Jump to content

Atletika - Pariz 2024


Recommended Posts

Sad sam gledao finale na 400m prepone u snimku.

 

Nije bilo realno da Femke pobedi Sidni, devojka je stvarno brutalna, spustila je rekord za 0.3, meni se cini da mora da bi isla i ispod 50 sekundi, to je bolesno. Femke je imala na granici onaj stari rekord, ali ovde je potpuno implodirala u drugom delu trke, otrcala ubedljivo najgoru svoju trku ne pamtim od kad, mozda i u 3-4 godine, i opet osvojila za malo srebro.

 

Izuzetno glupava odluka da ne trci 400m. Osvojila bi zlato tu, jer ne trci Sidni. A taj umor i priprema ocigledno ne bi uticali, posto je ovde evidentno imala ocajnu pripremu, ovo joj se nikad nije desilo. Ona medalju u ovoj disciplini ima kako god okrenes, pa da trci 400m i onda za pola sata 400m sa preponama finale.

 

Takodje, mislim da nikada u istoriji nismo imali situaciju da su dve najbolje takmicarke u 400m sa preponama zapravo najbrze i na 400m, ali da preferiraju prepone.

 

400m je mnogo prestiznija disciplina, ovo mi nikada nece biti jasno.

Edited by McLeod
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Za to nema nikakve sanse, fali joj vise od sekunde. Rekord je 47.60, a u 21. veku imali smo dva vremena ispod 48.50, Naser je trcala 48.14 i Sona Miler 48.36.

 

Sidni sa onom trkom juce ima 400m evidentno negde na nivou Sone Miler, ali ispod jako tesko.

 

Taj rekord je drugi najnebulozniji posle Kratofilove na 800.

 

Zanimljivo da i ovde drugo najbolje vreme svih vremena ima Kratofilova, Marita Koh je oborila njen svetski rekord.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Marita je legenda, ima 5 od 8 najboljih rezultata na 400 m u istoriji i ja imam utisak da će njen rekord trajati duže od Jarmilinog. Mada, ko zna - izgleda da su Ameri napravili novi breakthrough u treningu i(li) ''ishrani'':

 

yHmkvkjV_o.jpg

 

pa bi i ove dvije uskoro mogle u istoriju...

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam zasto se izokola insistira da se Ameri dopinguju, osim srednjih pruga apsolutno niko nije uradio nista sto je neocekivano.

 

Je l' dopingovan onaj batica iz Jamajke sto osvoji finale diska, za kog bukvalno niko nije cuo pre ovih igara? Ovi srednjeprugasi americki su uvek tu negde, u prvih 8-10.

 

Je l' se dopinguje Kisejn Tompson koji je isto tako iskocio ove sezone, a vrlo malo trci generalno? Ajde, nije dobio Lajlsa na 100, ali zato sto je glup, da trce 5 trka, dobio bi ga 4 puta.

 

Je l' se dopinguje onaj Pakistanac sto je oborio OI rekord u bacanju koplja?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja kacio juce da su u Riju dominirali vise. 7 zlata iz Tokija je anomalija na drugom kraju spektra zato vam se cini da je ovo nevidjeno. Plus treba imati u vidu da su uvedene nove discipline, ove mesovite stafete gde su oni uvek favoriti. U Tokiju su mislim bili diskvalifikovani u jednoj zbog lose izmene.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Kankkunen said:

Jel u drugoj izmeni bio sudar Amera? Lik stoji kao panj, nema pojma gde se nalazi ... potego brat malo jače pred trku. :classic_biggrin:

U prvoj. Neverovatno da USA nema medalju od Atine. Jesu sve to dobri sprinteri, ali nema discioline očigledno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sjajna trka na 10km u ženskoj konkurenciji, Nađa Batokleti uzela srebro i mnogo mi je drago zbog nje! Pogotovo posle situacije na 5km gde je Etiopljanka diskvalifikovana zbog guranja; počela je da slavi bronzu a onda je medalja vraćena Etiopljanki. 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...