Jump to content

Euroleague transfer market 2024/25


Recommended Posts

Kako bi gorela nasa tema (s pravom) da je Sale kod nas formirao duo centara Montejunas Papajanis.
Cudan izbor. Ovo verovatno znaci da Hall ide, posto su produzili i Jaitea.

Edited by Admiral
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Yam Madar potpisao 2-godisnji ugovor sa Bajernom.
Moses Wright ce biti igrac Olimpijakosa i naredne sezone.
Usman Garuba navodno potpisuje ugovor sa Realom do leta 2029-te.

Link to comment
Share on other sites

Po meni ce EL biti slabija nego prosle sezone. Dovoljno je sto je tu Paris Basket umesto Valencie i sto ce i Maccabi i Partizan i Virtus biti dosta slabiji. Zalgiris, Baskonia i Crvena zvezda ce biti jaci, ostali neznatno slabiji ili jaci, nije ni bitno. 

 

Ne vidim kako ce nemacki i francuski klubovi, Virtus ili Maccabi biti konkurentni sa ovoliko losim prelaznim rokom. Uopste, EL se svela (zbog nedostatka interesovanja na zapadu Evrope i ratova) na 10 ekipa koje jure TOP8 i placaju suvim zlatom igrace da bi stigli do vrha. Ostalo su pomenuti fra-nem klubovi koji su tu u fazonu "vazno je ucestvovati", KK Veterani iz Bolonje, Zalgiris, putujuci zuti cirkus i Baskonia kojoj projekti otimaju najbitnije igrace. 

 

Bitno je da EL glumi nekakvu elitu, a samo su zatvorili vrata svim klubovima iz ex SFRJ, Turske, Italije, Litvanije, Izraela i Spanije (dakle, tamo gde se evro kosarka i prati) osim ovih 12 velicanstvenih. 

 

U sustini, smrt ovakvog njihovog sistema nastupice cim jedna karika u lancu popuca. Da li ce to biti raspad kosarke u Izraelu ili kraj Vucicevih ulaganja u ljubimce nacije ili kraj Virtusa ili Monaca, smrt Armanija. 

 

No, tada nece biti rezervnih bacaca para jer su svi uguseni i odbaceni. 

Edited by goldberg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, atmsfr lnČ said:

Nausedina prcija, zivim za dan kad cec ovaj drzavni mezimac da se ugasi 🤮

 

Ma da, Zalgiris je dovodio igrace od 2 i preko 2 miliona evra. Bas me zanima kakva bi reakcija na forumu bila da SNS zatvori slavinu pa na mesto prvog centra dodje Dunston. 

 

Mislim, ovde se pise da su Bolomboy, Plavsic i Mitrovic ubedljivo najslabija centarska linija u EL, izgleda da se trecina klubova uopste ne razmatra kao deo te iste EL. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, goldberg said:

 

Ma da, Zalgiris je dovodio igrace od 2 i preko 2 miliona evra. Bas me zanima kakva bi reakcija na forumu bila da SNS zatvori slavinu pa na mesto prvog centra dodje Dunston. 

 

Mislim, ovde se pise da su Bolomboy, Plavsic i Mitrovic ubedljivo najslabija centarska linija u EL, izgleda da se trecina klubova uopste ne razmatra kao deo te iste EL. 

Uzas sta se radi u Litvaniji Jedna drzava, jedan klub, jedan diktator 🤮

  • Like 4
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, goldberg said:

Ma da, Zalgiris je dovodio igrace od 2 i preko 2 miliona evra.

vidim da dosta pratis i razumes se u kosarkaske operacije zalgirisa

imas li mozda info koliki im je tacno budzet i iz kojih samoodrzivih izvora se finansiraju?

hvala

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Dunston definicija olinjale veterančine.

 

Ne znam šta ga je preporučilo Trinkijeriju.

Trinki smatra da je Birutis najbolja opcija na 5 dostupna Žalgirisu, očekujem da ima jaku minutažu naredne sezone, a očekujem i da iza njega i Smajlagić ima neke minute kao small ball petica, tako da pretpostavljam da je Dunston osigurač koji je doveden za male pare.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Uzas sta se radi u Litvaniji Jedna drzava, jedan klub, jedan diktator 🤮

 

Dakle, samo da bi da trolujes. Pa tako reci, nema sta bilo ko da ulazi u raspravu sa retardiranim sloganima preuzetih sa navijackih foruma i komentara. 

 

13 minutes ago, NikadProtivKaline said:

vidim da dosta pratis i razumes se u kosarkaske operacije zalgirisa

imas li mozda info koliki im je tacno budzet i iz kojih samoodrzivih izvora se finansiraju?

hvala

 

Gledaj to ovako, da projekti imaju budzete kao Zalgiris niti bih ja pisao o potrebi da se sa tim prekine niti bi KKP i KKCZ vecno bili u finalu ABA lige. 

 

Ne trosi ni KK Zadar onoliko koliko zaradjuje, pa to ne znaci da su "svi isti". 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, goldberg said:

 

Dakle, samo da bi da trolujes. Pa tako reci, nema sta bilo ko da ulazi u raspravu sa retardiranim sloganima preuzetih sa navijackih foruma i komentara. 

 

 

Gledaj to ovako, da projekti imaju budzete kao Zalgiris niti bih ja pisao o potrebi da se sa tim prekine niti bi KKP i KKCZ vecno bili u finalu ABA lige. 

 

Ne trosi ni KK Zadar onoliko koliko zaradjuje, pa to ne znaci da su "svi isti". 

Pa sto si nervozan Goldi, ja tebe nikad ne bi vredjao oko trolovanja rasprava je suvisno polemisati.

Naravno da nisu svi isti kod nas u drzavi je barem dozvoljeno da postoje 2 kluba :classic_sleep:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, atmsfr lnČ said:

Pa sto si nervozan Goldi, ja tebe nikad ne bi vredjao oko trolovanja rasprava je suvisno polemisati.

Naravno da nisu svi isti kod nas u drzavi je barem dozvoljeno da postoje 2 kluba :classic_sleep:

 

Optuzba za trolovanje i oznacavanje slogana da je retardiran nije vredjanje. 

 

A svakako je bolje da postoji jedan klub nego da se fingira nekakvo takmicenje u kojem ce stalno finale da igraju isti klubovi. Da sad ne objasnjavam zasto, postoji jedno 4-5 razloga. 

 

Svakako je cela ova rasprava koju si pokrenuo trolovanje, pa bi moderacija mogla da je obrise. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, goldberg said:

 

Optuzba za trolovanje i oznacavanje slogana da je retardiran nije vredjanje. 

 

A svakako je bolje da postoji jedan klub nego da se fingira nekakvo takmicenje u kojem ce stalno finale da igraju isti klubovi. Da sad ne objasnjavam zasto, postoji jedno 4-5 razloga. 

 

Svakako je cela ova rasprava koju si pokrenuo trolovanje, pa bi moderacija mogla da je obrise. 

Znaci favorizovanje je u redu kada tebi odgovara. Ok

 

Ovde zavrsavam, sportski pozdrav

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Johannes Thiemann, koji se pominjao kao opcija/želja i za Zvezdu i za Partizan, potpisao u japansku B ligu (izvor Eurohoops).

 

Meni je ovo baš šokantno, s’obzirom da je odigrao verovatno najbolju evroligašku sezonu u karijeri, a pre toga osvojio SP.

 

Da li neko ima neko racionalno objašnjenje?

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Christofer Moltisanti said:

Johannes Thiemann, koji se pominjao kao opcija/želja i za Zvezdu i za Partizan, potpisao u japansku B ligu (izvor Eurohoops).

 

Meni je ovo baš šokantno, s’obzirom da je odigrao verovatno najbolju evroligašku sezonu u karijeri, a pre toga osvojio SP.

 

Da li neko ima neko racionalno objašnjenje?

 

 

Ima pet miliona racionalnih objašnjenja. Američkih.

  • Like 3
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, atmsfr lnČ said:

Znaci favorizovanje je u redu kada tebi odgovara. Ok

 

Ovde zavrsavam, sportski pozdrav

 

Naravno, kao sto i DS i njihove derivate smatram za mnogo bolju opciju od Oca nacije i ekipe oko njega bez obzira sto su i jedni i drugi korumpirani. 

 

Kada tvoji budu prestali da dovode igrace koji kostaju 2 miliona evra i kada budu prestali da prave kampanju da je normalno da samo oni igraju EL i finale ABA lige onda ces moci da ih poredis sa Zalgirisom, Buducnosti, Zadrom i ostalim klubovima koji dobijaju deo budzeta od drzave. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...