Jump to content

Tenis - Pariz 2024


Recommended Posts

7 minutes ago, Stiletto87 said:

Ja nikad nisam poricao da se Novak približio kraju svoje karijere, samo kažem da je još uvek više nego konkurentan.

 

Tek sam sad u Bogoljubovom quote-u video kako si se blamirao sa prognozama pre meča, pa ti ni to nije bilo dovoljno, nego nastavljaš sa nipodaštavanjem najvećeg i posle ove antologijske pobede.

blago Novaku sa takvim “navijačima”

 

Koliko će Novak još uzeti GS ? Ajde da vidimo da li ćeš ti pogoditi ? Ja kažem 0-1. Pa da se podsetimo na ove postove kada objavi da se povlači.

Link to comment
Share on other sites

Aj ne henjajte više o nipodaštavanju. To niko ovde ne radi. Ovo je forum, svako ima pravo da napiše svoje mišljenje i obrazloži ga. Malo je onih koji su Novaku davali veće šanse nego Alkarazu pre meča, zbog svega viđenog ove godine, plus ta povreda. Ovo nije Novakov fan Club, nego forum. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ovo što piše Klotzen je čisto nipodaštavanje, na koje naravno ima pravo, kao što i ja imam pravo da mu kažem da Novak to ne zaslužuje.

Naravno da je Alkaras bio favorit pre meča. To niko ne poriče.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Чуј нико не ради то, ајде пре меча што је писано да нема шта да тражи против Алкараза него и кад га је добио пише се да ако овај настави да га дере и слично не знам како се то зове ако није ниподштавање

Link to comment
Share on other sites

E našli ste Klotzenu da prikačite priču o nipodaštavanju Noleta... Ok, pogrešio je čovek u proceni pre meča, neka pogreši i za procenu u vezi GS - u čemu je problem? Ovaj 4um je istrpeo mnogo veće gluposti pa na kraju nikom ništa. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stiletto87 said:

Nebitno koliko će da uzme. I da ne uzme više ni jedan, nije zaslužio ovakvo nipodaštavanje, pogotovo od nekoga ko se predstavlja kao njegov navijač.

 

Kao što sam i mislio. "Ja ne znam ali znam da ti nisi u pravu" 🙂

Ako si se pretstavio kao veliki znalac i moje mišljenje potpuno pogrešno tumačiš onda bar imaj hrabrosti pa nam reci svoje. Jer ako i ti misliš isto kao i ja onda je to što ti radiš nipodaštavanje mene bez ikakvog argumenta. Ili da se izrazim forumski klasično stalkovanje. Ja sam svoje mišljenje izneo i obrazložio u par postova ti nisi rekao ništa na temu.

Link to comment
Share on other sites

Nije nipodaštavanje, čovek je napisao šta misli. Novak je legenda i GOAT, to je fact, većina nas ga ovde obožava i prati kroz celu karijeru. Ali ako neko napiše u toku meča da Novak loše igra, da se lošije kreće, da će teško dobiti, čak i da neće više odvajati slemove... To u tom trenutku vidi i to i napiše... A vas nekoliko odmah skačete za vrat i henjate da Novak ne zaslužuje takve navijače i da se nipodaštava... Idolopoklonstvo je sranje, svako je podložan kritici, pa bio i bog tenisa i GOAT kao što je Nole... 

Edited by Issey
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Klotzen said:

 

Kao što sam i mislio. "Ja ne znam ali znam da ti nisi u pravu" 🙂

Ako si se pretstavio kao veliki znalac i moje mišljenje potpuno pogrešno tumačiš onda bar imaj hrabrosti pa nam reci svoje. Jer ako i ti misliš isto kao i ja onda je to što ti radiš nipodaštavanje mene bez ikakvog argumenta. Ili da se izrazim forumski klasično stalkovanje. Ja sam svoje mišljenje izneo i obrazložio u par postova ti nisi rekao ništa na temu.

Kao što rekoh, nerviraće te Novak još neko vreme. Nikad nigde nisam tvrdio da sam veliki znalac, samo običan gledalac. 
Što se prognoze tiče, Novak sigurno ima dobre šanse na USO i AO, za posle ćemo videti. Ne smatram da sam neki naročito dobar prognozer, ali ću ovu tvoju prognozu za OI teško “nadmašiti”.

Edited by Stiletto87
Link to comment
Share on other sites

Dajte ljudi...Ako neko misli da se Nole ne pita nista protiv Carlosa to je njegovo pravo.I ja sam istog misljenja. 

Btw nije da ga je Nole razbio u finalu vec je bilo izjednaceno gde je na kraju dosla njegova zelja i glava do izrazaja(moglo je lako da se desi obrnuto).

Al to ne znaci sad da se on bas pita za sve u duelu sa Carlosom pogotovo kada se igra na 5 setova. Sto je i razumljivo.

 

I sad 70% ovde je pogresilo u proceni i sad trebaju na lomacu?

P.S. nije dobro ovo sto radite ako neko iskaze drugacije misljenje prema Noletu. Jer ovo nije tema gde se skupljaju idolpoklonici i da ne moze nijedno drugacije misljenje sem velicanja Noleta da se napise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Уопште прича није ни почела због прогноза пре меча нити је проблем другачије мишљење, кренуло је од поста у ком је речено да ако Алкараз настави овако да га дере, а дере га тако што је 4:3 за Нолета, скоро као победа против Реала од 0:0

Link to comment
Share on other sites

Grcevi Alcaraza na RG nisu nesreca nego psiho-fizicka istrosenost uglavnom izazvana psihickim opterecenjem i nametnutim ocekivanjima. Novak je zato i goat, jer je savrseno kanalisao svoju energiju i kontrolisao emocije, jedino kada je podbacio na tom planu a da mogu da se setim je UO kada je jurio godisnji slem i izgubio od Medvedeva.

Zasto bi se povlacio kada je u top3 u svom poslu na svetu i kada ce biti konkurentan na barem jos 5-6 slemova.

Uostalom najveca prepreka da ga Alcaraz ili neko u blizoj buducnosti eeeventualno prestigne sa slemovima je sam Novak, dovoljno je da kljucne jos 1-2 slema novoj gardi i da zacementira i to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bogoljub Gagic said:

Уопште прича није ни почела због прогноза пре меча нити је проблем другачије мишљење, кренуло је од поста у ком је речено да ако Алкараз настави овако да га дере, а дере га тако што је 4:3 за Нолета, скоро као победа против Реала од 0:0

Izvini al Carlos ga je u zadnja 2 GS finala dobio? Ili sam ja nesto gledao pogresno?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Issey said:

Nije nipodaštavanje, čovek je napisao šta misli. Novak je legenda i GOAT, to je fact, većina nas ga ovde obožava i prati kroz celu karijeru. Ali ako neko napiše u toku meča da Novak loše igra, da se lošije kreće, da će teško dobiti, čak i da neće više odvajati slemove... To u tom trenutku vidi i to i napiše... A vas nekoliko odmah skačete za vrat i henjate da Novak ne zaslužuje takve navijače i da se nipodaštava... Idolopoklonstvo je sranje, svako je podložan kritici, pa bio i bog tenisa i GOAT kao što je Nole... 

Da se poslužim tvojim rečnikom pa kažem da ti henjaš da mu je neko zamerio što je u toku meča prokomentarisao da novak lošije igra i da će teško dobiti i da neće više osvajati slemove.

Pre meča je dao prognozu kao da, što kaže kolega, Troicki igra protiv Nadala u prajmu. Pa mu je bilo krivo što je tu potpuno omanuo i krenuo sa pričama “ako Alkaras nastavi da ga dere”, što je potpuna glupost pošto ga ni do sad nije drao i da Novak nema šanse na slemovima iako je samo 2-1 za Alkarasa do sad.

Edited by Stiletto87
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bogoljub Gagic said:

Ноле га је јуче добио или смо гледали нешто погрешно?

Jebote GS finala reci mi to? 

 

Meni je argument da se na 5 setova manje pita od Carlosa za razliku od 3. Jbg Boguljube. 

Edited by Don Dusko
Link to comment
Share on other sites

Dame Time će bolje znati, ja kao totalni laik imam teoriju da je navijački pesimizam odbrambeni mehanizam. Kad očekuješ najgore od starta, manje ćeš se razočarati. To ne znači da imaš loše mišljenje o svom igraču/timu.

Doduše meni baš ne pomaže da se manje nerviram u bitnim mečevima, ali zato je tu usisivač :classic_cool:

Jedna od stvari koja će mi najviše nedostajati kad se Novak penzioniše je što neću imati motiva za usisavanje, a to je druga stvar koju najviše mrzim po kući da radim :classic_sad:

  • Like 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dracarys said:

Pa vidi, njemu je bilo bitnije, u teniskom svetu OI ne vredi više od jednog mastersa, jer je toliko nebitan. To što je Novaku bitno, ne znači da je u tenisu bitno.

 

 

 Polako, pojesce vas mržnja... I naravno da OI nemaju nikakvu težinu, ali da je Alcaraz osvojio, slusali bi sasvim drugu priču.

 

  Btw, španac je odlično odigrao meč, ali imao je nesreću da je Nole bio fokusiran i "naspanovan " kao u najboljim danima ( sto bi klinci rekli u "prajmu" ).

 Ako ga povrede zaobiđu, pred Alcarazomje jedna sjajna teniska karijera, meni lično "simpatičan" i za gledanje interesantan ( naravno i odličan) igrac.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Don Dusko said:

Jebote GS finala reci mi to? 

Причаш неку своју причу која апсолутно нема везе са овим о чему се причало. Од 7 мечева Алкараз је њега одрао 1 и то после операције, у укупном скору је 4:3 само нек настави тако да га дере!!

Link to comment
Share on other sites

E da, i najjace da Nole nema sanse protiv Alcaraza na tri seta, to se verovatno formira misljenje na osnovu WB gde je pravo malo cudo sto je Novak uopste i zaigrao. Npr, da se juce igralo na tri seta dobio bi Novak, da li 3-0, 3-1, ili 3-2 nevazno je.

Na kraju ce strucnjaci i ispasti u pravu, tamo negde oko Noletove 39. godine kada biologija stvarno odradi svoje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Klotzen said:

. Ja protiv Novaka imam samo to što nije angažovan izvan Tenisa u Srbiji dok je na primer podržao Crnce u SAD kada su bili nemiri pre X godina. No to nije za ovaj deo foruma pa da ne idem u detalje.

Podrzao je one Eco proteste pre koju godinu samo jednim story-jem, pa su mu se vec sutradan nakacile na njega i njegovu familiju sve toletoidne novine, pink i svinjomer.

Mnogo je ocekivati od Novaka da ljudima godinama ulepsava ponedeljak i da im uz to resava nagomilane probleme ovog drustva umesto njih samih.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da nije uzeo zlatnu medalju, bez obzira na to sto je pominjao da bi pokusao opet za 4 godine, mislim da bi vrlo brzo usledio kraj karijere. Odigrao bi ovu do kraja i mozda sledecu i to pod uslovom da ga nista fizicki ne muci. 

 

Sada, posle medalje, njemu je pao veliki teret sa ledja - sve njegove izjave u poslednjih 1-2 dana su dokaz tome. I sad kada vise nema taj pritisak moze da ide do kad hoce, opustenije mnogo, i da produzi sebi karijeru. Sledeci cilj mu je 25. GS titula i posle toga bukvalno nema nista drugo... od brojki, ne treba uopste ni razmisljati o tome da li ce iko porediti medjusobni skor sa 16 godina mladjim Alkaraz-om, ko god to bude gledao u buducnosti je prosto ili debil ili zlonameran. Jedino sto moze da pokvari od brojki je winning %, da mu opadne ispod nivoa Nadala i Federera, ali to se uvek da ispraviti odabirom pogodnih turnira. 

 

Takav neki utisak imam, ali nisam u njegovoj glavi... 🙂 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...