Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

10 minutes ago, ScepanScekicSto said:


i meni je ovo misterija… ko je taj play da ga toliko platimo…

 

mada ja licno mislim da ni moneke ne vredi tih para…

 

a npr meni je cudno sto Boldwin jos nije ozvanicen

I meni je zanimljivo da Wade Baldwin nije ozvanicen, a sa njim i Monekeom na vec potpisane igrace bismo bili solidno zajeban protivnik svima.

 

Ali ne bih se iznenadio da na pleju dodje jos jedan francuz (Theo Maledon) i da se sa njim proba kao sa PJ Douzerom.. cist plej 1/1, igrao je u evropi, ima size i ako bi kliknuo sa ekipom bio bi odlicno pojacanje. 
 

Zelje nas navijaca su jedno, a realnost je malo drugacija. Sa svih 12 promenjenih igraca  sve i da dodju ne znam koja dva igraca na 1 i 4 direktan ulazak u top 8 bi bio ogroman uspeh.

 

Realnost u ovoj prvoj sezoni posle kompletnog remonta je  to da cemo se do samog kraja boriti za play in, i verujem da cemo zauzeti 10-12 mesto.

 

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Coz29 said:

I meni je zanimljivo da Wade Baldwin nije ozvanicen, a sa njim i Monekeom na vec potpisane igrace bismo bili solidno zajeban protivnik svima.

 

Ali ne bih se iznenadio da na pleju dodje jos jedan francuz (Theo Maledon) i da se sa njim proba kao sa PJ Douzerom.. cist plej 1/1, igrao je u evropi, ima size i ako bi kliknuo sa ekipom bio bi odlicno pojacanje. 
 

Zelje nas navijaca su jedno, a realnost je malo drugacija. Sa svih 12 promenjenih igraca  sve i da dodju ne znam koja dva igraca na 1 i 4 direktan ulazak u top 8 bi bio ogroman uspeh.

 

Realnost u ovoj prvoj sezoni posle kompletnog remonta je  to da cemo se do samog kraja boriti za play in, i verujem da cemo zauzeti 10-12 mesto.

 


Tesko Maledon da se moze smatrati nekim top pojacanjem na poziciji pleja… bar ja mislim..

 

jbg, videcemo

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Chima Moneke is set to stay with Baskonia for the 2024-25 season, per sources. A significant buyout clause was a major obstacle for the EuroLeague and NBA teams. 

 

With his contract expiring in 2025, Moneke is expected to be one of the hottest players in the next free agency

 

Urbonas javlja da Moneke ne ide nigde konačno da se i ta priča završi idemo dalje ima još igraca 

Link to comment
Share on other sites

Drago mi je da su nasi procenili da Moneke ne vredi taj novac, i da su odustali od njega. 
 

Od Bertansa nema nista, ostaje u NBA, potpisace za Nikse verovatno.

 

Pre Monekea uvek bi pre voleo da vidim Timan iz Albe, mislim da bi mogli da budu paklen tandem sa Davisom u petorci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Grobarcina1992 said:

Limar junior piše da se i dalje pregovara intenzivno sa Baskoniom oko Monekea koje zlo od stranice ipak više verujem Urbonasu a ne junioru

 

Koliko su pregovori sa Monekeom klimavi sve vreme najvise govori u prilog gde ta stranica poziva navijace da masovno salju Monekeu da dodje. Do tog trenutka sam verovao da ima velike sanse a od tog trenutka sve manje cim se potezu navijaci na drustvenim mrezama. Kad kazem potezu mislim od strane te dobro obavestene stranice (jer da je to zaista bilo toliko blizu koliko su napisali sigurno ne bi pokretali akciju da ga navijaci masovno mole da dodje), ne naravno od strane samog kluba odnosno vodecih ljudi iz kkp jer to bi bilo suvise smesno.

 

Ako je Ibaka stvarno done deal sa Realom, najbolje resenje preostaje Timan. Ako ni on ne dodje sve izvesnije da ce i 1 i 4 doci iz Nba. Ima tamo stosta zanimljivo, pitanje je samo sta je realno. S obzirom da su svi bogatiji klubovi resili startne plejmejkere i cetvorke (eventualno jos Monaku fali startna cetvorka) deluje da Partizan 1. stoji u redu za Nba pojacanja i mogao bi zabosti neka odlicna pojacanja, naravno uvek tu ima i rizika i strepnje za igrace koji 1. put dolaze u Evroligu.  Dakle taj plej mozda ispadne neki novi Exum, Larkin, Nan (u smislu top igrac za Evropu ne nuzno na poziciju cistijeg pleja) a mozda bude i neki prosek u El ala Douzer. 

 

Ima itekako kvalitetnih opcija ovde:

https://hoopswire.com/nba-free-agents-list/

 

Ovo je koliko sam skapirao neki realniji spisak igraca koji bi mozda mogli put Evrope i koji ce se velikom vecinom poslednji birati u Nba.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Grobarcina1992 said:

Limar junior piše da se i dalje pregovara intenzivno sa Baskoniom oko Monekea koje zlo od stranice ipak više verujem Urbonasu a ne junioru

 

Pa vidi, ja mislim da tu nema šta kome da se veruje ili ne. Urbanos je super izvor, ali ovo nije neka situacija gde recimo Moneke treba da produži ugovor, pa on ima info da je produžio i to je kao kraj za ostale.

Baskonija itekako ima prostora da tvrdi pazar i opipava varijante. 

 

Što se ove teme ko koliko vredi tiče, baš me iznenađuju ljudi. Voleo bih samo da mi svako ko napiše da Moneke, ili bilo ko drugi ne vredi neke pare, navede barem jednu opciju koja to dokazuje.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Darius Thompson.


jos jedno sklapanje po dostupnim informacijama ili? 😂😂

22 minutes ago, realno *w said:

 

Pa vidi, ja mislim da tu nema šta kome da se veruje ili ne. Urbanos je super izvor, ali ovo nije neka situacija gde recimo Moneke treba da produži ugovor, pa on ima info da je produžio i to je kao kraj za ostale.

Baskonija itekako ima prostora da tvrdi pazar i opipava varijante. 

 

Što se ove teme ko koliko vredi tiče, baš me iznenađuju ljudi. Voleo bih samo da mi svako ko napiše da Moneke, ili bilo ko drugi ne vredi neke pare, navede barem jednu opciju koja to dokazuje.

 

 


ja sam napisao da Moneke ne vredi para, u smisku da ne vredi da se plati izlaz iz ugovora 1-1.5 mil

 

Jer za te pare se moze dovesti dobar igrac, u tom smislu

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Alek The Great said:

On bi imao Panterovu platu. Mnogo je to s obzirom da je imao losu sezonu.

 

Kako onda jedno ide sa drugim?

 

Ne kazem da je nemoguce da ima veliku platu i ove sezone uprkos losoj prethodnoj, ali to tvrdis previse sigurno.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MC Thunder 2 said:

 

Kako onda jedno ide sa drugim?

 

Ne kazem da je nemoguce da ima veliku platu i ove sezone uprkos losoj prethodnoj, ali to tvrdis previse sigurno.

Pa sigurno govori na osnovu toga sto Darius u Efesu ima 2,3 miliona po sezoni i ugovor na jos dve godine i sigurno se nece odreci tih para

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Sto se Monekea tice, njemu je bilo super u Baskoniji, vrhunska sezona, a hoce da bezi. Zasto? Jer ambicije kluba ne mogu da prebace ovo sto je sad uradjeno. Ako bi i dosao, opet su vece sanse da ponovimo pricu slicnu ovogodisnjoj Baskoniji, nego da je nadmasimo. U tom slucaju, sta ako posle samo 1 sezone bude nezadovoljan i ovde?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Sector said:

Po meni plaćati obeštećenje milion + evra za bilo kog igrača u košarci je previše.

 

Mislim da je u istoriji EL samo Barsa plaćala takva obeštećenja.

 

A dobro, to je sad logika... Ok je dati igrači 2 ili 2.5 miliona platu, ali nije recimo 1+1.5. Pa još ako ga potpišeš na recimo 3 godine, onda to ispadne 1,8 po sezoni ili nešto slično.

 

Pretpostavljam da si ti bio protiv dovođenja Mekintajera u Zvezdu? Ili možda misliš da recimo je nekih eventualnih 400k razlike u obeštećenju baš ta kap koja prelije čašu? 😄 

 

 

Oly nudi Vezenkovu ugovor koji može da izađe na 20 miliona, a mi ovde pričamo o tome da se uloži deseti deo toga u igrača koji bi bio ubedljivo najskuplji u timu.

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja uopšte nisam sigurna da Moneke vredi tolikog cimanja oko njega, o izlaznoj klauzuli da ne govorim (sem ako vam nije do potencijala njegovog YT kanal). Kao što ni Mirotić nije vredeo toliko. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...