Jump to content

Premier League 2024/2025


Ko osvaja titulu?  

23 members have voted

  1. 1. Ko osvaja titulu?

    • Manchester City
      2
    • Arsenal
      15
    • Liverpool
      3
    • Manchester United
      1
    • Chelsea
      0
    • Tottenham
      1
    • Neko sedmi
      1

This poll is closed to new votes

  • Please sign in or register to vote in this poll.
  • Poll closed on 08/16/2024 at 07:00 PM

Recommended Posts

11 hours ago, atmsfr lnČ said:

Meni je to da sudije donose procenu da li je ruka za penal ili ne bas idiotsko pravilo. Po meni bi svaka ruka koja nije uz telo ili iza ledja trebalo da se svira, kakve veze ima sto nema vremena da odreaguje defanzivac ili nije imao nameru kad je u pitanju opstrukcija igre.

Mislim da bi se po zadnjim pravilima svirao penal da je lopta na putu prema okviru gola pogodila Kovačića, ovako ne. Sviranje svake ruke koja nije uz tijelo je, po meni, idiotizam i jedno od najgorih pravila ikad donesenih. Uz zlatni i srebrni gol valjda. Brončani nismo dočekali. Kako bi se stoper trebao kretati, držati ruke iza leđa, i usput čuvati i uklizavati igračima poput Viniciusa, Mbappea, Salaha, Dragiše Binića, Sake, Yamala, Martinellija, Stanka Bubala, Rodryga, Rafaela Leaoa, Marca Delvecchija, Di Marie i ostalih vrhunskih driblera i sinova vjetra? Nema logike nikakve, i te penale treba ukinuti što prije. Ako je sudac 50-50 u vezi namjere, toga jel ruka išla prema lopti i sl. neka ga svira. Ali Da sviraš penal jer je lopta u ruku pogodila igrača koji ruke drži iza leđa, to mi nema veze s mozgom.
Ne znam, meni nije normalno da Fener zbog ovoga ispadne iz Lige prvaka:

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bugl Khan said:

Mislim da bi se po zadnjim pravilima svirao penal da je lopta na putu prema okviru gola pogodila Kovačića, ovako ne. Sviranje svake ruke koja nije uz tijelo je, po meni, idiotizam i jedno od najgorih pravila ikad donesenih. Uz zlatni i srebrni gol valjda. Brončani nismo dočekali. Kako bi se stoper trebao kretati, držati ruke iza leđa, i usput čuvati i uklizavati igračima poput Viniciusa, Mbappea, Salaha, Dragiše Binića, Sake, Yamala, Martinellija, Stanka Bubala, Rodryga, Rafaela Leaoa, Marca Delvecchija, Di Marie i ostalih vrhunskih driblera i sinova vjetra? Nema logike nikakve, i te penale treba ukinuti što prije. Ako je sudac 50-50 u vezi namjere, toga jel ruka išla prema lopti i sl. neka ga svira. Ali Da sviraš penal jer je lopta u ruku pogodila igrača koji ruke drži iza leđa, to mi nema veze s mozgom.
Ne znam, meni nije normalno da Fener zbog ovoga ispadne iz Lige prvaka:

 

Gde ti pade na pamet jebeni Delvecchio :))))

Cela situacija sa igranjem ruke u sesnaestercu moze da se sredi samo ubacivanjem pravila o indirektnom udarcu. Mora da se napravi pravilo za sivu zonu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, BattleBender said:

Gde ti pade na pamet jebeni Delvecchio :))))

Cela situacija sa igranjem ruke u sesnaestercu moze da se sredi samo ubacivanjem pravila o indirektnom udarcu. Mora da se napravi pravilo za sivu zonu.

Upisao sam u google most versatile forwards in the history of football i Delvecchio prvi rezultat. Iza Stanka Bubala.

BOLD: Misliš vraćanjem?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Bugl Khan said:

Upisao sam u google most versatile forwards in the history of football i Delvecchio prvi rezultat. Iza Stanka Bubala.

BOLD: Misliš vraćanjem?

Pa da, samo sto mislim da to pravilo nije bilo dovoljno ni bilo korisceno.

Postoje situacije kad nije fer ni prema timu koji se brani da bude penal, niti je fer da tim koji napada totalno ostane bez napada, i da im se totalno unisti sav trud kako bi dosli do lepe situacije (cim su u boxu).
 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Chat shit get banged u vintage partiji, nabio Red Bull na poluvremenu u hodniku, poacher's gol, izložio publiku proslavom, zamalo postigao i drugi gol, za kraj iznasisavao Romera pre nego što je napustio teren i podsetio Spurse da imaju titulu a oni krompir. 

 

Sve ovo, samo vizuelno...

 

 

  • Like 5
  • Love 5
Link to comment
Share on other sites

Komentator sinoc pricao da ce Lesteru skoro izvesno biti oduzeti bodovi zbog finansijskog fer pleja. Da nije toga ne bi bilo dileme da ostaju, ovako, zavisno da li ce i koliko im uzeti, zavisi i njihov status.

 

Nevezano sad za Lester, ali ovo oduzimanje bodova bi moralo da bude uvek za sledecu sezonu, besmisleno je da nekome bodove uzmu u septembru, nekome u decembru, to menja status i ciljeve tih ekipa a samim tim i borbenost i pristup sto sve dovodi do pitanja o  regularnosti takmicenja. Dakle sve odluke koje se donesu do prvog kola treba da se primenjuju u toj sezoni, sve koje se donesu tokom sezone da se iskljcivo primene u sledecoj.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gledam sad malo strukturu squad-a sto se tice registracije...
S obzirom na to da sam uvek razmisljao samo o Utd-u, mislio sam da smo mozda u najgoroj situaciji, ali zapravo smo od top klubova mozda i u najboljoj situaciji.
Villa, a pre svega Newcastle su u najboljoj situaciji. Tottenham je isto ok, ali ne u mnogo boljoj...

Chelsea da ne pominjem, ali City, Liverpool, pa i Arsenal nisu u najsjajnijoj situaciji.
Arsenal prodajom ESR-a se svodi da mu nije najbolje da se prodaju Nketiah ili Nelson.
Liverpool-u su HG: Kelleher, Joe Gomez, Nathaniel Phillips, Trent, Bradley, Curtis Jones, Elliot... to su njima homegrown igraci (a nema ih 😎

Link to comment
Share on other sites

Mi smo u okej situaciji. Saliba, Saka, Raja, Vajt, Rajs, Martineli od prvotimaca su homegrown. Treba ti bukvalno jos dva, a trenutno imamo Nelsona, Nketiju i Remzdejla, u 25 je registrovan i Hilson koji je homegrown.

 

Ako se proda Remzdejl mozemo da dovedemo ne znam tipa Betinelija za kikiriki ili nekog drugog golmana. Necemo prodati svu trojicu sigurno. Inicijalno je bio registrovan i ESR sto znaci da smo imali 11/25 homegrown igraca, ne verujem da je iko imao vise od top timova, mada nisam proveravao.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

 

A sta tek reci za upravu Barse, ludilo sta se tamo radi. Ne znam dal imaju jos nesto od imovine da prodaju jer ocigledno da su u teskom kanalu. 

 

Najjaca mi je prica da su htjeli Rodrija a City im poslao opomenu da plate ostatak novca za Ferrana do kraja avgusta inace ide tuzba😀

 

Uzdali se u klince ali za sada samo Yamal ostaje zdrav. Pedri i Fati se povredjuju kad izadju iz kuce, Gavi teska povreda a nakupili mnogo prosjecnih igraca ovih godina.

 

Utd place za FDJ godinama, Barsa se moli da ga prodaju ali ovaj nece da ide zbog silnih plata iz Covida. 

Edited by Miki28 Teoljub
typo
  • Ha-ha 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

52 miliona za Felixa nakon sto si ga godinu ranije imao na posdbi koju si platio 11 miliona gdje je flopao i jos su ti dva glavna ofanzivca Palmer i Nkuknu (drugi pogotovo) slican tip igraca je najkretenskiji potez od svih kretenskih poteza Boehlyja u Chelseau. 

Toliko nakrcali ofanzivnih veznjaka i krila a ljudima i dalje Jackson napadac🤦‍♂️ 

 

Oce kao Osimhena ali ovaj oce PSG. Umjetnost je imati 40+ igraca

4 minutes ago, deez nuts. said:

FDJ ima mozda i najjacu platu u Evropi. 

Dao bi mu Utd lagano platu kojom bi bio najplaceniji u PL ali problem je sto Barca nema da mu iskesira za zaostale plate. Pominjale su se neke cifre od preko 70 miliona € da su mu duzni. 

 

Respect veliki za FDJ sto i dalje zeli ostati tamo, to mu je klub snova ali opet kakvo bi to bilo pojacanje, transformisao bi Utd. 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, PorodicneVrijednosti said:

Ima covjek 37.5 miliona godisnju platu u Barci. Nema ekipe na u Europi koja bi mu dala bar pola toga. 

To nije tacno. Cak je i Marca izasla sa pricom da mu je godisnja plata izmedju 18-19 mil €. Problem su odlozene plate za vrijeme Covida.

 

Utd koji placa beskorisnog Rashforda 350k nedeljno, lagano bi dao FDJ 450-500 hiljada nedeljno.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

To nije tacno. Cak je i Marca izasla sa pricom da mu je godisnja plata izmedju 18-19 mil €. Problem su odlozene plate za vrijeme Covida.

 

Utd koji placa beskorisnog Rashforda 350k nedeljno, lagano bi dao FDJ 450-500 hiljada nedeljno.

 

Pa s tim on ima 37.5 miliona po sezoni do 2026. Restruktuiran ugovor gdje danas ima apsurdnu platu. Da nema toliku platu Barcelona bi ga bez problema prodala jos proslo ljeto. 

Link to comment
Share on other sites

To je malo zamena teza. Valjda oko 20,25 miliona mu je plata (sto je i dalje kinda suludo) ali mora da mu plate to sto su mu duzni jer se odricao plate tokom Korone.

Mislim svakako su idioti. Otplati to sto si mu dugovao, i onda mozes mozda da ga i prodas.
Svakako ce ovako da mu plate tu plate... svaki mesec po 3+ miliona.
Njemu ce da padne vrednost. Barca u kurcu, svakako nema sad neke ambicije, ne vidim da nesto moze da im podigne na visi nivo De Jong (koji je malo precenjen igrac, i voleo bih ga u Unitedu, ali ne po svaku cenu).
I vremenom ce da mu padne cena, a usput ce da potrose novac na njegovu platu.

Apsolutno debilana od kluba.

Link to comment
Share on other sites

@Lineker Utisci posle prvog kola ?

Ja sam bas razocaran, nismo mogli da ih dovrsimo na 1-0 i sijaset opasnih napada, niko da uputi konkretan sut, Son nevidljiv, Kulush morao da udje ranije. Vardija ostavljaju pootpuno samog da postigne gol, a mogao je da spakuje jos jedan, ali je Vicario spasao. Kao i kod one situacije gde onaj plavi svedski klinac dribla unazad, uzimaju mu loptu i tu umalo da primimo, opet Vicario spasava pa pizdi na klinca s pravom. Nije bas poste pogodio izmene i u pravom momentu po meni, ali sta ces. Najvise brina ona teska povreda Bentakura kad je ostao bes svesti i njegovo stanje, ovaj covek bas nema srece sa povredama. A na kraju i Porro nije mogao da zavrsi, a znaci nam...  Risko na kraju mogao da ga zabije, dobar bio centarsut, ali je oocajno sutirao. Verner u kurcu...

 

Pozitivno - svideo mi se Solanke, dobar utisak ostavio. Vicario takodje, ogroman upgrade u odnosu na nesigurnog Llorisa. Okosnica tima je tu, igramo duze zajedno, igramo lep i ofanzivan, kvalitetan fudbal, ali moracemo malo vise da kapitalizujemo to rezultatima. Konkretno - realizacija sansi mora da bude dosta bolja, kao i taj zavrsni pas, sut kada se udje u sesnaesterac. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...