Jump to content

Recommended Posts

Ovo je istorijski rezultat iako nije pobeda, nikad Ameri nisu bili na kolenima kada su poslali bukvalno sve najjace sto su imali u ligi, cak i one 2004. kada ih je Argentina dobila nije bilo dosta igraca. Istorijska je za nas, ali i ceo svet jer se vise niko nikad nece plasiti Amera. Nismo pobedili, ali smo im skinuli oreol nedodirljivosti. Sa druge strane, steta za nas, jer bi to bilo verovatno najveca pobeda, a u istoriji kosarke svakako najveca pobeda "Davida" protiv "Golijata".,

 

Nisam imao zivca da gledam, odgledao sam onih zadnjih 5 minuta kada sam usli sa +7, i Milutinov je jako lose odigrao odbranu na Embidu, plus su sudije svirali mlaki faul i imao je dodatno bacanje. I cini mi se da smo ishitreno sutirali za 3, osim onog Dobricevog suta, jesmo mi crkli ali nisu ni oni bili u naponu snage, i trebalo je malo da kruzimo i da probamo da ih dodatno umorimo. Ali po svemu sto sam video, kljucno je bilo tada kada je Embid dao kos + dodatno bacanje, malo Milutinov slab u odbrani, malo sudije navukle i preokrenulo se na njihovu stranu. Tu da nisu dali kos, utakmica bi verovatno usla u mirnu zavrsnicu sa nase strane, tako da itekako moze da se prica o sudijskom navlacenju.

Edited by diego
Link to comment
Share on other sites

Buljim u jednu tačku na plafonu i razmišljam koliko nam je malo falilo.

Biće ovo jedna teška,besana noć..

 

Matori ide po kući u stilu Darkelje i sve po spisku sudijama.

Onda mi bude još teže..

Jebem ti našu sreću,ali srce mi je puno i jako sam ponosan na ove momke.

 

 

Edited by Polivalentni Stevica
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Dugo nisam gledao nesimpatičniju ekipu od ove američke...dripačko ponašanje, kurčenje, žvakanje onog sranja za zube k'o da žvaću duvan i da će svakog časa da ga ispljunu. Što se mene tiče, džaba im svo znanje...a iskreno, nisu nas dobili na znanje već na fizikalije, Jokarinu četvrtu ličnu, par šuteva i par odluka sudija koje su verovatno diskutabilne.

 

Što se načih tiče, svaka im čast, već ste sve rekli - mislim da ćemo pregaziti Švabe.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ni Kari im ne bi pomogao da Embid nije odigrao ovako dobro. Njegove dve trojke me više bole nego sve Karijeve. Nema po meni mesta nekoj kritici Pešića. Mislim Avramovića je izveo jer nije nešto pokazao u prvim minutima 4/4. Možemo sad da pričamo da je mogao  ranije da ga vrati ili da proba sa Gudurićem u nekom trenutku. No sve su to sitnice i šta bi bilo kad bi bilo. Odbranu jednostavno nismo imali od Jokićevog četvrtog faula. Ne možeš 6-7 minuta da igraš bez odbrane, a da "porađaš" koš u svakom napadu i da dobiješ utakmicu kad su ti već prišli.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Dusko said:

Sad gledam oni su dali 16-32 trojke dok smo mi dali 15-39 al jbg mora tako. Nazalost na kraju nas je izdao sut i tu su nas stigli i prestigli.

 

Momci su stvarno bili umorni, 37 minuta imas maksimalan fokus, postujes dogovor, svaka sekunda i dodir lopte je krucijalan, svaka odbrana, preuzimanje, krpljenje, pa jos i sut ide odlicno. Veliki i fizicki i mentalni napor, stegnut si a opet to je sto je i nema beganja, mora da igras najbolje sto mozes. Jedna lopta je morala da iscuri iz kosa, a Dobricu nista ne zameram, totalno je bilo logicno da uzme onaj sut. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Džabe sad analize i pametovanje gde se moglo bolje. Odigrali smo mušku utakmicu, presudilo je par detalja na njihovu stranu i gotovo je sad. Treba se resetovati za utakmicu za treće mesto. Apsolutno cela Srbija treba da uputi podršku igračima i Pešiću. Mi boljih igrača nemamo, momci su izgarali koliko mogu i znaju. Što bi se nekad pisalo na zvezdinoj temi "puna podrška stručnom štabu i igračima"

  • Like 8
  • Love 3
Link to comment
Share on other sites

Pesic:

 

"Ne tražim opravdanja, ljut sam jer nismo dobili respekt od sudija, ne samo na ovoj utakmici. Jer ako najbolji igrač na svetu, Nikola Jokić za 37 minutabšutira četiri slobodna bacanja, a Bogdanović jedno, a sve vreme je lopta kod njih, čudne stvari su se dešavale"

 

Jokica su prebili i samo 4 bacanja, svirali mu u odbrani 4 faula.

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

Just now, Golijat said:

Samo se nadam da ono sa natpisom "Micic" na ledjima vise nikada necu gledati u reprezentaciji.

 

Ostalima ogroman aplauz i kapa do poda. ♥️

Nek ja dobijem ban sad ali možeš da se naduvaš kurca.

  • Like 18
  • Love 6
  • Thanks 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Sve što želim, nakon što momci donesu bronzu i dočekamo ih na balkonu, jeste da Svetislav ostane još jedan olimpijski ciklus. 

 

Svašta mu se zamera i može zameriti, ali ovde ima autoritet i perfektno sprema ključne utakmice na turnirima. Dok može da stoji, nek nas vodi ❤️

  • Like 11
  • Love 11
Link to comment
Share on other sites

Zaspi ga sad majcin sine! Jos jednom bih malo castio sudije, ali necu… nema potrebe vise trositi zivce na takve.

 

Zelim da se zahvalim nasim momcima na ovoj epskoj utakmici.

Naklon do poda!!!

Ajmo po tu bronzu!

  • Like 2
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Golijat said:

Samo se nadam da ono sa natpisom "Micic" na ledjima vise nikada necu gledati u reprezentaciji.

 

Ostalima ogroman aplauz i kapa do poda. ♥️

Nema potrebe za ovim uopšte.

Taj isti Micić je u poslednjoj četvrtini odbio taj prvi njihov nalet.Dao dvojku,potom i trojku.

 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Znao sam da je Gudura X faktor za ovu tekmu, i da je Avram lud kao struja, samo da ga krene sut... njih dvojica su trebali da igraju kada se lomila tekma, lako je sad pricati, ali mislim da bi neko od njih dvojice zatrpao Amere trojkom i udario "poslednji ekser".

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Већ сам био спреман да тражим пост од данас где сам призивао дух Милана Гуровића у Марка Гудурића...

Хвала му за ову партију у сваком случају

  • Like 4
  • Love 6
Link to comment
Share on other sites

Momci su HEROJI. Svi do jednog.

Falilo je snage za 3 minuta košarke svima osim Jokiću. Ne znam od čega je taj dečko, ja takvu fizičku spremu i snagu nisam video u životu.

Krivo mi je samo zbog retarda koji se kurče sada, a plakali su ceo meč. Sramno ponašanje.

Došli smo po zlato, znao sam to, iskreno me zabole za bronzu.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...