Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

34 minutes ago, fedor said:

Brine me sto se na pleju iz mnogo usta najvise spominje Vildoza

 

Nadam se da niko u klubu nije toliko lud. Jedino što bih razumeo je neka klupsko - menadzerska kombinacija, gde na kontu njega treba dodje nekakav Lebron za siromašne.

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam, ako dođu Moneke i Dejvis ili Ibaka, to bi već bila ozbiljno popunjena ekipa, onda možemo sa jednim divljakom da rizikujemo na spoljnim pozicijama. Ni meni se Vildoza ne sviđa, ali nije mi se sviđao ni Panter pre 4-5 godina 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ChrisJudd said:

onda možemo sa jednim divljakom da rizikujemo

 

Sa Vildozom nema rizika. Ako veže par trojki, kreće ubijanje momentuma cele petorke, ako ih promaši, pretvara se u plašljivog zeku, koji magičnim asistencijama pokušava da bude u prvom planu.Kao neki bekap, i bože pomozi, ali nama sad treba neki mamojeb a ne splavaroš.

Link to comment
Share on other sites

Just now, KockoOblo said:

 

Sa Vildozom nema rizika. Ako veže par trojki, kreće ubijanje momentuma cele petorke, ako ih promaši, pretvara se u plašljivog zeku, koji magičnim asistencijama pokušava da bude u prvom planu.Kao neki bekap, i bože pomozi, ali nama sad treba neki mamojeb a ne splavaroš.

Ako ga ostavi hanuma - eto rizika.

Neka ga tu gde jeste.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kronostime said:

Ako ga ostavi hanuma - eto rizika.

Neka ga tu gde jeste.

:default_coffee:

 

Ne mogu sa sigurnošću da tvrdim, ali mislim da sam jedini ban( opravdan 100%) dobio zbog njega/tema cirkusanti on i Kampaco i tako to, i uini kao sagovornik. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, KockoOblo said:

 

Ne mogu sa sigurnošću da tvrdim, ali mislim da sam jedini ban( opravdan 100%) dobio zbog njega/tema cirkusanti on i Kampaco i tako to, i uini kao sagovornik. 

Stara poslovica kaze da je najskuplja pamet koja se sopstvenim iskustvom stice zato bolje da se ucimo na tudjem iskustvu i ne dovodimo ga.

Suvise tu ima ako...

:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Meni deluje da je koncepcija za predstojeću sezonu da se imaju po 2 dobra igrača na svakoj poziciji umesto da je kao do sada popriličan kvalitativan jaz između nosilaca i zamena. Prošle sezone ste takođe imali brutalnu atletiku za evropske uslove tako da se ne bih složio da su dosadašnja pojačanja neki upgrade u tom smislu.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Mislim da Partizan sklapa zanimljivu ekipu. Drugačiju definitivno. Nekako mislim da je i Željko okrenuo list. Meni je recimo zanimljivo pitanje ko će biti kapiten ako recimo odu i Avramović i Anđušić i Trifunović.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Možda Vildoza dolazi na beka, ne mora značiti da ga Željko vidi na pleju.


Sustinski nije bitno koja je pozicija, svakako bi voleo da ga preskocimo. Opet kazem kvalitet nije upitan, ali JA pa JA tinejdzerski mentalni sklop nije nesto sto bi voleo da trpim celu sezonu. 
 

 

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

Meni deluje da je koncepcija za predstojeću sezonu da se imaju po 2 dobra igrača na svakoj poziciji umesto da je kao do sada popriličan kvalitativan jaz između nosilaca i zamena. Prošle sezone ste takođe imali brutalnu atletiku za evropske uslove tako da se ne bih složio da su dosadašnja pojačanja neki upgrade u tom smislu.


U teoriji smo mozda imali dosta atletskih sposobnosti, doduse ni priblizno onom sto cemo imati sledece sezone, ali u praksi to je bilo jos i mnogo losije. Kaboklova atletika je samo na papiru, iskoriscenost u toku igre je maksimalno 30 posto, ne samo u Partizanu vec i u Brazilu, gde on ima lepe brojke, ali igra Nemanju Bjelicu. Douzerova altetika takodje verovatno zbog povrede neiskoriscena. Ledej u autu cele godine, Smajli sa 10 kila manje, nemocan da se gura i sa cetvorkama. Sam Tajrik Dzons ima vise funkcionalne atletike nego cela unutrasnja linija od prosle sezone. 

 

5 minutes ago, StiviKivi said:

Meni je recimo zanimljivo pitanje ko će biti kapiten ako recimo odu i Avramović i Anđušić i Trifunović.


Ako ostanu svi koji nisu otisli jos (a nece ostati) bice Naneli, potencijalno Djusa, ako ostanu gore pomenuta trojica bice Djusa, ako ostanu Aleksa i Trifa bice Trifa, ako ostane samo Aleksa bice Aleksa, ako odu svi (a to je najverovatnija opcija) bice Marinkovic. 

  • Like 4
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, fedor said:


Sustinski nije bitno koja je pozicija, svakako bi voleo da ga preskocimo. Opet kazem kvalitet nije upitan, ali JA pa JA tinejdzerski mentalni sklop nije nesto sto bi voleo da trpim celu sezonu. 
 

 


U teoriji smo mozda imali dosta atletskih sposobnosti, doduse ni priblizno onom sto cemo imati sledece sezone, ali u praksi to je bilo jos i mnogo losije. Kaboklova atletika je samo na papiru, iskoriscenost u toku igre je maksimalno 30 posto, ne samo u Partizanu vec i u Brazilu, gde on ima lepe brojke, ali igra Nemanju Bjelicu. Douzerova altetika takodje verovatno zbog povrede neiskoriscena. Ledej u autu cele godine, Smajli sa 10 kila manje, nemocan da se gura i sa cetvorkama. Sam Tajrik Dzons ima vise funkcionalne atletike nego cela unutrasnja linija od prosle sezone. 

 


Ako ostanu svi koji nisu otisli jos (a nece ostati) bice Naneli, potencijalno Djusa, ako ostanu gore pomenuta trojica bice Djusa, ako ostanu Aleksa i Trifa bice Trifa, ako ostane samo Aleksa bice Aleksa, ako odu svi (a to je najverovatnija opcija) bice Marinkovic. 

Čoveče zaboravio sam da je Marinković tu. Maj mistejk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, fedor said:


U teoriji smo mozda imali dosta atletskih sposobnosti, doduse ni priblizno onom sto cemo imati sledece sezone, ali u praksi to je bilo jos i mnogo losije. Kaboklova atletika je samo na papiru, iskoriscenost u toku igre je maksimalno 30 posto, ne samo u Partizanu vec i u Brazilu, gde on ima lepe brojke, ali igra Nemanju Bjelicu. Douzerova altetika takodje verovatno zbog povrede neiskoriscena. Ledej u autu cele godine, Smajli sa 10 kila manje, nemocan da se gura i sa cetvorkama. Sam Tajrik Dzons ima vise funkcionalne atletike nego cela unutrasnja linija od prosle sezone. 

 

 

Dok već sad znaš da će naredne sezone svi biti na 100% iskorišćenosti. 😄 Dozier je atletičniji od bilo kog beka koga ste doveli sad, a Caboclo od bilo kog visokog, on ima mnogo veću dužinu od Jonesa koji jeste jako eksplozivan ali nema tu dužinu i vertikalnost bez skoka. Ovaj Mike je dobar atleta ali mislim da Leday može u zubima da ga nosi što se tiče snage. Nije ni Nunnally za bacanje, Bonga je čvršći ali je mnogo siroviji igrač. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Chaos Is Me said:

 

Dok već sad znaš da će naredne sezone svi biti na 100% iskorišćenosti. 😄 Dozier je atletičniji od bilo kog beka koga ste doveli sad, a Caboclo od bilo kog visokog, on ima mnogo veću dužinu od Jonesa koji jeste jako eksplozivan ali nema tu dužinu i vertikalnost bez skoka. Ovaj Mike je dobar atleta ali mislim da Leday može u zubima da ga nosi što se tiče snage. Nije ni Nunnally za bacanje, Bonga je čvršći ali je mnogo siroviji igrač. 


ne, onda najbolje, da ostavimo sve ove da pokusaju ds budu bolji nego prethodne…

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Stvar je i u stilu igre kao i motivaciji. PJ ima dobre fizikalije ali mu nije takav stil igre. Bruno ih ima ali je prosto receno glup. Naneli i Panter vecinu vremena nisu hteli da se cimaju.

Hocu reci mi smo sad doveli par igraca koji se bas oslanjaju na fizikalije a pored toga se i nadamo da ce biti drugacija atmosfera u ekipi i veca motivacija kod vecine igraca.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
1 hour ago, Chaos Is Me said:

Prošle sezone ste takođe imali brutalnu atletiku za evropske uslove tako da se ne bih složio da su dosadašnja pojačanja neki upgrade u tom smislu

 

19 minutes ago, Chaos Is Me said:

Dozier je atletičniji od bilo kog beka koga ste doveli sad,

 

Nilikina je bolji defanzivac od Douzera. Videcemo koji ce plej jos da stigne. Lundberg i Marinkovic na 2 su overall nebo i zemlja defanziva u odnosu na Pantera i Andjusica, Braun je bolji defanzivac od Nanelija pa i Bonga od Ponitke mada tu nije neka razlika ali overall i na 3 je osetno bolja defanziva. Mislim da je bolja defanziva i Moneke (ako dodje) + Majk u odnosu na Ledej i Smajlagic a verovatno ce biti isti slucaj i na 5 jer koji god centar jos da dodje bice bolji defanzivno od Kaminskog i taj igrac i Dzouns overall kapiram da ce biti bolja defanziva od Kaminskog i Kabokla.

 

Ako pricamo o odbrani daleko je vaznija individualna odbrana (ali i timska, sto verujem da ce biti dosta bolje u narednoj sezoni) od pukog atleticizma. Ima dosta igraca u El koji imaju tela ili sajz ali su losi ili ispodprosecni defanzivci.

Edited by Brat od Korneta
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...