Jump to content

KK Partizan 2024/25 prelazni rok - (r)evolucija


Marvin

Recommended Posts

Na Fejsu se malopre pojavi objava gde čestitamo Guduri osvajanje titule sa Fenerom. Ne znam samo dal je to zbog Žoca, dal je neko hakovao stranicu ili... 

Link to comment
Share on other sites

Proslosezonski budzet je bio 20 mil, to je informacija koji je rekao Ostoja. Od te sume deo je otisao na zaostalala dugovanja, deo ide na troskove putovanja, arenu i ogranizaciju utakmica, wild card za proslosezonsko ucesce i  strucni stab. Na osnovu tih informacije, pracenja trzista igraca u evropi i tima koji smo mi sastavili na plate igraca je otislo oko 10 miliona evra.

 

PJ( 900 k) Aleksa ( 700k) Jaramaz ( 550k) Smith ( 350k - dosao u toku sezone)

 

Panter ( 1,5 mil) Andjusic ( 600k) 

 

Naneli ( 900k) Trifa ( 300 k)

 

Ledej ( 1,2 mil) Ponitka ( 700k) Smajli ( 400k)

 

Kaminski ( 1 mil) Bruno ( 600 k) Balsa ( 300k)

 

Sigurno je da ima nekih odstupanja ali slozicete se da su ove neke realne plate i to u izbiru iznosi 10 mil.

 

Promasena su proslogodisnja pojacanja 

 

Jare < Madar

PJ < Exum

Poni < Papapetru

Kaminski < Lesor

 

Kaboklo je bio fino pojacanje ali samo u prvih par utakmica. 
 

Smith se je pokazao kao odlican timski igrac i dobra opcija kao back up plej, ali mislim da cete se sloziti da bi sledece sezone svi zelei vise da vidite Dimitrijevica iz Unixa na toj poziciji.

 

Hemija u ekipi jednostavno nije bila na nivou koji bi proizveo pobednicki mentalitet. Iz tog razloga mislim da ce se uneti nova krv osveziti ekipa, podici hajp sa zvucnim pojacanjima kako bi se odrzao neki kontinuitet pre svega sa sezonskim ulaznicama, jer sam misljenja da novac koji dolazi od navijaca ima najvecu vrednost i nezamenljiv je posebno u trenucima ovakve torture prema nasem klubu.

 

Verujem da vecina prati Zeljka i njegov rad godinama. Lako je uocljivo da kada je pogodio  pleja i centra da je isao na f4 i neretko i osvojio titulu. Kao i Partizan, 2010. Godine, sa Mekejlebom i Maricem, i za malo i prosle godine sa Exumom i Lesorom.
 

Iz svega prethodnog sto sam naveo mislim da ce se u tim za sledecu sezonu uloziti malo vise novca nego ove godine, ovo je ona all in sezona jer po onome sto znamo sl godine ce se dodeljivati El licence na 3-5 godina, sto je i Zeljkov cilj, pored naravmo odlaska na f4 i osvajanja 10 jubilarne EL.

 

Verujem da ce se tim graditi oko Majka Dzejmsa, neka informacija je da mu je ponudjeno 3,5 miliona po sezoni za dvogodisnji ugovor. Uz njega bi i Kevin dosao do izrazaja kao veoma ubitacno oruzje.

 

Tim za sl sezonu koji je nekih 2 mil skuplji u odnosu na tim iz ove sezone:

 

M. James ( 3,5 mil)  N. Dimitrijevic (600k) A. Lakic ( 100k)

 

K. Panter ( 1, 5 mil) V. Marinkoic  ( 800k ) Nakic ( 100k)

 

D. Bertans ( 1 mil ) T.Sedekerskis ( 700 k) U. Trifunovic ( 300k)

 

C. Moneke ( 1 mil) A. Smailagic ( 400k) L. Bozic ( 300k)

 

S. Ibaka ( 1 mil) D. Cacok ( 600k) B. Koprivica ( 300k)

 
Ukupno 12,2 mil

 

Sta mislite, koliko je ovo realno i ostvarivo?

 

Edited by Coz29
  • Love 1
  • Ha-ha 17
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Coz29 said:

Proslosezonski budzet je bio 20 mil, to je informacija koji je rekao Ostoja. Od te sume deo je otisao na zaostalala dugovanja, deo ide na troskove putovanja, arenu i ogranizaciju utakmica, wild card za proslosezonsko ucesce i  strucni stab. Na osnovu tih informacije, pracenja trzista igraca u evropi i tima koji smo mi sastavili na plate igraca je otislo oko 10 miliona evra.

 

PJ( 900 k) Aleksa ( 700k) Jaramaz ( 550k) Smith ( 350k - dosao u toku sezone)

 

Panter ( 1,5 mil) Andjusic ( 600k) 

 

Naneli ( 900k) Trifa ( 300 k)

 

Ledej ( 1,2 mil) Ponitka ( 700k) Smajli ( 400k)

 

Kaminski ( 1 mil) Bruno ( 600 k) Balsa ( 300k)

 

Sigurno je da ima nekih odstupanja ali slozicete se da su ove neke realne plate i to u izbiru iznosi 10 mil.

 

Promasena su proslogodisnja pojacanja 

 

Jare < Madar

PJ < Exum

Poni < Papapetru

Kaminski < Lesor

 

Kaboklo je bio fino pojacanje ali samo u prvih par utakmica. 
 

Smith se je pokazao kao odlican timski igrac i dobra opcija kao back up plej, ali mislim da cete se sloziti da bi sledece sezone svi zelei vise da vidite Dimitrijevica iz Unixa na toj poziciji.

 

Hemija u ekipi jednostavno nije bila na nivou koji bi proizveo pobednicki mentalitet. Iz tog razloga mislim da ce se uneti nova krv osveziti ekipa, podici hajp sa zvucnim pojacanjima kako bi se odrzao neki kontinuitet pre svega sa sezonskim ulaznicama, jer sam misljenja da novac koji dolazi od navijaca ima najvecu vrednost i nezamenljiv je posebno u trenucima ovakve torture prema nasem klubu.

 

Verujem da vecina prati Zeljka i njegov rad godinama. Lako je uocljivo da kada je pogodio  pleja i centra da je isao na f4 i neretko i osvojio titulu. Kao i Partizan, 2010. Godine, sa Mekejlebom i Maricem, i za malo i prosle godine sa Exumom i Lesorom.
 

Iz svega prethodnog sto sam naveo mislim da ce se u tim za sledecu sezonu uloziti malo vise novca nego ove godine, ovo je ona all in sezona jer po onome sto znamo sl godine ce se dodeljivati El licence na 3-5 godina, sto je i Zeljkov cilj, pored naravmo odlaska na f4 i osvajanja 10 jubilarne EL.

 

Verujem da ce se tim graditi oko Majka Dzejmsa, neka informacija je da mu je ponudjeno 3,5 miliona po sezoni za dvogodisnji ugovor. Uz njega bi i Kevin dosao do izrazaja kao veoma ubitacno oruzje.

 

Tim za sl sezonu koji je nekih 2 mil skuplji u odnosu na tim iz ove sezone:

 

M. James ( 3,5 mil)  N. Dimitrijevic (600k) A. Lakic ( 100k)

 

K. Panter ( 1, 5 mil) V. Marinkoic  ( 800k ) Nakic ( 100k)

 

D. Bertans ( 1 mil ) T.Sedekerskis ( 700 k) U. Trifunovic ( 300k)

 

C. Moneke ( 1 mil) A. Smailagic ( 400k) L. Bozic ( 300k)

 

S. Ibaka ( 1 mil) D. Cacok ( 600k) B. Koprivica ( 300k)

 
Ukupno 12,2 mil

 

Sta mislite, koliko je ovo realno i ostvarivo?

 

Ja kada upalim Trade Override u NBA 2k. Po svemu sto smo slusali (od inostranih izvora najcesce), cini mi se da si dosta omasio dosta plata ovde, tj. smanjio si ih

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VISOKOLETAC said:

Bertans trenutno ima garantovanih 16 miliona godisnje, zar ne mislis da bi bilo mnogo da se spusti na 1?

Njegov ugovor za 2024/2025 je 16 miliona, od cega je garantovanih 5 miliona, vrlo verovatno ce mu to biti isplaceno i bice otpusten od strane Sarlota, odatle i ta neka ideja da bi opet za neki pristojan novac ( 1 mil po sezoni) pristao da se vrati u klub koji ga je afirmisao.

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Coz29 said:

Njegov ugovor za 2024/2025 je 16 miliona, od cega je garantovanih 5 miliona, vrlo verovatno ce mu to biti isplaceno i bice otpusten od strane Sarlota, odatle i ta neka ideja da bi opet za neki pristojan novac ( 1 mil po sezoni) pristao da se vrati u klub koji ga je afirmisao.

Malo mi je cudno da neko ko je ima 16 miliona pristane da igra za 1, ali nije ni bitno. Kada sam razmisljao ko bi najbolje legao na 4 kod vas  umesto Ledeja, jedino na koga sam mislio je upravo on. Po meni je on mnogo bolji igrac na 3/4 od Hezonje.

Edited by VISOKOLETAC
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, VISOKOLETAC said:

Malo mi je cudno da neko ko je ima 16 miliona pristane da igra za 1, ali nije ni bitno. Kada sam razmisljao ko bi najbolje legao na 4 kod vas  umesto Ledeja, jedino na koga sam mislio je upravo on. Po meni je on mnogo bolji igrac na 4 od Hezonje.

Od garantovanih 5 mil, koliko ce dobiti ukoliko bude otpusten, skoro polovina ide na porez, tako da daleko je to od tih 16 miliona. Ali u pravu si, necemo o novcu. 

 

Na 4 bih uvek vise zeleo igraca poput Monekea, Hezonje, Bertansa, Kolsona  koji su vise 3/4  nego li Ledej, Timan, Sengelia i slicni njima koji su 4. Kosarka se godinama dosta ubrzala, igra se na mnogo vise poseda, sa mnogo tranzicije, preuzimanja u odbrani i verujem da tom stilu kosarke brzi i atleticniji igraci svojim ekipama donose mnogo vise benefita. 

Edited by Coz29
Link to comment
Share on other sites

Samo za Puntera je brat omašio za više od milion.

 

Hezonja je 100 puta bolji igrač od Bertansa samim tim što je kreator dok Bertans ne zna da uradi više od 2, 3 driblinga.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 6
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Na pocetku sezone je moja racunica (prateci pricice i neki lodziksens) bila da nam na plate igraca ide oko 12 milke. Otisao je Tristan, dosli Caboclo i Smith, pa je ta cifra mozda dosla i na 12,5m. Trenutno, (6 igraca + Ponitka), mi imamo "zarobljenih" oko 7,5 milke. Ogradjujem se samo za ono Ostojino "plata Pantera je obezbedjena van budzeta", sta god to znacilo.

Za nesto ozbiljno, nedostaje nam bar jos 3 vrhunska pojacanja i plus ostatak rostera (4-5 igraca). To bi moglo da kosta jos nekih 5-6m sto bi znacilo da ce nam biti veci budzet nego prethodne.

A to i jeste glavni cilj - da se pokaze EL da se sve vise ulaze.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Coz29 said:

Proslosezonski budzet je bio 20 mil, to je informacija koji je rekao Ostoja. Od te sume deo je otisao na zaostalala dugovanja, deo ide na troskove putovanja, arenu i ogranizaciju utakmica, wild card za proslosezonsko ucesce i  strucni stab. Na osnovu tih informacije, pracenja trzista igraca u evropi i tima koji smo mi sastavili na plate igraca je otislo oko 10 miliona evra.

 

PJ( 900 k) Aleksa ( 700k) Jaramaz ( 550k) Smith ( 350k - dosao u toku sezone)

 

Panter ( 1,5 mil) Andjusic ( 600k) 

 

Naneli ( 900k) Trifa ( 300 k)

 

Ledej ( 1,2 mil) Ponitka ( 700k) Smajli ( 400k)

 

Kaminski ( 1 mil) Bruno ( 600 k) Balsa ( 300k)

 

Sigurno je da ima nekih odstupanja ali slozicete se da su ove neke realne plate i to u izbiru iznosi 10 mil.

 

Promasena su proslogodisnja pojacanja 

 

Jare < Madar

PJ < Exum

Poni < Papapetru

Kaminski < Lesor

 

Kaboklo je bio fino pojacanje ali samo u prvih par utakmica. 
 

Smith se je pokazao kao odlican timski igrac i dobra opcija kao back up plej, ali mislim da cete se sloziti da bi sledece sezone svi zelei vise da vidite Dimitrijevica iz Unixa na toj poziciji.

 

Hemija u ekipi jednostavno nije bila na nivou koji bi proizveo pobednicki mentalitet. Iz tog razloga mislim da ce se uneti nova krv osveziti ekipa, podici hajp sa zvucnim pojacanjima kako bi se odrzao neki kontinuitet pre svega sa sezonskim ulaznicama, jer sam misljenja da novac koji dolazi od navijaca ima najvecu vrednost i nezamenljiv je posebno u trenucima ovakve torture prema nasem klubu.

 

Verujem da vecina prati Zeljka i njegov rad godinama. Lako je uocljivo da kada je pogodio  pleja i centra da je isao na f4 i neretko i osvojio titulu. Kao i Partizan, 2010. Godine, sa Mekejlebom i Maricem, i za malo i prosle godine sa Exumom i Lesorom.
 

Iz svega prethodnog sto sam naveo mislim da ce se u tim za sledecu sezonu uloziti malo vise novca nego ove godine, ovo je ona all in sezona jer po onome sto znamo sl godine ce se dodeljivati El licence na 3-5 godina, sto je i Zeljkov cilj, pored naravmo odlaska na f4 i osvajanja 10 jubilarne EL.

 

Verujem da ce se tim graditi oko Majka Dzejmsa, neka informacija je da mu je ponudjeno 3,5 miliona po sezoni za dvogodisnji ugovor. Uz njega bi i Kevin dosao do izrazaja kao veoma ubitacno oruzje.

 

Tim za sl sezonu koji je nekih 2 mil skuplji u odnosu na tim iz ove sezone:

 

M. James ( 3,5 mil)  N. Dimitrijevic (600k) A. Lakic ( 100k)

 

K. Panter ( 1, 5 mil) V. Marinkoic  ( 800k ) Nakic ( 100k)

 

D. Bertans ( 1 mil ) T.Sedekerskis ( 700 k) U. Trifunovic ( 300k)

 

C. Moneke ( 1 mil) A. Smailagic ( 400k) L. Bozic ( 300k)

 

S. Ibaka ( 1 mil) D. Cacok ( 600k) B. Koprivica ( 300k)

 
Ukupno 12,2 mil

 

Sta mislite, koliko je ovo realno i ostvarivo?

 

Bratski, jesu te ovo cijene iz prve godine ? 😂  

 

Odavno nisam vidio da je neko za ovoliko pogrijesio SVE.  A bilo je tu ugovora koji su potpisani kanutim suzama, stipendijskih ugovora, ugovora iz ljubavi ali ovo što si ti napisao zaslužuje da ostane zabiljezeno 😁 

Link to comment
Share on other sites

Pisu hrvatski mediji da pored Lakica uzimate i Aranitovica iz Cibone, pominje se i Igokein Nakic... 

 

Ocito je ideja da se skart od milion evra godisnje (Jaramaz, Andjusic, Trifunovic) zameni 5 puta jeftinijim skartom koji ce pritom duplo vise da grize... Dobar posao, rekao bih.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fradler said:

Pisu hrvatski mediji da pored Lakica uzimate i Aranitovica iz Cibone, pominje se i Igokein Nakic... 

 

Ocito je ideja da se skart od milion evra godisnje (Jaramaz, Andjusic, Trifunovic) zameni 5 puta jeftinijim skartom koji ce pritom duplo vise da grize... Dobar posao, rekao bih.

Финансијски добар посао, али нисам сигуран да ли је играчки. Јарамаз је свакако бивши, међутим, одрећи се тек тако Анђушића и Трифуновића...

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, deez nuts. said:

Sani umesto Hezonje ipak.

 

Sani, Lakić, još Barna, Nakić, Miletić i Pecarski i palite mašinu. 

 

Drago mi je što domaći igrači konačno dobijaju priliku. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Aman 2 said:

Baš mi je drago zbog Aranitovica ako je istina. Povreda ga je baš usporila, ali uvek ću radije da ga gledam nego Andjusica ili Trifunovića. 

 

ju7lZhr.gif

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...