Jump to content

EURO 2024 Fantasy


Recommended Posts

6 minutes ago, Irski_srbin said:

Čak i ako se pobedi Slovenija, imam osecaj da će i dalje preovladavati pesimizam, sprdanje  i potcenjvanje ove generacije. Čisto na umu treba imati da Srbija/SRJ/SFRJ (ubrajam bivše države jer je FSS pravni naslednik) u ove 64 godine koliko se igra evropsko prvenstvo, ima sveukupno  3 (TRI) pobede na takmicenjima. Zato ne znam odakle to kur..enje bez pokrića  i nerealna  očekivanje od navijača, kao da jesmo   Ili da smo nekada bila velesila u ovom sportu.

 

To sa tri pobede je meni klasično igranje brojevima. Na EP smo igrali 2000. godine, pre toga 1984., dakle pre ravno 40 godina. Učestvovali smo na svega 5 EP pod svim imenima.

 

Ali da, stoji činjenica da smo u kontekstu EP go kurac. Razlog za to bih tražio na prvom mestu u nemogućnosti da se kvalifikujemo, mnogo pre nego brojao pobede u ovih nekoliko učestvovanja. A ni to ništa ne znači u kontekstu našeg potencijalnog rezultata ovde. Austrija ima dve pobede u svojoj istoriji, Švajcarska takođe tri pobede kao i mi. Turska ima četiri pobede ali i polu finale 2008. Vels je debitovao 2016. pa otišao u polufinale. And so on.

 

Vlahović, Mitrović, SMS i ostali nemaju nikakvu korelaciju sa nekim pređašnjim učincima. Ovde se ljudi ne kurče samo su većinski veoma kritični prema reprezentaciji. To onda vuče i česta potcenjivanja, sprdanja i svašta nešto.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Barkley#34 said:

Ko ima nalog na Velikim pričama, ima dobra analiza naših grešaka od strane Mihovila Topića, analitičara iz Splita.

Novinara, budućeg trenera s lincencom, i analitičara iz Solina, grada Vedrana Bađuna

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Bugl Khan said:

kako bi to napravio?

 

A 1. 2. 3. 4.

B 1. 2. 3. 4.

C 1. 2. 3. 4.

D 1. 2. 3. 4.

E 1. 2. 3. 4.

F 1. 2. 3. 4.

 

Boldovani idu direktno u 1/4 finale, italik igraju jedni protiv drugih u 1/8 finala. Tako bi i dalje samo prve dve ekipe isle dalje, a uz to bi i gol razlika mogla da bude bitna u borbi za najbolja cetiri prvoplasirana i najbolja dva drugoplasirana.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Marko said:

Jedan od glavnih razloga zašto retko gledam fudbal, je što uvek vreba prilika da sudije solidno useru, nekad i presudno. A nevezano za to ko je bio bolji u ovom meču, pokazao više, zaslužio pobedu... Ovom prilikom bi pitao ove što redovno prate fudbal: U kom univerzumu, nije faul onaj NFL nalik start kod aut linije malo pre 2-og gola Portugala? (Gde lik mrtav ladan ruši protivnika u kretanju bez ikakvog starta na loptu, ama baš totalno van konteksta lopte). Mislim, u kom veku bi trebalo da dođe na red to da oštećena strana ima kako da momentalno svrsishodno odreaguje na sudijsko skrnavljenje... Lično, ovakve situacije mi ekstremno idu na onu stvar, i jedan su od razloga zašto mi fudbal nije ni u Top 20 sportova za gledanje (Van te zajebancije i druženja koje je gledanje sa društvom). 

VAR je morao reagirati u toj situaciji, riješava se utakmica i možda sudbina Čeha na turniru. Ali to nije u domeni VARa. Može se uvest 100 videoanaliza, challenge 5x po poluvremenu, i opet će "mali" bit naguženi. Dal famoznim intenzitetom, dal činjenicom da se ne radi o "očiglednoj pogrešci", dal "slobodnim uvjerenjem", dal nadlakticom u zaleđu....

Link to comment
Share on other sites

Prvo kolo po grupama je završeno.

 

Postignuta su 34 gola. S prosjekom od 2.83 gola po utakmici ovo je nakon Eura 2000 (24 gola u 8 utakmica, u prosjeku 3 po utakmici) najefikasniji početak prvenstva. Prije 3 godine je u 1. kolu postignuto 28 golova (2.33 po utakmici), a 2016. 22 gola (1.83 po utakmici).

 

Ta 34 gola zabila su 34 različita igrača (od čega 3 autogola), što je dosad najduži niz uzastopnih golova postignutih od strane različitih igrača. Dosadašnji rekord je bila 2016. kada su prvih 25 golova zabili različliti igrači, a prije toga 2000. sa 20.

 

Još nijedna utakmica nije završila bez golova, a jedina na kojoj je na poluvremenu bilo 0-0 je bila zadnja utakmica prvog kola Portugal-Češka.

 

Nedim Bajrami (ALB) zabio je gol nakon 22 sekunde, što je najbrži gol u povijesti Eura, i dosad jedini koji je pao u 1. minuti utakmice.

U prosjeku su do prvog gola na utakmici trebale 22 minute, što je najbrže dosad. Najkraće vrijeme do prvog gola u prvom kolu do ovog prvenstva bio je Euro 1988. kada je prvi gol padao u prosjeku nakon 28 minuta, i 2016. kada su trebale 34 minute. Najduže se u prosjeku do prvog gola čekalo 1992. - 63 minute i 1980. - 59 minuta.

Na Euru 2021. prvi gol u prvom kolu je u prosjeku pao nakon 46 minuta.

Na prvenstvima na kojima se nije igralo u grupama (do 1976.) najbrže se zabijalo 1964. (nakon 17 minuta) i 1976. (18 minuta).

 

Podijeljeno je 39 žutih i 1 crveni karton. Više je kartona u prvom kolu bilo 1996. (46 ž, 2 c), 2004. (43 ž, 2 c) i 2016. (40 ž, 2 c), a prije 3 godine 23 žuta i 1 crveni.

 

  • Like 5
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

Hrvatska bi trbala da ovo rutinski dobije ali svako opuštanje i stav "lako ćemo" mogli bi da se vrate kao bumerang. Ekipa Albanije nema previše kvaliteta ali borbeni su i u euforičnom stanju zbog velikog broja navijača koji ih bodre, takve ekipe ako brzo ne smiriš mogu da naprave pometnju na terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Preokreti rezultata (iz 2 u 1) na Eurima nisu prečesti. Na dosadašnjim prvenstvima dogodili su se 39 puta, odnosno otprilike svaku 9. utakmicu. (Na svjetskim prvenstvima svaku 7.)

 

Na ovom Euru ih je dosad bilo već 3 (svaka 4. utakmica): Italija-Albanija, Nizozemska-Poljska i Portugal-Češka. Na cijelom prošlom Euru takvih je preokreta bilo 4 (2 u grupnoj fazi), a 2016. 5 (2 u grupi). Najviše se puta rezultat preokretao 2000. - u 6 utakmica (prosječno u svakoj 5.).

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Koliko je rezultat prve utakmice važan za prolazak u nokaut fazu?

 

Na 11 dosadašnjih prvenstava na kojima se igrala grupna faza 70% ekipa koje su pobijedile u prvoj utakmici prošle su grupu, a 63% onih koje su izgubile su ispale.

 

Nizozemska je 1988. izgubila prvu utakmicu, i na kraju postala prvak, Češka 1996. i Portugal 2004. su nakon početnih poraza na kraju stigli do finala. Zanimljivo, u sva tri slučaja protivnici su im bili isti i u prvoj i u finalnoj utakmici (1988. SSSR, 1996. Njemačka, 2004. Grčka). Još 6 reprezentacija je nakon poraza u 1. utakmici stiglo do polufinala.

 

Statistički je relevantniji ishod utakmice drugog kola. 93% ekipa koje u drugom kolu pobijedile prošle su grupu, a 81% poraženih su ispale.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Ajmo Vatreni, ajmo braco, cepaj te kapice!!!

54 minutes ago, Don Dusko said:

Nadam se da ce dati onom Maticu da komentarise Hrvatska vs Albanija pa da vidimo ta sizofrena cepanja.

 

Razumi ga, mora covek, pozicija na RTS danas podrazumeva da si nacionalisticki bigot.

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Komsije kakva su vasa ocekivanja pred mec ... Da li mozete 2 gola da im roknete ????

 

Ja očekujem mučenje i 1-0.

 

Ali ja sam tragično loš prognozer...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...