Jump to content

Recommended Posts

Saletova Argentina 2019. je Pesiceva Italija 2022. Na oba takmicenja smo pravili sitnu decu u grupi al se zabagovalo u najvaznijem mecu, jbg. Pritom peto mesto na svetu jeste neuspeh, ali kad pogledas realno nije ni bas neka sramota ili tragedija. Nego je vec pocelo da se oseca zasicenje i Sale je resio da ode na vreme.

 

Neka ostane Pesic i za iduce EP i koliko god oseti da moze, ali nisam za to da bude uz ekipu kao neciji mentor. Prvo igraci bi i dalje osecali veliki respekt prema njemu i taj neki mladji trener bi tu dosao kao fikus, stvorio bi se sukob dva autoriteta - onog pravog i onog ko bi to trebalo da bude. A Kari mi ne deluje kao neko ko bi se odrekao svog autoriteta. Pesicu je najbolja uloga, onda kad vise ne bude mogao da vodi ekipu iz nekog razloga, nesto poput koordinatora svih reprezentativnih selekcija. Da bira selektore, pravi planove priprema, bude tu za sve savete. Da ima kancelariju, ali da obilazi povremeno te timove, kampove, slicno, da nadgleda i kontrolise njihov rad. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Nikada nisam rekao da je neuspesan overall (mada je imao neuspehe, finale protiv Slovenije i WC protiv Argentine su tezak fejl), vec da su uspesi postignuti uprkos, a ne zahvaljujuci njemu.

 

Za sta ima itekako mnogo argumenata.

 

Kao sto je cinjenica da smo pod njim osvajali medalje, isto tako je cinjenica da je sa gotovo svakog drugog posla najuren naglavacke i da je osvojio cela dva trofeja, kup Nemacke i titulu u Italiji, a vodio je PAO, Virtus, Bajern, Fener, sve listom top 2 klubove u tim zemljama sa ogromnim budzetima.

 

Najzanimljiviji lakmus papir vezan za njega bi bio da li ga Grobari koji ga brane voleli da vodi Partizan. Nisam nikada cuo da iko to zeli, a vatreno se branio i ovde i generalno svojevremeno.

Edited by McLeod
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ne znam stvarno koliko je Salo sreće imao kad je uzeo tri srebra. Možda se, tako da kažemo, ta sreća ponajviše sastojala u tome da je za tih velikih 5 takmičenja uglavnom imao Tea na vrhuncu , a i uvek solidnog Bogdana+koga sve ne, što nadolazeće, što u najboljim godinama, da sad ne nabrajam. Ljudi se najviše smorili sa njim zbog naravno tog SP u Kini - Ameri poslali neki žnj tim, a Evropske selekcije na papiru smo trebali da dobijemo, jedinstvena prilika, kad ono cvrc. (Hmm, šbbkbb da je Teo mogao tad, mada je Miloš stvarno drugi igrač bio posle 30-te i one zajebancije u Clippersima). Onda kad se naknadno krenulo u analizu videla se gomila stvari gde je podbacio, i previdi u vođenju utakmica, kao i uvrštavanje nekih kojima nije više bilo mestu u repki, kao i korišćenje Jokića itd.

Edited by Marko
Link to comment
Share on other sites

Ako se dobro secate tekme protiv Argentine, a svi se secamo te tragedije, iskreno se videlo vec posle 3min. da mi ne mozemo da branimo pick Campazza. Covek je iz ocaja cak uveo Bjelicu da igra na 5, tu je totalno izgubio kompas. Inace ne vidim neki veci propust. Scariolo je udavio Bogdana sa box-and-one zonom. Ostali se predali. Dva velika fejla, tu nema dileme i tu se videlo mozda najvise da je sto se tice struke B rang trenera.

Poraz protiv Litvanije 2015. je po meni em zbog tuce koju su sudije dopustile em sto je Valanciunas totalno razbio veselog Raduljicu. I tu smo bili cak na loptu, sto je najjace, iako smo odigrali katastrofalno. Tu vise ekipi mogu zameriti da nisu bili na voljnom momentu Litvanaca. To je bila jednostavno tuca i jako boli da smo tu propustili priliku. Igrali smo fantasticno do tada.

Ipak, da li je imao "srece na zrebu" (LOL) ili ne, rezultat je 3 medalje i jedno polufinale. Druge zemlje bi se sutirale u dupe da taj rezultat imaju u 30 godina a ne u 5.

  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

Ako se dobro secate tekme protiv Argentine, a svi se secamo te tragedije, iskreno se videlo vec posle 3min. da mi ne mozemo da branimo pick Campazza. Covek je iz ocaja cak uveo Bjelicu da igra na 5, tu je totalno izgubio kompas. Inace ne vidim neki veci propust. Scariolo je udavio Bogdana sa box-and-one zonom. Ostali se predali. Dva velika fejla, tu nema dileme i tu se videlo mozda najvise da je sto se tice struke B rang trenera.

Poraz protiv Litvanije 2015. je po meni em zbog tuce koju su sudije dopustile em sto je Valanciunas totalno razbio veselog Raduljicu. I tu smo bili cak na loptu, sto je najjace, iako smo odigrali katastrofalno. Tu vise ekipi mogu zameriti da nisu bili na voljnom momentu Litvanaca. To je bila jednostavno tuca i jako boli da smo tu propustili priliku. Igrali smo fantasticno do tada.

Ipak, da li je imao "srece na zrebu" (LOL) ili ne, rezultat je 3 medalje i jedno polufinale. Druge zemlje bi se sutirale u dupe da taj rezultat imaju u 30 godina a ne u 5.

 

Mi nismo druge zemlje, mi smo kosarkaska velesila.

 

Ako cemo da prihvatimo ovako pogresan pogled na stvari, Gvidetiju treba da se da blanko podrska jer bi se druge zemlje "sutirale u dupe" sa 3 medalje i jednim cetvrtfinalom na OI.

3 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Ovo treba stvaljati kao odgovor na svaki njegov post oko Saleta.

 

Kad procitas napisano mozes da se javis.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Koliko god da k.... po Saletu, njegov mandat je bio uspjesan.

 

I opet ne citas. Nigde nisam pricao o uspehu.

 

Ovo je kao kad babi kritikujes Vucica, a ona krene sa onim zutima, taj nivo bukvalno.

3 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:

McLeode druze, mi smo uzeli jednu medalju od 2003. do 2013. pre Saletovog mandata. Da li je i to splet nekakvih nesrecnih okolnosti 😄

 

Imali smo slabiji tim i mnogi su kulirali reprezentaciju, atmosfera je bila losa.


Djordjevic je imao neuporedivo bolji pool igraca, a on nije znao da ih koristi, plus je gurao svog vanbracnog sina Raduljicu preko svake mere i granice, sto ga je i konacno kostalo protiv Litvanije. Karma is a bitch.

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Prijatelj Mitar said:

Neka ostane Pesic i za iduce EP i koliko god oseti da moze, ali nisam za to da bude uz ekipu kao neciji mentor. Prvo igraci bi i dalje osecali veliki respekt prema njemu i taj neki mladji trener bi tu dosao kao fikus, stvorio bi se sukob dva autoriteta - onog pravog i onog ko bi to trebalo da bude. A Kari mi ne deluje kao neko ko bi se odrekao svog autoriteta. Pesicu je najbolja uloga, onda kad vise ne bude mogao da vodi ekipu iz nekog razloga, nesto poput koordinatora svih reprezentativnih selekcija. Da bira selektore, pravi planove priprema, bude tu za sve savete. Da ima kancelariju, ali da obilazi povremeno te timove, kampove, slicno, da nadgleda i kontrolise njihov rad. 

 

Mi nemamo plug and play trenera za reprezentaciju, Darko Rajaković, Stojaković i Alimpijević su materijal za to, Stojakoviću dajem prednost jer je insider i jer je dobar sa Jokićem, a to nam znači možda i više nego njegov klupski CV. 

Oba Obradovića bih zaobišao, Željka jer bi njegova sujeta i rigidnost sjebala ovo što je sada izgrađeno, Sašu Obradovića zato što nije dorastao, što smo još jednom vidjeli u četvrtfinalu EL protiv Fenera.

Zbog toga sam više za mladog trenera kome će neko da drži leđa. Jeste to mač sa dvije oštrice, ali mislim da će do 2027. ipak i biologija privesti Karija svijesti da više nije za frontmana. A ako Kari nekim čudom može da prevari krštenicu još 4-5 godina niko neće biti srećniji od mene.

 

Doduše, kad sam već krenuo da lupam, oću dizjavim još i ovo: ja onako lično & krajnje neobjektvno mislim da bi jedan debeli cvikeraš iz Milana za turnirski format bio zlo, sa pravom ekipom u rukama materijal za all time greata.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

Ide snimak PO '23 Denvera. Taj Jokic bi nam donio zlato na ovim OI. Bio je maestralan i na OI ali '23 nije masio one njegove floutere a trojke bockao samo tako.

Ostaje zal sto ga trojka nije slusala a i iscurelo mu je par onih njegovih floutera.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

 

Zašto? 🙂 


Daleko je bilo ali sa Grckom je bio zadnji u grupi 2013. i posvadjao se sa citavom ekipom. Oterali ga direktno posle prvenstva.

Posle se nije dogovorio sa Hrvatima jer je trazio radikalno podmladjivanje reprezentacije. Ima svoje fiks ideje, nije fleksibilan i to ne prolazi u reprezentativnoj kosarci.

Sidenote: Ne bi zeleo da smara na pres konferencijama zasto mora da sedi na crvenim stolovima i zbog cega voli gurmanske pljeskavice.

Kad smo kod toga - jel je dobio kanadski trener sut kartu posle prvenstva? Nisam u toku.

Edited by Problem sa licnim greskama
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Ide snimak PO '23 Denvera. Taj Jokic bi nam donio zlato na ovim OI. Bio je maestralan i na OI ali '23 nije masio one njegove floutere a trojke bockao samo tako.

Ostaje zal sto ga trojka nije slusala a i iscurelo mu je par onih njegovih floutera.

1/1. Taj Jokić, na prajmu prajma bi počinio zulum ovde.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Beonegro said:

 

Mi nemamo plug and play trenera za reprezentaciju, Darko Rajaković, Stojaković i Alimpijević su materijal za to, Stojakoviću dajem prednost jer je insider i jer je dobar sa Jokićem, a to nam znači možda i više nego njegov klupski CV. 

Oba Obradovića bih zaobišao, Željka jer bi njegova sujeta i rigidnost sjebala ovo što je sada izgrađeno, Sašu Obradovića zato što nije dorastao, što smo još jednom vidjeli u četvrtfinalu EL protiv Fenera.

Zbog toga sam više za mladog trenera kome će neko da drži leđa. Jeste to mač sa dvije oštrice, ali mislim da će do 2027. ipak i biologija privesti Karija svijesti da više nije za frontmana. A ako Kari nekim čudom može da prevari krštenicu još 4-5 godina niko neće biti srećniji od mene.

 

 

Nije problem drzanje ledja, ali bas zato i kazem da to bude iz kancelarije, a ne da mu pred igracima u toku utakmice ili treninga dosaptava sta i kako da radi.

 

U nekom trenutku ce neko od mladjih svakako morati da uskoci. Zato Dekija ne mogu i necu nikad da prezalim... Ali sve je to sad neka druga tema. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Problem sa licnim greskama said:


Daleko je bilo ali sa Grckom je bio zadnji u grupi 2013. i posvadjao se sa citavom ekipom. Oterali ga direktno posle prvenstva.

Posle se nije dogovorio sa Hrvatima jer je trazio radikalno podmladjivanje reprezentacije. Ima svoje fiks ideje, nije fleksibilan i to ne prolazi u reprezentativnoj kosarci.

Moram da kažem da sam to za Grčku zaboravio, a što se rigidnosti i fiks ideja tiče, ja to ne doživljavam tako, naprotiv, gdje god je radio u poslednjih 7-8 godina njegov pečat je bio vidljiv momentalno, zato i mislim da je opasan trener za turnirski sistem i to što sad objektivno ekipe više nemaju dovoljno vremena za prave pripreme.

 

1 minute ago, Prijatelj Mitar said:

 

 

 

U nekom trenutku ce neko od mladjih svakako morati da uskoci. Zato Dekija ne mogu i necu nikad da prezalim... Ali sve je to sad neka druga tema. 

Ja ne mislim da je Miloje bio materijal za vrhunskog trenera u seniorskoj košarci. Za razvoj igrača svakako, ali da bude vođa ekipe koja igra za rezultat, to mislim da ne. Izvan Meginog sistema se oprobao samo u Budućnosti i to nije izgledalo dobro.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Ako zglajznu u plej-ofu, ako mu se ukaže na to da nema takmičenja '26. pa ga niko tada neće dirati dok loče i juri sojke, ovaj konje, ako matori ostane i dogodine i da mu se složi priča da je Bogdan sve stariji a budućnost neizvesna... i uz još par ako, moooožda se pojavi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Beonegro said:

Moram da kažem da sam to za Grčku zaboravio, a što se rigidnosti i fiks ideja tiče, ja to ne doživljavam tako, naprotiv, gdje god je radio u poslednjih 7-8 godina njegov pečat je bio vidljiv momentalno, zato i mislim da je opasan trener za turnirski sistem i to što sad objektivno ekipe više nemaju dovoljno vremena za prave pripreme.

 

Ja ne mislim da je Miloje bio materijal za vrhunskog trenera u seniorskoj košarci. Za razvoj igrača svakako, ali da bude vođa ekipe koja igra za rezultat, to mislim da ne. Izvan Meginog sistema se oprobao samo u Budućnosti i to nije izgledalo dobro.


Ja mislim da bi Trinki hteo da krene od 0, sto je legitimno, a mi sa ovom generacijom imamo stofa da pobedimo EP i SP i dosta igraca i da igra na OI samim time nisam siguran. Naravno, ukoliko krene sada, na pocetku ciklusa, sto naravno Zalgiris ne bi dozvolio iz vise razloga, ko zna, mozda bi i ispalo dobro.

Link to comment
Share on other sites

Jbg kod Jokicevih floatera ima uticaj i sto u reprezentaciji nema lob prijetnju kakva je Gordon u Denveru pa mu protivnici mogu puno agresivnije ici na zatvaranje tog suta kad igra u reprezentciji bez straha da ce u zadnjem momentu promijeniti odluku i baciti lob. U PO ove godine on je bio jos efikasniji na obrucu i sa tih kratkih floatera nego u sampionskom runu al je trica dozivjela ogroman pad u odnosu na PO 2023. Ne znam koliko je realno da on ponovo ima onakve procente za 3 kao u tom PO jer je ono bilo bas apsurdno i debelo iznad njegovih karijernih prosjeka ali nekih 36-37% mi je sasvim realno. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Miki28 Teoljub said:

Igrace se od 27.08.2025 do 14.09.2025.

Inače ovo apsolutno nije normalno što se EP i SP sad igraju u septembru i mislim da je u dosta slučaja razlog za otkazivanje učešća. Ovako u avgustu igrači (posebno NBA igrači) ipak i nakon prvenstva imaju još po nekoliko nedelja da odmaraju i provedu ih sa porodicama, kad im stave prvenstvo u septembru jeste da imaju 2-3 nedelje odmora više pred prvenstvo, ali kad jednom uđu u mašinu krajem jula više ne izlaze iz nje sledećih 10-11 mjeseci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...