Jump to content

Gimnastika - Pariz 2024


Recommended Posts

3 minutes ago, Klotzen said:

Sudeći po ovome što smo videli Biles će uzeti sigurno zlato na parteru, razvalila je. Najverovatnije uzima i preskok. Možda uzme gredu a mislim da nema šanse na razboju. Po meni još dva zlata uzima u pojedinačnoj konkurenciji.

 

Koliko sam shvatio ona se na razboju i nije plasirala u finale.

 

Voleo bih da joj Andrade ukrade viseboj, ali tesko, pogurace je sudije na preskokoku tako da samo pad s grede moze da joj ugrozi zlato u viseboju a to je malo verovatno.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, wrach said:

Jbg od 4 doskoka 2 su bila top, 2 nisu ni vrhunski, ali klasika sa svim sada, hype radi posao

 

I dobila je dva penala zbog toga. Znači ona radi vežbe gde bi mogla da uzme 15 poena na parteru. Posle nje je Brazilka Andrade koja je dobila 14,3 a sve ostale su ispod 14. Dakle razlika je ovde u klasi. Kod preskoka i grede će imati odličnu konkurenciju tako da tu može da izgubi a da to uopšte ne bude iznenađenje ali može i da pobedi ako popravi svoj nastup od večeras.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, McLeod said:

Isti ljudi koji stavljaju Djokovica na GOATa zbog statistike kazu da je Nadja Komaneci GOAT gimnastike, e zivote 😄

 

Lako je biti najbolji na svetu kad ti cela medijska mašinerija najjače države na svetu duva u jedra. Kad si u formi, časte te ocenama jer ih inače razapnu da maltretiraju crnkinju sa teškim detinjstvom, kad vidiš da nema ništa od zlata povučeš se sa takmičenja zbog "depresije" i svi te žale. Da pitaš 10 ljudi koji prate gimnastiku ko je osvojio zlato u Tokiju možda bi trojica rekli Sunisa Li, ali svih 10 znaju za depresiju Simone Bajls.

 

Budi najbolji kada ti psihopata Čaušešku diše za vratom, kada te njegov sin samoproglasi za svoju devojku (sa 14 godina!) a kada to odbiješ ubija Boga u tebi od batina, plus silovanja i to tokom pet godina maltene svakodnevno. A sve to je počelo još pre Montreala, jer je svetski poznata postala godinu dana ranije, sa četiri zlata na EP.

 

I pored svog psihičkog i fizičkog mučenja šurila je zlata i na EP i na SP. Na OI u Moskvi su je žešće pokrali, da slučajno ne nadmaši sovjetsku darling Neli Kim.

 

A kad joj je trener Bela Karolji uspeo da pobegne u SAD 1981., od zla je otišlo na gore. Držana je u kućnom pritvoru, nije smela da pređe granicu, svuda je bila okružena agentima Sekuritaree. Iako se Rumunija, za razliku od većine komunističkih zemalja, takmičila na OI u Los Anđelesu, njoj nisu dali da ide, iz straha da joj Amerikanci ne pomognu da prebegne.

 

Tek 1989. je sa grupom ljudi, po mraku i kroz šumu, uspela da pređe granicu Rumunije i Mađarske, da bi se onda dohvatila Austrije i odatle aviona za SAD. Ispostavilo se, par nedelja pre revolucije u Rumuniji.

 

Porediti život i karijeru Bajls i Komaneči... Ne biva. Jednostavno ne biva.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ne pratim gimnastiku niti me zanima, samo ako se govori o statistickim parametrima kada se odredjuje velicina, onda tu nema rasprave.

 

Price o uslovima, vremenu, drzavama, sudijama, dopingu itede itece su donekle validne, ali postaju smesne onoliko koliko su smesne i u drugim sportovima, kada pojedini koji pisu ovde zauzimaju drugacije stanoviste.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Stiletto said:

Lako je biti najbolji na svetu kad ti cela medijska mašinerija najjače države na svetu duva u jedra. Kad si u formi, časte te ocenama jer ih inače razapnu da maltretiraju crnkinju sa teškim detinjstvom, kad vidiš da nema ništa od zlata povučeš se sa takmičenja zbog "depresije" i svi te žale.

 

Nije se povukla zbog depresije, nego zbog jedinstvenog iskustva koje neki gimnastičari doživljavaju - tzv. twisties, odnosno osećaja gubitka orijentacije u prostoru i kontrole nad telom dok je u vazduhu. Mogla je ozbiljno da se obogalji da je nastavila takmičenje.

 

Čisto da znamo o čemu  pričamo. Mislim da je u najmanju ruku bezobrazno potezati priču o medijskoj mašineriji, jer upravo ta medijska mašinerija stavlja na USA gimnastičarke ogroman pritisak, kakav ne osećaju ni Italijanke ni Brazilke ni Rumunke. Da ne pričam o seksualnom zlostavljanju koje je Simone, između ostalih devojaka, pretrpela u toj reprezentaciji. Kad već potežemo životne priče.

 

Simone Biles je mentalno Novak Đoković na steroidima. Devojka koja je išla kod terapeuta prethodne 2-3 godine kako bi uspela da se vrati u takmičenje, i na ovim OI izvodi neke od najtežih rutina ikad izvedenih. Sa 27 godina, kad je većina gimnastičarki u penziji, dakle ova mlada žena menja tok i očekivanja u gimnastici kao sportu... 

 

 

P.S. Posle ovih OI će imati preko 40 medalja na OI i svetskim prvenstvima. No dobro, sećajmo se ipak 1976. godine i potežimo eleganciju kao argument u 2024. godini. 

 

Kineskinje, Rumunke, pa i Italijanke su danas bile elegantnije od Amerikanki, a ipak ne mogu da im priđu po težini rutina i kvalitetu izvedbe. One su neki drugi nivo za sve ostale takmičarke.

Edited by DameTime
  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Nađina životna (i karijerna priča) je svakako unikatna, nažalost i po nekim bolnim činjenicama. Utisak koji stičem je da su svi vrhunski sportisti, koji su u prisutni u GOAT debatama, imali neku "muku" u ranom detinjstvu koja ih je učinila toliko borbenim i rezilijentnim.

Link to comment
Share on other sites

Aman ljudi. Svako ima svog favorita i nema potrebe da ubeđujete jedni druge ko je bolji?

Zar moramo i kada imamo zaista lepe igre da čitamo prepucavanja?

Molim vas zaustavite se.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Don Juan said:

Aman ljudi. Svako ima svog favorita i nema potrebe da ubeđujete jedni druge ko je bolji?

Zar moramo i kada imamo zaista lepe igre da čitamo prepucavanja?

Molim vas zaustavite se.

:))

Link to comment
Share on other sites

Nisam skoro ništa ni gledao od silnih prenosa. No video sam kiks Hašimotoa na konju, u principu ja ne bi ni provalio da se nije uhvatio za glavu 🙂 ali debelo su ga kaznili.

 

Oki treba 14.1 za zlato, Žangu 14,5

 

Edit ; Odličan posao Oke, Žangu treba skoro 15 da stigne ovo. Ukrajinac nema šanse ni za bronzu.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Bajls su baš sasekli na razboju, no ona je tu i najslabija. Sledeća je greda, tu su obe slične a na kraju idu na pod gde je Bajls bolja pa će se gledati da li će uspeti da nadoknadi zaostatak. D'Amato ne verujem da će izdržati tempo jer su ove dve vežbe njena jača strana. Kajlija je ista priča kao Amato s tim što je još slabija od Amato na sledeće dve sprave tako da mislim da će Italijanka ipak da se vrati na treće mesto. Ja ne bi otpisao ni drugu amerikanku Lee Sunise, ona je vrlo dobra na svim spravama. Kineskinje su totalno van forme, opet kiksevi kao u timskom takmičenju ali one isto imaju znanje.

 

Edit : Ameri imaju i Chiles Jordan koja ja vrlo dobra ali zbog pravila da iz jedne zemlje u finalu može samo dvoje ona je otpala.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Klotzen said:

Bajls su baš sasekli na razboju, no ona je tu i najslabija.

Napravila je ozbiljnu grešku kod prelaza, zamalo je zakačila pod, pa se ispravljala, to je odnelo bodove.

Sada su je malo častili na gredi, ne mnogo 😁

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Realno prate 5-6 gimnastičarki a u finalu je 24. Ove ostale puštaju u pauzama dok se menjaju sprave.

 

Bajls se vratila na prvo mesto. Odlučuje parter, ako Andrade tu dobije Bajls onda je zaslužila dva zlata 🙂

 

Ja mislim da se ovde ništa neće menjati među prvih 5. 

Link to comment
Share on other sites

Nažalost ovde je zlato zakucano za Bajls. Nadao sam se nekom kiksu na gredi, mali je bio ali nedovoljan.

 

Koliko ne volim Bajls još manje mi se sviđa što je preskok, meni kao gledaocu najbezveznija sprava, najbitnija pošto generalno donosi najviše poena. Kao kod desetobojaca gde su 110 prepone privilegovane u odnosu na ostale, pogotovo ne bacačke discipline.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...