Jump to content

Srbija u Parizu - Pogled sa Ajfelovog tornja


Recommended Posts

Kao što se zasluženo vratilo Zorani i Novaku, da uzmu zlato koje su odavno zaslužili, tako se mnogima namestilo da ostanu bez medalje... 

 

Ova dva zlata me stvarno ispunjavaju, Novakovo naročito, pa ću biti zadovoljan i ako bude to sve od medalja. Voleo bih da košarkaši i odbojkašice uzmu medalje, ali biće jako teško... Ali bilo je i za Novaka, pa je uspeo... 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Mićić odustao od OI, povredio ligamente kolena na treningu, mora na operaciju.

 

Ovakve malere nema niko na OI.

Ostaćemo na te dve medalje.

Edited by Ledd
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ledd said:

Mićić odustao od OI, povredio ligamente kolena na trenungu, mora na operaciju.

 

Ovakve malere nema niko na OI.

Ostaćemo na te dve medalje.

Da ovo je vwć četvrta viđena medalja koju amo izgubili - basketaši, Majdov, Mićić, Mikec pojedinačno. Plus veslači i Angelina Topić koji su bili potencijalni nosioci medalje.

 

Mnogo je to.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Ledd said:

Mićić odustao od OI, povredio ligamente kolena na treningu, mora na operaciju.

 

Ovakve malere nema niko na OI.

Ostaćemo na te dve medalje.

Ма и те две ће да нам одузму...

 

Рвање и теквондо још није почело, као и Шпановићка и Вилагош. Тек иду завршнице за кошаркаше, одбојкашице иако су сад у тежој позицији не треба их отписати, а можда изненаде и кошаркашице или ватерполисти са неком медаљом.

Биће ту 6-8 медаља.

 

Мислим укупно 6-8, не још толико

Edited by Bogoljub Gagic
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Don Juan said:

Da ovo je vwć četvrta viđena medalja koju amo izgubili - basketaši, Majdov, Mićić, Mikec pojedinačno. Plus veslači i Angelina Topić koji su bili potencijalni nosioci medalje.

 

Mnogo je to.

Ne racunajuci pehove koje smo imali sa malom Angelinom i sada sa Micicem, to je potpuni debakl i dokaz da sport ne moze da bude bolje od drzave koja se raspada po svim savovima. Novak je vanserijski igrac van svih drzavnih projekata, jedino su iskocili, da ne kazem nadoknadili gubitak medalje u pojedinacnoj konkurenciji Mikec i Zorana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Topićka nije bila potencijalni osvajač već sudeći po rezultatima u finalu to je bronza sa pola gasa.

 

Šadrova pokradena za bronzu. Džudisti nisu ni bili potencijal za medalju, tu smo se više nadali nego što je bilo nešto garantovano.

 

Mićić i basketaši glavni favoriti, ali basketaše ne žalim, jer su oni došli nespremni, nadigrani su i bili su pobeđeni, mada imalo je sigurno uticaja i slomljen nos Vasića bar u meču sa Kinom - što jeste isto peh.

 

Baš maler do malera.

Edited by Ledd
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa ovakvim elektronskim zrebanjem u kosarci i muskarci a posebno zene mogu da ostanu bez medalje. Odbojkasice takodje pokazuju da su u padu forme, a Italija je najgori moguci protivnik, tako da ........................ moze da se desi da imamo samo 3 medalje ..................... da ponovim, kakva zemlja, takav i sport i ulaganje u njega .......................... tekvondo je mozda nasa poslednja sansa za neku dodatnu medalju .....................

Edited by jevrem69
Link to comment
Share on other sites

Ja sam do juče računao šest ukupno, da uzmemo dve u fajtu i dve u ekipnim, plus atletika kao rezerva ako nešto fejluje, ali to bi sad već bila puna kapa.

 

To je negde i realno s obzirom na to da za bazične sportove nikoga nije briga između dve OI, a u ekipnim ima malo medalja i generalno ih je vrlo teško uzeti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Don Juan said:

Osvajači medalja za Srbiju - Mikec 40 godina, Arunović 37, Đoković 37....

 

Gde su nam mlade snage?

Kako rade ljudi u sportu u Srbiji, upravo tako se i vraća. Ruku im treba pružiti na dobrom marketingu koji pruža krivu sliku na realne mogućnosti i realna dostignuća naših sportista na igrama. Čini se da se priča ponavlja od raspada bivše nam države naovamo. Recimo Pariz neodoljivo podseća na Rio u smislu očekivanja u javnosti/ostvareno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nema ovde malera sem kod divne Angeline, ovo je totalni fejl do sada, neko mi rece pre neki dan da preterujem, a to nije bilo nikakvo preterivanje - ja nikada u svojim upisima nisam pokazivao subjektivnost ili ostrascenost. Ovo je pokazatelj trogodisnjeg nerada svih granskih saveza, na celu sa krovnom organizacijom. Ponovicu, nama ne samo da favoriti podbacuju, nego ne daj boze da se desi da neko iznenadi i dodje do medalje. Novakovo zlato me cini prezadovoljnim, meni su prioritet on, kosarkasi i odbojkasice, ali to Novakovo zlato nema nikakve veze sa srpskim sportom. Korupcija, neregularnost, zapustenost, nekompetentnost se ukorenila u nasem drustvu i normalno da razara sve, pa je na red dosao i sport. Ako osvojimo jos 2 medalje - puna kapa, ali nemoj da mi neko govori da mracim kad je ovo sto sam napisao jedna tuzna istina. Nekim labavim izgovorima samo cemo zaliciti na onog kome su izgovori sve i ko je glavni odgovorni za ovu situaciju.

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Don Juan said:

Da ovo je vwć četvrta viđena medalja koju amo izgubili - basketaši, Majdov, Mićić, Mikec pojedinačno. Plus veslači i Angelina Topić koji su bili potencijalni nosioci medalje.

 

Mnogo je to.

Ko nam je pozeleo(kleo) dobro smo i prosli ....

Link to comment
Share on other sites

A brate zar svi sportisti moraju da slave uz iste pesme? I Drljača je bolji od Miki Milane i Koktel Ljubavi. 

Kad smo kod Bore, idemjednu rakijicu uz Kosibašu da popijem.

 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Мџе said:

A brate zar svi sportisti moraju da slave uz iste pesme? I Drljača je bolji od Miki Milane i Koktel Ljubavi. 

Kad smo kod Bore, idemjednu rakijicu uz Kosibašu da popijem.

 


(Pošto je Novak superheroj,) nema dalje od ovoga 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pregled desetog takmičarskog dana

 

NIje bilo mnogo naših na borilištima pa ukratko.

 

Reprezentacija Srbije porazom od Mađarske je završila takmičenje u grupi, rezultat na kraju je bio 17-13. Mislim da je ovo naš negativni rekord u broju primljenih golova na jednom meču na OI, ali nisam sigran. U svakom slučaju plasirali smo se u četvrfinale gde nas čeka Grčka.

 

Dusan-Mandic-Srbija-Madjarska-OI-2024.jp

 

Takmičenje je započeo i završio rvač Georgi Tibilov, porazom od Turčina Basara sa 8-7

 

260127_tan2024-08-0515262242-6_s.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Niky Vestern said:

Od naturalizovanih takmičara smo za sada dobili 3 ispadanja u prvoj rundi i jedno ispadanje vesla. Jedini izuzetak Šadrina koja je pokazala nešto.

Pa?

Koliko medalja su doneli sa svetskih i evropskih šampionata?

Sada su problem naturalizovani sportisti 😁.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Don Juan said:

Pa?

Koliko medalja su doneli sa svetskih i evropskih šampionata?

Sada su problem naturalizovani sportisti 😁.

nisu problem ali realno ne donose ko zna koliki kvalitet

no savezi imaju čime da izađu na olimpijski komitet i traže sredstva pošto su imali 5-6 takmičara na OI 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...