Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Dobra stvar je sto nam je ovim potpisom centarska linija Davis - Jones kompatiblina 1/1, a lose je to sto je Davis malo precenjen igrac, imace on kod nas sezonu sa 10-11 pts, 4-5 sk, 0.9 blk ali i nista vise od toga.

 

Kako je otpustanjem svih igraca sem Balse otpoceo novi nazovimo ''dvogodisnji projekat''  mislim da je trebalo rizikovati nekim centrom na poziciji 5 koji bi mogao da bude potpuno iznenadjenje i HIT El, pogotovo nakon potpisivanja Jonsa za drugog centra koji je da kazemo neki osigurac da u slucaju da se promasi sa prvim centro da on moze energetski i defanzivno nadoknadi taj propust. 

 

Sastavlja se fizicki jaka ekipa, ali bez mnogo talenta za samu igru. Jedino cemu se nadam od pocetka je da je Zeljko odlucio da igra slicnu kosarku koju je Dule forsirao.

 

Jaka i stamena odbrana, kontrola defanzivnog skoka iz koje ide brza tranzijica, na postavljenu odbranu da se igra timski bez mnogo izolacija  i ogromna borba na ofanzivnom skoku + puna Arena i 20k grobara pa sta nam Bog da.

 

Ako sa ovim fizikalcima ima plan da ih nauci da igraju leprsavu i dopadljivu kosarku u teskim smo govnima.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, ScepanScekicSto said:


pa ne znam sta sy igraci ekstra klase? Konkretno ime…

 

NWG?Moneke? Po meni nisu, pogotovo drugi


Pa ne znam ni ja, ali svi pišu dvojica ekstra klasa pa valjda oni znaju bolje. 
 

Ja bih recimo više volio Gossa i Đeljana u paketu nego samog Boldvina, ako je to taj neki kvalitet koji se priželjkuje. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, m0k1 said:

Tu statistiku koju si naveo kao da ne daje neki doprinos i da je precenjena nisu imali ni Poarje ni Tavares ove godine.

Tavares i Poarije su igrali u petorci sa :

 

Kampaco,

Musa,

Hezonja

Jabusele



i imali su slicnu statistku koju sam naveo. Stavi ih u bilo koji tim koji nije f4 pa ces videti njihovu statistku.

 

Poredjenje Tavaresa i Poarijea sa B.Davisom nazalost nije moguce nikako sem statisticki. A statistika nazalost ne igra kosarku, to koliki uticaj Tavares ima na igru Reala ne pokazuje njegova statistika od 9.4 pts, 6.5 sk, 1.4 as, 1.5 bl.

 

Da je Tavares dosao sa tom ''slabijom'' statistikom ovde bi vladao haos, prodalo bi se 18k sezonskih i bili bismo favorit za f4, sa Davisom smo i dalje ekipa za borbu u play off, sto ne kazem da je lose naravno.

 

 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, ScepanScekicSto said:


pa ne znam sta sy igraci ekstra klase? Konkretno ime…

 

NWG?Moneke? Po meni nisu, pogotovo drugi

NWG i Mononeke bi nas gurnuli u top8 pricu, primera radi. Ekstra kvalitet Goss za mene jeste. Berta, Nikolica, Saric... (znam da je u Denveru a da su prva dvojica nerealni, ali pisanja sa pocetka prelaznog roka su tako nesto najavljivala). Posle Vanje i Ifea su najavljivani kapitalci. Za sada su nam to po zvucnosti najjaca pojacanja.

Da ne ispadne da sirim defetizam, obe ruke za jednu kompaktnu siroku ekipu koja ce da drobi odbranu na visokom nivou, ali i za to neki bare minimum su jos bar NWG/Moneke/neki Brown...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ScepanScekicSto said:

donji dom nam je i budzet, tako da, koliko para toliko muzike

Odakle ovo? Ostoja reče da će budžet biti veći nego prošle sezone a čini mi se da je rekao i nešto tipa da će biti potpisani vrhunski igrači i da će navijači biti zadovoljni. Ne vidim kako po ovome do sada može da se zaključi da je manji budžet na 3 meseca do početka takmičenja. Ne bi me čudilo da u nekom trenutku samo pukne neko ime koji niko živi nije očekivao i prognozirao.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Diskusije radi, da li biste voljeli više dvojicu igrača ekstra klase ili četiri kvalitetna igrača, provjerena i sa iskustvom igranja u Evropi?

 

Ovo stoga što svi priželjkuju ovu dvojicu a meni se čini da roster naginje ka ovoj drugoj varijanti. 

Ja sam uvek za ekstra kvalitet, u timu za koji navijam.

Samo ekstra kvalitet može da donese prevagu za plej of, a šljakerski deo uvek može da se nađe ili skrpi. Ekstra kvalitet ne može.

Takođe, video sam diskusiju Kaboklo/Dejvis.

Dejvisa sam priželjkivao prošle godine kod nas. Ove godine sam priželjkivao Kabokla.

Kaboklo je u usponu i po meni dosta bolje rešenje, Dejvis nije svom timu doneo prošle godine neki bonus, već ga stižu godine i povrede.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Taj ekstra kvalitet ce se tesko naci u Evropi. Ostaje samo da se merkaju nba otpaci, ali niko od njih nece jos sad da se obaveze za dolazak/povratak u Evropu. Pogotovo ovi sto dolaze su teska prica. Vec sam pisao da bi nam Payne i Gill legli samo tako na ovu ekipu. Gill je vec igrao 2-3 godine u Evropi pa je mozda njegov povratak realniji. Ne znam ni koliko bi novac imao podsticaj da se oni privole. Uglavnom igraci se odlucuju da ostanu tamo i za manje novca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Coz29 said:

Tavares i Poarije su igrali u petorci sa :

 

Kampaco,

Musa,

Hezonja

Jabusele



i imali su slicnu statistku koju sam naveo. Stavi ih u bilo koji tim koji nije f4 pa ces videti njihovu statistku.

 

Poredjenje Tavaresa i Poarijea sa B.Davisom nazalost nije moguce nikako sem statisticki. A statistika nazalost ne igra kosarku, to koliki uticaj Tavares ima na igru Reala ne pokazuje njegova statistika od 9.4 pts, 6.5 sk, 1.4 as, 1.5 bl.

 

Da je Tavares dosao sa tom ''slabijom'' statistikom ovde bi vladao haos, prodalo bi se 18k sezonskih i bili bismo favorit za f4, sa Davisom smo i dalje ekipa za borbu u play off, sto ne kazem da je lose naravno.

 

 

 

 

Pa nisu bas obojica igrali u ovoj petorci. Nisam proveravao jer nemam vremena sada ali sam 90% siguran da nijedan igrac Reala sem mozda Kampaca nije imao vise od 25 min u proseku. Poarje nije starter tako da je on ulazio zajedno sa Cacom, Ljuljom, Dekom, Kozerom, mozda i Ndiajeom. Tako da je bio jedan od bitnijih igraca - pogotovo pik sa Cacom posle kojeg je zakucao jedno 100 puta ove sezone. A Dejvis nece igrati sa 4 losa igraca vec mozda sa Gosom (ili ko vec bude bio prvi plej), Vanjom, Braunom i prvom cetvorkom- nijedan od ovih igraca ne kosta ispod 1M i sve su to dobri igraci.

 

Apsolutno se slazem da su obojica bolji od Dejvisa (iako je meni i Dejvis odlican) - pre svega defanzivno, ali sam hteo da kazem da ako Dejvis u prvoj sezoni u Partizanu bude imao 10+ poena i 5 skokova po mecu da to nece biti solidan ucinak vec odlican. A pogotovo ako se obistine zelje sa ovog topika pa bude delio minutazu barabar sa Dzounsom - to ce biti izuzetan ucinak u odnosu na minutazu.

Link to comment
Share on other sites

I imajte u vidu da od svih igraca koje smo do sada "potpisali" da je Davies vrv najplaceniji. Gotovo sam siguran da je dobio milku i po po sezoni. Em sto je nedavno igrao za Armani, em sto se zna ko mu je menadzer. Btw, od svih dosadasnjih "pojacanja" ima najbolje stats-e u nedavno zavrsenoj sezoni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Alek The Great said:

I imajte u vidu da od svih igraca koje smo do sada "potpisali" da je Davies vrv najplaceniji. Gotovo sam siguran da je dobio milku i po po sezoni. Em sto je nedavno igrao za Armani, em sto se zna ko mu je menadzer. Btw, od svih dosadasnjih "pojacanja" ima najbolje stats-e u nedavno zavrsenoj sezoni.


Sta mislite, koliko je budzeta otislo? Ili bolje, koliko je ostalo?

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, m0k1 said:

Pa nisu bas obojica igrali u ovoj petorci. Nisam proveravao jer nemam vremena sada ali sam 90% siguran da nijedan igrac Reala sem mozda Kampaca nije imao vise od 25 min u proseku. Poarje nije starter tako da je on ulazio zajedno sa Cacom, Ljuljom, Dekom, Kozerom, mozda i Ndiajeom. Tako da je bio jedan od bitnijih igraca - pogotovo pik sa Cacom posle kojeg je zakucao jedno 100 puta ove sezone. A Dejvis nece igrati sa 4 losa igraca vec mozda sa Gosom (ili ko vec bude bio prvi plej), Vanjom, Braunom i prvom cetvorkom- nijedan od ovih igraca ne kosta ispod 1M i sve su to dobri igraci.

 

Apsolutno se slazem da su obojica bolji od Dejvisa (iako je meni i Dejvis odlican) - pre svega defanzivno, ali sam hteo da kazem da ako Dejvis u prvoj sezoni u Partizanu bude imao 10+ poena i 5 skokova po mecu da to nece biti solidan ucinak vec odlican. A pogotovo ako se obistine zelje sa ovog topika pa bude delio minutazu barabar sa Dzounsom - to ce biti izuzetan ucinak u odnosu na minutazu.

Slazem se sa dosta toga napisanog, samo  moras uzeti u obzir da je Davis do sada gotovo pa sigurno kao sto kaze @Alek The Great najplaceniji igrac koga smo doveli, od takvog igraca ocekujes i da ima najveci uticaj na ekipu. Problem je u tome sto Davis po meni tesko moze da pokaze vise od onoga sto je prosle godine pokazao u Valensiji sto ocigledno nije bilo dovoljno da ekipa udje u play in.

 

Davis je bio prvi centar ekipe koja se je borila za play off ali nije izborila ulazak u isti. 
 

Da je on bas tako odlican, potpisao bi ga Fener 1/1, odlaskom Motlija i Papajanisa je upraznjeno mesto centra, sigurno mogu da ga plate koliko i mi, a sigurno i znatno vise, plus bi se sa njima borio za f4.

 

Svaka Zeljkova ekipa mora da ima vodju, i glavnog igraca pre svega u napadu. Ni jedan od do sada potpisanih igraca nije to, ocekujem igraca na poziciji “alfe” tima, po upraznjenim pozicijama to ce biti igrac na 1 ili 4.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Coz29 said:

Slazem se sa dosta toga napisanog, samo  moras uzeti u obzir da je Davis do sada gotovo pa sigurno kao sto kaze @Alek The Great najplaceniji igrac koga smo doveli, od takvog igraca ocekujes i da ima najveci uticaj na ekipu. Problem je u tome sto Davis po meni tesko moze da pokaze vise od onoga sto je prosle godine pokazao u Valensiji sto ocigledno nije bilo dovoljno da ekipa udje u play in.

 

Davis je bio prvi centar ekipe koja se je borila za play off ali nije izborila ulazak u isti. 
 

Da je on bas tako odlican, potpisao bi ga Fener 1/1, odlaskom Motlija i Papajanisa je upraznjeno mesto centra, sigurno mogu da ga plate koliko i mi, a sigurno i znatno vise, plus bi se sa njima borio za f4.

 

Svaka Zeljkova ekipa mora da ima vodju, i glavnog igraca pre svega u napadu. Ni jedan od do sada potpisanih igraca nije to, ocekujem igraca na poziciji “alfe” tima, po upraznjenim pozicijama to ce biti igrac na 1 ili 4.

Mislim da nisu usli u plejof (a ni plej in) jer izuzev njega, Dzonsa i Odzeleja niko nije mogao da ubaci 10 poena u Valensiji. Krajnje limitirana ekipa koja je to nadoknadjivala borbenoscu i odbranom.

U ovom Partizanu - i Lundberg, Vanja, Braun i on mogu da ubace 10+ poena (stavise ocekujem barem trojica od ove cetvorice da imaju 10+ u proseku) a jos uvek se ceka glavni plej i cetvorka yako da ce ovo biti dosta talentovanija ekipa u odnosu na Pradilju, Lopez Arostegija i ostatak druzine.

 

A slazem se sa konstatacijom da je od ovih igraca on ujedno i najplaceniji - bio bih iznenadjen da je placen manje od 1.5M.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Pa ne verujem da je ni jedan igrac do sada sem Davisa preko milion placen. Tako da sigurno ima prostora da se iskesira malo veca lova za pozicije 1 i 4 i da se dopuni sa Lakicem, Nakicem, Beslacem i mozda Radoncicem. 
 

Budzet sigurno nece biti veci od proslogodisnjeg, verujem otprilike isti budzet, samo ujednacenije rasporedjen. 
 

Braun i Bonga ce deliti poziciju 3, siguran sam u to.

 

Jones ce imati veci uticaj na ekipu od Davisa, mogu da se kladim u to. A iskreno da se razumemo, voleo bih da Davis izdominira bas jako i vodi nas do top 8 i titule u ABA. 
 

U odnosu na proslu godinu jaci smo sigurno na centru. Verujem da ce i rezultati biti bolji nego prthodne godine.

Edited by Coz29
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Iznenadi se. 😁

 

Nemam konkretno cifru ali narativ je da je inicijalno tražio neku cifru pa smo se okrenuli drugim opcijama, njemu propale neke druge opcije i na kraju je pristao na to što smo mu nudili.

 

Željkova prva opcija od početka.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Dejvis i Dzouns su odlična kombinacija na centru, budimo realni.

 

Izbor pleja, četvorke i trojke će nam kazati koje su nam ambicije ove sezone.


mislim da je pozicija 3 resena Braun/Bonga kao i 2 Lundberg/Vanja

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ScepanScekicSto said:


Sta mislite, koliko je budzeta otislo? Ili bolje, koliko je ostalo?

Uzevsi u obzir ove potpise iz medija, mi imamo trenutno 10 igraca na platnom spisku. Moja neka racunica je da se na njih trosi izmedju 8 i 8 i po milke. Znaci ostaje dobrih 5 cigli da se dostigne taj proslogodisnji budzet. To su 2 top igraca, mozda i 3. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...