Jump to content

Fudbal - Pariz 2024


Recommended Posts

2 hours ago, Bugl Khan said:

To sam i ja mislio. Ali i Njemačka i Španjolska su krcate igračima koji su danas u njihovim A reprezentacijama. Gledao sam zadnja 2 turnira, možda je ranije bilo drugačije. A i U20 je svake 2 godine, ovo svake 4. To je 16 turnira na SP. Pogledaj pobjednike na zadnjih 16 Olimpijskih turnira. Ali to je turnir na kojem je igrala VB, o čemu dalje pričati. I većina reprezentacija ne koristi pravilo o 3 starija igrača. Argentinci su doveli 3 brutalca i uzeli, ali s uzeli i jedne di su doveli jednog. Većina reprezentacija ako koristi, koristi to za nekog od 24-26 godina. Uglavnom koga briga. SP, EURO, LN. Dovoljno reprezentativnog nogometa. Ovo je kao neko U21 SP ili EP, samo više ljudi gleda jer su OI. I kvalifikacije su komedija. 3-4 azijske reprezentacije, 3-4 afričke, 2 concacaf, 1 Pacifik, 2 južnoameričke, 4 europske. Šta je to?

 

To je tačno , ali imam utisak da je FIFA U20 World Cup 100 puta ozbiljnije takmičenje od olimpijsog turnira, olimpijski turnir postoji čisto da bi se fudbal našao u programu igara kao najpopularniji sport na svetu jer to je jedini sport na OI u kome se ne takmiče oni najbolji, u svim ostalim sportovima svoje države reprezentuju oni najbolji. Dok osvajanje medalje u fudbalu na OI nema neki veliki prestiž, za razliku od ostalih sportova. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skyglider said:

 

To je tačno , ali imam utisak da je FIFA U20 World Cup 100 puta ozbiljnije takmičenje od olimpijsog turnira, olimpijski turnir postoji čisto da bi se fudbal našao u programu igara kao najpopularniji sport na svetu jer to je jedini sport na OI u kome se ne takmiče oni najbolji, u svim ostalim sportovima svoje države reprezentuju oni najbolji. Dok osvajanje medalje u fudbalu na OI nema neki veliki prestiž, za razliku od ostalih sportova. 

 

 

Ma isti k. Ne zanima nikog ni jedno ni drugo. S 20 godina da ti igraš neke dječje turnire. Očekujem Yamala na sljedećem

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Skyglider said:

 

To je tačno , ali imam utisak da je FIFA U20 World Cup 100 puta ozbiljnije takmičenje od olimpijsog turnira, olimpijski turnir postoji čisto da bi se fudbal našao u programu igara kao najpopularniji sport na svetu jer to je jedini sport na OI u kome se ne takmiče oni najbolji, u svim ostalim sportovima svoje države reprezentuju oni najbolji. Dok osvajanje medalje u fudbalu na OI nema neki veliki prestiž, za razliku od ostalih sportova. 

 

 

 

Nema ni najboljih boksera.

Link to comment
Share on other sites

Španija ode u finale, ako i Francuska pobedi večeras što se očekuje, zlato se vraća u Evropu nakon 32 godine

 

 

4 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Fudbal na OI zanima samo Ludovana Jovanovića.

 

Ne bih se kadio, čuo sam da je turnir dosta gledan a i stadion u Marseju je bio sad ispunjen do poslednjeg mesta za polufinale. Isto će verovatno biti i za drugo polufinale Francuska vs Egipat

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Polivalentni Stevica said:

Fudbal na OI zanima samo Ludovana Jovanovića.

 

 Fudbal na OI ne zanima evropske reprezentacije, dok je kod npr Afrikanaca i J. Amerikanaca sasvim druga priča( bar je to moj utisak).

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da li je realno da pola sata na VARu gledaju čiat penal????,,

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Hahahhahha, jeboteeeeeeeeee

Nije penal zazo što je Frqncuz stavio rukw na njega i ovaj zbog toga podigao ruke 🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Fat Zadd said:

 

 Fudbal na OI ne zanima evropske reprezentacije, dok je kod npr Afrikanaca i J. Amerikanaca sasvim druga priča( bar je to moj utisak).

 

Da , i ja imam takav utisak. Njima je promena pravila 1992 najviše odgovarala, kad su uveli ovo što trenutno važi za odabir igrača , da igraju U23 plus trojica preko. Od 1936 do 1992 sva zlata su osvojile evropske reprezentacije, ali tad su drugačija pravila važila što se igrača tiče 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Skyglider said:

 

Da , i ja imam takav utisak. Njima je promena pravila 1992 najviše odgovarala, kad su uveli ovo što trenutno važi za odabir igrača , da igraju U23 plus trojica preko. Od 1936 do 1992 sva zlata su osvojile evropske reprezentacije, ali tad su drugačija pravila važila što se igrača tiče 

Nije samo problem u u23, problem je to i u toj selekciji ne kogu da se pozovu najbolji igrači. Zamisli Francuze sa Mbapeom ili Špance sa Yamalom, Wiĺiamson i Pedrijem...Druga priča. 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Don Juan said:

Nije samo problem u u23, problem je to i u toj selekciji ne kogu da se pozovu najbolji igrači. Zamisli Francuze sa Mbapeom ili Špance sa Yamalom, Wiĺiamson i Pedrijem...Druga priča. 

 

To je tačno, ali već sam pisao zbog čega je tako, jer turnir na OI nije u zvaničnom kalendaru FIFA i klubovi nemaju obavezu na puste igrače i to i koriste. Mbape je hteo da igra ali ga Real nije pustio. Niko ne želi da rizikuje da mu se skupa investicija povredi na turniru koji generalno nije nešto mnogo bitan.  

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, neko me sabotira said:


Misliš da su Egipćani prodali? Namjestili visok poraz? Zašto bi to učinili?

Nemam pojma, verovatno nije, ali neke reakcije golmana su bile, pa recimo amaterske. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bilo je na više utakmica amaterskih grešaka,  sto golmana, sto igrača iz poslednje linije.

  Odgledao sam jutros snimak, Maroko je za klasu-dve bolja ekipa od Egipta, plus su ušli u utakmicu sa mnogo više zelje i energije. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...