Jump to content

FK Crvena zvezda 2024/2025 - Novi pohod na Evropu


Kooineeperk

Recommended Posts

12 minutes ago, Ljubitelj baklave said:

Naravno da su to greske koje su mogle da se izbegnu, da je utakmica bolje spremljena i da su fudbaleri mentalno bili u igri, tj da tacno znaju da kad i ako dodju do te situacije sta da rade. 


Svaka greška je mogla da se izbegne kada je analiziraš nakon što se ona dogodila. 
 

Suština pritiskanja, zatvaranja pojedinaca, puštanja pojedinaca i trigera protivnika je upravo da se igrači nađu u situaciji koja ih tera na rešenja koja nisu iz kategorije "znaju šta da rade". 
 

Ali da, kada svi budu spremni na sve potencijalne epiloge, kada svi uvek donesu željeno rešenje, grešaka neće biti. Baš tome treba stremiti u LŠ, i nešto što treba biti fokus pripreme. Makar sada sa ekspanzijom AI možemo svih 87.655 epiloga da izlistamo Spaldiniju da nabuba posle gostovanja u Pančevu. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nije loše Milojević spremio utakmicu. Izašlo se hrabro, nekoliko puta lepo zapretili Interu preko Maksimovica i Silasa u prvom poluvremenu,  kada je Silas istrčao na zicer iskosa i šutirao pravo u golmana. Izveo je najbolji mogući tim, nije improvizovao. Ono gde nije mogao da utiče su idiotski potezi Krunica kome ovo nije prvi put i Elsnika.  

 

Krunic već drugi meč poništava trud celog tima, jer gubi loptu u opasnoj zoni, otvara kontre.  Covek sa toliko utakmica u nogama, dozvoljava sebi luksuz da carini, opipava loptu 100 puta i to radi drsko i bezobrazno. 

Dve utakmice nas je dotični koštao kada se lomi rezultat, t.j kada smo bili u igri.

Spajic je došao da igra nivo LŠ, a i dalje ne poseduje osnovni nivo . Prijem lopte je na nivou zonske lige. Predaja lopte za njega samo znaci da je vrati golmanu. Pas u napred ne postoji. Skok igra komična. Covek nema procenu kretanja lopte, I non stop ispada, pa mora Djiga da krpi. Ja stvarno ne znam koji on kvalitet ima da bi ovde igrao i bio kapiten. Ovo je slika tima i ortaka spajica. 

 

Maksimovic i Djiga pohvale. Najmlađi u timu a najbolji. Ovo dete ima 17 g, I treba da deli svlačionicu sa fudbalski nepismenim Spajicem,  Olajinkom, bezobraznim Krunicem koji kanali tim kako stigne.  

Pohvale Serifu. Korektno je odradio minute. Borio se dobro, odlagao loptu, vršio pritisak, asistirao Silasu . Svi ostali minus. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, tsva said:

 

Koji je nas plan kad imamo loptu. Koja je ideja das se dodje do gola?

 

Ideja je da dođeš do 30m i onda vratiš loptu Spajiću.

 

Utakmica je išla tačno kako njima odgovara. Rani gol što im je dopustilo da prepuste posed i onda napadnu zadnju liniju. U prvom poluvremenu smo se provukli, Mhtarijan je prebacio gol, Glazer skinuo jednu šansu i Damfriz malo ranije ušao iza zadnje linije. Posle su sve to nadoknadili.

 

Sa druge strane, da je duže vreme bilo 0:0 mi ne bismo prišli golu, jer ovom timu Siti nije dao gol kod kuće.

 

Sve u svemu, znali smo unapred da će u Milanu biti jako teško doći do boda, šteta samo jer je mogao da se izbegne ubedljiv poraz.

Link to comment
Share on other sites

Meni se ne gledaju dalje ove utakmice. Mi smo prakticno u oktobru zavrsili sezonu. Titula je osvojena, verovatno i dupla kruna. Ovde smo vec ispali, pitanje je samo da li sa nulom ili cemo uzeti neki bod.

 

Posle neko pita sto nema publike na stadionu. Pa ko ce da gledakad se u septembru zna sta ce se desavati do maja.

Link to comment
Share on other sites

Moje dominatno mišljenje je da je poraz juče usledio kao posledica taktičkih grešaka. Ovaj sistem je izgurao na porvišinu neka naše mane ali opet, to ne znači da drugi sistem ne bi pokazao neke druge mane i time rezultat bio isti.

 

Iako su individualne greške u fokusu sada, gde deluje da Radetov loš dribling i decision-making i Spajićev prijem niko nije mogao da očekuje, mislim da su one mogli da se predvide i taktički spreče. Ima jedna dobra priča o čuvenom Terijevom promašenom penalu protiv Mančestera 2008. godine u finalu LŠ. Svi misle da je penal došao kao posledica nesrećnih okolnosti gde se Teri tragično okliznuo i šut je otišao nebom pod oblake ali to nije kompletna istina jer je Džon imao istoriju klizanja i pre toga.

 

Dve godine ranije pre tog finala, Frenk Lampard objavljuje svoju biografiju Totally Frank i tu se priseća penal serije između Portugala i Engleske na Euro 2004. Lampard i Teri su pogodili svoje penale u toj seriji ali Frenk navodi da Terijev penal nije prošao najbolje. On se prilikom šuta malo okliznuo ali da je lopta na svu sreću završila u mreži (iako će u konačnoj seriji Portugal proći dalje).

 

"He didn't seem too bothered as he ran towards the ball and then he slipped, and for a split-second it seemed our chance of winning had gone, but it was a goal. At Chelsea, John will occasionally re-enact that kick, complete with the sliding foot - sometimes it goes in, sometimes not."

 

Znači Frenk jasno govori da razlog za Terijev šut u Moskvi nije bila nesreća već da mu je šut odleteo onako jer jednostavno imao tehničku manu. To jest, da mu se prilikom izvođenja penala, zbog tehnike šuta, stajna noga često proklizavala. I neko je u stručnom štabu Čelzija potpuno zanemario ovu informaciju i dao kapitenu da šutira odlučujući penal. Ogroman propust.

 

Tako je isto bilo i sinoć. Pisao sam nakon derbija da Rade Krunić ima problem sa build up-om i da često nije pronalazio rešenje pa se Ivanić spuštao da uzme loptu. I juče smo kažnjeni zbog očiglednog previda. Po loptu je morao da se spušta Elšnik ili da je barem taktički stajao bliže Radetu kako bi mu otvorio još jednu liniju za pas. Ovako je Krunić kod drugog gola bio ostavljem očajnim opcijama, ili da loptu preda Drkušiću koji je već imao svog igrača ili da loptu ispuca. On je nažalost uradio treću i krenuo u nepotreban dribling. Ali to se od njega moglo očekivati jer se videlo da ne bira najbolja rešenja u građenju igre (barem ne trenutno). Isto i sa slučajem Spajić gde se videlo na prethodnim utakmicama da Uroš ima nesiguran pas i kontrolu loptu i da nije smeo da ostane na sviperskoj poziciji jer onda nema ko da radi korekciju, Điga i Drkušić su predaleko. Jednostavno, moglo je da se predvidi i zna da će Spajić usled presinga koji Inter radi odlično imati velike šanse da progreši.

 

Druga stvar koja je manje u fokusu je pozicioni napad koji izgledao potpuno sterilno. Ovde je po mom mišljenju greška napravljena time da imamo dva napadača koji traže lopte a nisu u mogućnosti da išta iskreiraju. Plus Olajinka na levom boku koji ni kao prirodni krilni napadač nije uspeo ništa da donese napred. Ponavljam se opet ali mislim, da se stručni štab odlučio da u kombinaciji igraju Šerif-Duarte ili Silas-Duarte da bi napad izgledao drugačije. Utakmica je bila kao stvorena da Bruno poveže linije i pomogne ekipi kada je u presingu. Duge lopte na Šerifa su funkcionisale na početku, posle nije ni on uspeo da ih iskontroliše ili dođe do njih. Samim time izmene Šerifa i Olajinke su morale da uslede na poluvremenu kada je bilo jasno da nam napad ne fukncioniše, kako bi bar taj deo igre popravili i skinuli pritisak sa zadnje linije i možda sprečili njihove greške.

 

Za kraj, izdvojio bih i ova dve lepa momenta sa jučerašnje utakmice. Seol koji prima loptu i ne želi da je ispuca već pokušava da probije presing, bek sa pravim mentalitetom.

IMG-1750.gif

 

I jako lepo oslobađanje pritiska od strane Krunića.

IMG-1749.gif

 

Edited by Мџе
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Krunić je sinoć odigrao dobro prvo poluvrijeme, dobro je reagovao na presing i donio je sigurnost u igri. Problem je što se na ovom nivou greške skupo plaćaju i na kraju je Krunić ispao jedan od tragičara. 

 

Spajić već ima istoriju loših poteza. Nesiguran je sa loptom, loše procjenjuje visoke lopte. Njega Điga vadi koliko može ali nije ni on svemoćan. 

 

Slažem se da nam je napad jalov na postavljenu odbranu. Šerif i Silas su dobijali duele u prvom poluvremenu, ušli i u šansu ali utisak je da je sve to bezopasno. 

 

Ostaje loš utisak jer smo odigrali dobro prvo poluvrijeme a na kraju doživjeli debakl. Ekipa nije ni psihološki spremna, lako padamo posle primljenih golova. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Мџе said:

I jako lepo oslobađanje pritiska od strane Krunića.

IMG-1749.gif

 

Ovde da nisu dva igraca krenula na Krunica, otvorio bi sansu 2 na 2 za Inter. Jedan od ta dva igraca (onaj ispred Drkusica) bi dobio loptu u noge, drugi igrac (onaj uz Maksimovica) vec krenuo da utrcava, a iza Krunica samo Spajic i Drkusic, Djiga daleko. 

 

Protiv ovakvih ekipa u Evropi nema mesta nekom mudrovanju, komplikovanju, imao je Seola na stranu, otvoreno dodavanje, a odlucio je da komplikuje. To moze da prodje u nekoj nizerazrednoj ligi poput nase.

Link to comment
Share on other sites

Stavljati u isti koš Elšnika s jedne strane i Spajića+Kruniča sa druge je poprilično neozbiljno. Spajić je imao dva katastrofalna kiksa sinoć a Krunić u ove dve utakmice i više. Za Spajića imamo alternativu u Drkušiću, tako da kapiten može da odmori narednih meseci a može i da vodi navijanje sa Gobeljom.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa velika misterija je što Olajinka ima neograničeno povjerenje i što startuje svaku utakmicu. Ima i do toga da je Radonjić nespreman i da Milson ne pokazuje neki nivo igre. Ja bih probao sa Ivanićem lijevo a mali Maksimović neka ostane u sredini. Rade i Timi u sredini su opet bolji od svih drugih opcija. Dalsio nije za ovaj nivo fudbala, Ilić je nešto krenuo da igra na početku sezone ali vidi se razlika između njega i brata koji je za klasu bolji fudbaler. Eto, da zamijenimo Iliće i bićemo jači. 😀

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Kooineeperk said:

Ovde da nisu dva igraca krenula na Krunica, otvorio bi sansu 2 na 2 za Inter. Jedan od ta dva igraca (onaj ispred Drkusica) bi dobio loptu u noge, drugi igrac (onaj uz Maksimovica) vec krenuo da utrcava, a iza Krunica samo Spajic i Drkusic, Djiga daleko. 

 

Protiv ovakvih ekipa u Evropi nema mesta nekom mudrovanju, komplikovanju, imao je Seola na stranu, otvoreno dodavanje, a odlucio je da komplikuje. To moze da prodje u nekoj nizerazrednoj ligi poput nase.


Ne slažem se. Bacanje lopte igraču pored aut linije je upravo ono što presing traži. Tada igrač ima liniju iza sebe i manjak prostora da se pritiska oslobodi. Ko zna možda bi Seol pod pritiskom izgubio loptu ili, verovatnije, istu vratio Glazeru koji bi je ispucao i Inter bi dobio novi napad.
 

U prvom Miloje mandatu se zameralo kako igramo samo alibi igru, ispucavamo loptu napred i bacamo kratka dodavanja do prvog do sebe. Rade je upravo doveden da individualnim, neklasičnim rešenjima reši ove stvari i nastavi organizaciju napada. Da su hteli igrača koji ispucava i baca prvom slobodnom saigraču mogli su iskreno nekog jeftinijeg da nadju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Мџе said:

U prvom Miloje mandatu se zameralo kako igramo samo alibi igru, ispucavamo loptu napred i bacamo kratka dodavanja do prvog do sebe. Rade je upravo doveden da individualnim, neklasičnim rešenjima reši ove stvari i nastavi organizaciju napada. Da su hteli igrača koji ispucava i baca prvom slobodnom saigraču mogli su iskreno nekog jeftinijeg da nadju.

 

Upravo tako. Jedno je da igraš apsolutni bunker, ispucavaš napred i ne misliš uopšte da ugroziš gol protivnika i pukneš 4:0 i ovo naše sinoć. Uvek biram ovu drugu opciju. Zapravo jedan od omiljenih detalja mi je miran i dobar pas Maksimovića za Elšnika koji je mogao da otvori dobar napad da se Timi nije spetljao, izgubio loptu i napravio faul pre prvo gola. Da je tu bio neko od igrača od pre 2-4 sezone ta lopta bi krenula ka Šerifu ili autu. Još je fascinantnije da je to uradio najmlađi igrač na terenu, čuli smo dosta dobrog o njemu već i pre nego što je zaigrao, ali mene je to do sad najviše oduševilo.

 

Generalno mi se sviđaju i izjave Elšnike posle meča gde je potencirao to: Mi smo Zvezda, mi gradimo iz zadnje linije. Jedino mi se nije svideo taj kondicional koji je naravno uzet za naslov: da su nas barem pregazili. Pošto nas jesu pregazili, u profesionalnom sportu se piše rezultat, a kad za 2-3 godine neko pomisli na ovaj meč pisaće 4:0 i neće se niko sećati detalja koji su doveli do toga.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tacno je da su oni nas pritiskali, radili to, to i to, ali mi smo pravili najosnovnije greske. Nisu te greske bile presing, vec bukvalno poklonjene lopte, pogotovo Krunic i Spajic. Ako igracima na ovom nivou fudbala moras da govoris da ne driblaju u svom 16ercu ili kako da prime loptu, onda jebiga.

 

U svakom slucaju, ne treba skidati glave nikom, nama je svakako Benfika bila bitnija od ovog sinoc. Jasno je bilo da u Milanu necemo uzeti bodove.

 

Meni je i dalje najveci problem u nasoj igri Olanjinka koji je igrac manje u napadu. Cak je i Serif juce delovao kao da se konacno pomirio sa loptom, ali preveliki luksuz je da ti u napadu imas onako neobucenog igraca u svakom smislu. Radonjica nije trebalo ni vracati ako ne moze sad da igra. On je bukvalno prototip koji nam treba na tom levom boku i mora da pocne svaku utakmicu u LS, pa ako ga nije sramota nek trazi izmenu u 15. minutu. 

 

Btw, meni se Drkusic igracki dopada, iz nekog neobjasnjivog razloga. Ima to nesto stoperski u sebi, nema ta alibi uklizvanja i laktanja u duelima koje je vec osvojio kao Spajic, ali bas se vidi da bi glavom isao na kopacku najlaganije.  

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, suptil said:

Da smo normalna zemlja, normalni klub, oko Maksimovica bi se sve vrtelo u trecoj deceniji 21. veka. Decko bi bio Zvezdina zvezda. Ako zelimo iskorake prodaje na prvu ne sme biti. Valja odbijati prve ponude. 

 

On će na kraju otići u jaču ligu, ali ako budemo mogli da ga zadržimo do 21-22 godine, ja ću početi da verujem u nešto.

Link to comment
Share on other sites

Maksimovic ce biti prodat najkasnije do leta, to je bar jasno kao dan. U svakom slucaju, pisao sam sinoc, ali ponovicu - to ne sme da ne bude rekordna prodaja u istoriji FKCZ. Takav tip igraca se i dalje najvise placa u fudbalu i doslovno 20 miliona je minimum minimuma. Takvom prodajom ti se klub dize stepenicu vise u svetu transfera i mnogo ces lakse sutra bilo kog igraca iz skole moci da prodas vise od one cene koju vredi zaista. To je Dinamo svojevremeno uradio. 

 

Za Djigu mislim da nije realno vise od 10 miliona, bez obzira na to kako igra, ali i za njega cenim da ide najkasnije do leta. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Bejn said:

Stavljati u isti koš Elšnika s jedne strane i Spajića+Kruniča sa druge je poprilično neozbiljno. Spajić je imao dva katastrofalna kiksa sinoć a Krunić u ove dve utakmice i više. Za Spajića imamo alternativu u Drkušiću, tako da kapiten može da odmori narednih meseci a može i da vodi navijanje sa Gobeljom.

Može itekako u koš sa Krunicem, mada je Krunica tesko dostici kakve je greske u pasovima pravio u ove dve utakmice . Sinoć je Elsnik direktni krivac za prvi gol kada su nas otvorili. Gubi loptu, a potom pravi faul iz koga postižemo gol. 

Covek carini loptu, overava je 200 puta pre nego što je preda. Druga stvar, izuzetno spor igrač, koji ne vrši presing, ni ti je sposoban da napravi razliku u pasu  kada imamo loptu. Za nijansu brzi od Milijasa, tako deluje. 

Krunic kao najiskusniji igrač pravi greške u predaji lopte, dakle nešto što bi trebalo da bude rutina, sigurnost, ta pas igra, njemu je to hod po ivici. Svaki prijem lopte ista se zadržava u njegovom posedu i onda ide greska, koja rezultira golom. U obe utakmice krunic direktno utiče na rezultat.  Greši  on u nasoj ligi, samo tu ne znaju protivnici da iskoriste, dok se to ovde lepo resi.

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Markoss said:

Maksimovic ce biti prodat najkasnije do leta, to je bar jasno kao dan. U svakom slucaju, pisao sam sinoc, ali ponovicu - to ne sme da ne bude rekordna prodaja u istoriji FKCZ. Takav tip igraca se i dalje najvise placa u fudbalu i doslovno 20 miliona je minimum minimuma. Takvom prodajom ti se klub dize stepenicu vise u svetu transfera i mnogo ces lakse sutra bilo kog igraca iz skole moci da prodas vise od one cene koju vredi zaista. To je Dinamo svojevremeno uradio. 

 

Za Djigu mislim da nije realno vise od 10 miliona, bez obzira na to kako igra, ali i za njega cenim da ide najkasnije do leta. 

Prodjemo kvalifikacije za LS pa kud koji mili moji. Sve pre toga je nerazumno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Markoss said:

Maksimovic ce biti prodat najkasnije do leta, to je bar jasno kao dan. U svakom slucaju, pisao sam sinoc, ali ponovicu - to ne sme da ne bude rekordna prodaja u istoriji FKCZ. Takav tip igraca se i dalje najvise placa u fudbalu i doslovno 20 miliona je minimum minimuma. Takvom prodajom ti se klub dize stepenicu vise u svetu transfera i mnogo ces lakse sutra bilo kog igraca iz skole moci da prodas vise od one cene koju vredi zaista. To je Dinamo svojevremeno uradio. 

 

Za Djigu mislim da nije realno vise od 10 miliona, bez obzira na to kako igra, ali i za njega cenim da ide najkasnije do leta. 

 

Mislim da je neko napisao da Djiga ima klauzulu na 8 miliona.

 

Mi ako Maksu prodamo za 20 miliona čisto, to će biti čudo nad čudima. Pre će biti 5 miliona plus 25% plus novi Ferari za Mašu.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, suptil said:

Prodjemo kvalifikacije za LS pa kud koji mili moji. Sve pre toga je nerazumno.

Prodjemo i onda opet ovo isto da gledamo. Ne vidim poentu stvarno. Ako vec prodajemo, neka ih prodamo pre tih famoznih kvalifikacija, dovedemo tad zamene i ako treba da igramo Ligu Evrope, neka igramo, svakako je to nas nivo.

 

Ne znam kome je ovo zanimljivo za gledanje. Mi bismo u Ligi Evrope bili u gornjem delu tabele, bile bi zanimljive utakmice, imalo bi se sta gledati.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Venger said:

Prodjemo i onda opet ovo isto da gledamo. Ne vidim poentu stvarno. Ako vec prodajemo, neka ih prodamo pre tih famoznih kvalifikacija, dovedemo tad zamene i ako treba da igramo Ligu Evrope, neka igramo, svakako je to nas nivo.

 

Ne znam kome je ovo zanimljivo za gledanje. Mi bismo u Ligi Evrope bili u gornjem delu tabele, bile bi zanimljive utakmice, imalo bi se sta gledati.

Posao sam od Markosove pretpostavke da je prodaja do leta izvesna. Sto se mene tice  Glazer- Azarov - Djiga - Drkusic - Nedeljkovic , Hvang - Maksimovic - Ivanic - Silas -  Radonjic - Jovic... Nije da nismo mogli da predstavimo Azarovai Nedeljkovica kao projekte kluba... 

Edited by suptil
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Venger said:

Prodjemo i onda opet ovo isto da gledamo. Ne vidim poentu stvarno. Ako vec prodajemo, neka ih prodamo pre tih famoznih kvalifikacija, dovedemo tad zamene i ako treba da igramo Ligu Evrope, neka igramo, svakako je to nas nivo.

 

Ne znam kome je ovo zanimljivo za gledanje. Mi bismo u Ligi Evrope bili u gornjem delu tabele, bile bi zanimljive utakmice, imalo bi se sta gledati.


Evo meni. Ako možeš se plasiraš u LŠ, ideš da igraš LŠ. Kao što Markoss piše za transfere, tako i ovo podiže renome. Danas Silas i Krunić, sutra neko još bolji. Ne razumem šta je trebalo da radimo, predamo protiv Bodea?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, JPM said:

 

Mislim da je neko napisao da Djiga ima klauzulu na 8 miliona.

 

Mi ako Maksu prodamo za 20 miliona čisto, to će biti čudo nad čudima. Pre će biti 5 miliona plus 25% plus novi Ferari za Mašu.

 

Nema Djiga klauzulu, ali nece se on duze od ove sezone zadrzati kod nas. 

 

Ne znam sto ovog Lekovica nisu poslali negde da igra. Statira ovde u kukuruzu, deluje Milojevic da bi u ozbiljnoj utakmici pre ubacio Ilica golmana da bude stoper nego ovog. Trebali su i Sljivica isto, korisnije da igra bilo gde Superligu nego LS za mlade pod kapitenom Mikijem. 

 

Lovu za Milsona na kog se racuna otprilike koliko i na Pruceva bi bilo bolje da su usmerili na neke bekove. Juce Lekovic i Rodic od odbrambenih na klupi, ne znas koja je gora opcija da udje.

Edited by Markoss
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...