Jump to content

Fudbal - Pariz 2024


Recommended Posts

Iako postoje različita mišljenja kada je odigran prvi fudbalski turnir na Olimpijskim igrama, prihvata se da je fudbal debitovao na Olimpijjskim igrama upravo na prvim Igrama, kada je Danska pobedila domaćina Grčku. Na naredednim turnirima pa sve do 1908. na turniru nisu samo učestvovala reprezentacije. Počevši od turnira 1908. na fudbalskom turniru učestvuju samo reprezentacije. Turniri od 1920- 1928 su se tada predstavljali i kao svetska prvenstva u fudbalu. I ako je FIFA organizovala svoje prvenstvo 1930, ostaće zabeleženo da su olimpijski turniri bili veći i atraktivniji od samog prvenstva sveta. 

Ako ne računamo 1932, kada nije bilo fudbala, fudbal je od početka član olimpijske porodice. Debi ženskog turnira, smo videli 1996 u Atlatnti.

I ako dama učestvuju sa najjačim sastavima, kod muškaraca nije takav slučaj. Naime FIFA ne želi da ima konkurenta u olimpijskom turniru, pa je uvela određena ograničenja. Prva ograničenja su uvedena 1984, kada je dozvoljeno profesionalnim fudbalerima da učestvuju, ali je Evropa i Južna Amerika mogla da prijavi samo igrače koji nisu igrali na Svetskom prvenstvu. Od 1992, učešće je dozvoljeno samo igračima mlađim od 23 godine. A od 1996, pravo na učešće su u svakom timu dobila i tri starija igrača od 23 godine.

Upravo je 1992. bila i zadnja godina kada je neka evropska ekipa osvojila turnir (Španija). Od tada pa sve do danas, na tronu se bile samo južnoameričke i afričke reprezentacije, plus Meksiko. Zanimljivo da je Brazil osvojio svoju prvu titulu tek 2016 u Riju.

Treba napomenuti da muški turnir nije u kalendau FIFA i EUFA (sem London 2016)  i klubovi nisu u obavezi da puste igrače na turnir.

Ove godine imamo turnir sa 16 muških i 12 ženskih ekipa Branioci trofeja su Brazil u muškoj, i Kanada u ženskoj konkurenciji

 

3198068-65516628-2560-1440.jpg 

 

 

1005112624-scaled.jpg?fit=2560,1707&ssl=

 

Stadioni na kojima će se odigrati turnir

 

image.thumb.png.b5aeb1abe1bae1661be76432342e2d2d.png

 

Muški turnir počinje danas, a ženski sutra. Ovo je ista učesnika:

 

image.thumb.png.ae847edac7484d4c88d5fc84d0db2f44.pngNe

 

 

Neka Igre (nezvanično) počnu.

 

 

 

 

Edited by Don Juan
  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

  • Don Juan changed the title to Fudbal - Pariz 2024

Hahahha, kakav šou na meču Argentina- Maroko 🤣.

 

Izhednačili Argentinci u 107. minutu, a prvo su pogodili i stativu i prečku. Sada haos na stadionu, navijači počeli da uleću na teren.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Don Dusko said:

Cek igrao se jedan produzetak(15min nadoknade)? 

Tako ispada. Ono što je najgore, ja na zvaničnom sajtu ne vidim da je meč gotov. Uleteli su navijači, i šta je bilo poslw toga nemam pojma.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Мџе said:

@Don Juan Svaka čast na svim postovima na ovom podforumu i trudu koji ulažeš. Sa zadovoljstvom pročitam svaki a znam da nije lako sve sumirati, namestiti slike itd. Hvala. 

Ja sam tu da na forum prenesem duh olimpizma 😁.

  • Like 1
  • Love 7
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Don Dusko said:

Izgleda da je VAR ponistio gol Argentincima za 2:2. Ofsajd je upitanju.

 

Da, ali kad se ovo dešavalo? Stadion je potpuno prazan

 

edit: Dali je moguče da je ovo uživo?! Dva sata nakon završetka utakmice

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Don Dusko said:

Pa evo citam da jos nije gotova utakmica. Zbog uletanja navijaca na teren i haosa.

 

aha. Vidim da je bila čitava zbrka. Mislili su da je kraj utakmice, pošto je več isteklo onih 15 minuta nadoknade. Ali je ustvari bilo samo suspended, zbog navijača. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Don Juan said:

Sudije na Olimpijskim igrama su za plakanje. Ovaj Šveđanin danas je bio blaga katastrofa.

Pa cekaj, sad citam da je tekma nastavljena da je gol Argentine ponisten...

 Ovog sudiju trebaju da vrate kuci posle prvog dana.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, suptil said:

Pa cekaj, sad citam da je tekma nastavljena da je gol Argentine ponisten...

 Ovog sudiju trebaju da vrate kuci posle prvog dana.

Ja stvarno ne znam da li je ono bio ofsajd, kamera iza i iznad gola i linije koje nemam pojma kako su povlačili. Opet, penal za Maroko je mnogo veći problem. Sudije amateri, a VAR je bolji u Surdulici nego na Olimpijskim igrama. Smešno.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Don Juan said:

Ja stvarno ne znam da li je ono bio ofsajd, kamera iza i iznad gola i linije koje nemam pojma kako su povlačili. Opet, penal za Maroko je mnogo veći problem. Sudije amateri, a VAR je bolji u Surdulici nego na Olimpijskim igrama. Smešno.

Ma dobro niko ni ne shvata fudbal ozbiljno na olimpijadi...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Juan said:

Sudije na Olimpijskim igrama su za plakanje. Ovaj Šveđanin danas je bio blaga katastrofa.

Ovo je sigurno istina. Kako znam? Hrvati sude na OI. Suci su nam toliko dobri da nam sve derbije (Dinamo, Hajduk, Rijeka, Osijek) od prošle sezone (proljeće) sude stranci. Predsjednik sudačke komisije nam je po novome Francuz. Suci su nam horor jer je svaki krivo dosđeni aut tema tjedan dana. Donovog kola. Onda je ovima najlakše sudit svaki dodir, izrezat utakmicu i idemo dalje. Da ne pričam o naknadnom nasnimavanju komunikacije glavnog suca i VARa (par dana kasnije), naknadnom povlačenju crta i sl. Nadam se da stvari idu na bolje, ali za sada smo nivo Olimpijske igre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Gledam ženski fudbal Nemačka-Australija i shvatim da je selektor Nemica najružniji fudbaler u istoriji fudbala, centarfor Nemačke iz prve polovine osamdesetih godina prošlog veka, Horst Hrubeš.

 

Rodi me majko srećnog pa me na đubre baci.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Međunarodna fudbalska organizacija FIFA oduzela je šest bodova ženskoj fudbalskoj reprezentaciji Kanade na Olimpijskim igrama u Parizu i suspendovala troje trenera zbog toga što su dronovima posmatrali treninge protivničkih selekcija.

Dvoje pomoćnih trenera Kanade, Žozef Lombardi i Džesmin Mander, uhvaćeni su u sredu kako su dronovima snimali trening Novog Zelanda, uoči duela te dve reprezentacije na OI.

FIFA je Lombardija i Mander, kao i selektorku Bev Pristman, suspendovala na godinu dana, koliko neće moći da se bave trenerskim poslom.

Uz to, FIFA je kaznila i Fudbalski savez Kanade sa 200.000 švajcarskih franaka, odnosno oko 226.000 američkih dolara.

Međunarodna fudbalska organizacija je Pristman i njene asistente okrivila da su odgovorni za uvredljivo ponašanje i kršenje principa ferpleja, a kanadski savez kao odgovoran jer nije osigurao da stručni štab poštuje pravila turnira.

Fudbalski savez Kanade odmah je suspendovao selektorku Bev Pristman, koja je reprezentaciju vodila do zlata na OI u Tokiju tri godine ranije, kao i njene asistente, uoči meča u kom su Kanađanke u četvrtak pobedile Novi Zeland 1:0.

 

E svašta....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...