Jump to content

Roland Garros 2019. (26. maj - 9. jun)


Borko

Roland Garros 2019. - ko osvaja  

68 members have voted

  1. 1. Ko osvaja turnir u muskoj konkurenciji?

    • Novak Djokovic
    • Rafael Nadal
    • Rodzer Federer
    • Dominik Tim
    • Aleksandar Zverev
      0
    • Stefanos Cicipas
      0
    • Stanislas Vavrinka
    • Neki Tomas Johanson, od koga to niko ne ocekuje
  2. 2. Ko osvaja turnir u zenskoj konkurenciji?

    • Naomi Osaka
    • Karolina Pliskova
    • Simona Halep
    • Kiki Bertens
    • Andzelik Kerber
    • Petra Kvitova
    • Neki zenski Tomas Johanson


Recommended Posts

Najzad stigoh do foruma 😀

Vrlo malo videla od meceva - rezultat mi se naravno ne svidja :classic_happy: ali c'est la vie

@boxy : avatar ce ici od kraja turnira, nema sanse da ga stavim dok Novak ispisuje istoriju :smiley64:

Link to comment
Share on other sites

Steta za Martic.
Neverovatan pad na kraju i pocetkom drugog seta. Izgubila je strpljenje,pocela da srlja i Vondrusova je formirala malu zalihu. Kad se Petra sabrala i vratila svojim postulatima igre uhvatila je potpuni prikljucak,ali u tom jurenju zaostatka kao da se previse potrosila. Nije bilo dovoljno snage za preokret.

Vondrusova ravna crta.
Citav mec igra isto,defanzivno. Van sljake mislim da nece imati previse uspeha u karijeri.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Drakaris said:

Sumnjam da ce se mnogo i cimati da ih vracaju danas, bitno je rasprodati sve karte sutra za Suzan Lenglen. 

 

Prodati karte za RG nikad nije bio problem za organizatore, one su prodate otprilike par sati posle pustanja u prodaju negde u martu mesecu

 

Posle toga mogu da se kupe preprodate karte i karte za ulazak na kampus ali bez glavnih stadiona, za meceve legeni, za kvale i slicno

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je Fed bez šansi i da svesno žrtvuje kvarenje h2h.

Ipak ući u polufinale sa skoro 38 je novo pomeranje granica. 

Poslednji stariji polufinalista od njega je Jimmy Connors USO 1991.

 

A tu su i bodovi. 720 nije malo i ulazi dosta rasterećeniji u Vimbldon.

 

Ovo mu je prvo polufinale od AO 18.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Borko said:

Ima da uzmem pretplatu za onaj glupi Tennis Channel samo da vise nikad u zivotu ne budem prinudjen da cujem Pesikanov glas. 

 

ako imas SBB, mozes da prebacis na engleske komentatore :classic_smile:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Borko said:

Da, EON full duo. Ali zar nema samo sa Šatrijea?

 

Ne, imas na oba ESa engleski komenta, ali samo preko TVa, tj. onog boxa, za aplikaciju preko TVa ne znam, a preko browsera na kompu ne moze.

Udjes u podesavanja, izaberes zvuk, pa za jezik zvuka i za drugi jezik zvuka izaberes engleski, onda obavezno moras da promenis kanal da bi kao registrovao promenu i imas engleske komentatore :61:

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ja sam se skroz zacudio kada sam procitao da jos nijedan igrac rodjen 90-tih nije osvojio slem. A nema ni naznaka da ce se to uskoro promeniti. Mozda za dve-tri godine. Ova trojica ce da dominiraju dok im ne dosadi. 

 

Za Nadala se govorilo da ce u poznim godinama biti u penziji zbog stila igre, evo Nadal usao u 34-u i dalje je bog na sljaci. Novak godina dana mladji, opet ima sansu za Nole slem, o Federeru nema potrebe trositi reci. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drakaris said:

Ja sam se skroz zacudio kada sam procitao da jos nijedan igrac rodjen 90-tih nije osvojio slem. A nema ni naznaka da ce se to uskoro promeniti. Mozda za dve-tri godine. Ova trojica ce da dominiraju dok im ne dosadi. 

 

Za Nadala se govorilo da ce u poznim godinama biti u penziji zbog stila igre, evo Nadal usao u 34-u i dalje je bog na sljaci. Novak godina dana mladji, opet ima sansu za Nole slem, o Federeru nema potrebe trositi reci. 

Ne pratis bas mnogo tenis, zar ne?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Drakaris said:

Pratim, ali nisam nikad o tome razmisljao, koliko mladje generacije imaju problema da se probiju pored ove trojice. 

 

Nekad nisi mogao osvojiti GS sa 30+ a danas ne možeš sa 30- 😄 

Ne vjerujem, ustvari siguran sam da se ovakva situacija više nikad neće ponoviti...dokaz koliko su jaki Big 3 i koliko ćemo žaliti kad jednom odu sa scene.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Kada se Novak, Federer i Nadal povuku, nastupice situacija slicna onoj od 2001. do 2004, gde ce slem moci da osvoji bilo ko, a broj 1 ce biti igrac 1 jednim osvojenim slemom i 2 mastersa, kao Hjuit 2001. i 2002. i Rodik 2003.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A je li bio Novak na večeri? :classic_biggrin:

2 hours ago, Kido from Junkovac said:

Ma puna shaka brade za Feda, nece se obrukati ni protiv Nadala, siguran sam.

Pogodio sam ovo za Feda, igrao je dobro od pocetka turnira,

a vava je ipak bio umoran.

I ja čak pogodila broj setova, mada sam mislila da će Vavrinka uzeti prvi. Ne može onakav meč da ne ostavi traga.

Videla sam malo meča na Šatrijeu odakle mi je glavni utisak da Marijana Veljović izgleda bolje nego ikad :thumbsup:

1 hour ago, Boxy said:

 

Ne, imas na oba ESa engleski komenta, ali samo preko TVa, tj. onog boxa, za aplikaciju preko TVa ne znam, a preko browsera na kompu ne moze.

Udjes u podesavanja, izaberes zvuk, pa za jezik zvuka i za drugi jezik zvuka izaberes engleski, onda obavezno moras da promenis kanal da bi kao registrovao promenu i imas engleske komentatore :61:

Ja sad probala i ne može :classic_sad: no dobro, makar imam 4K a za W će već buti SK. Samo još par dana da se izdrži...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Užasna je prognoza. Užasna.

 

Tačno je neko na početku izmalerisao i rekao da će Novak na kraju da sastavi QF, SF i finale u 4 dana. I to je još i optimistična prognoza. Baš ne valja. 

 

Šta je tu je, moraće da istambura Kristijana na brzinu.

Link to comment
Share on other sites

  • zoe Bg locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...