Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

3 minutes ago, СтелаРоса said:

Nije bilo losa ni grupa mladih igraca koju su cinili Smajli, Tristan, Trifunovic, Koprivica i Drezgic. Cak dosta lici na ovu koja ce biti prisutna naredne sezone. 

nije ali prva trojica nisu iskoristili svojih pet minuta( milion je razloga zašto) Drezgić je koliko čujem sam izabrao svoj pravac a Kopriva još ima šansu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Small Owl said:

šta je fora sa ovim slovom "M" koje više izleda kao slovo "N" 

 

Pa ono fura se N, da se ne dosete Vlasi kad predstave novog igrača: from China - Noneke! :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

nije ali prva trojica nisu iskoristili svojih pet minuta( milion je razloga zašto) Drezgić je koliko čujem sam izabrao svoj pravac a Kopriva još ima šansu

Sa Drezgicem cemo se lako dogovoriti + nemoj zaboraviti ni Dimitrijevica.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Son_of_a_gun said:


Pa sad kako stoje stvari Kaboklo je prva četvorka mada se sve čini da ga se riješimo u zamjenu za Monekea. 
 

Svi se nadamo ovom raspletu. Čak i ako ne dođe Moneke doći će neko kao onaj Wilson ili tako sličan igrač. Samo da utopimo onog balvana bilo gdje

 

Mislim da je samo pitanje gde ce Kaboklo da ide. Dal Baskonija, Makabi ili neko 3.

 

Zamena za Monekea nije mi jasno kako to, jedino uz vecu doplatu ali ne vidim zasto bi Baskonija to radila kad je Moneke bolji igrac od Kabokla, pogotovo ako pricamo o poziciji 4. Nije da Baskoniji bas gori za pare, slila se i tamo neka lova ocigledno. Odbili su 1m obestecenje za Monekea, platili su obestecenje za Dontu Hola, potpisali su Hauarda na 4 i Sedekerskisa na 5 sezone, doveli Luvavua nakon individualne odlicne sezone. Potpisali i Trent Forresta, igraca koji je nakupio 150 utakmica u Nba u prethodne 3 sezone. U sezoni za nama je igrao 11 minuta prosecno u Atlanti i imao je platu 1 100 000 dolara. Ne verujem da ima toliko u Baskoniji ali sigurno nije jeftin. Dakle bice osetno skuplji nego prosle sezone, nude ugovor Kaboklu, a rekao bih da ce dovesti jos par igraca.

 

Tako da po meni nema logike nikakve za trejdom Moneke-Kaboklo jer Baskonija ocigledno solidno dize budzet i nisu u corsokaku da moraju da prodaju Monekea a cisto igracki da se odreknu prevaznog igraca iz prosle sezone za nekog za kog je upitno kako ce se snaci mi ima jos manje logike.

 

16 hours ago, Son_of_a_gun said:

 

U svakom slučaju imaćemo više od 15 igrača, tu su još i Jaramaz i Dimitrijević.

 

Još u junu sam pisao 17-18, blizu smo te cifre

 

Jaramaz ide sigurno. 17 ako dodje jos 1, ali sa 2 juniora u vidu Bosnjakovica i Majstorovica koji nece igrati i imace ulogu koliku i Drezgic. Dakle odigrace 1 ili 2 utakmice u kupu i mozda nakupe jos nesto malo minuta u Aba ligi. To je samo knjigovodstveni deo rostera ali ne i realni da se ne lazemo. Dakle ili ce biti 14(seniora)+2(juniora) ili 15+2.

 

Inace da Zvezda uradi ovakav rebilding ja bi bio zadovoljan i sa uzbudjenjem bi cekao novu sezonu. Eto to mi je bio deo poente u prethodna 2 upisa.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Perkos2 said:

nije ali prva trojica nisu iskoristili svojih pet minuta( milion je razloga zašto) Drezgić je koliko čujem sam izabrao svoj pravac a Kopriva još ima šansu

 

Kako nisu, pa Vukcevic je zabo Nba posle Partizana a Smajlagic novi ugovor u Evroligi i verovatno vecu ulogu nego u Partizanu. Dakle nisu pali za stepenik ispod, naprotiv.

 

To sto su ljudi ocekivali da oni prikazu ne znam sta to je drugo, ali nije bilo realno da Smajlagic uzme minute Lesoru kada je igrao na 5 ili Ledeju kad je igrao na 4, a Vukcevicu su bili konkurencija i Ledej i Smajlagic pa i Papapetru i Ponitka koji su bili korisceni i na 4. Dosta zeznuto i za njih a i za Zeljka kojem je naravno cilj rezultat a ne razigravanje mladih po svaku cenu i cenu poraza jer nije trener Mege.

 

Timovi koji su ih dovodili su ocigledno gledali brojke po posedu a ne minutazu s tim da je Smajlagic nakupio 411 minuta u El prethodne sezone sto je bas dosta a Tristan oko 200 za 2 sezone ali je i mladji 3 sezone i ima veci upside u ovom trenutku kako stvari stoje. Vremena se menjaju i Smajlagic je sa 24 godine mlad igrac, cak je ovo najdonja granica igraca koji igraju Evroligu odnosno imaju minute i ocekuje ga jos barem 10 godina karijere (posto se i karijere sada zavrsavaju sve kasnije i za 10 godina to ima jos vise da se pomeri) i po meni on je svoje solidno odradio i tek ga ocekuje dobra evroligaska karijera.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Brat od Korneta said:

Zamena za Monekea nije mi jasno kako to, jedino uz vecu doplatu ali ne vidim zasto bi Baskonija to radila kad je Moneke bolji igrac od Kabokla

 

Mi ćemo da zamijenimo Kabokla Monekeom (ili nekim drugim igračem sličnog kvaliteta), šta će Baskonija da radi kad im Moneke ode nije moj problem ali mislim da bi ti imao dosta da kažeš na tu temu a pretpostavljam da i navijači Baskonije imaju neki forum, možda da izguglaš, biće ti zahvalni.

  • Love 1
  • Ha-ha 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Coz29 said:

Pokusevski na 3 godine. Videcemo da li kao prva cetvorka.

Ma kakva prva cetvorka, ne bi mogao ni u Albi to da bude. Ali svakako dobar potpis, veliki prostor za napredak ima i prilicno sam se iznenadio za platu koju ce imati. 

Link to comment
Share on other sites

Šta je hipotetički bolja varijanta, da ostane kod nas pa da nas zajebe još koji put ili da ga komšije pokupe pa da nam se usere u život na svakom derbiju? 😁

 

Zajebavam se, samo nek ide što dalje od nas pa makar nikog ne doveli više. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, PorodicneVrijednosti said:

Smailagic je intelektualno bolno limitiran igrac i tu sva prica s njim zavrsava. Dzaba tijelo, solidna atletika i relativno mekana ruka kad je glup ko 3 qrca. 

 

Znaci i Trinkijeri je glup sto ga je doveo?

 

Ja bas mislim da ce mu naci najbolju mogucu ulogu i da ce imati dobru sezonu u Zalgirisu. Smajlagic jeste limitiran sa kosarkaskim IQ-om ali je  koristan igrac kao neka bek ap opcija na nivou Evrolige. Procenti su mu izvrsni 64% za 2 i 46% za 3, ima sajz za poziciju 4, na tu visinu ima i odredjenu energiju, fin broj ukradenih lopti po posedu, po nesto moze i da preuzme. Ima naravno i mana IQ, skok, pojedine stvari u defanzivi itd. Ali mlad je i po meni moze samo jos bolje ako mu se nadje prava uloga i uspostavi neki odnos sa njim gde moze da se izvuce maksimum od njega. Sve u svemu sasvim pristojno resenje kao bek ap opcija na 4, ukoliko imas nekog Ledeja koji guli po 30 minuta ok je Smajlagic da pokrije te minute iza. Ja bi primera radi bio na primer sasvim zadovoljan da su u Zvezdi Petrusev i Smajlagic na 4. Svakako ocekujem njegov napredak u Zalgirisu i nesto vise minuta nego u Partizanu i individualno bolju sezonu nego prethodnu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Meni nije bas najjasnije toliko razocerenje Kaboklom. Ja sam ga npr prizeljkivao u Zvezdi. Sto se tice igrackih kvaliteta jasno je koji su mu najveci problemi, ali treba uzeti u obzir da je njemu prosla sezona bila mozda i prva ozbiljna u karijeri, u velikom klubu gde su ambicije najvise u najkvalitetnijem takmicenju Evrope. On ima 28 godina, ali nema iskustvo da igra na tom nivou. Mislim da ima mnogo vise stvari koje donosi nego odnosi. Moze da igra na dve pozicije, da cuva bekove, a zahvaljujuci nenormalnom rasponu ruku je zajeban i u napadu i u odbrani. Na sve to sasvim dobar suter za tri. Bespotrebne faulove, lose postavljanje blokova i slicno bih pripisao onome sto sam na pocetku spomenuo - neisksutvu. Jasno je da ne puca od inteligencije, ali ne bi bio ni prvi ni poslednji tupav igrac koji bude koristan za tim. 

 

Sto se tice ponasanja nigde nije dokazano da je bad guy. Ako sam dobro ispratio za izlazak iz ugovora sa Venecijom nije kaznjen, a valjda bi bio da ima osnova za to. Ono sto je zapalio iz Partizana pred KLS jeste neprofesionalno, ali ako su zaista bili problemi sa detetom da li mu treba zameriti? Ponasanje na terenu mi ne deluje problematicno, izgleda kao ok lik.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...