Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, realno *w said:

 

Ja samo kažem da me smara ista tema 48. put, nikome ne branim šta će da piše. Slobodno nastavite.

A dobro, to jeste. Ali mi je skroz okej da se pise i o ovome sve dok ne prelazi u klasicnu patkometriju, sto ja u ovih nekoliko postova na ovu temu nisam video...

 

Ali da, prezvakana tema, slazem se, pa da ne nastavljam. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Po meni je ovo saopštenje od juče sjajan potez Obradovića i Marinkovića i prvi put imamo nešto tako - napismeno i sa potpisom. Da li će ono promeniti nešto? Mislim da su šanse mikronske, ali ovi ljudi su uradili šta je do njih.

 

Problem u vezi ovoga nije "šipka" iako o pripadnicima iste mislim sve najgore, koje god da je boje. Šipku čine tribinski biznismeni kojima je profesionalni poziv arlaukanje na stadionu uz dodatne "vanterenske" aktivnosti + polumaloumni klinci koji imaju aspiracije da jednog dana oni budu na mestu starijih kolega. Šipka funkcioniše kao vojska, postoji hijerarhija i manje više monolitnost.

 

Ove pesmice pokreću uglavnom takozvani "obični ljudi" kakvih ima najrazličitijih profila i backgrounda ali im je zajedničko to da gledajući utakmice leče svoje lične frustracije i nezrelost, a najglasniji su obično oni koji uz svoje profile na soc mrežama imaju FCRS ili NUSKNVP u imenu, veruju da klub za koji navijaju ima prirodno pravo na trofeje, da je uvek zakinut od države, da uvek trpi nekakvu nepravdu, a još bolje je ako ta frustracija može i da se personifikuje, a Čović je navijačima Partizana dao sasvim dovoljno razloga da personifikuju svoju frustraciju i mržnju, kao što je nekada Vujošević bio nama, Ciganima.

 

Da li utakmice treba prekidati zbog pogrdnog skandiranja? Po meni ne. To je nažalost standardni folklor i odraz (ne)kulture, ali niti smo mi to izmislili niti nekog može nešto preterano da povredi ili da ugrozi učesnike takmičenja. Da je ružno - jeste, da je naročito opasno - nije. Čović po meni preterano drami u svom stilu, a i Vesna je mogla da se uda za nekog poštenijeg čoveka, jbga njen izbor.

  • Like 6
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2024 at 7:08 PM, uvrnuto said:

 

predlažem da nas @Marvin kao pravi domaćin počasti 😁

 

Ovo, ali neironično :)

 

Javljam kad krene prodaja karata pa idemo na pivo negde oko Arene :)

 

 

Što se tiče četvorke, šta grobarija misli o Džonu Braunu trećem? Za slučaj da ne nađemo nešto bolje u narednih mesečak dana. 

Edited by Marvin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Chaos Is Me said:

Po meni je ovo saopštenje od juče sjajan potez Obradovića i Marinkovića i prvi put imamo nešto tako - napismeno i sa potpisom. Da li će ono promeniti nešto? Mislim da su šanse mikronske, ali ovi ljudi su uradili šta je do njih.

 

Problem u vezi ovoga nije "šipka" iako o pripadnicima iste mislim sve najgore, koje god da je boje. Šipku čine tribinski biznismeni kojima je profesionalni poziv arlaukanje na stadionu uz dodatne "vanterenske" aktivnosti + polumaloumni klinci koji imaju aspiracije da jednog dana oni budu na mestu starijih kolega. Šipka funkcioniše kao vojska, postoji hijerarhija i manje više monolitnost.

 

Ove pesmice pokreću uglavnom takozvani "obični ljudi" kakvih ima najrazličitijih profila i backgrounda ali im je zajedničko to da gledajući utakmice leče svoje lične frustracije i nezrelost, a najglasniji su obično oni koji uz svoje profile na soc mrežama imaju FCRS ili NUSKNVP u imenu, veruju da klub za koji navijaju ima prirodno pravo na trofeje, da je uvek zakinut od države, da uvek trpi nekakvu nepravdu, a još bolje je ako ta frustracija može i da se personifikuje, a Čović je navijačima Partizana dao sasvim dovoljno razloga da personifikuju svoju frustraciju i mržnju, kao što je nekada Vujošević bio nama, Ciganima.

 

Da li utakmice treba prekidati zbog pogrdnog skandiranja? Po meni ne. To je nažalost standardni folklor i odraz (ne)kulture, ali niti smo mi to izmislili niti nekog može nešto preterano da povredi ili da ugrozi učesnike takmičenja. Da je ružno - jeste, da je naročito opasno - nije. Čović po meni preterano drami u svom stilu, a i Vesna je mogla da se uda za nekog poštenijeg čoveka, jbga njen izbor.

Potvrda ove price su derbiji na kojima je Zvezda domacin u Aba ligi. Nema organizovanih grupa navijaca, ali ima najvise pogrdnih skandiranja i incidenata. Preko pola utakmice se vredja Partizan, Zeljko, Savic, igraci, dok se u derbijima u EL 80% vremena peva svom klubu kada su tu Delije. Zanimljivo je i da na EL utakmicama (ne govorim o derbijima) predmeti ne ulecu u teren sa tribine gde su organizovani navijaci, nego sa drugih tribina. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Marvin said:

Ovo, ali neironično 🙂

 

Javljam kad krene prodaja karata pa idemo na pivo negde oko Arene 🙂

 

 

Što se tiče četvorke, šta grobarija misli o Džonu Braunu trećem? Za slučaj da ne nađemo nešto bolje u narednih mesečak dana. 

 

ŽIV JE! 😄 

 

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Po meni je ovo saopštenje od juče sjajan potez Obradovića i Marinkovića i prvi put imamo nešto tako - napismeno i sa potpisom. Da li će ono promeniti nešto? Mislim da su šanse mikronske, ali ovi ljudi su uradili šta je do njih.

 

Problem u vezi ovoga nije "šipka" iako o pripadnicima iste mislim sve najgore, koje god da je boje. Šipku čine tribinski biznismeni kojima je profesionalni poziv arlaukanje na stadionu uz dodatne "vanterenske" aktivnosti + polumaloumni klinci koji imaju aspiracije da jednog dana oni budu na mestu starijih kolega. Šipka funkcioniše kao vojska, postoji hijerarhija i manje više monolitnost.

 

Ove pesmice pokreću uglavnom takozvani "obični ljudi" kakvih ima najrazličitijih profila i backgrounda ali im je zajedničko to da gledajući utakmice leče svoje lične frustracije i nezrelost, a najglasniji su obično oni koji uz svoje profile na soc mrežama imaju FCRS ili NUSKNVP u imenu, veruju da klub za koji navijaju ima prirodno pravo na trofeje, da je uvek zakinut od države, da uvek trpi nekakvu nepravdu, a još bolje je ako ta frustracija može i da se personifikuje, a Čović je navijačima Partizana dao sasvim dovoljno razloga da personifikuju svoju frustraciju i mržnju, kao što je nekada Vujošević bio nama, Ciganima.

 

Da li utakmice treba prekidati zbog pogrdnog skandiranja? Po meni ne. To je nažalost standardni folklor i odraz (ne)kulture, ali niti smo mi to izmislili niti nekog može nešto preterano da povredi ili da ugrozi učesnike takmičenja. Da je ružno - jeste, da je naročito opasno - nije. Čović po meni preterano drami u svom stilu, a i Vesna je mogla da se uda za nekog poštenijeg čoveka, jbga njen izbor.

 

Sve super sem boldovanog dela. Nebitno za koga se udala, takve uvrede upućene ženama su odraz mizoginije retarda na tribinama. Mislim, za koga se to udala Mina Nedović? 🙂 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, СтелаРоса said:

Zanimljivo je i da na EL utakmicama (ne govorim o derbijima) predmeti ne ulecu u teren sa tribine gde su organizovani navijaci, nego sa drugih tribina. 

U Duletovo vreme, nakon što smo se naplaćali kazni zbog bacanja stvari na parket, u jednom trenutku je napravljen dogovor i više bukvalno ništa iz kopa nije bačeno. Naravno, doletalo je sa druge strane, što sam lepo video jer sam uglavnom tamo boravio.

 

Međutim, sve te vređalice i bacanja predmeta u 90% slučajeva počnu iz kopa. Kad se to raširi ne zaustavlja se tek tako čak i kad kop prekine sa takvom praksom. Tada je potrebno od njih tražiti da utiču i na druge delove tribina. Kako su znali da ih "pokvare" tako moraju i da ih vrate u normalu. 

 

Dosta se izgubila granica u ponašanju između navijačke i ostalih tribina i veliki je broj slobodnih strelaca koji uvek mogu da naprave sranje.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

ŽIV JE! 😄 

 

 

Sve super sem boldovanog dela. Nebitno za koga se udala, takve uvrede upućene ženama su odraz mizoginije retarda na tribinama. Mislim, za koga se to udala Mina Nedović? 🙂 

Mizoginija je nesto sto se olako povlaci, stoka sa tribine podjednako ili vise vredja i muskarce, nisu tu preterano izbirljivi.

Mizoginija bi bila da mrze i vredjaju sve zene, a ne jednu odredjenu pod imenom Vesna u ovom konkretnom slucaju. 

Ja sam licno misljenja da za uvrede igracima i akterima ne treba prekidati utakmice, toga je nazalost uvek bilo i bice.

Granica je vredjanje porodica i fizicki kontakt, to je neprihvatljivo.

 

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Cavani said:

Mizoginija je nesto sto se olako povlaci, stoka sa tribine podjednako ili vise vredja i muskarce, nisu tu preterano izbirljivi.

Mizoginija bi bila da mrze i vredjaju sve zene, a ne jednu odredjenu pod imenom Vesna u ovom konkretnom slucaju. 

Ja sam licno misljenja da za uvrede igracima i akterima ne treba prekidati utakmice, toga je nazalost uvek bilo i bice.

Granica je vredjanje porodica i fizicki kontakt, to je neprihvatljivo.

 

 


Ajmo na primeru igraca Zvezde da me ne prozivaju

 

kako da se oseca Milos Teodosic kad mu vredjaju zenu a ne prekida se utakmica, a ista se prekida kad se vredja zena Nebojse Covica?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ScepanScekicSto said:


Ajmo na primeru igraca Zvezde da me ne prozivaju

 

kako da se oseca Milos Teodosic kad mu vredjaju zenu a ne prekida se utakmica, a ista se prekida kad se vredja zena Nebojse Covica?

Pa to sam i napisao, vredjanje porodice bi trebalo da je crvena linija, za to bih prekidao utakmice o bilo kome da se radi. 

Za svinjo debela, picko ciganska/grobarska, i slicno ne bih. Ko se uopste obazire na to, a i uzaludno je i ocekivati da se to iskoreni, kako kod nas tako i svuda u svetu. 

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Cavani said:

Mizoginija je nesto sto se olako povlaci, stoka sa tribine podjednako ili vise vredja i muskarce, nisu tu preterano izbirljivi.

Mizoginija bi bila da mrze i vredjaju sve zene, a ne jednu odredjenu pod imenom Vesna u ovom konkretnom slucaju. 

 

Ne.

 

Potreba da se u prepucavanjima povlače žene, tema sa kime one seksualno opšte, za koga su udate i sl. jeste motivisana mizoginijom. Nazivajmo stvari pravim imenom. 

To što je u datom trenutku usmereno ka jednoj konkretnoj ženi, ne znači da to nije mizoginija. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...