Jump to content

UEFA Champions League 2024/25


Мџе

Recommended Posts

3 hours ago, Bugl Khan said:

 

 

3 hours ago, Bugl Khan said:

Ma nisam ni gledao sve. Samo da Baturina kojeg BBC smatra većim potencijalom od Seska, Nevesa, Musiale, Wirtza, Xavi Simonsa, Gulera, Frimponga...u reprezentaciji dobija mrvice. Jedino Sučića bi razumio ispred njega u budućnosti. Majer, Ivanušec, Kramarić, Vlašić....ni slučajno.

Jučer da si vidio samo 2 poteza, dosta ti je da znaš o čemu se radi. Akcija kad je pogodio gredu, i na kraju kad ih je polomio i pogodio stativu. On je lagano 3. po važnosti igrač ovog Dinama, znači samo Petkovića i Mišića (također ne razumijem zašto ga se ne zove u reprezentaciju, a zove se Jakića) je teže zamijenit. A nije da u Dinamu igraju anonimusi.

 

Možda u Hnl-u. U europskim utakmicama u ovom trenutku je broj 1 jer uz dužno poštovanje čak i Bruni Petkoviću jedini radi razliku na ovom nivou. 

Edited by Sharp
Link to comment
Share on other sites

Koliko nerealan rezultat Dinamo Qarabag, gosti bolji rival do 70 min, ali dzaba kad promasili 5 sansi u rangu penala. Nestvarno sta su promasili ljudi.

Nakon toga dva gola Dinama, iskoristili su svojih 5 minuta i to je to. 

 

Mada ne bih otpisao Qarabag, jak tim, fizicki i napadacki, puno misica i puno trke imaju, a Dinamo je znao da prima i 5 komada od PAOKa ne tako davno. 

Onaj bek Gabriel je vrh pojacanje za Dinamo, sad vidim da je bio u Monaku i jos par francuskih klubova, relativno mlad 26 ljeta. 

 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Sharp said:

 

 

Možda u Hnl-u. U europskim utakmicama u ovom trenutku je broj 1 jer uz dužno poštovanje čak i Bruni Petkoviću jedini radi razliku na ovom nivou. 

Uz dužno poštovanje, prweko koga je Dinamo pobjeđivao najveće momčadi prijašnjih godina. I ne, nije broj 1. Bez Baturine, Dinamo će bit slabiji, ali mu sustav i način ige neće trpit. Bez Mišića Dinamo ne može izgradit napad, ni napredovati terenom putem njegovih pasova. Ako nema Mišića, kako Dinamo može igrati? Duga na Petkovića, koji većinu primi, zadrži i proslijedi. To što je Baturina najvrijedniji igrač što se transfera tiče, i što je najveći potencijal, ne znači da je glavna karika. Ne. On to još nije.

Btw, brzo se zaboravlja Bodo u Zagrebu npr. Da jedini radi razliku na ovom nivou. Koji je to nivo, i kako ju radi? Dobije loptu i individualnom kvalitretom si stvori šansu za šut. D li će to moći protiv, ne znam, Intera? Jer će Petković dobiti duele i zadržati loptu i protiv Intera.

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ljubitelj baklave said:

Koliko nerealan rezultat Dinamo Qarabag, gosti bolji rival do 70 min, ali dzaba kad promasili 5 sansi u rangu penala. Nestvarno sta su promasili ljudi.

Nakon toga dva gola Dinama, iskoristili su svojih 5 minuta i to je to. 

 

Mada ne bih otpisao Qarabag, jak tim, fizicki i napadacki, puno misica i puno trke imaju, a Dinamo je znao da prima i 5 komada od PAOKa ne tako davno. 

 

 

 

https://www.sofascore.com/football/match/qarabag-gnk-dinamo-zagreb/HPsmuc

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Bugl Khan said:

Uz dužno poštovanje, prweko koga je Dinamo pobjeđivao najveće momčadi prijašnjih godina. I ne, nije broj 1. Bez Baturine, Dinamo će bit slabiji, ali mu sustav i način ige neće trpit. Bez Mišića Dinamo ne može izgradit napad, ni napredovati terenom putem njegovih pasova. Ako nema Mišića, kako Dinamo može igrati? Duga na Petkovića, koji većinu primi, zadrži i proslijedi. To što je Baturina najvrijedniji igrač što se transfera tiče, i što je najveći potencijal, ne znači da je glavna karika. Ne. On to još nije.

Btw, brzo se zaboravlja Bodo u Zagrebu npr. Da jedini radi razliku na ovom nivou. Koji je to nivo, i kako ju radi? Dobije loptu i individualnom kvalitretom si stvori šansu za šut. D li će to moći protiv, ne znam, Intera? Jer će Petković dobiti duele i zadržati loptu i protiv Intera.

 

 

Moja poanta nije da se igra bazira na njemu jer istina, Petković je takav tip igrača da ako ti igra u prvoj postavi moraš igrati preko njega inače je beskoristan (vidi pod Zlatko Dalić). Poanta je da je on na nivou LP/EURO itd. jedini game changer. Top timovi će zatvoriti Mišića i odsjeći Petkovića dok će Baturinu malo teže ugasiti u potpunosti. Uostalom, uskoro ćemo imati priliku vidjeti na djelu ovo što pričam. 

Edited by Sharp
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sharp said:

 

 

Moja poanta nije da se igra bazira na njemu jer istina, Petković je takav tip igrača da ako ti igra u prvoj postavi moraš igrati preko njega inače je beskoristan (vidi pod Zlatko Dalić). Poanta je da je on na nivou LP/EURO itd. jedini game changer. Top timovi će zatvoriti Mišića i odsjeći Petkovića dok će Baturinu malo teže ugasiti u potpunosti. Uostalom, uskoro ćemo imati priliku vidjeti na djelu ovo što pričam. 

BOLD 1: Apsolutno pogrešno. Vidi pod Zlatko Dalić utamicu protiv Slovačke vani
BOLD 2: Top timovi mogu zatvoriti Mišića, to je istina, ali ne mogu odsjeći Petkovića. Baturinu nemaju ni potrtebu zatvarati u potpunosti jer on ne organizira igru Dinama. On je 10ka, igrač poteza, dribling, udarac, podvaljivanje lopte, tehnički savršen. Možda u budućnosti zauzme regista ulogu, i Luka je u Dinamu bio skoro pa 10ka. Igrao je puuuuno bliže golu.

Uglavnom, očito dručačje shvaćamo i gledamo što se dešava na terenu, tako da ćemo se složit da se ne slažemo.

Link to comment
Share on other sites

Da UEFA ima imalo autoriteta,  ovim turskim ekipama bi morala zabraniti učešće makar jednu sezonu ( I zbog svih sranja u prvenstvu) . Naravno,  Galata nece biti ni kaznjena zbog ove kanonade večeras. 

Link to comment
Share on other sites

Muslera je ovde zaslužio jednu dobru šamarčinu. Pa naravno da če ljudi da pobegnu u teren, kad ih stoka gadja flašama sa manje od 5 metara razdaljine

 

edit: Bravo. Zaslužen pogodak. Bili su bolji celu utakmicu, još je i Galatasaray zaslužio kaznu za ono ponašanje od malopre

Edited by L' Imperatore
Link to comment
Share on other sites

Marko Tolić, bivši igrač Dinama, je zabio 2 gola za Slovan i pomogao ekipi z Bratislave da preko Midtjyllanda uđe u CL ukupni rezultatom 4:3 (u Danskoj je bilo 1:1):

https://dubz.co/c/22b3b0

 

Čestitke mavijačima Zvezde na forumu i nek nas Allen Iverson spoji. Ako jedan od parova ne bude Dinamo-Zvezda, znat ćemo da UEFA namješta ždrijeb.

 

Btw, pitanje: zašto za Crvenu Zvezdu piše Red Star, Etoile rouge, Roter Stern, Estrella roja...itd. itd. ovisno o zemlji iz koje je televizija koja radi prijenos, komentatori također prevode ime na svoj jezik itd. A s druge strane je Steaua uvijek bila Steaua (dok su još smjeli koristit ime kluba). Nitko nikad nije prevodio njeno ime. Ne ma apsolutno nikakvog smisla. Zna li netko?

Link to comment
Share on other sites

Nisam znao da HRT juče prenosi Dinama inače bih pogledao. Qarabaq uopšte nije mačiji kašalj,a Modri ih nagrdiše..bar to ukupni te rezultat govori. Jak je Dinamo rekao bih.

 

Prvi put sam gledao svoj bivši klub sinoć. Kvalitetom vrlo skromna ekipa. Sem Hwanga i Đige,ostatak je prosek..napadači i krila su očajni. Drkušić će dodatno učvrstiti odbranu,samo ne znam ko onda ispada iz 11?

 

U Ligi šampiona će ponovo biti nekonkurentni. Doduše, ogromna je razlika u parama između Lige šampiona i Lige Evrope. Eto zadovoljstva za Terzića i Vučića. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Drug Crni said:

Nisam znao da HRT juče prenosi Dinama inače bih pogledao. Qarabaq uopšte nije mačiji kašalj,a Modri ih nagrdiše..bar to ukupni te rezultat govori. Jak je Dinamo rekao bih.

 

Prvi put sam gledao svoj bivši klub sinoć. Kvalitetom vrlo skromna ekipa. Sem Hwanga i Đige,ostatak je prosek..napadači i krila su očajni. Drkušić će dodatno učvrstiti odbranu,samo ne znam ko onda ispada iz 11?

 

U Ligi šampiona će ponovo biti nekonkurentni. Doduše, ogromna je razlika u parama između Lige šampiona i Lige Evrope. Eto zadovoljstva za Terzića i Vučića. 

Srijedom prenose Ligu prvaka. od playoffa. Dinamo je pobjedio ukupnim rezultatom 5:0. Ja bi rekao da je to rutiniranje, neki drugi tvrde da je Qarabag razbio Dinamo.

Ko će ga znat.

 

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Zvezda i Dinamo nisu igrali međusobno od rata ako se ne varam? Moram priznati da bih čak otišao nakon dugo vremena na ono ruglo od stadiona da to pogledam, iako sam zbog vlastitog komfora rekao da više nema šanse sve dok ga ne potpuno ne sruše. 

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Bugl Khan said:

Marko Tolić, bivši igrač Dinama, je zabio 2 gola za Slovan i pomogao ekipi z Bratislave da preko Midtjyllanda uđe u CL ukupni rezultatom 4:3 (u Danskoj je bilo 1:1):

https://dubz.co/c/22b3b0

 

Čestitke navijačima Zvezde s minimumom kulture (i razvijenom vještinom razumijevanja pročitane 3 relenice) na forumu i nek nas Allen Iverson spoji. Ako jedan od parova ne bude Dinamo-Zvezda, znat ćemo da UEFA namješta ždrijeb.

 

Btw, pitanje: zašto za Crvenu Zvezdu piše Red Star, Etoile rouge, Roter Stern, Estrella roja...itd. itd. ovisno o zemlji iz koje je televizija koja radi prijenos, komentatori također prevode ime na svoj jezik itd. A s druge strane je Steaua uvijek bila Steaua (dok su još smjeli koristit ime kluba). Nitko nikad nije prevodio njeno ime. Ne ma apsolutno nikakvog smisla. Zna li netko?

Daj nam je Odgovore na Ljepotici. Na grijanim sjedalima, sa pomičnim krovom koji s istoka zaustavlja kiše jesenje, sa najvećim semaforom od svih Top klubova Europe, sa reflektorima koji noć pretvaraju u dan, sa zelenim tepihom i kratko pošišanom travom, s prvim redom Sjevera metar od gol aut linije, s Rujevicom na Jugu. S mijenjanjem boja iz plave u kockastu. Za sve to treba samo mjesec dana sitnih završnih radova ( čitaj 2068.) i koštati će ne više od 15-20k€ (čitaj milijardu za pola jedne tribine).

Ali ne zovu ga Maksimirska ljepotica jer smo škrtarili na njemu.

 

Edited by Bugl Khan
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Drug Crni said:

Nisam znao da HRT juče prenosi Dinama inače bih pogledao.


Verovatno ga provajder skrembluje, zbog prava prenosa koje imaju samo RTS i Arena kod nas. 
 

5 hours ago, Bugl Khan said:

Dinamo je pobjedio ukupnim rezultatom 5:0. Ja bi rekao da je to rutiniranje, neki drugi tvrde da je Qarabag razbio Dinamo.

Ko će ga znat.


Vreme flešskor ocena, jebiga. Ja sam pratio obe tekme tako i činilo se (pogotovo u prvoj) da je Qarabag šutirao i pokušavao više. Ima i do pozitivnog momentuma u kojem su bili pred dvomeč, 2:7 u Bugarskoj... 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, Charles De Ketelaere said:

Vreme flešskor ocena, jebiga. Ja sam pratio obe tekme tako i činilo se (pogotovo u prvoj) da je Qarabag šutirao i pokušavao više. Ima i do pozitivnog momentuma u kojem su bili pred dvomeč, 2:7 u Bugarskoj... 

Ja sam isto gledao obje (surprise mothafucka), i iako je Qarabag iu prvoj utakmici mao period od 15-20 min gdje je bio bolji, ukupno je Dinamo prilično jasno bio bolja momčad. Kad sam vidio tvrdnje da je Qarabag razbio Dinamo i zapucao 5 zicera koje je teže promašiti nego zabiti, išao sam na Sofu vidjeti kako stoje stvari s tim zicerima (pošto Arena ne stavlja Dinamove highlightse).

I stoje ovako: 

Više udaraca: Dinamo

Više udaraca u okvir: Dinamo

Više udaraca u prečku ili stativu: Dinamo

Više stvorenih šansi: Dinamo

Više stvorenih velikih šansi: Dinamo 

Veći xG: Dinamo

Više ulazaka u 16m: Dinamo

Više obrana golmana: Qarabag 

 

Može neko bacit popularnu statistika/bikini pošalicu, ali mislim da je ova došla gola. Nikakav bikini nije u pitanju.

Edited by Bugl Khan
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...