napadač unutar linije za 3 sa dosta bogatim repertoarom. Slanje njega na PF bi bilo baš loše jer em ga gubiš u onome u čemu je najbolji em ti je onda na C Jones koji od napadačkog repertoara ima samo rolanje ka košu i zakucavanja. Takođe je Jones igrač koji ima ponekad naviku da brzo ulazi u problem sa ličnim greškama. Ja mislim da ćemo minimalno, ako ikad, gledati njih dvojicu zajedno na parketu. 

 

Nije ta njegova trojka neko posebno oružje, ali nije to ni poenta, dovoljno je da postoji ta opasnost i da protivnički centar mora da stoji dosta visoko. Znači za spejsing, a i za Dejvisov napad licem.

Recimo i da je Dejvis prošle godine u ACB ligi imao 21 trojku sa 43% šuta. I svakako da bi četvorka u toj postavci bio Džons, uz sva svoja ograničenja.

 

Elem, Žoc je to koristio na jedinoj utakmici na kojoj su bili obojica u sastavu, prvi meč u Italiji. Igrali su jedno 7-8 min zajedno.

 

Edited by realno *w
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, realno *w said:

 

Nije ta njegova trojka neko posebno oružje, ali nije to ni poenta, dovoljno je da postoji ta opasnost i da protivnički centar mora da stoji dosta visoko. Znači za spejsing, a i za Dejvisov napad licem.

Recimo i da je Dejvis prošle godine u ACB ligi imao 21 trojku sa 43% šuta. I svakako da bi četvorka u toj postavci bio Džons, uz sva svoja ograničenja.

 

Elem, Žoc je to koristio na jedinoj utakmici na kojoj su bili obojica u sastavu, prvi meč u Italiji. Igrali su jedno 7-8 min zajedno.

 

 

21 trojka za celu sezonu je veoma minoran uzorak. Davies ima običaj da često fintira šut ali to radi dosta sporo, da sam ja protivnički trener/centar uvek bih mu pustio taj šut za 3. Nešto slično smo i mi imali prošle sezone sa Bolomboyem i Mitrovićem zajedno u petorkama, gde to što Bolomboy može da pogodi po neku spot up trojku zaista ne znači mnogo pored potpunog nešutera u petorci poput Mitrovića, u vašem slučaju Jonesa. Ja bih Bolomboyu i Daviesu uvek provocirao taj šut za 3 jer na taj način gube ono u čemu su najbolji a to je igra u reketu. Suma sumarum je da vama nedostaje (kao i nama) neka kvalitetna četvora sa igrom adekvatnom toj poziciji. Ako ne dovedete nikog, ja mislim da će većinu minuta na PF da pojede Bonga što je daleko od idealnog i on na toj poziciji gubi komparativne prednosti koje ima kao SF. Poku mi ne uliva poverenje nikako, a Mike mislim da neće imati više od 15 mpg u EL.

 

Za Dertonu i Trapani je Željko mogao da meša karte kako hoće, baš me zanima kako ćete izgledati na onom turniru sa ozbiljnim evroligašima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Pa odrpilike kako god se okrene, ko god glumio 4, gube se njegove osnovne prednosti na maticnoj poziciji…

 

Pa, nešto se gubi, nešto dobija. Za Bongu mi je malo žao da ide na 4, ali isto tako bi verovatno lakše dolazio do otvorenih pozicija za tri, sa te pozicije.

Džons na 4 isto ima prednosti, ako bi uspeo da odradi dobro pozicioniranje, malo bi četvorki moglo da se nosi sa njime tu.

Link to comment
Share on other sites

Ja planiram da idem u Berlin 12.12. Taman na jedan "produženi vikend" u Berlin (nisam odavno) a nešto mi se čini da će nam to biti jedna od retkih prilika da nekoga na gostovanju zaista i dobijemo...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Dzep said:

Ja planiram da idem u Berlin 12.12. Taman na jedan "produženi vikend" u Berlin (nisam odavno) a nešto mi se čini da će nam to biti jedna od retkih prilika da nekoga na gostovanju zaista i dobijemo...

 

Mozemo taman na pivo pre tekme 🙂

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Bajro(n)Zupic said:

Neko mozda danas pokusao i uspeo da dokupi sezonsku kartu? 
Pokusavam, ne daje mi opciju ... a iz kkp ticketinga mi ignorišu  email-ove 😄

 

Ja sam upravo uspeo da kupim, deluje da je sajt najzad proradio. 

Na mejlove ne odgovaraju uopste, to nemoj ni da se nadas 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Piše bukvalno u postu. 😁

Pa valjda postoji neki dublji razlog zasto su potpisali NBA igraca pa ga se odrekli pre pocetka sezone.

Znam da je Fener i da im se moze, ali mozda su skontali neki red flag i odlucili da produze dalje sa Khemom

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...