Jump to content

Atletika - Pariz 2024


Recommended Posts

I Barber pukla. Neverovatne kvalifikacije, ocigledno nije bila spremna za ovakav rasplet, 60,49 je trebalo da bude dovoljno za top 10 opusteno.

 

Opet, bacila je 5 metara slabije nego sto je bacila ove sezone.

 

Nisam ovo ocekivao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Juan said:

Nije uspela. Ok, lepo iskustvo za naredna takmičenja. 

 

Ovi naši nekako skupljaju sve više iskustva, a sve manje medalja... nevezano za Vilagoš, već generalno.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Juznoafrikanka popravila licni za dva metra, Cengo, Andrejcik, Kolak i jos dve bacile ubedljivo najbolje u sezoni.

 

Jbg, za ovo se spremas i za ovo se tempira forma.

 

61,09 je bilo dovoljno za finale, to je bacila mislim 20 puta ove sezone.

Jeste da su ovo predobri rezultati za kvalifikacije, ali sama je kriva.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Stiletto said:

 

Ovi naši nekako skupljaju sve više iskustva, a sve manje medalja... nevezano za Vilagoš, već generalno.

Vilagoš ima 20 godina, i ima vremena za nju. Nije uspela, pa nije, idemo dalje. Žao mi je zbog nje, bilo bi lepo da je ušla u finale, ali ako je neko očekivao sigurnu medalju od nje, onda to više govori o našim očekivanjima nego koliko je to zaista bilo realno.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

očito je da se slabo radi psihološka priprema za ove kavlifikacije, njen treći pokušaj baš to govori da nije bila spremna psihološki za to da joj visi ulazak u finale

šta da se radi, nastavlja se treniranje i proba da se izvuče pouka iz ovog nastupa na OI za sledeća velika takmičenja

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

Vilagoš ima 20 godina, i ima vremena za nju. Nije uspela, pa nije, idemo dalje. Žao mi je zbog nje, bilo bi lepo da je ušla u finale, ali ako je neko očekivao sigurnu medalju od nje, onda to više govori o našim očekivanjima nego koliko je to zaista bilo realno.

 

Ne kažem ni ja ništa za Vilagoš, ali mi je muka od tog "iskustva". Na OI ideš da se pobiješ za visok plasman iz sve snage pa šta bude bude ili ne ideš uopšte. Jebo barona Kubertena.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Niko nije ocekivao sigurnu medalju, ali je imala treci rezultat ove sezone, sto je stavlja u kategoriju favorita.

 

Ne znam zasto bezimo od toga, nebitno je koliko ima godina, uostalom, do sad je cesto uspevala u poslednjim serijama da baci za medalju ili u trecim serijama u finalima da bude u 8, ovo joj se prvi put desilo u zivotu.

 

To sto ima 20 godina ne znaci da nema iskustva, ima vise iskustva od mnogih koje su na granici 30 i tu su negde u kvalifikacijama kao ona nasa druga kopljasica, plasiraju se na svakom cetvrtom takmicenju u finale.

 

Ovo je ozbiljan podbacaj za nju jer je ovu daljinu ove sezone samo bacila 20-ak puta.

 

Veci podbacaj nego Spanovicka za koju znamo da je dosla povredjena i nije ni skakala ove godine maltene.

Edited by McLeod
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Lepo je gledati atletiku kad ima takmičara iz Evrope koji su sjajni...

 

Dosta pehova (Topic), povreda (Španović), kod nekih i slabijeg učinka (Vilagoš) i brzo šanse za medalju izvetre...puno, puno kockica treba da se složi da bi bilo žetve medalja (u totalu, ne samo u atletici).

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, McLeod said:

ovo joj se prvi put desilo u zivotu.

Naravno da nije. Ni na SP nije ušla u finale, koliko se sećam. 

Opet da ponovim koliko ljude zabole uvo za atletiku, bolje da se pokrijemo ušima.

Link to comment
Share on other sites

Iskustvo treba da bude nesto sto se pokupi usput, a ne da ti bude glavni uspeh sto si dosao i stekao iskustvo.

 

Vilagos je mlada i ima tu dosta pritiska, treme, ali bas dosta je bila ispod SB da bi to bio izgovor. Isto onaj Bibic, tip je pre tri meseca trcao skoro za minut brze nego danas. 

Link to comment
Share on other sites

Na 5000 metara je drugacije, te trke su jako spore u kvalifikacijama, ako nisi neko ko generalno trci tako da diktira tempo i ide napred sam (za sta treba uzasno mnogo snage) i pratis tempo drugih, svodi se na poslednja 2-3 kruga.

Link to comment
Share on other sites

Vilagoš uvek ima 4-5 slabijih hitaca, ali joj jedan bude brutalan.

Međutim, za to treba da ima 6 hitaca (čitaj uđe u finale).. 🙂

 

Ironije radi, od plasmana u finale su je udaljile neke takmičarke koje godinama nisu imale ovakav hitac.

 

Šteta, imala bi ona šta da kaže u finalu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa da, ja sam bio sokiran kad sam poceo da pratim prvu seriju bio sam sokiran daljinama.

 

Evo kao reper, sad sam pogledao, tri takmicarke su u ovim kvalifikacijama bacile daljine koje su usle u top 10 u sezoni, i jos dve u top 20 u sezoni.

 

Ovo je bilo takmicenje jace od finala EP, jace od bilo kog mitinga zlatne lige ove sezone gde imaju po 6 pokusaja.

 

Ali sve to na stranu, Adrijana je bacila 5 metara slabije nego sto je bacala ove godine, tako da sve to pada u vodu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...