Jump to content

FK Partizan 2024/2025


Recommended Posts

Nemogu da zalim Stanoja.

 

Mogao je lagano da ih odjebe a ne da se vraca. Valjda je znao skim tikve sadi i kakva je ekipa...

 

3x se vraca i sad kao jadni Stanoje?

 

Ispravka 2x se vraca al poenta mi ostaje.

Edited by Don Dusko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Nini3112 said:

Milosevic je za ovog Stanojevica doktor,kod njega ste igrali najlepsi fudbal.

Nije to bilo zbog Sava. On je svoje znanje pokazao u narednim angažmanima.

 

Mi nemamo tim da uđemo čak ni u LK. Što je još gore, potpuno su potonuli, nema ni energije iz prošle jeseni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Nije to bilo zbog Sava. On je svoje znanje pokazao u narednim angažmanima.

 

Mi nemamo tim da uđemo čak ni u LK. Što je još gore, potpuno su potonuli, nema ni energije iz prošle jeseni.

Nema.

Cini mi se da je Stanojevic doneo samo jos veci nemir.

Link to comment
Share on other sites

Pazi, već sam napisao šta mislim o njegovom dolasku i služenju zlikovcima. Međutim, on nije neznalica i sad je u izjavi posle meča precizno ukazao na problem - spori smo do ludila i moraćemo da promenimo igrače. Moguće je da je to unelo dodatni nemir jer planira da mnogi lete iz tima najkasnije do zime.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Barkley#34 said:

Pazi, već sam napisao šta mislim o njegovom dolasku i služenju zlikovcima. Međutim, on nije neznalica i sad je u izjavi posle meča precizno ukazao na problem - spori smo do ludila i moraćemo da promenimo igrače. Moguće je da je to unelo dodatni nemir jer planira da mnogi lete iz tima najkasnije do zime.

 

Slušao sam prvo obraćanje posle Poljske (najava utakmice na Ubu). Još detaljnije je pričao i jedina pozitivna stvar u ovom bljutavom trenutku je što su se identifikovali problemi i deluje da se ne krije iza toga. Dosta sporo za moj ukus ali ipak imamo 27 "igrača", baš ružna i komplikovana situacija. 

 

52 minutes ago, Aman 2 said:

Jesmo li nosioci u žrebu za cipiripi kup kad ispadnemo od Lugana? 

 

Idemo sa Luganom u paru na ždrijeb, a zbog pravila LK, uzima se manji koeficijent. Bili bismo nosioci sa našim, ovako nismo. Vrlo moguće je da bi nas lakši plej of čekao u LE nego LK. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma nema ništa od ždrebeta. Kad nismo iskoristili onu šansu za LE protiv Kiprana pa posle nas čekao Dnjepar, a mi se u q za LK na kraju mučili protiv Maltežana, nećemo sad ništa dobiti. Lugano će nas odraditi kao Tun onomad a onda je svejedno ko će upasti u žrebu za LK.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Don Dusko said:

Odlican penal ovog.

 

1 hour ago, Barkley#34 said:

Meni je delovalo da je Sveta startovao prvo na loptu. Možda grešim, pogledaću detaljnije.

 

Dobar primer za ono sto odavno pricam na ovom forumu oko izmene pravila - kada je zuti, kada je crveni.

 

Pisao sam vec o tome da ne moze i crveni i penal (dupla kazna) ako je prekrsaj bio sportski odnosno da je postojala namera da se ide na loptu pa je fauliran igrac u 16ercu - to je onda bas ovo sto smo videli, zuti karton i penal. Da se ovo desilo tik izvan 16, bio bi crveni, jer je bila izgledna prilika za gol, nije iskosa, blizu je golu, nije mogao ni jedan drugi igrac da stigne u duel, itd. (ne gleda se vise ono da li je Sveta bio poslednji igrac odbrane ili ne, mada ovde je i to bio slucaj). 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A dobro, ima svoih prednosti neigranje nicega. Rekoh to i prosle godine. 

 

Nek majstor sam sebi gradi koef. Cuka i tsc nek mu budu wingmeni. Oce to. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekipa bez duha, daha i mozga. Taktički, po uigranosti, koncentraciji, jako, jako daleko od nekog pristojnog nadmetanja u bilo kojim kvalama u Evropi. 
 

Baš jak reset je potreban, znamo svi gde da se počne. Nerealno kako su pala prva dva komada, nerealno koliko smo spori, koja god ekipa da malo pojača intenzitet pogubimo se. Baš tužno. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sad bi Vucela ili Vazura trebali u stilu onog Medojovica da kazu sledece:

"Satanistički smećari.....seme im se sudijsko zatrovalo. Diskvalifikovati me nakon dve utakmice i ne pružiti šansu da pokažem bilo šta......jesu vam to te vrednosti i taj sport i liga šampiona, smećari obični. To vam je sve, vratiće vam se za svaku suzu, govna stanistička"

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Don Dusko said:

Nemogu da zalim Stanoja.

 

Mogao je lagano da ih odjebe a ne da se vraca. Valjda je znao skim tikve sadi i kakva je ekipa...

 

3x se vraca i sad kao jadni Stanoje?

 

Ispravka 2x se vraca al poenta mi ostaje.

 

Već 3, 4 puta priča o obećanjima, dogovorenom i zbog čega je došao. Sinoć je opet isto rekao, uz dodatak da ne bi dolazio na isto ono što je napustio. Očigledno su mu prodali priču o jakim novim ljudima u upravi, lovi za pojačanja, nekakav reset, a dobio je par njuški više za novu ložu i dva-tri igrača. Ono što je rekao pred početak sezone je i da su mu obećali jednak tretman u našoj ligi, da će se boriti za pitanja, a popušili su đoku i pre nego što je liga počela sa onom sramotnom izmenom pravila o bonusu.

 

Ako ispadneš od objektivno jače ekipe, ali ne baš toliko, rezultatom 9:2, od čega primiš jedno 7 komada na baš, baš amaterski način, trener mora da nosi veliki deo odgovornosti. Ne treba ga žaliti, treba objektivno sagledati ovaj učmali klub i pošteno podvući linije. Mi smo u ovom dvomeču napravili neverovatan broj individualnih grešaka, neke su došle kao posledica nedostatka kvaliteta potrebnog za ovaj nivo, a zadatak trenera je da uklopi igrače i nekako to minimizira. Većina golova su posledica užasnog mentaliteta, morala, fizičke spreme, a to su ipak stvari na koje Stanojević može da utiče.

 

Mujakića i Arijagu je sam tražio i rekao da je zahvalan klubu što su ih završili. Ne znam kakve još planove je imao, ali izuzetno mlak izlet na tržište, ne u broju igrača već po kvalitetu. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kako mi sa toliko mladih supertalenata dolazimo stalnu u ovu poziciju... i sad plačemo zbog nemanja bonusa?

Dajemo da ide Matija Popović ZA DŽABE (!?), Baždar skoro za džabe itd. Vazurin kokainski ego uništava i to malo što imamo...

Najcrnji dani da pamtim, bukvalno. Došli smo do tačke da bih kao civilizovani čovek razumeo i linčovanje uprave i spaljivanje stadiona. 😂

Link to comment
Share on other sites

Tek onako, da ostavim listu mladih nada (u24) :

(nadam se da za dinu dana neću plakati što ih nema)

 

GK • Vanja Radulaški (18) - 0.1m €

GK • Krsto Ljubanović (21) - 1.5m €

D • Svetozar Marković (24) - 3m €

D • Bojan Kovačević (20) - 1.5m €

D • Vukašin Đurđević (20) - 0.3m €

DM • Mateja Stjepanović (20) - 0.5m €

M • Zoran Alilović (18) - ? €

AM • Bogdan Kostić (18) - ? €

AM • Goh Young (23) - 1.5m €

AM • Mihajlo Petrović (18) - 0.5m €

W • Aleksa Janković (24) - 0.4m €

W • Nemanja Trifunović (20) - 0.3m €

W • Eldin Bajramović (17) - ? €

W • Dušan Došlov (18) - ? €

W • Joao Grimaldo (21) - 1.5m €

W • Xander Severina (23) - 1.3m €

W • Janko Jevremović (20) - 0.5m €

F • Dušan Jovanović (18) - 0.4m €


Edit: dok sam tražio gde su na rosteru, skontao sam da smo ZA DŽABE pustili još 2 ekstra talenta,
Bogdan Mirčetić (18, W, 0.7m €) sad igra za Radnički Kragujevac, a Petar Popović (18, D, 0.5m €) za Javor.
Probudite me iz ovog košmara. 💀


Ukoliko ima pameti, iskoristiti ovaj tragičan trenutak za totalni reset i da krenemo sa novim "Partizanovim bebama".

Boldovani su najveći potencijali. Imho, Dule Jovanović može biti novi Mitar. Svi matorci i stranci - ćao doviđenja.
I još 1, velika šteta za Borzu što smo ispali cicije... mali je wunderkid. Je*ali nas i Antić i Slovenac i ostali... fuj.
Ovaj mladi tim kad se ne bi prodavao 5 godina, imali bi i titulu/e i evropu. Hot take, ali verujem u to.
(PS. a i probao sam simulaciju sa ovim klincima u FM-u i dominiraju na svim frontovima). 😂

Edited by Davai Davai
Link to comment
Share on other sites

Kvalitet i potencijal svih pomenutih je jako upitan. Ja verujem da bi vrv igrali plejaut, mozda i ispali. A da bi krenuli u takav projekat onda je potreban drugaciji tip trenera i strpljenje navijaca. Tesko je to ostvarivo u FKP. 

Da jeste ova uprava bi to odavno pokusala. Bas ih je briga za navijace, a oparili bi se od prodaje klinaca.

Link to comment
Share on other sites

Ne slažem se. Ovo za upravu.
Ne žele ni da pokušaju... Bolje 100 dinara danas nego 1000 sutra, stara srspka poslovica.
Kumovsko mafijaške šeme sa menadžerima, taljenje od budućih prodaja itd. (a ovamo "ne damo roditeljima da nas ucenjuju")
Nažalost, svi su do kolena u korumpiranom i ljigavom mulju, od menadžera do tih roditelja, svi bi svoj %.
Namenski se prodaju klinci za milion, dva, potom čekaju % od prodaja Fiorentine, Monce itd. Fuj, fuj.

Dinamo Z je odavno pokazao šta se desi kad ostaviš igrača u sistemu tih "5 godina".
Prodaja je veća za 300% uz neizostavne rezultate, plus tako gradiš i reprezentaciju...

Ovako, imamo X "večitih talenata", koji to i ostanu, uzmu koji dinar i to je to. Ko i uspe, nema pobednički mentalitet.

 

Na kraju i za taj mit "navijači nemaju strpljenja". Izvini, a kako nazvati period od prethodnih 7 (da ne kažem 10) godina!??? 
To ne da je strpljenje, nego je prešlo u debelu mazohističku patologiju. Lično bih pristao da krenemo iz treće lige ako ćemo da istrpimo "bebe" tj. generaciju koja bi promenila ovaj usrani obrazac. Naravno da bi pravi navijači istrpeli. Ovi rezultati nisu rezultati, a ovaj "kvalitet" je tek mediokritet.

 

PS. Stjepanović i Jovanović su već sad ekstra kvalitet u odnosu na ceo tim. Potpisujem to.

Link to comment
Share on other sites

Svaki plan je neuspešan sa ovom upravom.

 

Ako već pričamo o ovoj ideji, iako je ona meni utopija i u boljim uslovima, klinci uz nekoliko ciljano smeštenih starijih igrača kao podršku i dovođenje talenata u narednim godinama sigurno ne bi ispali. Strpljenja i podrške bi bilo sigurno ali pitanje je koliko je realno da se ograniči prodaja na pet godina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Opet to poredjenje za Kroacijom. Nebo i zemlja. Dokaz za to su i rast igraca nakon odlaska iz Partizana odnosno Dinama. Pa secam se kad je Djordje Jovanovic otisao iz kluba i onda dao neki gol. Odmah je pocelo kako prodajemo za sicu i slicno. Evo vidimo gde je sad. Eto i primer Milovanovica, nema decka 2 godine. Ne moze u mocnoj Almeriji da dodje do izrazaja. Jednostavno, nasa liga nije dovoljno atraktivna da bi igracu porasla cena. Ima i do ovoga sto ste rekli, ali kvalitet lige je glavni razlog.

Link to comment
Share on other sites

Biće da je i do kvaliteta samih prospekata. Nije ni HR liga neko ludilo. 

 

U našoj ligi je poslednjih 6-7 godina porasla vrednost Blekiju, Kalabi, Sadiku, verovatno i Saldanji, pa ovih nekoliko Zvezdinih skorijih prodaja... Pre toga i drugima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Alek The Great said:

Opet to poredjenje za Kroacijom. Nebo i zemlja. 


Slažem se da se to poredjenje više izlizalo, ali to nam je najbliže i najrealnije da shvatimo. Ovaj problem nije od juče, bio je prisutan i kad smo osvajali titule. Ima dosta primera bruka talenata, koji su zbog ove strategije na kraju ostali samo - bruka. Ima primera da neki i nisu propali posle rane prodaje (Vlah, Mitar, Strahinja, Milenković…) ali u manjini. 
 

Najbolji primer ipak za razliku poslovne strategije a la Dinamo Vs a la Partizan su slučajevi Modrić i Jovetić. U mladjim kategorijama su bili tu negde, da ne kažem da ga Joveta šio u tom uzrastu (nisu isto godište, nego kvalitet na u18 nivou)… jedan otišao sa 18 i imao ok karijeru, drugi ostao “5 godina” i postao goat ex yu fudbala. Plus im napunio kasu. Plus njihova reprezentacija… tu ne moram ni da pričam. 
 

Pristrasan jesam, ali ne lupam, ovo su sve argumenti… u svakom slučaju - smrt upravi. 🖤

Link to comment
Share on other sites

Do svega je - do lige, do igraca, do trenera, do rukovodioca. Nismo na njihovom nivou.

Evo ja priznajem da nisam verovao da ce Vlahovic uspeti kad je otisao. Kad kazem uspeti mislim na to da postane igrac top kluba. Ali ako cemo realno, Vlahovic je jedan igrac osrednjeg kvaliteta koji je sebi jednom sezonom nabio cenu. Po meni Mitar je daleko bolji i korisniji igrac. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...